Siodło skokowe

budyń, A sorki,  coś przeoczyłam Twoje wypowiedzi 3 posty wyżej....  😡  😡  😜
Kentaury są fajne. Juraj Hanulaj II ponoć w ogóle bardzo fajny. Jakbym do skoków (ale takich no jednak regularniejszych podskoków, a nie np. przemieszczenia się ponad gałęzią w terenie raz na miesiąc) miała wybierać pomiędzy Euroridingiem a Kentaurem, to, mimo ogroooomnej sympatii do Euroridinga - raczej skłaniałabym się do Kentaura.
Tak, na pewno na skokach jest wygodniej w skokówkach. Taki banał, a jednak nie tak do końca. Niby można i we wszechstronnym, ale jak się od wszechstronnego człowiek zacznie, a później się przesiądzie na skokowe i nagle czuje, że przestaje nim miotać, równowaga na skoku jakaś lepsza, a siodło pomaga, a nie zawadza.... 😉
Sankaritarina, nie ma sprawy 😁
Teraz debatuję nad tym rozmiarem dla mnie, bo niby pól cala to nieco ponad centymetr różnicy tylko, teoretycznie. Bom oczywiście w gorącej wodzie kąpana i mam na oku 17", ale w 16,5 miałam tak akurat miejsca. I myślę, czy będę latać po tym siodle większym, czy jednak nie.
Dramat, sory, że tak tu spamuję, ale przymierzam się do tej zmiany od ponad roku i w końcu jest względny finisz, więc lekko podjarana jestem  😁 W ogóle szok jaka to jest różnica jakościowa, jak się całe życie woziło w szkółkowych dziadach, a teraz to przecież tylko trochę lepsze siodło. Aż się boję myśleć jak się siedzi w jakimś CWD, bruno czy equipe  😜
Łoj tam, po to są fora, żeby na nich dyskutować.
Jest różnica, jest. Jeszcze jeśli ktoś przewinął się przez szkółki z jakimiś no-name za 300 zł albo z totalnie wyklepanymi Stubbenami. A jakie różnice, kiedy np. kupisz siodło krzywo wysiedziane, a nie zauważysz. Katorga - a przecież Wszystko pasuje... rozmiar, łęk, szerokość... 😉 😁
btw, jak znajdziesz jakiegoś Kentaura, to polecam przymierzyć i nawet spróbować 16". Mnie się wydaje, że one były jakby trochę "większe"... że takie 16,5 wychodziło jak 17". Takie odniosłam wrażenie (ale mogło to być tylko wrażenie, więc lepiej sprawdzić). Ja się mieściłam do Priamosa 16,5. Inna sprawa, że 16,5 na rynku wtórnym może być dosyć mało. Ale warto szukać.
budyń, w skokówce naprawdę te 0,5 cala nie robi róznicy, powiedziałabym nawet, że w skokówce do skoków ważniejsze od siedziska są tybinki i klocki. Jeśli one są dopasowane, większe siedzisko nie przeszkadza, a nawet może pomóc. To już zależy od stylu naszego składania się w skoku i wysokości przeszkód. (jako ciekawostkę napiszę Ci, że sama przy wzroście 165 i wadze ok 53-54 kg jeździłam przez długi czas w siodle 18 cali, skoki do 145cm, potem kupując na miarę siodło niemiecki pasowacz po obmierzeniu konia zażyczył sobie, abym wysłała mu film i zdjęcie ze skoków i zalecił siodło 17,5).
Prestige Black Star. Jakieś opinie o siodle?
anai, oo, to wielkie dzięki 😀 Pomocna opinia!
Faith,
A skad ja mam wiedzieć takie rzeczy?Pytalam o mojego kunia,który nie ma takich wad budowy,czy problemow z kręgosłupem,Vita swego czasu był lekarzem i ortopedaą czeskiej kadry,dziś prowadzi swoją hodowlę,na koniach i ortopedii zęby zjadł.Szukałam tylko siodła skokowego i tylko o DM Grand Prix była rozmowa,kupiłam coś innego.


Mi też się coś nie podoba w DM Grand Prix, jak dla mnie siedzi się w nim super, ale z tym dopasowaniem do koni jest coś nie tak. Ma dziwne panele moim zdaniem.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z Kentaur Onyx i mógłby się wypowiedzieć na jego temat?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 grudnia 2017 16:03
budyń Kentaur Hanulay to bardzo dobre siodło. Sama mam takie w pracy i nie pozwoliłam go wywalić do rekreacji tylko kazałam je naprawić, żeby dalej w nim jeździć. Spokojnie skaczę w nim do 140 i jeżdżę krosy. Cenię je szczególnie za krótkie tybinki i wąskie siedzisko. Mam 163 cm i na wyższe skoki w innych siodłach miałam ciągle za długie strzemiona a przez budowę tybinek nie mogłam już ich bardziej skrócić.  Ostatnio pokazało się kilka takich siodeł na rynku w przystępnych cenach.
Gillian   four letter word
23 grudnia 2017 16:07
szukam pomysłu na siodło skokowe dla osoby z dość krótkim, grubszym udem oraz krótkim podudziem, wzrostu około 166cm. Cokolwiek?
Constantia, takie właśnie kupiłam i tfu tfu, oby pasowało, bo niestety wysyłka na przymiarkę nie wchodziła w grę. Także czekam i mam nadzieję po świętach dojdzie i jadę je pasować.
Doradźcie mi proszę bardzo.  Szukam siodla dla osoby 155 i ok 40 kg. Skoki coraz wyższe obecnie od 110 do 130 z perspektywa na więcej.  Ja o siodla ch skokowych nie wiem nic i bardzo potrzebuje rady jakie siodło wybrać. 
jak już zaczyna się jeździć wyżej to i lepiej celować w wyższą półkę: cwd, bruno delgrange, antares, equipe. wszystko zależy od budżetu  😉 a co do wagi i wzrostu to szukać siodła z małym siedziskiem i krótką tybinką - najlepiej brać na testy i próbować 😉
I ja zostałam z dylematem - Kentaur Olympic czy Kieffer Norbert Koof? Byłabym wdzięczna za jakieś opinie, z norbertem miałam już styczność, a w siodłach Kentaura nigdy nie siedziałam.
Oli330 bardzo dziękuję za informacje.  Będę szukać i czytać o tych siodłach.  Czy Prestige i Stubben to tez lepsza firma?
te nowsze siodła na pewno warte uwagi, trzeba testować  😉
Wafija, to kompletnie inne siodła. Kentaur to siodło skokowe, bliżej przy koniu.
A KNK to jakiś ortopedyczny kibel , a nie siodło do skoków...
Dlatego pytam, nie siedziałam wcześniej w Kentaurach, nawet chyba na oczy nie widziałam. W norbercie chwile siedziałam, wygodne to jest, ale jak się jeździ i sprawdza przy skokach to nie wiem. Nie chcę kupić bubla, a budżet mam ograniczony. Ewentualnie Daw Mag GP, ale ten Kentaur kusi.
Wafija, A w czym jeździłas wcześniej i jakie konkursy jeździsz?
a ja mam i DawMaga i Kentaura i choć Dawmag to prawdziwy fotel i ciężko się z niego przestawić na inne siodło to lepiej jeździ mi się w kentaurze. Kentaur jest twardszy ale ma węższe siedzisko. w pierwszych chwilach zmiany z daw maga na kentaura myslalam, ze z niego wypadne, ale im dluzej w nim jezdze tym lepiej mi sie siedzi. ogolnie w dm jest super ale w kentaurze lepiej czuc konia i lepiej zrobic pare rzeczy. bardzo dlugo bylam przekonana do dawmaga ale z perspektywy czasu uwazam, ze to siodlo dobre do przejazdzek i jazdy rekreacyjnej..a i jakoś dziwnie na koniach leży .Ale jakosc skory i wykonanie jest na plus.
zapomnialam dodac, ze pisze tutaj o DM GrandPrix i o Kentaur Onyx
Wafija, A w czym jeździłas wcześniej i jakie konkursy jeździsz?
- w przyszłym sezonie docelowo L, ale chcę coś na dłużej i nadające się na małe terenowe 😉

Dzięki za porównanie Daw Maga GP i Kentaura, na pewno mi się przyda, bo w GP siedziałam jakieś 15min  🤣
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
27 grudnia 2017 10:04
szukam pomysłu na siodło skokowe dla osoby z dość krótkim, grubszym udem oraz krótkim podudziem, wzrostu około 166cm. Cokolwiek?

Prestige mają to do siebie ze większe siedzisko a tym samym więcej miejsca na udo nie idzie w parze z wiele dłuższą tybinką.
Wafija, Pożycz, sprawdź, pojeździj i zobacz w czym najlepiej.
Ja z tych wszystkich wybrałabym tylko Kentaura (a jakbym mogła wybierać z czego innego, to Prestige albo Equipe, albo CWD) - ale to są moje prywatne odczucia. Każdy ma swoje 😉
I ja zostałam z dylematem - Kentaur Olympic czy Kieffer Norbert Koof? Byłabym wdzięczna za jakieś opinie, z norbertem miałam już styczność, a w siodłach Kentaura nigdy nie siedziałam.


Jak sie chcesz nauczyc poprawnie siedziec to nie kupuj KNK. Kup cos z malymi klockami, plaskim siedziskiem i trenuj !
Gillian   four letter word
27 grudnia 2017 11:19
Nord, jeździłam w Prestige i Equipie, ten sam problem... :/
[quote author=Wafija link=topic=1249.msg2742277#msg2742277 date=1514287887]
I ja zostałam z dylematem - Kentaur Olympic czy Kieffer Norbert Koof? Byłabym wdzięczna za jakieś opinie, z norbertem miałam już styczność, a w siodłach Kentaura nigdy nie siedziałam.


Jak sie chcesz nauczyc poprawnie siedziec to nie kupuj KNK. Kup cos z malymi klockami, plaskim siedziskiem i trenuj !
[/quote]
Skaczę obecnie w wintecu praktycznie bez klocków i może faktycznie jakbym wsiadła w KNK to byłoby to dziwne przeżycie  😉
Wielkie dzięki za każdą opinię.
KNK nadaje się do muzeum łowiectwa i jeździectwa... relikt przeszłości z ortopedycznymi klockami 1000.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
27 grudnia 2017 16:27
Nord, jeździłam w Prestige i Equipie, ten sam problem... :/

Kurde to lipa. Ja się musiałam pozbyć prestige bo nie mają połowek rozmiarów i wraz z rozmiarem nie wydłuża się mocno tybinka.  Kupiłam equipa i jest ok. Ewentualnie coś na miarę.  Ale to już kasa duża🙁
Gillian,  CWD i Bruno robią bardzo różne rozmiary Tybinek, używkę idzie jeszcze dostać w jakiś "normalnych" pieniądzach. Ale no byś musiała sprawdzić
Wafija, od Kieffera NK to się z daleka trzymaj. To się do jazdy nie nadaje, a co dopiero do skoków. Ortopedyczne g... nie dające szansy poruszyć się na milimetr.

Gillian, musisz niestety szukać w niestandardowych wersjach, co przy używkach może nie być łatwe. Sama mam niestandardową budowę nogi i w "sklepowych" wersjach miałam wiecznie albo kolano przed siodłem albo ujeżdżeniowe strzemiona w skokówce. Teraz mam siodło ze skróconą i  wysunięta w przód tybinką i jest ok.
Ja jezdzilam w Kieffer NK w rozmiarze 18 ( na codzien uzywam 16"😉 i skakać w tym nie mogłam wcale. Mimo ze daleko mi było do tych klocków i do tego zeby mnie to przytrzymywalo. Jakies to siodlo dziwne jest ogolnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się