Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Mogę się wypowiedzieć nt serdecznika - zaczyna dzialac po ok tygodniu/dwóch działanie ma takie ze kon jest rownie energiczny etc ale wewnetrznie się uspokaja - moj czasami wchodzi w stan ekscytacji i sie gotuje od srodka a na serdeczniku zachowuje sie jak typ , ktory wszystko juz widział.
pasiab 3 x litrowa miarka gniecionego owsa, to około kilograma dziennie
pasiab 3 x litrowa miarka gniecionego owsa, to około kilograma dziennie


Właśnie chciałam to napisać. To dość mało jak dla konia chodzącego 5-6 razy w tygodniu, nawet jeśli lekko. Chyba, że masz idealne (naprawdę IDEALNE) siano pod korek, ale w polskich warunkach nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Przy tej ilości owsa może Ci być ciężko o impuls. Ja wychodzę z założenia, że "paczenie" eliminuje się niestety tylko regularną pracą i zmiennością otoczenia - terenami i różnymi sytuacjami życia codziennego, przed którymi nie uciekamy z ujeżdżalni. Raczej mnie nikt nie przekona, że takie zachowanie można wyeliminować konkretnym dodatkiem, nie zmienisz charakteru konia chemią, chyba że chcesz mu zmienić chemię mózgu. 😀
Sivrite, ale link do czego, bo się zgubiłam ...
Sivrite, ale link do czego, bo się zgubiłam ...


Hartoga 20 kg za 68 zeta, bo widzę same oscylujące koło 90. :P
Sivrite, no tak, bo mi się cyfry przestawiły czyli 86 pln  🙂
Nie mniej to i tak taniej niż Dengie.
Perlica a ja się napaliłam jak łysy na twaróg  😁, bo akurat jestem na etapie poszukiwania względnie taniej sieczki, bo ma pełnić funkcję jedynie spowalniacza. Może ktoś coś podpowie? Od razu mówię, że prawie sześć dych za pociętą słomę nie zabulę (Golden Chaff) 😉
Sivrite, no tak, bo mi się cyfry przestawiły czyli 86 pln  🙂
Nie mniej to i tak taniej niż Dengie.


[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2742384#msg2742384 date=1514318862]
Perlica a ja się napaliłam jak łysy na twaróg  😁, bo akurat jestem na etapie poszukiwania względnie taniej sieczki, bo ma pełnić funkcję jedynie spowalniacza. Może ktoś coś podpowie? Od razu mówię, że prawie sześć dych za pociętą słomę nie zabulę (Golden Chaff) 😉
[/quote]

No ja właśnie też się napaliłam! 😀

EDIT: Chyba zacznę ciąć siano do oglądania serialu. 😀
Przepraszam dziewczęta  😂 ale namieszałem  🤦



Jeśli spowalniacz to polecam Sukces.
Ja potrzebuję coś jednak mocniejszego z olejem.
Jeśli chodzi o spowalnicze to zobaczcie sobie sieczki Mollichaff, one są co prawda pakowane w mniejsze worki, ale np. Extra ma 15 kg, a kosztuje 57 zł. Ja bardzo długo karmiłam tymi sieczkami i byłam mega zadowolona. 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 grudnia 2017 07:12
Dziewczyny, a tak w temacie sieczek, macie jakieś opinie o sieczce Pro-Linen Alfibre Regular (Melasa Free)?  👀 :kwiatek:

Ja karmię regular tą z melasą i szczerze to nie wiem czy jest jakaś różnica. U mnie głównym celem jest spowolnienie jedzenia i chyba się sprawdza, mam już chyba 4 worek pod rząd, jeden starcza na około 1,5 miesiąca 🙂
martva ja skarmiłam 4 worki właśnie tej bez melasy i byłam z niej zadowolona. Pomimo złej opinii o sieczkach Pro-Linen z jaką się tu spotkałam nie trafiłam na te legendarne kamienie i kije, źdźbła były ładne, nie było aż tak dużo pyłu. Mieszałam z granulatem spore ilości by zająć czymś klacz w porze jedzenia więc worek starczał mi akurat na miesiąc. Jak porównywałam ją z tą wersją z melasą to wydawała się mniej "kleista" ale to chyba logiczne biorąc pod uwagę brak melasy  🤣

A ja w temacie sieczek zapytam, czy ktoś karmił tą Hoof & Shine Chaff z Nuby? Bo cena i opis brzmią dobrze, ciekawa jestem jakości.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 grudnia 2017 07:49
No nic, to chyba zaryzykuję worek na próbę i sama się przekonam 🙂 Dzięki za odpowiedzi i opinie!  :kwiatek:
Ja byłam zadowolona - dobrze wyglądała i nie pyliła, koń po drugim worku spasował, nie wiem dlaczego
Moon   #kulistyzajebisty
28 grudnia 2017 08:08
martva, mi Kulek spasował w połowie pierwszego worka tej sieczki 😉 też nie wiem dlaczego.
Mój dalej je ze smakiem dokładniej codziennie od września. Macie racje, że nie pyli, na te 4-5 worków trafił mi się jeden patyk (daje na garści, więc raczej macam cały worek 😀 ) i czasem posklejane resztki sieczki? no sama nie wiem jak to nazwać... Ogółem polecam, bo wychodzi chyba najtaniej ze wszystkich sieczek (ta z melasą). Przymierzam się również do sieczki "kokosowej" z Nuby, miałam od nich mesz i konie wręcz za nim szalały 🙂
i czasem posklejane resztki sieczki? no sama nie wiem jak to nazwać...


Była już tu kiedyś o tym mowa, pozlepiane kulki z melasy w workach, ja to reklamowałam. Reklamacje przyjęli, nowe worki przysłali, ale w sumie dalej było to samo.
Mi to zbytnio nie przeszkadza, albo rozdzieram palcami i dzielę, albo wyrzucam jeśli jest bardzo zbite
Czy ktoś z forumowiczów karmi może Havensem Gastro+ ? I ma może skład paszy podany na worku?
Oraz czy ktoś może podzielić się opinią nt lucerny z gospodarstwa bogusławie? 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 grudnia 2017 10:11
Ja karmię Havensem, Gastro+ również.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 grudnia 2017 10:16
Może mi ktoś polecić dobrą lucernę max.50 zł za 15 kg ? Co sądzicie o lucernie Sukcesu ?
Stosowałam i gdyby nie to że w moim sklepie nie jest już dostępna to pewnie dalej bym ją kupowała.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 grudnia 2017 10:27
Cobrinha dzięki za opinię , szukam czegoś włóknistego i właśnie ta lucerna wpadła mi w oko . A wysłodki może tak do 35 zł /30 kg ?
Ja kupuje na ogół z Jar Pasz 🙂
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 grudnia 2017 10:36
Cobrinha ok dzięki  :kwiatek:
Może mi ktoś polecić dobrą lucernę max.50 zł za 15 kg ? Co sądzicie o lucernie Sukcesu ?


Ja zamawiam lucernę z Sukcesu od lat i jestem bardzo zadowolona. Jest to wg mnie najlepsza sieczka z lucerny (100% lucerny w lucernie  😉) Jak ktoś z okolic Krakowa potrzebuje mogę odstąpić bo biorę raz w miesiącu paletę. Odbiór w Facimiechu lub w Krakowie do dogadania
Ja karmię Havensem, Gastro+ również.


lusia722 a mogłabym Cię prosić o przesłanie składu paszy,  o ile jest on umieszczony na worku ? Na ich stronie niestety nie ma tej informacji  🙂
leleiria stronę wcześniej wrzucałam zdjęcia i info o sieczkach Nuby. generalnie bardzo polecam.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 grudnia 2017 13:57
Proszę bardzo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się