dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Generalnie suplementy z linii Hesta doskonale się sprawdzają.
I mój weterynarz je poleca  🙂
Czy ktoś się orientuje w którym sklepie internetowym dostanę witaminy Chevinal plus 5l w najlepszej cenie?
W badaniu krwi wyszło, że koń ma niesamowicie niski poziom selenu. Weterynarz uruchomił zastrzyki, zalecił również suplementację selenu. Co polecacie?
Łatwo go przedawkować więc też nie chcielibyśmy pogorszyć stanu w drugą stronę 😡
Czy ktoś się orientuje w którym sklepie internetowym dostanę witaminy Chevinal plus 5l w najlepszej cenie?

tu chyba jest bardzo korzystnie, bo cena wszędzie jest podobna, ale tu masz wysyłkę gratis.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 grudnia 2017 21:18
Piaffallo, u nas razem z zastrzykami uruchomiona została właśnie HESTA Plus Selen. Efekty u wszystkich koni super.
Gillian   four letter word
19 grudnia 2017 21:56
u mnie super efekty po drożdżach selenowych 🙂
Piaffalo - dokładnie Hesta+Selen! Na pewno będziesz miała opisany sposób dawkowania - warto również zrobić ponowne badania po 2-4 tygodniach żeby nie przegiąć.
My również robiliśmy badania wszystkim koniom w zeszłym roku, niedobory miały tylko te konie, które decyzją właściciela nie dostawały żadnych witamin w sezonie zimowym. Nawet konik, który dostawał najtańsze Bestermine (obecnie Animki) Bestreley'a miał poziom selenu w normie.
Od tego czasu wszystkie konie mają też do wyboru czerwoną lizawkę z selenem. Najlepiej się sprawdziła u nas zwykła Multi Lisal Se, koleżanka kupiła w GNL jakiejś innej firmy i żaden nie tknął....  😵
Gillian, podajesz drożdże Equinox? tez kupilam właśnie ze względu na selen, jest go tam całkiem sporo. Po jakim czasie miałaś efekt?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
20 grudnia 2017 15:25
Ja przy niskim poziomie cynku też podawałam Hesta+ i dość szybko wszystko sie unormowało.
Teraz chciałam podawać coś ogólnego dlatego szukam witamin dla Seniorki i młodej kucki. Kucka dojada cały czas te z Eggersmanna ale chciałam coś w płynie bo Seniorka wypluwa każda granulke  😵
Możecie coś polecić?
Dla Seniorki myślałam jeszcze o tym https://www.dromy.pl/DROMY-OLEJ-OMEGA-3-FISH-1000-ml,p,47 podawał to ktoś? 🙂
Dziekuje za odpowiedzi  :kwiatek:
Gillian   four letter word
20 grudnia 2017 21:42
Grace, nie, drożdże selenowe od Podkowy. Robiłam pierwiastki po dwóch miesiącach podawania i poziom selenu wyrównał się 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
22 grudnia 2017 00:43
Jak podajecie msm? Zamawiam to [[a]]http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/MSM-%E2%80%94-koncentrat-99%2C9/634 [[a]] i myślę, czy jak dosypię do rozpuszczonej musującej wit C, a potem dodam to paszy to będzie ok?  :kwiatek:
Z dziką różą. Naturalne, smaczne źródło witaminy C.
Nie wiem w jakim wątku pytać ,czy ktoś stosował feromony?

http://sklepkarina.pl/equanimity-uspokajajace-feromony-dla-koni-p-4285.html
Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 grudnia 2017 21:58
Alicja, ja sotosowałam u kuca, ale raczej działały bardziej na moją podświadomość 😉 Koleżanka też dawała i jakichś super efektów też nie było.
Alicja, również nie zauważyłam efektu, ani na moich koniach ani na koniach znajomych....
Alicja, to już prędzej magnez daj.
Katharina, ja kupiłam je razem z otoczkowaną wit C i dosypuję do sieczki lekko spryskując wodą, żeby się skleiły z paszą. Sprawdza się to, proszek nie opada.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 grudnia 2017 06:37
milamar megi007  :kwiatek:  :kwiatek:

Zapytam jeszcze o NODOLOX  stosował ktoś? Opłaca się?  :kwiatek:
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
27 grudnia 2017 15:38
Hej , może tu mi ktoś pomoże . Obecnie mam 19-latka w stałym treningu , jest padokowany i waży ok,580kg . Ma bdb ruch , nie ma problemów zdrowotnych , nigdy nie kaszlał ,kolkował .  Uwielbia skakać i ma do tego serce ,obecnie jego menu wygląd następująco ; 0,5l otrębów pszennych , 0,5 l otrębów kukurydzianych , 1 l otrębów owsianych , 70 ml siemienia lnianego , 1 l trawokulek z lucerną , olej słonecznikowy , wysłodki 500 g . Moje pytanie brzmi , jakie uzupełnić mu witaminy przy takim żywieniu ?
EDIT : dostaje również witaminy w płynie oraz sól chimalajską .
czemu dostaje same otreby? problem z zębami?
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
27 grudnia 2017 16:18
Nie , on nie trawi całych ziaren .
może zrób badania krwi. Jak dostaje już witaminy to może nie ma niedoborów makro i mikro.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
27 grudnia 2017 20:44
Ogólną wizytę czyli zęby , krew mamy zaplanowaną na połowę stycznia .
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 grudnia 2017 11:36
Napisze tutaj bo na wątku o ,,wyźrebieniu" nikt nie napisał.
Proszę o pomoc :kwiatek:
Klacz wysokoźrebna termin ma na luty.
Czy mogę jej dodawać do posiłku-> Eggersmann Mariendistel Ol czyli olej z mleczka osetowego?

Dorwałam 1 litr po promocji i zastanawiam się czy nie zaszkodzi.
Młoda prócz paszy treściwej dostaje witaminy DOLFOS HORSEMIX Mare dla klaczy hodowlanych.
A może odczekać aż się wyźrebi i wtedy podawać?

Za każdą sugestię będę wdzięczna.
Szerzej o oleju https://www.febro.pl/product-pol-3406-Eggersmann-Mariendistel-Ol-4-5-l.html
darolga   L'amore è cieco
28 grudnia 2017 21:42
zabeczka17 - możesz śmiało, jest bezpieczny, sam producent poleca, a ja potwierdzam - mam źrebne podopieczne na nim  🙂
To olej z ostropestu - tyle, że bardzo drogi 😉 , ale fakt kobyłom źrebnym nie przeszkadza.
darolga   L'amore è cieco
28 grudnia 2017 22:36
Jak wszystko z końską metką  😉 Swoją drogą sporo osób nie wie o istnieniu takiego rodzaju oleju, a szkoda, bo on wypada naprawdę sensownie na tle wielu innych  🙂
Ten też jest z końską metką  tyle, że nie ma tak magicznej nazwy 😉:
http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1226_1529&products_id=9402
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się