Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Jak już napisałam powyżej, wątek znam i widziałam co w nim jest. I co z tego, że popatrzę po raz kolejny na zdjęcie tego konika, plecy mu się od tego poprawią? 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 grudnia 2017 08:51
MATRIX69, nie, ale moze znajdziesz zdjęcie na kto ten kucyk jest zadowolony, a jego plecy wyglądają dobrze. Bo ja widziałam tych zdjec parenascie i jakoś na żadnym dobrze nie wyglada, wiec twierdzenie, ze moze zle ujęcie przy tak hardkorowym gwnie, które ktos robi, jest deko śmieszne. 
Przecież napisałam ogólnie o DIY, że nie wszystko wygląda super na zdjęciu, a nie o konkretnym przykładzie na konkretnym koniku...
Przykład konkretnego rozwiązania które mi się spodobało to dospawanie stelażu do terlicy wojskowej kulbaki, nie wiem czy było bardziej grzebane przy tej kulbace czy nie. Tak się składa, że mam taką niepotrzebną terlicę i może kiedyś będzie mi potrzebne siodło juczne do przewozu niewielkich bagaży, wtedy z gotowym rozwiązaniem wyślę do jakiegoś rymarza, i nie, nie do Pana Romana bo preferuję sprzęt skórzany.
Milla, ktos juz to wrzucil strone temu
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
28 grudnia 2017 00:00
Sex to taki całkiem dobrze znany polski ogier 😉
Dzisiaj dostałam telefon od Pani z Kieleckiego TOZU (pisałam do nich w sprawie 7miesięcznego konia ciągnącego wóz i opone).
W skrócie Pani powiedziała, że w takim zachowaniu nie ma nic nienormalnego. Źrebię musi przyzwyczaić się do ciągnięcia opony, żeby później sie bało pracy w zaprzęgu. Zdjęcie w wozie jest ok bo przeciez on tylko  w tym wozie stoi i nie mam pewności że drugiego konia nie odpieli do zdjęcia. A zakładanie chomąta jest potrzebne.
Tak wiec interwencja nie jest potrzebna bo przeciez tak się robi. Po próbach wytłumaczenia w czym jest problem powiedziała, że nie mam wiedzy i jeżeli tak mnie to boli to jest od tego Inspektorat Weterynaryjny  😵
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 grudnia 2017 14:47
Przykre jak cholera  😤
Szkoda straszna tym bardziej że mowilam ze mogę z nimi pojechać próbować chłopu wytłumaczyć ale wciąż według nich potrzeby interwencji nie ma
Naprawdę stwierdziła że to normalne że odsad ciągnie oponę? Jakim cudem tacy ludzie  pracują na takich stanowiskach?  To jakaś paranoja. To  chyba mówiła o sobie,  że ma małe pojecie o koniach. Wstyd że  tam pracują tacy ludzie.
Tak myślałam, że taka będzie odpowiedź, to było do przewidzenia.
Patrząc na dzieci ludzkie, że dźwigają ciężkie plecaki do szkoły, i tylko rodzice się wkurzają a MEN nic sobie z tego nie robi, to ta opona dla źrebaka jest jak sanki dla ośmioletniego dzieciaka. Niby fizycznie lekka, większe tu pewnie obciążenie psychiczne...
https://www.olx.pl/oferta/ogier-wielkopolski-stanowka-CID103-IDqvijt.html#3c09028394

ktoś kojarzy? strasznie zaniedbany ten ogier na ostatnim zdjęciu patrząc na nogi...
Strasznie wygląda 🙁
Nie wiem ile lat ma ten ogier, ale gruda i wygląd nie zachęcają...  Żebra wystające, postawa to poprostu masakra. Ale swoje musi jeszcze zrobić biedak...
PumCass   zachowaj zimną krew!
29 grudnia 2017 13:22
rocznik 95. masakra. Czasami się zastanawiam gdzie oczy (o sumieniu nie mówiąc) mają ludzie wystawiający takie konie w ogłoszenia. Nie jest im wstyd?  😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/4181?
Jechali 4-ro latkiem N-ke i jeszcze się chwalą  🤔wirek:
Szalona
Z jakims niefajnym wysilkiem ten kon galopuje na tej Nce  👀
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
29 grudnia 2017 17:14
ciura dobrze się składa ja kojarzę . Taka gruda jaką on ma na nogach miała w tym roku moja kobyłka  , masakra do tej pory został mi tylko stan zapalny ,ale koń bez problemu nogę zgina i się  rusza . Samą maścią się tego nie wyleczy , u nas kluczem był ruch i regularna praca w treningu skokowym  😉
vissenna   Turecki niewolnik
29 grudnia 2017 18:01
KoniaraHors A mogłabyś jednak po polsku pisać?

Żal tego ogiera. Widać, że swoje w życiu już zrobił i powinien mieć święty spokój. Nie mówiąc już, że koń w takim stanie to nadaje się do odkarmienia i leczenia a nie do zdjęć.
[quote author=Szalona😉 link=topic=190.msg2743082#msg2743082 date=1514558552]
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/4181?
Jechali 4-ro latkiem N-ke i jeszcze się chwalą  🤔wirek:

[/quote]

Szkoda konia, ale chyba bałabym się kupić konia, który w wieku 4 lat chodził konkursy 120. W zasadzie jak dla mnie to totalna antyreklama.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
29 grudnia 2017 18:27
vissenna przez co rozumiesz , że mam pisać po polsku ? Zgadzam się z tym co napisałaś , ogier nie jest już młody i spokój mu się należy .
vissenna przez co rozumiesz , że mam pisać po polsku ?


Możliwe, że przez to. 😀

Nie mogłam się powstrzymać, przepraszam. Koniara, ja też często mam sieczkę z mózgu, czytając Twoje komentarze. Przeczytaj swój komentarz z 18:14 i postaw się na naszym miejscu. Co się dobrze składa, WTF? Na swoich nogach miałaś grudę? A przecinki to gryzą? Czytanie tak skonstruowanego tekstu naprawdę męczy.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
29 grudnia 2017 18:37
O dziewczyny najmocniej przepraszam , uciekły mi i nie zauważyłam tego . Zobaczyłam to teraz jeszcze raz i racja parzy po oczach .

EDIT : już poprawiłam , dzięki za uwagę  😉
Ja znam tego ogiera. Figurę zawsze miał dość szczupłą i nie będę publicznie komentować tego jak wygląda.  Z tego co wiem to niedawno trafił do tych ludzi co ogłaszają stanówkę więc miejmy nadzieje że jego stan i kondycja się poprawi i konisko będzie miało zasłużoną emeryturę 😉
[quote author=Szalona😉 link=topic=190.msg2743082#msg2743082 date=1514558552]
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/4181?
Jechali 4-ro latkiem N-ke i jeszcze się chwalą  🤔wirek:



Szkoda konia, ale chyba bałabym się kupić konia, który w wieku 4 lat chodził konkursy 120. W zasadzie jak dla mnie to totalna antyreklama.
[/quote]

No właśnie o to mi chodziło,  ogłoszenie zadziwia mnie tym,  że jest totalną antyreklamą... Bo jak dalej ten koń będzie tak prowadzony to za chwilę każdy kawałek jego ciała będzie wymagał leczenia...
Aaaaa, Paula Myszka I wszystko jasne 😉
4 latek na N?? Tak można? Tzn wiadomo, że w domu to wszystko można, ale na zawodach 4 latki mogą iść 120?
Nirv, przepisy mówią o roczniku konia, czyli jeśli zawody są w styczniu 2017 (jak w ogłoszeniu), a koń urodził się w marcu, to rocznikowo wg przepisów ma 5 lat, ale tak na prawdę tych 5ciu nie skończył... 5 latki w styczniu ciężko znaleźć a 120, chyba że ktoś jest totalnym kretynem... Generalnie [s]4 latki[/s] 5 latki w N startuje się pod koniec sezonu, lub przed MPMK (finały championatów są na 120 z ostatnią przeszkodą 130)
Edit: czeski błąd  😡
_Gaga, dobra, o tym nie pomyślałam. Mając starsze konie myślę o ich wieku rocznikowo a nie wg dokładnej daty urodzenia i aż mnie zdrygnęło bo myślałam o rocznikowym 4 latku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się