Derki

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 grudnia 2017 09:19
Z tym że nie różnią się grubością a i porównywaną wage mają. Wręcz się zastanawiam czy ta 50 nie jest 100 bo jest dokładnie tej samej grubości w dotyku co 100g
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 grudnia 2017 19:57
LatentPony ale jak założysz mu samą plandekę w niskie temperatury to mimo futra może być mu zimno bo mokra derka zrobi się ciężka(w sumie sama w sobie trochę waży) i nie będzie mógł nastroszyć futra czyli nie będzie mógł się ogrzać. Jednak cienkie wypełnienie/ chociaż podszycie polarem było by wskazane.


Mechanizm stroszenia wlosa jako termoregulacji znam. Jednak znam też swojego konia i wiem, ze nie moze byc mowy o zadnym podszyciu. Kon juz 5 zime stoi bezstajennie, nigdy nie marzł. Tak jak pisalam - w mrozy -20 stoi goły i sie stroszy do woli i jest cieply przy skorze.
Derki potrzebuje na temperatury w okolicy 0 stopni i deszcz, bo on z gatunku tych co choćby grad z nieba walil to pod dach nie wejdzie bo nie i juz. Zawsze pod zwykla plandeka jest cieplutki, nawet jak derka mokra po ulewie.
W jakimkolwiek podszyciu to bym go chyba ugotowala jak kurczaka w piekarniku...
ma ktoś PE 6.3 na konia 145cm? Mam 6.6, ale trochę przydługawa jest. Z kolei boję się, że 6.3 będzie za krótkie, a z dwojga złego już wolę dłuższą.
n, może akurat trochę Ci pomogę swoimi porównaniami derek różnych producentów. Na mojego Cześka (drobnej budowy zwierzak) idealnie pasują derki PE w rozmiarze 6’0, a natomiast derki Horseware w rozmiarze 6’3 są jak na niego szyte. PE są zdecydowanie obszerniejsze od Horseware.
Podobna sytuacja była z derką padokową Eskadrona 6’0 (135 cm) - mogłaby być ciut dłuższa.

Tak leży na moim Cześku Horseware 6’3 ( czyli rozmiar 140 cm):



a tak na tym samym koniu PE 6’0:


i np Derby House 6’3:


Derki PE są zdecydowanie najbardziej obszerne. Moje dwa wałachy różnią się budową (jeden to drobny TB, a drugi to dość kalibrowy, mały ISH) - obydwojgu kupuję derki PE o rozmiar mniejsze niż innych firm (Horseware, Masta, Derby House, Barnsby, Eskadron).
czeggra1, pozwolę się nie zgodzić  do końca. Jeśli chodzi o PE to jednak zależy od modelu , bo ja zamowiłam w końcu 6.3 I 6.6 a nie 6.0 I 6.3.
To był dobry wybór, bo derka 6.0 byłaby za mała na mojego pokurcza, bo 6.3 jest idealna (przynajmniej lucanta), titany są dłuższe jednak.
Może i rzeczywiście w PE zależy to od modelu. Lucanty nie miałam jeszcze żadnej. Miałam i mam obecnie Titany, Bustery i widoczną na zdjęciu Tybalt Stratus. Każda z nich jest obszerniejsza od derek innych producentów (w tym samym rozmiarze).
Póki co to z tych derek padokowych, które miałam, to PE były najlepsze, najtrwalsze, pancerne i pod każdym względem naj. Jedyną ich wadą jest tylko cena 😉.

Mam takich dwóch gagatków , którzy bawią się na pastwisku w klękanie, ciągną się za derki, podszczypują, rozbierają - niszczyciele z nich jakich mało. PE ich jakoś wytrzymują (Czesiek ma co roku wymianę garderoby, bo Vimto jest skuteczny w wygryzaniu dziur i rozbieraniu kolegi :ukłon🙂, ale inne derki z materiałów 600D to bywały w strzępach po kilku dniach  😵.
Teraz dorwałam na e-bayu niedrogo Horseware 250g 1200d i 350g 840d (zdjęcia z mojego postu wyżej) i mocno liczę, że przeżyją jakoś na Cześku chociaż kilka następnych miesięcy zimowych.

Edit. Dopisek
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 grudnia 2017 17:37
Ja rowniez mam derke z PE. Rozmiar 6.6. na konia 145. Nie jest mega za duza ale mysle ,ze w 6.3 byloby bardziej idealnie🙂 Takze naprawde są sukienkowate🙂
[s]Bo 6.6 jest na konie 155 i to wysokie. To oczywiste, ze na koniu 145 będzie za duże. [/s] Chodziło oczywiście o 6.9, poprawiam żeby kogoś nie wprowadzić w błąd  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 grudnia 2017 17:48
Tylko,ze ona nie jest mega za duza🙂 kon nosi derki 145/150 i moze tylko najbardziej moglabym sie przyczepic do sukienkowatosci bo cala reszta jest w zasadzie ok . Ale moze dlatego,ze poprzednie derki nie byly takie sukienkowate.

Dopisek:
dodatkowo wszystkie tabelki derek, ktore znalazlam w google pokazuje,ze rozmiar 6,9 to dopiero 155
domiwa, Dokładnie.
Moje noszą 135 i 145 i zakupione mają 6.3 I 6.6.
Ta 6.6 jest jak suknia,ale 6.3 byłaby za wąską w klacie.

Jakość rzeczywiście The best  😅
Domiwa masz racje, byłam pewna, ze 6.6 to 155 według tabeli. Natomiast wszystkie znane mi konie 155 noszą [s]6.6 lub 6.3[/s] 6.9 lub 6.6
Help, szukam dostępnej od ręki derki 300 g padokowej. Przy czym mój koń ma dość specyficzną budowę, bo to "misiek" z wielką szyją i wielką klatą. W wiele derek jego przód się nie mieści albo muszę brać 165 cm które z przodu są ok, ale wtedy z tyłu są niczym sukienka. Najlepiej leżą na nim ripstopy Eskadrona, ale nie wiedzę dostępnych 155 cm albo ślepa jestem. No i chciałabym jednak zamknąć się w tych pięciu stówkach. :/
gdzie byliście przez 3 dni ;( kliknęłam wczoraj 6.6

6.6 (czyli 6 stóp i 6 cali)  to jest dokładnie 198cm, czyli 145cm mierzone górą. 6.3 to jest 7cm mniej, a więc różnica spora, stąd kliknęłam 6.6. Ale patrząc po zdjęciach czeggra1, to jednak 6.3 by chyba lepsze było 🙁



domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 grudnia 2017 18:31
Perlica dokladnie, pomijajac już rozmiary, to moja pierwsza ich derka. Te detale i jakość wykonania  💘 , mocowanie kaptura mnie kupilo🙂
Temat rozmiarów pe wałkujemy już drugi sezon, wiec wystarczyło wbić w wyszukiwarkę  😉 Ja niedawno wrzucałam fotki mojego w 6.6, który nosi 155.

U nas mocowanie kaptura umiera i koledzy z uporem maniaka odpinają  🤣
no własnie nie wystarczyło, bo przejrzałam cały wątek i znalazłam Twoje foty, wg których masz 6.9, a nie 6.6 jak napisałaś wyżej. Jeszcze patrzyłam na bloga, tam wrzucałaś inne derki, w tym taką jak mam teraz i też pisałaś, że masz 6.9. No i moje 6.6 leży dokładnie tak samo na moim koniu jak Twoje 6.9 na Twoim koniu, stąd pytanie czy ktoś miał 6.3 na 145. No i tego nigdzie nie znalazłam, a generalnie to zdania odnośnie rozmiarów są podzielone, bo część twierdzi że lepiej kupować standardowy.

Dobra, biczuje się! Ja mam 6.9 na konia 155, dlatego mi od początku nie pasowało. Aż sprawdziłam na derce, która wożę w aucie. Pokręciły mi się cyferki 😉 Przepraszam  :kwiatek: Na konia tez noszącego 155, ale niższego pasuje 6.6. Mamy w stajni tez 6.3 na konia 145 i pasuje. Ale zależy od budowy bo jeżeli jest szczupły to derka będzie jeszcze dłuższa.
to dobrze, bo te 6.3 na 155 to juz mnie dobiło kompletnie 😀
Pewnie 6.3 by było lepsze na mojego, ale tragedii nie ma. Już za późno w każdym razie, już do mnie jedzie z podpinka i kapturkiem  😅
Wiecie, ja niedawno kupiłam z drugiej ręki nowa polarówkę ponoć 165 cm. Wyjęłam z opakowania i jakaś taka mała mi się wydawała. Na metce widzę 6.3, więc tez coś mi nie grało, ale niby 165 cm, za duża na konia noszącego 155. To sobie myślę dobra, sprawdzę, może mi się coś tylko wydaje. Założyłam na konia sprawdzić. Cóż wyglądał zabawnie, jakbym od kucyka pożyczyła.
Dobra, biczuje się! Ja mam 6.9 na konia 155, dlatego mi od początku nie pasowało. Aż sprawdziłam na derce, która wożę w aucie. Pokręciły mi się cyferki 😉 Przepraszam  :kwiatek: Na konia tez noszącego 155, ale niższego pasuje 6.6.

Hihi 😀! Tak sobie czytałam poprzednie posty o tych rozmiarach i tak sobie myślałam, że ten mój Vimto to jednak jakiś dziwny karakan jest, bo będąc kurduplem (16.1hh czyli ma te 165 - 167cm) nosi derki padokowe PE w rozmiarze 6’6 a stajenne Masty ma 6’9.

Edit.
n, znalazłam zdjęcie mojego Cześka w PE Buster 6’3. Ta dera była dla niego zdecydowanie za obszerna, ale Czesiek jest drobnej budowy (mały, dość krótki koń na długich nogach). Zdjęcie jest sprzed 4 lat i kaptur jest jeszcze z gumką od strony uszu.



Czytałam dyskusję na telefonie podczas grania w Grę o tron i tak wyszło  😂

Dla przypomnienia - Szymon koło 173 cm wzrostu, 640 kg, także raczej w kierunku konia większego:

6.9 PE Lucanta


6.9 PE Akoni


6.9 PE Adonis


Mam jeszcze Bustera, coolera i siatkę, ale fotek brak.

XL Eskadrona


Muszę zrobić zdjęcia mojego w 6.6 PE. Wszystkie pozostałe derki mój ma standardowe 155 (ma bucasa, waldhausena, horze elite) , z tym, że jest raczej z tych szczupłych 😉 - 6.6 z PE leży bardzo dobrze. 6.9 przymierzałam i się topił.
Marek tez nosi 155 i PE 6.6 dobrze leży. Także 6.9 to na wysokie i / lub masywne konie.
e tam wysokie... Manolo 6'9 i nic mniej absolutnie  🍴
On jest szerszy niż wyższy  😉 Także łapie się w kategorii masywne  🤣
Najdrobniejszy to chłop faktycznie nie jest  😂 natomiast moja kobyła wchodzi w zasadzie jedynie w dery pe... wszystko inne 7'3 jest no maławe....
Na drobne konie polecam Kavalkade.Lepiej skrojonych derek nie widziałam.
kitty, taki duży rozmiar to przypadku PE nie jest wcale zła opcja - na duże rozmiary mają chyba zawsze super promocje i mega rabaty przy wyprzedażach kolekcji 😉 😀.
Mąż przy zakupach każdej kolejnej derki powtarza mi dla żartu, że jak będziemy kupować następnego konia to koniecznie trzeba pamiętać żeby był bardzo duży, to wtedy zakup derki nie będzie aż tak bolał  😉.
Hahah to prawda  🙂 ale to już musicie nabyć mastodonta! Bo 7"3 to takie 175cm  🏇
Ja już wybrałam: shire albo clydesdale  😍 😉

🚫 koleżanka ma klacz od shire’a po oldenburgu i jejuńciu jakie to miłe, wielkie, śliczne (kara z latarnią i malowanymi nogami) oraz jezdne (i skoczne). Koleżanka duże derki kupuje dużo taniej niż ja te same w bardziej standardowych rozmiarach 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się