Ogłowia

Ktoś miał do czynienia z ogłowiem Busse Solibel "Comfort"? Polecacie? 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 listopada 2017 18:20
Czy ktoś używał ogłowi Mountain Horse?
Cześć, czy macie jakieś sposoby na zmiękczenie parcianych wodzy? Wymarzyłam sobie do ogłowia wodze myśliwskie, kupiłam używane tak na test zanim kupie porządne skórzane i są tak sztywne że bardzo źle układają się w dłoni, miałyście moze taki kiedyś taki problem? Nie wiem czy od używania same sie wyrobią bo nie są już nowe więc moze wypranie w czymś czy "przeszorowanie" jak linkę żeglarską by pomogło?  🤔
nemaya, jeżeli są sztywne, a były wcześniej używane, to pewnie są po prostu brudne 😉 Zwykłe parciane wodze możesz wyprać w letniej wodzie z płynem do mycia naczyń na przykład a potem zapastować elementy skórzane 😉
Też miałam taki problem z parcianymi... Mega sztywne leżą w szafie i też szukam na nie pomysłu, myślałam żeby włożycie w olej, ale to chyba nie jest dobry pomysł  😲
Parciane to jednak chyba wystarczy wyprać 🙂

Horze Prescott Cross czekoladowe na modelu 🙂 Niestety zdjęcia trochę z kalkulatora ;P
Czy ktoś może wie, gdzie mogę kupić sam nagłówek mocno profilowany/anatomiczny, ale tylko z 2 paskami, a nie 3? Tylko do podgardla i pasków wędzidłowych, bez miejsca na nachrapnik?

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Fokusowa, Hooks? Bo PS of Sweden chyba nie sprzedaje samych nagłówków... No albo pan Marek. 😉

edit: poprawiłam linkowanie
sumire dziękuję za link, ale kurczę nie dodałam, że potrzebuję składaka - nagłówek raczej full/xfull, naczółek xfull, paski policzkowe cob  😵
Myślałam o panu Marku, ale jakoś nigdy się nie mogę zdecydować  🤣
To może być ciężko... Podwójne paski mają chyba tylko nagłówli z paskiem od nachrapnika poprowadzonym górą - ale wedy są bez profilowania, bo ciężko poprowadzić nachrapnik tak, żeby się nie ściągał do przodu... Jak szukałam takiej wersji (do nachrapnika górą), to nie znalazłam nic z profilowaniem. 🙁 Zamówiłam w końcu całe ogłowie od p. Marka, m.in. z szeroką profilowaną potylicą i jest super (też koń łeb miał większy niż mniekszy).
Ratunku. Potrzebuję nachrapnik szwedzki XFULL. Może być (nawet lepiej) munsztukowy, bez skośnika. Im grubszy tym lepiej. Ktoś coś?
posiada ktoś może zdjęcie ogłowia w typie Micklem od Pana Marka?
Ma któraś z was na sprzedaż Hooks Artemis w brązie? xxxagaxxx widziałam, że miałaś takie, może chcesz sprzedać?  🤣
amanda666, "miałaś" jest użyte w odpowiednim czasie 😉 już dawno poszło w świat
Ha tak myślałam  🤣 liczę, że może znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która ma i będzie chciała sprzedać  🤣
Czy poza Hooksem znajdę gdzieś koniakowe ogłowie? (chodzi mi o taki odcień: https://www.hookseurope.com/horse/horse-gear/bridles/combined-noseband-bridle-aranova-jh-collectio)

Zależałoby mi na czymś bardziej klasycznym na subtelny, malowany łepek.

Cookie, takie koniakowe są BR model Cambridge czy Adlington. Takie delikatne jest Horze Benton i Kavalkade Lorenz  😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 grudnia 2017 09:05
Słuchajcie, jaki typ ogłowia jest najbardziej PRZYJAZNY dla końskiego pyska / głowy?
Typ ogłowia? zależy co masz na myśli czy nagłówek, czy nachrapnik, czy może ogłowie bezwędzidłowe? Wydaje mi się, że to zależy jaki masz z tym koniem problem
Katharina, co masz na myśli pisząc "przyjazny"?

Najmniej ingerujące w końską fizjonomię 😉 są ogłowia anatomiczne typu Rambo Micklem czy Stubben Freedom...
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 grudnia 2017 09:38
Ogłowie bezwędzidłowe nie wchodzi w grę  😉 Chodzi mi o całość razem z nachrapnikiem  :kwiatek:  Właśnie coś na zasadzie tego co  _Gaga  tu podała  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 grudnia 2017 09:46
Katharina dokładnie tak jak już wyżej wspomniano wszystkie anatomiczne, ale to jakie Twojemu koniowi podpasuje najbardziej musisz ustalić sama.
Metodą prób i błędów.
Wędzidło bezogłowiowe :P
budyń no albo i tak  😀 😀
Micklem

spotkałam się z rozmiarówką standard horse , to odpowiada fullowi ?  🙂 z góry dzięki
Naciau, tak.
Czy ktoś ma/widział/macał ogłowie Horze Magnum?

Podoba mi się nagłówek zwłaszcza- pytanie, czy w realu jest taki anatomiczny?

To chyba nie jest nagłówek anatomiczny tylko po prostu szerszy. Anatomiczne wydaje mi się, że są wycięte.
Horze skórę ma całkiem fajną 🙂 ja mam model Gironde i jest super miękki i fajnie wycięty za uszami - mam je na sprzedaż 😉
Dzięki za odzew. :kwiatek:

Chyba ją sobie wybiję z głowy.  🤬

A Horze Prescott z meksykanem - dla konia, który nie lubi nachrapnika generalnie (prawdopodobnie przez bardzo szeroko rozstawione kości jarzmowe)?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się