Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Gdyby ktoś chciał jeszcze pomóc koniom z Polsadu, to jest okazja:
https://www.facebook.com/events/130310697646929/
Gdzie w Krakowie można wyprać bardzo brudną derkę?
Gdzie w Krakowie można wyprać bardzo brudną derkę?

W Facimiechu 🙂
W sumie i blisko i po drodze - dzięki  :kwiatek:
Czy na re-volcie jest ktos, kto goli koni w okolicach Wieliczki? I czy w Krakowie jest jakis konski masazysta?
Forumowa dziunka goli konie, mi masować przyjeżdżała Justyna Porabik.
Justyna Porabik nie jest z Facimiecha  !!!
wiedźma, Maria Soroko dość regularnie jest w okolicach Krakowa.
Agnieszka Olkuska masuje u nas konie, bardzo polecam!
Justyna Porabik nie jest z Facimiecha  !!!



A to przepraszam-już prostuje.
Ja do masażu z czystym sumieniem mogę polecić Olgę Kuleszę, u mojego konia zdziałała cuda. Regularnie raz w miesiącu ma trasę na Kraków, kontakt i umawianie się na wizyty bezproblemowe 🙂
czy ktoś się orientuje czy w ok. Krakowa dojeżdża dr Dziekański -stomatolog?
czy ktoś się orientuje czy w ok. Krakowa dojeżdża dr Dziekański -stomatolog?

U nas zęby robi p.Agnieszka Jakubowska - polecam
[quote author=prib link=topic=196.msg2742889#msg2742889 date=1514485625]
czy ktoś się orientuje czy w ok. Krakowa dojeżdża dr Dziekański -stomatolog?

U nas zęby robi p.Agnieszka Jakubowska - polecam
[/quote]

podziękuję  😉 chodzi mi tylko o dr Dziekańskiego
Witam. Czy jest ktoś kto stoi w Łężkowicach w pensjonacie? Mam kilka pytań na priv.
fallco  jestem w tej stajni od 4 lat, pytaj śmiało  🙂
darolga   L'amore è cieco
10 stycznia 2018 22:10
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi napisać jakie stajnie o charakterze 'sportowym' są w Krakowie i okolicach? I prywatne, i hotele. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w pensjonatach jest przekrój przez rozmaitych jeźdźców, ale wiadomo - są stajnie, w których odsetek tych nastawionych na sport jest większy, a są też takie, które zrzeszają np. samych terenowców 😉 Nie pytam o warunki ani nic innego - jedynie o mniej więcej ukierunkowanie i specyfikę danego ośrodka.
Przejrzałam katalog stajni na forum, bazując na informacjach w nim zawartych (czy jest hala, parkur, czworobok i takie tam) zanotowałam sobie takie stajnie, poza znanymi mi Facimiechem i Szarymi:
SK Botoja
Bodzanów
Rancho Pcim
WLKS Krakus Swoszowice
Pod Żubrem
OJK Santos
Equestrian Sports Minoga
OJ Leńcze
OJR Horus
Stadnina Łężkowice
Stadnina Niepołomice
Udórz
OJK Faruk
OJK Eden-Polsad

Czy są tu jakieś pomyłki? Albo jakiejś stajni brakuje?
Będę bardzo zobowiązana za jakąkolwiek pomoc  :kwiatek:
Facimiech, OJK Diagram Radziszów, nowopowstały RCC w Sosnowicach, KJK Szary, OJK Zordina, Szarża Bolęcin, Konary, PonySport, Kobylany... to tak bardzo na szybko...
darolga   L'amore è cieco
10 stycznia 2018 22:24
ChemiK - dziękuję!  :kwiatek:

edit: gdzie znajdę jakieś namiary na ten RCC Sosnowice?

Ktoś jeszcze jakieś propozycje? Któreś powinnam wykreślić ze swojej "listy"?
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi napisać jakie stajnie o charakterze 'sportowym' są w Krakowie i okolicach? I prywatne, i hotele. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w pensjonatach jest przekrój przez rozmaitych jeźdźców, ale wiadomo - są stajnie, w których odsetek tych nastawionych na sport jest większy, a są też takie, które zrzeszają np. samych terenowców 😉 Nie pytam o warunki ani nic innego - jedynie o mniej więcej ukierunkowanie i specyfikę danego ośrodka.
Przejrzałam katalog stajni na forum, bazując na informacjach w nim zawartych (czy jest hala, parkur, czworobok i takie tam) zanotowałam sobie takie stajnie, poza znanymi mi Facimiechem i Szarymi:


Jeśli szukasz stajni dla siebie to zastanów się w jakim kierunku chcesz się rozwijać.
Jeżeli interesuje Cię wszechstronny rozwój konia to zapraszam do Facimiecha. Do dyspozycji padoki, tereny, jedna  z największych hali w Polsce i trenerzy wszystkich konkurencji jeździeckich. Wychodzimy z założenia że mamy warunki i kto chce rozwijać się sportowo - to może 🙂😉)
Chyba jeszcze osada konna Assanya.
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 stycznia 2018 22:36
Polsad nie istnieje już i zdecydowanie na sport nastawiony nie był. Zaś Udórz i okolice Krakowa dużo wspólnego nie mają 😉
darolga   L'amore è cieco
10 stycznia 2018 22:47
fabapi - just business, ja z Wrocka, a z kopytnym już parę lat temu znaleźliśmy swój raj :kwiatek: Stąd nie mam żadnych wymagań - po prostu research gdzie nastawienie sportowe, resztę sobie zweryfikuję. Odległość też bez znaczenia - Kraków szeroko pojęty, w zasadzie całe województwo wchodzi w grę  😉 PS Facimiech znam, cudownie tam  😜 i gdybym miała się przeprowadzać do Krakowa to moja Ślepina najpewniej zamieszkałaby właśnie u Was  🙂

budyń - dziękuję!

Kastorkowa - ok, dziękuję za info! Bazowałam na info z wyszukiwarki forum, tak jak pisałam - za kryteria przyjęłam halę, pensjonat, udogodnienia (parkur, solarium i takie tam) i opis, jeśli był - i wypisywałam wedle własnego przeczucia  😉 Jako odległość wybrałam 50 km, Udórz wyskoczył w wynikach (bo w zasadzie, tak po prawdzie - to całe województwo wchodzi w grę, ale nie chciałam tutaj tak szeroko pytać) - a czy charakter tego ośrodka się zgadza, sportowo?
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 stycznia 2018 23:53
Udórz to już Śląsk tak po prawdzie  😀 Zgadza się hala, sportowo też coś robili, konie hodują które coś startują potem, ale i zwykłą rekreacje prowadzą  😉
darolgaZ listy można wykreślić na pewno Bodzanów, to nie jest stajnia sportowa. Horus również już nie istnieje z tego co wiem. Botoja to raczej stajnia rekreacyjna niż sportowa  🙂
Owszem, Horusa już nie ma, Minoga zdaje się bardziej terenowa, nie wiem, co się kryje pod Stajnia Niepołomice, bo wiem tylko o Pod Zubrem jeśli chodzi o bardziej sportowy w tym rozumieniu, które określiłaś charakter.
Minoga ma całkiem niezłe zaplecze treningowe - hala plus ujeżdżalnia kwarcowa, jednak większość ludzi jest tam nastawiona na rekreację. Dodatkowo masz duże padoki i całkiem fajne tereny
Konary, PonySport, Kobylany... to tak bardzo na szybko...


Kobylany na pewno nie. Ani w jednej ani w drugiej stajni hali nie ma i towarzystwo raczej emeryci/rekreanci/terenowcy itp.
Konary wydaje mi się, że też raczej to ambitna rekreacja, szkółka która gdzieś tam się pokazuje na zawodach towarzyskich. Tam jest w ogóle pensjonat?
W Pony Sporcie też nigdy nie byłam, ale to miejsce bardziej mi się kojarzy z dzieciakami na kucach/małych koniach.  👀

Taka ciekawostka pojawiła się u nas w ogłoszeniach. Coś mnie chyba ominęło?  🤔
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 stycznia 2018 08:56
Jeszcze KJ Brzoskwinia tylko hali brak ale tam dziewczyny WKKW śmigały od nich.
Alaska coś mi się obiło o uszy o reanimacji stajni w miejsce Polsadu..... ale czy to o to chodzi to nie wiem....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się