PSY

To przepraszam :kwiatek:
Źle Cię odczytałam.


Jenyyy dom bez psa jest najgorszy. Nawet mój chłop mówi, że teraz już, wie że jest psiarzem, bo tęskni 💘
w Ustroniu w Sylwestra zaginął CHARCIK WŁOSKI - szczeniak szary- suczka... może ktoś? cos?

mils   ig: milen.ju
04 stycznia 2018 12:40
O 15 mamy dzisiaj pierwsze spotkanie w przedszkolu. Miało być indywidualne, ale ze względu na późną naszą decyzję, będzie z nami jeszcze jeden maluch. 🙂 Nie mogę się doczekać! Swoją drogą, Karmel przyhamował z rośnięciem, więc z okazji moich urodzin zamówiłam mu "outfit" z Warsaw Doga. 😁 Jak mi wyrośnie, to trochę będzie mi smutno, ale... Kupię nowy. 😂
z panią Boczulą to bym jednak uważała... naturalsem to ona nie jest na bank...
z panią Boczulą to bym jednak uważała...  to ona nie jest na bank...


A co to znaczy naturalsem w odniesieniu do szkolenia psów? pytam bo naprawdę nie wiem :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

jeżeli w znaczeniu ''pozytywna'' (w znaczeniu ''klikerowa'' 😉 ) to na pewno nie jest, według mnie jest szczerym szkoleniowcem i madrym człowiekiem.


edit: dopisek ''klikerowa''
Ja bym Pani Agnieszki Boczuli do psa lękowego nie polecała, za to polecam bardzo Panią Jadwigę Chodzeń, o której już wspominała Wojenka. Bardzo fajna, rozsądna osoba  🙂.
uleska, chodziło mi o to, że jeśli szkolenie ma być wyłącznie pozytywne (a wg mnie dla psa lękowego to podstawa) to to nie jest dobry adres...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 stycznia 2018 20:03
Szkolenie ma być przede wszystkim ROZSĄDNE i opierać się  na znajomości psychiki gatunku. Nie lubię zafiksowania na punkcie pozytywnego szkolenia i braku korekt.
Uff, dzięki Ci Wojenka, jest jeszcze rozsądek w tym wątku.
Uleska, bardzo ładnie to ujęłaś 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 stycznia 2018 20:25
Ja też sfiksowania nie lubię, ale to nie zmienia faktu, że w/w szkoleniowca nie polecam
Ja sfiksowana nie jestem, nie rozumiem skąd ta koncepcja.
moje "naturalsem nie jest na bank" było nieco ironiczne, biorąc pod uwagę jej metody szkoleniowe.

Wojenka, nikt nie mówi o byciu nierozsądnym ani o braku korekt... dla jednych ta pani będzie autorytetem a dla innych nie, nie ma się o co oburzać.
Szkolenie ma być przede wszystkim ROZSĄDNE i opierać się  na znajomości psychiki gatunku. Nie lubię zafiksowania na punkcie pozytywnego szkolenia i braku korekt.


O to to !
👍
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 stycznia 2018 08:35
Ej, a to kliker wyklucza bycie mądrym człowiekiem?
uleska, chodziło mi o to, że jeśli szkolenie ma być wyłącznie pozytywne (a wg mnie dla psa lękowego to podstawa) to to nie jest dobry adres...

dziekuje 🙂 szukalam wyżej do czego jest nawiązanie o Boczuli, ale nie znalazłam, stad moje pytanie bylo.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

[quote author=Wojenka link=topic=32.msg2744985#msg2744985 date=1515096189]
Szkolenie ma być przede wszystkim ROZSĄDNE i opierać się  na znajomości psychiki gatunku. Nie lubię zafiksowania na punkcie pozytywnego szkolenia i braku korekt.
[/quote]

o to to to! zgadzam się w 100%
nie znam sprawy, wiec nie bede się , aczkolwiek ja tez bym nie polecala jednej soboty, bo jest ''pozytywna'' a druga bo  używa tylko korekty itp. mydle ze najważniejsze by znalezc mądra osobę, która zna się na na psychice psów i umie rozpoznać problem i go sklasyfikowac. w dzisiejszej dobie dużej liczby szkoleniowców, behawiorystów mamy  wyboru co jest super, bo niektórzy z nich, na pewno kochają zwierzeta, sa super ludźmi, ale najzwyczajniej w Świecie nie maja wiedzy badz doświadczenia w rozwiązywaniu problemów, ale super wychodzi im nauka szczeniaczka said i podaj lape 🙂

p.s. dzięki dziewczyny za mile i rzeczowe odpowiedzi, nie udzielam się czesto (czytuje czesto.. 😉 ) wiec moglyscie pomyslec (i powiedziec 😉 )  co tu taka się wymądrza i po co w ogolę się wtraca. tym bardziej dzięki za podejście do 'malo znanej osoby  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

p.s.2 czy moderator moze mi pomoc zmienic ta wiadomosc, bo dodalam cos of siebie - ale dodalo sie jako cytat? nie jestem dobra w dodawaniu cytatow :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 stycznia 2018 09:13
uleska, swój tekst musisz pisać za formułą [/.quote]. Tą ostatnią, masz tu cytat cytatu więc forma powinna wyglądać tak:
[.quote][.quote]tekst wojenki[/quote] tekst radag[/.quote] twój tekst
😉
(bez kropek oczywiście, to tylko dla 'zepsucia' formuły żeby nie działała 😉 )
Ej, a to kliker wyklucza bycie mądrym człowiekiem?


oczywiscie ze nie wyklucza (pyrzynajmniej wedlug mnie) ale duza czesc osob 'uzywajacych klikera' traktuje go jako jedyne I nieodlaczne zrodlo szkolenia, a to juz jest duze nauzycie 🙂

p.s.  Smartini - to dziala!!! dziekuje, zajelo mi to z 5x poprawek, ale dziala! dziekuje  :kwiatek: :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 stycznia 2018 09:49
ja lubię kliker, kilka sztuczek na nim udało się zrobić hihih, ale jakoś nie uważam by to było główne narzędzie szkoleniowe 😀

tak jak piszecie- po prostu rozsądek i tyle 😀
Ja abstrahuję od obu wymienionych szkoleniowców, bo nie widziałam na żywo żadnej z nich przy pracy.
Tak po prostu uważam, że wszystkie metody są pożyteczne, byle stosowane z głową i również nie lubię fanatyzmu (w każdej dziedzinie 😉 )

U nas podwójne macierzyństwo 😀
Czasem ona, czasem ja...
heh
mils   ig: milen.ju
06 stycznia 2018 17:17
RaDag rany, najsłodsze zdjęcie świata! 😍 Jak maluchy się chowają?
A tfu tfu tfu rewelacja.
Totalnie bezproblemowy miot.
Jak się urodziły w większości ponad pół kilogramowe, tak rosną jak smoki i teraz już ponad półtora ma większość 🙂
Zaczynają się już bawić powoli 🙂
Jedzą mięso, ganiają za nami i sikaaaaająąąąąąą....  🤣
RaDag, cudowne zdjęcie, na jakiś konkurs czy coś.  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 stycznia 2018 18:51
Ale smoki!
RaDag, rozbrajający obrazek! Niech się cała ferajna (ta czworo- i dwunożna) zdrowo trzyma.
RaDag, zdjecie! 😍 😍 😍
Ale smoki!


Prawda, teraz mają 3 tyg i po półtora kilograma 🙂
No, ale brie tak rosną, jeszcze jak są z mocniejszego typu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 stycznia 2018 09:21
RaDag, fantastyczne jest to zdjęcie z Amelką!

Jakby kto pytał, co u nas... U nas dobrze. Luśka jakby mieszkała z nami od zawsze, zdecydowanie to inny typ niż Li, jest przebojowa, cwana, zadziorna, zdecydowanie musi być pomieszana z beaglem, bo jest niesamowicie podobna do mojego pierwszego psa, ale bez jego najgorszych cech (odpukać!). Na pewno ma myśliwską krew w sobie, straszny niuchacz, łapka w górę, ogon na sztywno równolegle do ziemi. Jest dosć fajnie nastawiona na człowieka, uważna, na spacerze łapie kontakt wzrokowy, pilnuje. Stara to idzie jak lodołamacz, obiera azymut i prze, niespecjalnie reagujac na cokolwiek, no, może poza wystrzałami, psami czy resztkami żarcia na trawniku.

Uwaga, spamuję zdjęciami.
Dumny labrador...?


A nie, to tylko mała Lusia


Finalnie dwie regulowane smycze faktycznie najlepiej, można osobno, można spiąć razem.


Lusia precel i Lusia pieszczoch




I na koniec 100% Lilaczka, mam bombkę na głowie, ale olewam to i nawet o milimetr się nie przesunę.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 stycznia 2018 09:22
maleństwo, urocze.

Dziewczyny, czy któraś firma oprócz Furkidz uszyje mi szelki step-in?
maleństwo, cudowne te Twoje baby! 😍 Super, że u Was łagodnie przeszła adaptacja Luśki. 🙂

A tymczasem... poproszę o kciuki.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 stycznia 2018 13:34
Trzymam. Na pewno się uda, tamto po prostu nie był TEN pies...
mils   ig: milen.ju
08 stycznia 2018 14:00
maleństwo świetne dziewczyny masz! Super się czyta takie historie. 🙂
mundialowa mocne kciuki są od nas!
Byliśmy z Karmelem na przedszkolu już 2 razy. Mamy w grupie berneńczyka, tollera i bordera, także jest bardzo wesoło. 🤣 Karmel dzielnie nie daje się większym kolegom i koleżance, fajnie się wszystkie razem bawią. 😀 Trafił nam się pies indywidualista, ale staramy się jak możemy, uczciwie pracujemy i mam nadzieję, że finalnie będziemy mieli nieźle wychowanego przyjaciela. Od razu muszę także powiedzieć, że Marta, która nas szkoli jest bardzo fajna i zdecydowanie dobrze trafiliśmy. 😀 No i spełniłam moje małe marzenie, więc Karmel pozdrawia w swoim nowym outficie. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się