Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Sivrite, no tak, tatuś pewnie stwierdził że jak my little pony!  🏇


No przecież. 😀 Mnie się ta klaczka bardzo podoba, mój chłopak od lat twierdzi, że podobają mi się "pedalskie" konie, bo właśnie rude, smukłe i grzywiaste. Takie w sam raz dla dziewczynki, ale raczej do patrzenia, a nie jeżdżenia. 😀 Toż ładny, matka cuduje! I klacz, to na pewno grzeczna!
Tylko pytanie co to za "pani trener". Bo znam ludzi,którzy ledwo klekoczą a mają "treningi sportowe" i równocześnie osoby,które nazywają się trenerami a sensownie jazdy typowo rekreacyjnej nie poprowadzą  😉. W sumie można gdybać, może być całkiem normalny koń a nieogarnięci ludzie, lub faktycznie zupełnie na odwrót. Poza tym, ładna ta klaczka  🙂
A dla mnie ogłoszenie bardzo konkretne. Wprost i bez ścieniania powiedziane, że koń kupiony bez pomyślunku i nie nadaje się dla dziecka, prawdopodobnie nieujeżdżony albo zepsuty. Nie ważne czy stwierdza to dobry trener czy zwykły instruktor albo matka która po prostu widzi, że koń nie jest dla jej dziecka odpowiedni - nie nadaje się to wolą sprzedać niż czekać aż komuś się krzywda stanie. Może znajdzie się ktoś komu taki koń podpasuje i kto sobie z nim poradzi.
[quote author=iza-bellowata link=topic=190.msg2744706#msg2744706 date=1515024011]
Raczej w ogóle nie ujezdzona, bo jesli maja trenerke, to z opisu mozna wywnioskowac, ze nie dała rady z koniem w ogóle, tzn wsiasc, czy jezdzic, skoro pisza, ze nie wiadomo, czy chodziła w ogóle pod siodłem..
[/quote]

Niekoniecznie. Gdyby mi ktoś pokazał temperamentnego konia, który jest kiepsko ujeżdżony też bym radziła sprzedać i kupić konia dla dziecka. Skoro to dziecko ma czerpać radość z konia a nie trener kasę z układania konia to jest to najlepsze wyjście. Ułożenie konia do poziomu jazdy dla 9 latka wymaga miesięcy lub lat pracy, a nie każdy koń ma predyspozycje do bycia konikiem dla dziecka.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2018 13:57
Ja w tym ogłoszeniu widzę triumf matki. Ojciec jednak nie zawsze ma racje 😁
A dla mnie ogłoszenie bardzo konkretne. Wprost i bez ścieniania powiedziane, że koń kupiony bez pomyślunku i nie nadaje się dla dziecka, prawdopodobnie nieujeżdżony albo zepsuty. Nie ważne czy stwierdza to dobry trener czy zwykły instruktor albo matka która po prostu widzi, że koń nie jest dla jej dziecka odpowiedni - nie nadaje się to wolą sprzedać niż czekać aż komuś się krzywda stanie. Może znajdzie się ktoś komu taki koń podpasuje i kto sobie z nim poradzi.

No własnie żadnych konkretow tam nie ma: nie wiadomo w sumie na czym ta nieodpowiedniosć polega: czy kobyła jest agresywna, czy po porostu niezajeżdzona, czy jeszcze coś innego. Poza tym trenerka stwierdziła, że koń nie nadaje się dla ICH dziecka, a nie dla dzieci jako takich 😉

Wrzuciłam to ogłoszenie bo mnie mierzi takie niefrasobliwe "checheszkowe" ogłoszenie ludzi, którzy naprawde muszą mieć koszmarnie małą wiedzę, doświadczenie i wyobraźnię.

to jak ogłoszenie Mój mąz kupił córce niebieski wyczynowy rowerek. Ona chciała rózowy z koszyczkiem i bocznymi kółkami. Tatuś stwierdził jednak, ze niebieskie wyczynowe rowerki są fajniejsze, więc olał córkę i kupił co on uznał za stosowne. Teraz rowerek stoi i się kurzy. Ale najważniejsze  to SZACH MAT męzu - ja miałam rację!

Dla mnie to ogłoszenie jest  smutne :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2018 15:05
Lepsze to ogłoszenie, niż jakby się uparli i tego dzieciaka wozili na nieodpowiednim koniu i tragedia gotowa. Potem sprzedawali by znarowioną, niebezpieczną kobyłę np. Mądry Polak po szkodzie, ale lepiej już w tę stronę 🙄
smartini wiadomo, niemniej irytujące jest kiedy niektórzy ludzie biora odpowiedzialność za żywe istoty i sa zbyt leniwi/zadufani w sobie/za mało rozgarnięci żeby choć jakies podstawy ogarnać.
Zaczynajac od zwierząt domowych, a na dzieciach kończąc 😉
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-walacha-huculskiego-2-5-roku-CID103-IDr7qV3.html#d0011c33a8

2,5-latek pod początkującymi (teraz według ogłoszenia ma 2,5, a zdjęcia z jesieni). Pierwsze zdjęcia najlepsze - dzieciak ewidentnie bardzo początkujący, na "lonży", na bardzo młodym koniu, ale kasku brak.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2018 16:26
W tym ogłoszeniu w ogóle wychodzi powód dla którego zwierze nie powinno być prezentem okolicznościowym.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 stycznia 2018 16:40
jestemzlasu, piękny ten hucuł. Mam nadzieję, że go ktoś sensowny kupi, bo szkoda go.
a jakie ma przednie nogi krzywe.
desire   Druhu nieoceniony...
04 stycznia 2018 18:08
https://zrzutka.pl/7ejfbs
Chyba czas założyć profil i zrobić se zrzutke na działke..
azzawa no błagam Cię...widać przecież ,że klacz ma sporo dolewki oo...i pewnie ma arabski temperament...przeciez wszyscy wiemy ,że araby się albo kocha 9 i umie z Nimi pracować) albo nienawidzi...widać na pierwszy rzut oka ,że tatuś kupił konika bo się spodobał wizualnie...no cóż nie każdy konik 150cm to pokorny kucyk...ogólnie całkiem ładny konik (tylko chudy jak na moje standardy)
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 stycznia 2018 20:10
[quote author=szemrana link=topic=190.msg2744710#msg2744710 date=1515028237]
Mnie na arabkę wygląda.

szemrana, obecnie małopolaki to mieszaniny wszystkich xo i pochodnych.
W stajni mamy 3 małopolaki, każdy z innej parafii.


Takie uroki małopolaków. Mogą mieć nawet i 90% araba, sama widywałam już takie po 90%.
Jeśli ma arabski temperament - a po ogłoszeniu wygląda na to, że tak - to tatusiowi gratuluję pomysłu kupna takiego konia dla dziewięciolatki. Chyba stwierdził, że ładny i ma długą grzywę, to będzie pasował. 😀
[/quote]

Mój małopolak ma pręgę, paski zebroidalne i zad jak zimniok  🤣
Obiś- bo obecnie jest taka tendencja, której nie widziałam lata temu, ze masa osób uzywa słowa treninigi na zwykle jazdy na szkołkowych koniach, kiedys sie mówiło jazdy, a teraz treningi. I wiele osób, zwłaszcza laików, nie odróznia instruktora od trenera, albo zna tylko to drugie słowo bo b popularne, więc prosza o pomoc np. zwykłego instruktora a mówią na niego "trener" czy "trenerka".
zdjęcie bardzo zachęcające do zakupu  🤣

https://www.swiatkoni.pl/ads/show,47165,rachela.html
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/59251 Niech żyje translator google  🏇
emptyline   Big Milk Straciatella
05 stycznia 2018 14:24
Żmijkowa@, padłam przy 'mocny ćwierćzczłowiek' 🤣
O jakie to piękne  🤣
Ktoś się domyśla o co mogło chodzić z pakowaniem soli do wód, a zwłaszcza ze zwijaniem rzeczy w pióra?
😀 I wiązać potrafi
całkiem ładny jak na ćwierćczłowieka 😀
Ta osoba wstawiła więcej takich "kwiatków" 🙂 Wejdzcie w jej ogłoszenia.
Moim mistryem jest jednak ten fragment: "Oto super solidny, złamany uczciwy wałach, który jest całkowicie bezpieczny dla każdego, kto jeździ. Nigdy się nie odradza, może usiąść przez miesiąc lub dłużej i możesz jechać i podskakiwać. Nigdy nie gniot, nigdy nie ma powodu, by rzucić lub zaokrąglić długopis ... po prostu chodź i idź." 😀
Czy ćwierćczłowiek to gorsza wrzuta niż półgłówek?  🤔

😂
Jak nigdy nie gniot, to biorę  😀

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/59252
A tu spłukana klacz nigdy nie wyhodowana. Pewnie przez spłukanie nie stać jej na kowala  🤔
https://zrzutka.pl/7ejfbs
Chyba czas założyć profil i zrobić se zrzutke na działke..


Z ciekawości weszłam na ich stronę i sprawdziłam cennik. Nie powiedziałabym, że mają niskie ceny.. Nie ogarniam takiego żebrania.. W dobie internetu nie trzeba żebrać po ulicach.
Sonkowa, podczas studiów mieszkałam w Krakowie i przez pewien czas głośno było o tej stajni. Sama nigdy tam nie byłam, ale w środowisku krakowskim dość szerokim echem odbił się konflikt pana Reya z współwłaścicielem stajni, któremu pan Rey z tego co pamiętam sprzedał część udziałów. Ten pan wspólnik nie miał z końmi nigdy nic wspólnego, ale znał się na interesach i miał trochę pomóc w zarządzaniu stajnią. Z jakiegoś powodu pojawił się konflikt i ten pan na tym samym terenie otworzył konkurencyjną stajnię. Strasznie tam to wszystko było zagmatwane, ale mimo wszystko szkoda mi było wówczas pana Reya, bo z jego wypowiedzi wyłaniał się obraz człowieka inteligentnego i oddanego tradycji, ale niekoniecznie dobrego biznesmena. Nie wiem jak się sprawa zakończyła, bo ciągnęła się miesiącami albo i latami, i być może dalej się ciągnie...

EDIT: Dla zainteresowanych - 'Sprawa dla reportera' z 23.07.2015 zajmowała się tym tematem
https://www.olx.pl/oferta/klacz-CID103-IDr5Acf.html
🤔 praca w polu i zrywka.? Sama czasami nie wierze w to co czytam..
Ciagnie nawet na kolanach 😜Ludzie czasami nie zastanawiają sie co piszą

Co robią to czasami woła o pomstę do nieba.
Problem chyba nie jest w tym co piszą... a w tym co robią  😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się