Stajnie w Warszawie i okolicach

A ja polecam stajnie czeremchowa . Stoję tam ponad rok , i naprawdę z całego serca polecam . Mój kon się w tej stajni wyciszył i przytył , za to nie polecam złotego konia - idioci.
Właściciele mega mili i pomocni , super karmią konie , w cenie jest naprawdę dużo pasz , siano 24/7 konie są tam naprawdę zadowolone. I moim zdaniem jak ktoś tam nie stał nie powinien oceniać , a jak komuś coś nie pasuje to już jego problem 😉


Akurat ja tam stałam i wiem, dlaczego nie polecam tego miejsca 😉 ale myślę że tak jak zawsze i wszędzie- jak ktoś będzie chciał to sobie pojedzie i sam oceni. I tyle
mi się warunki podobają ,a każdy właściciel stawia konia tam gdzie mu się podoba
P.S. stajni idealnych jak nie było tak nie ma oczywiście w Naszej okolicy...

Stajnie idealne są...oooo takie Rzęszyce na przykład....ja to juz sie zastanawiałam nawet nad nowym mieszkaniem po drugiej stronie Wisły..ale mąż mi powiedział,że mnie chyba p....,że będziemy się przeprowadzać calą rodziną ,żeby koń miał super stajnie 😂
mi się warunki podobają ,a każdy właściciel stawia konia tam gdzie mu się podoba,  właściciele przedstawiają dana ofertę jak komuś się nie podoba szuka dalej . Na przestrzeni dwóch lat planowane jest przeniesienie stajni na dużo większa działkę i  postawienie m.in. większej hali, ale znając życie i tak ludzie będą narzekać
Była tu taka jedna, co broniła zajadle tej stajni i włascicielki 😉 pół roku minęło i już jest w innym miejscu.
Weronisiaxd12,jeśli faktycznie aeral miał byc większy to super, trzymam kciuki. Miałabym 3 minuty autem z domu. Życzę do dobrze temu pensjonatowi, bo i tak dobrze ruszyli z kopyta jak na moja okolice. Nie jestem do stajni czeremchowa nastawiona negatywnie, wręcz przeciwnie bo znam osoby które bardzo dobrze sie o niej wypowiadają. Największym plusem jest żywienie. Ale na moje potrzeby, brak miejsca na padokowanie osobno lub w małych grupach mi po prostu kasuje ja z listy opcji. I podłoże gdy oglądałam było kopne na placu zewnętrznym.
Ciekawa jestem jak bardzo zmieniło się podejście wlascicieki do koni, bo jak sobie przypomnę wpisy na forum sprzed kilku lat to nie wieje wiedzą i doświadczeniem.
Bera7, kilka lat z internetem to przepaść  😉
Niektórzy się edukuja  😂
Megane, ale mentalność ciężko zmienić 😉
Jeja każdy z Nas jest inny..ma inną wiedzę,inne podejście do swojego konia i do tego co jest dla niego dobre a co nie...każdy oczy ma,sam wybiera i tyle...
Mnie osobiście tylko czasami zastanawiają teksty typu: super podłoże/beznadziejne podłoże na ujeźdzalni itd. A padoki po nadgarstki w błocie oczywiście nie sprzatniete z kup po lecie i na takie rzeczy już nikt uwagi nie zwraca (albo mały %)
Ja uważam,że opinię są istotne ale tylko takich osób ,które przeżyły w danej stajni zimę...zima weryfikuje wiele: szybciej się robi ciemno,jest zimno,pada itd. Wiadomo robić się nie chce do końca, a i na robotę jest mniej czasu...Stajnie które mają łąki w zimię muszą dawać więcej siana: wtedy widać ,czy dają czy oszczędzają,jakiej jakości to siano jest itd. Także fajnie ,że lato jest pięknie i cudowne,ale niestety taki mamy klimat ,że 6 mięsięcy w roku pogoda nie rozpieszcza  😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
05 stycznia 2018 23:09
P.S. stajni idealnych jak nie było tak nie ma oczywiście w Naszej okolicy...

Stajnie idealne są...oooo takie Rzęszyce na przykład....ja to juz sie zastanawiałam nawet nad nowym mieszkaniem po drugiej stronie Wisły..ale mąż mi powiedział,że mnie chyba p....,że będziemy się przeprowadzać calą rodziną ,żeby koń miał super stajnie 😂


Śmichy-chichy, znajomi wybudowali dom niedaleko stajni, żeby móc być u koni o dowolnej porze. Na szczęście dla koni zmienili stajnię. A dom chyba idzie pod młotek.
P.S. stajni idealnych jak nie było tak nie ma oczywiście w Naszej okolicy...

Stajnie idealne są...oooo takie Rzęszyce na przykład....ja to juz sie zastanawiałam nawet nad nowym mieszkaniem po drugiej stronie Wisły..ale mąż mi powiedział,że mnie chyba p....,że będziemy się przeprowadzać calą rodziną ,żeby koń miał super stajnie 😂


RatinaZ, to się mówi, że lepsza okolica, mieszkanie wygodniejsze a najlepiej że lepsza Szkola dla dzieci w przyszłości. Nie będzie ich trzeba budzić o 6😲0 rano żeby dowieźć do lepszej szkoły/przedszkola. O koniu nie wspominasz w takich wypadkach..... argument „na dzieci” działa prawie zawsze.
Mam wrażenie, że ktoś w Czeremchowej rzuclł hasło "na barykady".  😉  Tylko mało urozmaicony tekst napisali obrończyniom albo żle wytypowali obrończynie, które samodzielnie niewiele albo nic nie potrafią nic napisać.    🤣

A ja polecam Stajnię Czeremchową, stoje tu prawie od roku
A ja polecam stajnie czeremchowa . Stoję tam ponad rok , i naprawdę z całego serca polecam

A właściciele są mili i bardzo pomocni
Właściciele mega mili i pomocni


Niektórzy się edukuja   😂

Ale nie wszyscy. A niektórzy co gorsza, wpadają w samozachwyt nad swoją "wiedzą". Wtedy wszyscy mają przechlapane, bo jak ktoś wie najlepiej, to nic tej wiary nie wzruszy. Dla jasności, nie mówię tu o Czeremchowej, bo tego miejsca nie znam, natomiast wiem, że po przeczytaniu postów weronisi i rocklessxd nie mialabym ochoty poznać.
Nawet nie wchodzę w dyskusję o stajni Czeremchowa bo mam zdjecia tego "czysto w boksach" od byłej pensjonariuszki tego jakze cudownego zakątku Białołęki  🤣

Ale rzeczywiscie, nie mozna odmowic im sympatyków stajni, ktory zawsze są pierwsi by bronic zaciekle.
Może dziewczyny nie wiedzą co to znaczy "czysto w boksie"  😉
Moje drogie w ramach revoltowej edukacji zamieszczam 🙂 i tak ma być codziennie!!! a nie raz w tygodniu.(albo o zgrozo rzadziej)
zostałam wywołana do tablicy to i sie wypowiem, nie polecam czeremchowej, rozstałam sie ze stajnia w bardzo brzydkich okolicznosciach. Był stajenny było dobrze stajennego nie bylo juz tak różowo nie było. Nie bede pisała więcej bo nie chce mieć nieprzyjemności😉 na szczescie pracę już zmieniłam😉
Sylwiaj, i tak podziwiam, że tak długo wytrzymałaś, choć wiem, że już wcześniej rozglądałaś się za stajnią 😉

RatinaZ - a gdzie to tak czysto? Bo to chyba tylko od razu po ścieleniu, po kilku godzinach pobytu konia niestety wszystko wygląda inaczej 😉

Trusia, rozumiem, że wiesz, że napisałam to z przekąsem?  😂

RatinaZ w czeremchowej to mnie przerażał głównie ten beton wystający spod ściółki...
sylwiaj oby w nowej stajni koń miał lepiej...a nieprzyjemności?? hmmmm...dziwi taka stajnia co straszy swoich pensjonariuszy,czy byłych czy obecnych...
Megane zgadza się to zdjęcie zaraz po pościeleniu,ścieli się tak codziennie rano,więc boks wygląda tak codziennie rano i do takiego boksu przyprowadzany jest koń z padoku...no a to ,że narobi przez noc,no narobi...ważne żeby miał sprzątnięte a nie dorzucone na wierzch kilka suchych trocinek/ trochę słomy...
Chociaż zauważyłam ostatnio,że jakość czystości boksów jest wprostproporcjonalna do ilości sprzętu jaki mają do dyspozycji stajenni...podzielę się takim spostrzeżeniem: wczoraj odwiedziłam stajnię obok Łodzi,stajnię w której jest ok 80 koni ( od hodowlanych po pensjonatowe) i wiecie co??? każdy boks był czysty,wybrany,pościelony świeżą słomą/trociną: no ale na podwórku 2 ciągniki i 4 przyczepy załadowane gnojem do wywiezienia poza teren stajni...w mojej obecnej stajni tez: Panowie mają ciągnik i przyczepy: wjezdzają do stajni,biorą szpadel i po 40 minutach 30 boksów jest sprzątniętych: nie ceregielą się nad każdym źdzbłem czy suche czy mokre : wywalają ile wlezie...potem przywożą sobie bele słomy: rozwijają na całą długość stajni i dowalają ile wlezie do boksów...jak jestem w stajni ok 9.30 to o 11 stajnia jest już gotowa.
Do tej pory obserwowałam Pana stajennego popitalającego przy 30-kilku boksach z taczką... 😵 cały dzień...  🤔 w zime też...masakra...
RatinaZ, byłam wczoraj u Ciebie w stajni, nawet pomagałam przy dawaniu siana na kolację. Niestety jak każda stajnia, to i ta ma wady... spore. Bardzo się cieszę, że moje konie stoją w przydomówce. Choć jakbym miała gdzieś je przestawić, to chyba jednak nadal do Was, bo nic lepszego w tej cenie i z tymi warunkami w tej okolicy nie ma.
Jedno, co mi się rzuciło w oko, tzn nos, to amoniak. Tam, gdzie były pootwierane okienka wszystko było w porządku, ale w części od paszarni do wyjścia, (na części środkowej stajni, bo dalej znów bylo wietrzone) smród jak cholera, mimo wymieniania codziennie całej ściółki. Konie w derkach, okna zamknięte, wszystko się kisi. Czasem właściciele to debile. Wiem, ze to nie wymysł właścicielki stajni a pensjonariuszy.
Przychodzę z pytaniem! Jako świeżo upieczona mieszkanka Warszawy szukam stajni na weekendowe jazdy. Miałam dosc dlugą przerwę w jeździectwie, ale jak widać jakos nie moge przestać o tym myślec 😉 zależy mi na fajnej atmosferze i oczywiscie sensownej osobie w roli instruktora 🙂 Najlepiej z dobrym dojazdem z Bielan  🙂 ktoś, coś?
Megane, wow, coś się jednak zmieniło?? Znaczy stajenny dawał wieczorem kolacje (w sensie siano)?
Nirv, nie. Ale dziewczyny widzę mają dyżury i wczoraj był dyżur mojej koleżanki, tj ładowała siano do 5 chyba boksów o 21ej. Szczerze, to tragedii nie było, bo w siatkach było jeszcze po połowie.
Ja świetnie rozumiem, że tak nie powinno być, ale osobiście wolę takie rozwiązanie, niż zamykane siano na kłódkę i zakaz dokładania.
Dodam, że w droższej części siana było po kokardę, tam duże boksy, więc konie tak nie rozciągają i można porządnie narzucić. W małych siano w dużej mierze w siatkach. Jak wychodziłyśmy, to raczej każdy koń siano miał. Może to tylko dlatego, że to weekend
Dostałam pozwolenie od właścicieli podzieleniem się tą informacją, także oto ona  😅
W północnej części Warszawy buduje się nowa stajnia, a dokładniej w okolicach Czosnowa.
Docelowo:
- 22 boksy w stajni murowanej, każdy z własnym okienkiem
- myjka wewnętrzna
- hala (raczej większa niż mniejsza)
- karuzela
- kryty lonżowanik
- plac z dobrym podłożem (pewnie kwarcowym)
- padoki/łąki
Właściciele mają swoje konie, więc nie są laikami. Nie wiem kiedy stajnia zostanie otwarta, ponieważ wszystko jest dopiero w trakcie budowy - budynek stajni juz stoi, podłączenie do prądu i wody jest, okna wstawione, ale ogólnie jeszcze sporo przed nimi.
Pooh, a czy mogłabyś podzielić się kontaktem do właścicieli stajni, żeby dopytać o szczegóły? Mieszkam na północy Wwy, więc wyglada to obiecująco 🙂
Megan domyslilam sie ze to Ty bylas
Pooh, gdzie to? I - przede wszystkim - od kiedy? Bo my szukamy w tej okolicy...
Na trasie jak się jedzie do Bajardo, ale bliżej Warszawy 😉
A kiedy... nie mam zielonego pojęcia, ale raczej trzeba będzie jeszcze na to poczekać 🙁 Póki co stoi sam budynek plus trwają prace naokoło niego w celu wyrównania podłoża. Jak tylko dojdą jakieś nowe szczegóły to od razu dam znać.
sylwiaj,  a to nie Ty tak zaciekle broniłaś jakaś czas temu tej stajni i na Fb i tu na re-volcie?  🏇

Carmen, generalnie polecam Stangret  😎
Sama dojeżdżam z Warszawy.

A w samej Warszawie raczej nie ma moim zdaniem fajnej stajni, o ile trener juz sie jakis znajdzie to i tak raczej lepiej wykupic jazdy pod okiem trenera ktory udostepnia swojego konia albo dzierzawe.
Trusia, rozumiem, że wiesz, że napisałam to z przekąsem?  😂


Pewnie, że wiem, chociaż ponoć trafiają się tacy, co naprawdę się edukują.  😀    Ale jakie mądrości słyszałam od nieedukowalnych! Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać czy walić głową o scianę    :emot4:


Przychodzę z pytaniem! Jako świeżo upieczona mieszkanka Warszawy szukam stajni na weekendowe jazdy. Miałam dosc dlugą przerwę w jeździectwie, ale jak widać jakos nie moge przestać o tym myślec 😉 zależy mi na fajnej atmosferze i oczywiscie sensownej osobie w roli instruktora 🙂 Najlepiej z dobrym dojazdem z Bielan  🙂 ktoś, coś?


Carmen, to jest wątek o pensjonatach. O szkółki pytaj w wątku szkółkowym, tam pewnie na wększy odzew możesz liczyć.
Przychodzę z pytaniem! Jako świeżo upieczona mieszkanka Warszawy szukam stajni na weekendowe jazdy. Miałam dosc dlugą przerwę w jeździectwie, ale jak widać jakos nie moge przestać o tym myślec 😉 zależy mi na fajnej atmosferze i oczywiscie sensownej osobie w roli instruktora 🙂 Najlepiej z dobrym dojazdem z Bielan  🙂 ktoś, coś?


Carmen, jest taki wątek o szkółkach w Warszawie. Zapytaj tam. Tak na szybko z Bielan to Legia Kozielska (okolice Arkadii) i stajnia na terenie AWF (marymoncka). Trenerów musisz sama sprawdzić bo czasem się zmieniają. Dalej z Bielan to już w Łomiankach i Kampinosie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się