Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

vanille byłam tam baaardzo dawno temu na obozie. Całość bardzo mi się podobała, właściciele naprawdę z wielkim oddaniem do tego podchodzili. Nie mniej jednak wkurza mnie ta cała zrzutka.pl , bo większość zrzutek to takie głupie żebranie. Myślę, że większość właścicieli stajni boryka się z takimi problemami i jakoś nie proszą o kasę, bo oni stajnie muszą wyremontować. Nie mówię o ekstremalnych sytuacjach, bo wiem, że życie różnie się układa i jeśli akurat jestem w stanie to dorzucę parę groszy ale nie na coś takiego. Wystarczy przejrzeć pozostałe zrzutki na tym portalu. Ja też mogę sobie napisać, że chcę konika do sportu i mi dajcie, bo przykro mi się robi jak patrzę, że inni mają a ja. Dla mnie to nowszy poziom żebrania i tyle.
Fajna kobyłka, tylko po takiej zaprawie, to pewnie już i pozrywana, jak "ciągnie na kolanach" swoją drogą niewyobrażalne to dla mnie.
Sonkowa, to prawda, że ludzie przez internet z dużo większą łatwością wyciągają rękę po cudze pieniądze i nie czują wstydu, który w normalnym świecie by im towarzyszył. Jeszcze nie tak dawno temu na fejsie mignęła mi na przykład zrzutka założona przez 18latkę na... jej pierwszy samochód O_O
W pewnych kwestiach ciężko mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Zrzuta na remont stajni wydaje się... dziwna, ale z drugiej strony umówmy się - mało kto potrafi na koniach zarabiać pieniądze. Większość ludzi, którzy się końmi zajmują mniej lub bardziej zawodowo to pasjonaci, którzy być może super znają się na koniach, ale zupełnie nie mają pojęcia na temat szeroko rozumianego biznesu. Mało kto chce się na koniach czegokolwiek dorobić - raczej sukcesem jest, jeśli się na nich nie zbankrutuje 😁 (w sumie w materiale ze Sprawy dla Reportera jest pokazany dom państwa Reyów - mieszkają bardzo skromnie i widać, że naprawdę się u nich nie przelewa). Stajnia w Bolęcinie sprawia wrażenie fajnego miejsca, przyjaznego pasjonatom jeździectwa, młodzieży, koniom. Szerząca jakieś wartości, tradycję. Wydaje się, że właściciele mają pojęcie na temat tego, co robią, bo jak jeszcze mieszkałam w Krakowie to było tam kilka osób, które naprawdę sensownie pokazywały się na mniejszych i większych zawodach. Czy w związku z tym jest coś złego w tym, by tak zwani 'przyjaciele stajni' pomogli w utrzymaniu tego miejsca w dobrym stanie? Bo prawdopodobnie głównie wśród nich znajdą się osoby chcące pomóc.
Oczywiście, że wielu ludzi prowadzi stajnie, które wymagają renowacji a jednak nie proszą o pomoc. Ale tak samo jest z właścicielami koni. Wielu z nich ma konia czy nawet konie, które regularnie wymagają leczenia, a nie poproszą o pomoc choćby pod koniec miesiąca miały jeść gruz. A są tacy, którzy pomoc przyjmą z wdzięcznością. Czy jest w tym coś złego? Jeden powie, że koń to żaden must-have i jak nie masz kupki pieniędzy odłożonej na ewentualne leczenie, to posiadanie go jest nieodpowiedzialne. A drugi nie będzie się na tym zastanawiał tylko wyśle drobną sumę, która jego portfela nie uszczupli, a komuś pomoże w uniknięciu zadłużenia.
Ostatecznie na szczęście sami wybieramy cele, na które się ewentualnie zrzucamy 😀
Ktoś na tym jeździ? Na forum to widziałam tylko Romka, który się chwalił tymi swoimi "cudami" i myślałam, że poza stajnie gdzie on trzyma tego konika to nie wyszło bo tam to chyba wszyscy w tym jeżdżą.


Odkopałam trochę temat tych cudownych siodełek i tylko dodam, że w stajni, w której stał i tworzył te cuda, jeździ w tym siodle może jedna osoba :P
desire   Druhu nieoceniony...
06 stycznia 2018 18:42
vanille, no sorry ale to biznes, jeśli nie daje rady to ide do normalnej roboty, a przed/po niej zajmuje sie końmi jako pasjonat, mam wtedy na życie i zdolność kredytową  - większość re-voltowiczów mających swoje stajenki tak robi i daje rade...  🙄 i nie rozumiem jak można porównywać nagłą chorobę konia i jego kosztowne leczenie w klinice, na które organizuje sie zrzutke gdy już naprawde nie daje sie rady, z zrzutką na podreperowanie czyjegoś biznesu.  🙄
Może ma ktoś ochotę na takie siodełko  😁
https://www.olx.pl/oferta/ogier-malopolski-CID103-IDqKbPd.html

chyba nie ma co komentować... rozumiem, że koń może być wiekowy, ale wygląda bardzo źle
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 stycznia 2018 04:55
No w porównaniu z zdjęciami z bazy koni jak był młodszy i wyglądał jak pączek w maśle to jednak mogliby go trochę utuczyć. Rozumiem, że ogier może się spalać i po sezonie wyglądać gorzej, ale zdjęcia do ogłoszenia o stanówce nie zachęcają mimo, że błyszczy się pięknie.
Ogier jak na rocznik 97 i jako nadal kryjący źle nie wygląda. Dupka w miarę pełna, błyszczący, nie ma tragedii. Lepszy chudy zdrowy niż zatuczony z problemami ruchu na przykład.
Widzę po mojej 24 latce, że w pewnym wieku już o odpowiednią masę o wiele ciężej, a szczególnie bardzo łatwo mi ją przebiałkować jak próbuję podtuczać, więc dla jej zdrowia przestałam się specjalnie już starać. No fakt, że tak źle nie wygląda, ale też się nie spala.
No nie wiem, żebra cale na wierzchu - a skoro to było latem, teraz zimą staruszkom trudniej utrzymać masę to az sie boje pomyśleć jak wygląda
Po runi widać, że to kwiecien-maj, ja na taką trawę jeszcze koni nie wypuszczam.
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2745938#msg2745938 date=1515402275]
No nie wiem, żebra cale na wierzchu - a skoro to było latem, teraz zimą staruszkom trudniej utrzymać masę to az sie boje pomyśleć jak wygląda
[/quote]
Widać, że koń gorący i pewnie sie spala w sezonie. Wolę taki obrazek, niż zapasionego z przerośniętymi kopytami, co widzi słońce, tylko wtedy, gdy go wyprowadzają na krycie. Ten ogier nie wygląda źle. Jest szczupły ale nie zabiedzony.
Może ma ktoś ochotę na takie siodełko  😁


Jaaaaa  😍
Gdyby było skokowe i nie kosztowało milionów, które pewnie kosztuje brałbym bez zastanowienia.  🤣
Sonkowa, uwierałyby Cię te diamenty  😁
Tak na nie paczam i paczam  😲
Toż to sepuku na takie coś wsiąść 🤣
wysokie szpilki to też seppuku, a jednak się nosi 😀
wysokie szpilki to też seppuku, a jednak się nosi 😀

Tylko że szpilki się nosi "obczasą" do ziemi 😉
A tu dyjamety w kolano i nie tylko 😉 dziabać będą  🤣 🤣
ojtam ojtam, przebolałabym jakoś. Piękno wymaga poświęceń.  😂
asds   Life goes on...
08 stycznia 2018 21:57
Jedynie po jeździe krocze  blingiem na całą okolice.  😂
cały cellulit rozbiją te diamenty 😀
vissenna   Turecki niewolnik
09 stycznia 2018 00:24
Ej tam, gadacie. Spodenki rowerowe typu "pielucha" pod bryczesy i jazda na chwałę blingu! 🙂  😁
I to najlepiej na kucyku bo kto na dużym zobaczy ten bling
no  piękne no~!
Cień na śniegu, wstawiłam to samo siodełko, tylko nagrywane z innego ujęcia 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 stycznia 2018 18:04
Dla mnie kompletny dramat. Z serii wieś tańczy i śpiewa.
Cień na śniegu, wstawiłam to samo siodełko, tylko nagrywane z innego ujęcia 😉


O, matko! Ślepa jestem, bo nie widziałam, że to filmik, myślałam, że to tylko zdjęcie. 😵
z fb:

" Szukam prospektu skokowego:
*4-7 lat
*163-175 cm
*zdrowy, niekontuzjowany
*koń, który przyjął jeźdźca i porusza się pod siodłem w trzech chodach
*mile widziane filmy ze skoków luzem
*dobre pochodzenie (niewymagane)
*województwo śląskie, małopolskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie
* do 15 000 zł "
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 stycznia 2018 06:32
xxagaxx, tez mnie rozśmieszyło :P
Ogłoszenie w porządku, ale jak czytam tego rodzaju informacje, to trochę bawi mnie podkreślanie, że źrebak podaje nogi do czyszczenia, jakby to była jakaś niezwykła umiejętność...  🙄
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/59457?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się