Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

[quote author=monia link=topic=5087.msg2726973#msg2726973 date=1509747578]
Potrzebuję info o ogierze Bolshoi /  Favoritas (Favorit, Фаворит)  /Jelaleen, jakie daje potomstwo ?
swego czasu nim się interesowałam z uwagi na Favoritasa. Trochę już się ich pokazało, ale chyba to loteria i zależy od kobyły bo bardzo zróżnicowane pokrojowo, ale i tak mnie cały czas intryguje.
[/quote]
Mam dwa źrebaki w wieku 2 i 3 lata, Gabarytowo raczej duże "ziemniaki" pomimo szlachetności matek.
Jak mówią starzy hodowcy - trzeba na nie poczekać
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2727172#msg2727172 date=1509867860]
[quote author=monia link=topic=5087.msg2726973#msg2726973 date=1509747578]
Potrzebuję info o ogierze Bolshoi /  Favoritas (Favorit, Фаворит)  /Jelaleen, jakie daje potomstwo ?
swego czasu nim się interesowałam z uwagi na Favoritasa. Trochę już się ich pokazało, ale chyba to loteria i zależy od kobyły bo bardzo zróżnicowane pokrojowo, ale i tak mnie cały czas intryguje.
[/quote]
Mam dwa źrebaki w wieku 2 i 3 lata, Gabarytowo raczej duże "ziemniaki" pomimo szlachetności matek.
Jak mówią starzy hodowcy - trzeba na nie poczekać
[/quote]

A nogi przednie jakie mają ? Oglądałam kilka koni i wszystkie krzywe na przodach. Miałam zaklepaną jedną klacz ale przez te nogi zrezygnowałam. Skokowo super są.
Nóżki proste.
Jedna ma strome kopytko (pozostałość po przykurczu) ale myślę że ją wyprowadzimy z tego w ciągu najbliższego roku
Prosze o informacje o ogierach( głównie o potomstwie, moze jakies zdjęcia,  kariera sportowa oraz czy oddają potomstwu cechy "niepożądane "/wady ):
1.  Con Spirito R
2.Corrado SON
3.Quentin Z
4.Larron hol


Podczepiam się ktoś  coś 🙂?
Mam dwa źrebaki w wieku 2 i 3 lata, Gabarytowo raczej duże "ziemniaki" pomimo szlachetności matek.
Jak mówią starzy hodowcy - trzeba na nie poczekać
dla Ciebie duże to ile cm? masz jakieś fotki?
Co myślicie o ogierze Astil L ?

Ktoś wie gdzie kryje ogier Silvaner?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 stycznia 2018 19:21
Na Ukrainie 😉
Szkoda 🙁  Szukam ogiera pełnej krwi najlepiej z mazowieckiego lub województw ościennych. Oprócz Sworda  nie ma chyba nic ciekawego.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 stycznia 2018 20:35
Jest Caccini. Emperor Ajeez rozpoczyna karierę hodowlaną. No i specjalna oferta dla polskich hodowców na ogiery z Coolmore 🙂
Ale ja szukam ogiera z licencją dla półkrwi.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 stycznia 2018 20:39
No to Caccini ma.
Wojenka dzięki  :kwiatek:
Poważnie się nad nim zastanowię bo bardzo mi się podoba i spełnia pewne wymagania.
Cacini 5000zł stanówka do tego brak możliwości oceny potomstwa bo to jego pierwszy sezon dlatego ja szukając konia xx do klaczy półkrwi pochyliłbym się nad ogierem san moritz - widziałem jego potomstwo min w Janowie i było bardzo ciekawe a i kariery wyscigowej wstydzić się nie musi.
Do PL wrócił ciekawy ogier pełnej krwi: Scyris
Scyris
Trojan, 5000 pln ?
Tak 5000 i to podobno promocja gdzie San Moritz to 1000zł więc ja gdy bym miał inwestować w dolew xx poszedł bym w te stronę tym bardziej że wyscigów półkrwi w polsce nie ma a więc taka inwestycja jak cacini jest niczym nie poparta. Niestety nie żyje już San Luis  brat Moritza ktory biegał dobrze i długl w tym płoty co zwiększało jego wartość do uźycia w półkrewkach.
No to cena troszkę z kosmosu, bo to cena za topowe ogiery skokowe.
Tymbardziej, że jako xx musi kryć naturalnie, więc koszty dużo mniejsze niż przy pobieraniu nasienia.
Ciekawe jakie będzie zainteresowanie, bo jednak potomstwa jeszcze nie ma.
Szczerze to mnie zatkało z tą ceną ...
Jak bym miała wolne 5tyś to bym się chwili nad Cassinim nie zastanawiała  😉
Ktoś wie gdzie teraz Bijou Be kryje?  👀
5000zł to cena dla klaczy pełnej krwi dla półkrwi jest taniej i chyba się na niego zdecyduję.
To ile chcą za półkrew??

No to cena troszkę z kosmosu, bo to cena za topowe ogiery skokowe.
Tymbardziej, że jako xx musi kryć naturalnie, więc koszty dużo mniejsze niż przy pobieraniu nasienia.
Ciekawe jakie będzie zainteresowanie, bo jednak potomstwa jeszcze nie ma.
Szczerze to mnie zatkało z tą ceną ...


A dlaczego jak kryje naturalnie to powinno być taniej?? Nie mówie tu o średniakach ale o koniach z górnej półki. Gdy by tak te topowe konie skokowe mogły kryć tylko naturalnie to cena by poszła do góry a nie w dół. Pamiętaj ze krycie naturalne ogranicza możliwość zapładniania na taką skale jak przy pobieraniu nasienia już nie wspomne o ogierach czynnych sportowo.

Edytuj posty!
kortina, a Bijou Be nie jest dalej w Trachach?
Nie wiem, dlatego pytam 😀
Trojan, bo xx kryją TYLKO naturalnie - jest do wymóg hodowlany, tzn na 100% w rasie xx. Poza tym ceny krycia w rasie są wiele wyższe, bo produkuje się konkurencję dla ew swojego potomstwa, tak więc jeśli ogier jest dopuszczony do innych ras, nie jest to żadna konkurencja na torze. Tzn może inaczej... kryjąc w rasie tworzy się maszynę do biegania, więc płaci się za jakość wyścigową.
To ja wiem moja wypowiedz o cenach krycia odnosiła sie do czego innego a mianowicie do sugesti poprzednika iż cena krycia naturalnego powinna być niższa niż zapłodnienie nasieniem pobranym. Dodam jeszcze że o ile na caciniego bedzie duze zainteresowanie xx to półkrewka do niego nie dopuszczź chyba źe po sezonie.
To ja wiem moja wypowiedz o cenach krycia odnosiła sie do czego innego a mianowicie do sugesti poprzednika iż cena krycia naturalnego powinna być niższa niż zapłodnienie nasieniem pobranym. Dodam jeszcze że o ile na caciniego bedzie duze zainteresowanie xx to półkrewka do niego nie dopuszczź chyba źe po sezonie.

aaaa... ok, zmyliły mnie te niższe koszty przy kryciu naturalnym  :kwiatek:
Jak bym miała wolne 5tyś to bym się chwili nad Cassinim nie zastanawiała  😉

Tylko tu o Cacciniego chodzi, a nie Cassiniego 😉
[quote author=AnetaW link=topic=5087.msg2746707#msg2746707 date=1515597218]
Jak bym miała wolne 5tyś to bym się chwili nad Cassinim nie zastanawiała  😉

Tylko tu o Cacciniego chodzi, a nie Cassiniego 😉
[/quote]

Tak, tak. Oczywiście o niego mi chodziło, Caccini xx  :kwiatek: (napisałam jak pomyślałam a nie jak się piszę prawidłowo)
AnetaW, ja bym tam nie pokryła, bo ogier nie jest sprawdzony po prostu i nie wiadomo jakie będzie potomstwo.

Trojan, jakoś z ofert krycia wynika po prostu, że krycie naturalne zawsze taniej wychodziło, bo w kosztach jest tylko przygotowanie klaczy i tyle.
Przy pobieraniu nasienia to jednak ktoś musi je pobrać, pojemniki do przechowywania, trzeba stworzyć warunki do przechowywania tegoż nasienia. Dodatkowo dochodzi kontrola klaczy ( usg) wielokrotne żeby wiedzieć kiedy zainseminować itp.
Przy naturalnym powtarzasz sobie co 2 dzień, zazwyczaj po 3 razie odbija klacz i po temacie.
Nie myślałam jednak o wielkości skali krycia i tu masz rację, zgadzam się z Tobą.
Nie mniej nie wiedziałam , że w PL są takie ceny stanówek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się