Stajnie na Śląsku

Zbyszka, pensjonat? Uderzaj na pw. 😉
A pensjonaty w okolicach Bielska? Małe, duże, jest ktoś kto mógłby coś opowiedzieć?
dorhej parę ich jest, może uściślij co cię interesuje. Zresztą jest gdzieś wątek o stajniach w BB.

edit: tu jest http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5506.300.html
wątek trochę martwy, ale napisałam tam 😉
Melanie czy mogłabyś napisać coś więcej o Ranczo Baranówka? Może być na priv  😉 Byłam tam jakiś czas temu i samo miejsce odebrałam bardzo pozytywnie, dostałam nawet ofertę pracy i zastanawiałam się czy skorzystać.
Melanie czy mogłabyś napisać coś więcej o Ranczo Baranówka? Może być na priv  😉 Byłam tam jakiś czas temu i samo miejsce odebrałam bardzo pozytywnie, dostałam nawet ofertę pracy i zastanawiałam się czy skorzystać.

Takoż i ja 😉 Tylko bez oferty pracy 😉 Jestem ciekawa o czym Melanie pisze.
Idą priv. 😉
Po privie od Melanie miałam różne przemyślenia i mam taka nieśmiała propozycję, że skoro mamy oceniać stajnie obiektywnie i rzeczowo to może przydało by sie jak w ocenach sklepu 😉 Podział w gwiazdkach na działy np budynek/wielkość padoków w porównaniu do ilości konie/ czas przebywania koni na padokach/karmienie/itd... 😉  No informacja ile czasu się spędziło w tej stajni. Żeby nie było potem kwiatków takich jak z Baranówką, że ktoś był na chwilę 2 lata temu i stajnia jest do bani 😉
I myślę że jednak fajnie byłoby gdybyśmy opinie pisali otwarcie a nie na priv, bo chodzi o to żeby poznać różne opinie i móc się do nich odnieść a nie zostać z jednym zdaniem. Bo po tej opinii ktoś mógłby w swoich poszukiwaniach ominąć na prawdę fajną stajnie.
Miałam konia w Baranówce, co prawda dwa lata temu więc od tego czasu mogło się sporo zmienić ale wydawało mi się, że stajnia jest na doczepkę, a właścicielom bardziej zależy na funkcjonowaniu hotelu i restauracji.
Moja koleżanka ma tam konia obecnie i bardzo sobie chwali. Od 1,5 roku mają nowe dodatkowe padoki, szefostwo robi ciekawa inwestycje o ktorej nie chce na razie pisać żeby nie zapeszyć. Jak wszędzie najlepiej jechać, zobaczyć i ocenić samemu 😉
Mają fajną infrastrukturę i dobrze, że powiększyli padoki bo wcześniej były tylko piaskowe. Mi chodzi bardziej o opiekę ponieważ końmi zajmowały się w większości niepełnoletnie dziewczyny i koń często dostawał np. owies cały zamiast łuskanego albo mniej jedzenia chociaż wszystko było wyraźnie powiedziane, do tego wszechobecne kamery. Ale jeśli inwestują i są zmiany na lepsze to tylko się cieszyć  🙂
owies cały zamiast łuskanego
a jak wygląda owies łuskany? Bez łuski?
desire   Druhu nieoceniony...
11 stycznia 2018 08:36
ansc, chyba chodziło o gnieciony 😉 
("łuskany" to regionalizm ponoć.  :emoty327🙂
ansc, chyba chodziło o gnieciony 😉 
("łuskany" to regionalizm ponoć.  :emoty327🙂

Domyśliłam się, tylko jak ktoś czegoś wymaga powinien wiedzieć o co chodzi. Często jest tak, że wymagania są a wiedzy na temat niet.
Wiecie, wszędzie można się doczepić.
Tak ogółem - co do kamer - niby się człowiek czuje trochę jak u wielkiego brata, ale z drugiej strony.... Będzie wiadomo czy ktoś nie częstuje się czyimś sprzętem czy musli.... czy ktoś nie niszczy, czy kupy wszyscy sprzątają... Różne z ludźmi bywa...

Vesna, Ooo, to, too.
Albo po prostu napisać tylko konkrety. W tej stajni są padoki, nie ma hali, nie ma pastwisk i . Kropka. Zawsze można się czegoś przyczepić - tylko pytanie czy warto i czy ten koń faktycznie tak straszliwie cierpi.

Jeśli jedna osoba ma "niezbyt dobre opinie" o stajni A, a wspaniałe o stajni B, nie znaczy, że każda jedna inna osoba ma się z nią zgodzić, bo ludzie mają różne priorytety.
I stajnie powinno się oglądać osobiście, pogadać, posprawdzać....
Hejka🙂
A ma ktoś może coś do dzierżawy?
Areta,Amigo, Deresz? Może ktoś ma coś 🙂 ?
Justtiifly znajoma ma do wspoldzierzawy na dłuższy okres czasu w amigo 🙂 ona niestety już nie jeździ miała 2 wspoldzeirzawiacych i jedna musiała się wysypać :/
A wSuszcu może być ?
Cześć, poszukuję stajni w bliskiej okolicy Bielska-Białej z halą, codziennym padokowaniem (tak minimum 7-8h) i całodobowym dostępem do siana do 1200 zł. Czy możecie coś polecić?
chico_z Kuminui w Łazach, tylko nie wiem jaką oni mają tam cenę dokładnie...
Cześć, poszukiwana stajnia w okolicach Będzina, Sosnowca, Pyrzowic (bardzie w tę stronę, niż w stronę Jury).
Chętnie boksy angielskie, dostęp do pastwisk, spokój, miła atmosfera i dobra opieka. Nowego domu szuka 19-letni wałach, który preferuje towarzystwo klaczy 😉 Jakieś rekomendacje?
efeemeryda   no fate but what we make.
13 stycznia 2018 09:57
jak zwykle powiem Tabun w Sławkowie - 17km od Sosnowca  😀
Witam, gdzie w okolicy Katowic jest stajnia co prowadzi jazdy rekreacyjne dla dorosłych na dobrym poziomie, gdzie nie ma zbytniego tłoku na jazdach , miloby było gdyby  stajnia miała hale :-).

POSZUKUJĘ 2 KONI do dzierżawy dla juniorek, jeden najlepiej z przeniesieniem do kj Profit w Orzeszu, drugi natomiast stojący na terenie Katowic z dobrym dojazdem komunikacją miejską. Gdyby ktoś coś wiedział, miał kogoś kto może chciałby wydzierżawić wierzchowca/ wierzchowce, to byłabym wdzięczna! 🙂

Mandy Zla
prowadzę treningi dla osób nie posiadających swojego konia w grupach max 2 osobowych na terenie Gostyni, trochę od Katowic,  przy drodze 81 w kierunku Skoczowa 🙂 w razie czego zapraszam pw 😉
darolga   L'amore è cieco
24 stycznia 2018 18:02
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi napisać jakie stajnie o charakterze 'sportowym' są w rejonie Śląska? I prywatne, i hotele. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w pensjonatach jest przekrój przez rozmaitych jeźdźców, ale wiadomo - są stajnie, w których odsetek tych nastawionych na sport jest większy, a są też takie, które zrzeszają np. samych terenowców  😉 Nie pytam o warunki ani nic innego - jedynie o mniej więcej ukierunkowanie i specyfikę danego ośrodka.

Przejrzałam katalog stajni na forum, bazując na informacjach w nim zawartych (czy jest hala, parkur, czworobok i takie tam) zanotowałam sobie takie stajnie:
JKS Czanki Międzyrzecze
Minoga
Equi Verso (Borynia? Dobrze rozumiem, że są 2 stajnie?)
Stajnia Rzeczyce
OJK Santos
Lando
Romico Żywiec
Zbrosy
Stajnia Leo
KJK Solka
A-Prim Grojec
Lewada

Czy są tu jakieś pomyłki? Albo jakiejś stajni brakuje?
Będę bardzo zobowiązana za jakąkolwiek pomoc  :kwiatek:
Jeśli chodzi o okolice Bielska i Żywca - w Międzyrzeczu są trzy na kupie: Solka, Na Górce i dawniejsze Czanki, czyli teraz Horse Farm. Kumminui w Łazach, Ochaby (trochę z góry zakładam, że tam się znajdzie sporo sportowców), może stajnia Zamek w Grodźcu (jest nowa i dopiero się rozkręca, ale są warunki do trenowania).
Romico jak najbardziej, Sandro Hero w Jeleśni, Grojec też dość sportowy.
Przyszło mi jeszcze do głowy Na Widoku w Kętach, które jest całkiem rekreacyjne, ale właścicielka ma bardzo sportowe ambicje  😉
Livia   ...z innego świata
24 stycznia 2018 19:05
darolga, możesz dodać jeszcze Lider Radzionków, stajnię Team Kowalski w Ziemięcicach, Trachy.
Profit w Orzeszu: hala i trener skokowy na miejscu
Arabka w Mysłowicach: nowa hala duża i trener ujezdzeniowy na miejscu
Stal ktos moze w Jejkowicach w Elizarze? Jakies opinie dotyczace opieki nad konmi ? Jak z hala?
darolga   L'amore è cieco
25 stycznia 2018 09:10
jestemzlasu - dziękuję!  :kwiatek: :kwiatek:  O nazwie "Na Górce" są dwie stajnie, jedna w Zbrosach i druga w Międzyrzeczu, dobrze zrozumiałam?

Livia - Dziękuję za czujność, te są zdecydowanie sportowe i znam je osobiście, ale jakoś zapomniałam wymienić  😁 😁

megruda - dziękuję bardzo z słuszne sugestie!

Edit: czy ma ktoś jakiś kontakt do Sandro Hero? Numer podany na fb chyba nieaktualny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się