szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Cześć,
czy macie do polecenia jakąś sensowną stajnię do nauki jazdy dla 9-latki? Chodzi o podstawy, ale prowadzone z głową i ciekawie 🙂
Zależy mi na dobrym dojeździe z Pragi/Targówka (nie musi być komunikacją miejską) i na tym, żeby stajnia miała halę. Fajnie też, jakby to nie była "masówka" w pośpiechu, tylko żeby np. dziecko miało możliwość nauczyć się podstaw "obsługi" konia, samodzielnie siodłać itp. Ktoś coś zna, kojarzy?  👀
Znacie i polecacie stajnie w okolicach Tłuszcza?
W Konarach,  3 km od Tłuszcza jest Stajnia Goplana. 
Stronę i telefon do właścicielki łatwo znaleźć na FB.  🙂
dar jeździsz tam regularnie?
Przy pytaniu ogólnie o stajnie z nauką jazdy nie dostałam podpowiedzi, więc spróbuję zapytać o konkretne miejsca, które w miarę odpowiadają mi lokalizacyjnie 🙂
Może ktoś z Was kojarzy jak wygląda poziom nauczania, warunki w stajni i ogólne podejście do klientów w :
- Aromer?
-Złoty Koń?
- Czeremchowa?
- Pony Club Radzymin?

Jeśli ktoś kojarzy jeszcze jakaś stajnię z dobrymi warunkami do nauki w odległości do 25 km z Targówka, to będę wdzięczna za wszelkie sugestie 🙂
Polecam Stajnię Hucuł w Helenowie k. Wołomina 🙂 Można sobie poprzeglądać fb i poczytać opinie
Pepshi dzięki, przejrzałam stronę i wygląda sympatycznie 🙂 Jedynie brak hali trochę mnie boli, biorąc pod uwagę zbliżającą się zimę i słabą pogodę...
Hejka
Szukam ambitnej rekreacji w Warszawie lub okolicach. Czy ktoś mógłby coś polecić? Drugie pytanie czy ktoś wie na jakim poziomie stoją treningi w Stajni Olimpia, bo słyszałam dość dobre opinie o samej stajni? Jeżeli ktoś chce polecić coś na priv to również będę wdzięczna 🙂
polecam Legię Kozielską, fajna atmosfera dość duży wybór koni wszystko zorganizowane. Największym plusem jest sam dojazd i samo miejsce robi wrażenie. Jeden minus to trwające remonty na obiekcie ale kiedyś się skończą 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 grudnia 2017 15:09
Wiem że w Olimpii dość cisnęli na zawody towarzyskie, sami organizowali i wyjazdowo też podopieczni brali udział ale nie jeździłam tam więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć 😉
czy jest jakaś sensowna rekreacja w okolicy mokotowa lub z dobrym dojazdem z takowego? zupełnie nie moja część Warszawy, a obiecałam pomóc koleżance (dorosła samodzielnie jeżdżąca) w powrocie do nałogu 😉
będę wdzięczna za jakieś namiary :kwiatek:
azzawa, jeśli może być dość daleko (w mniej niż 40 minut się nigdy nie dojedzie) to przyzwoicie jest w Sielance.
czy jest jakaś sensowna rekreacja w okolicy mokotowa lub z dobrym dojazdem z takowego? zupełnie nie moja część Warszawy, a obiecałam pomóc koleżance (dorosła samodzielnie jeżdżąca) w powrocie do nałogu 😉
będę wdzięczna za jakieś namiary :kwiatek:


azzawa, TKKF Hubert na Sadybie jest sensowną rekreacją z dobrym dojazdem (autobus na żądanie zatrzymuje się przy stajni). Tylko nie liczyłabym tam na nic więcej niż na rekreację.
dzięki dziewczyny!, podeślę koleżance namiary

Dance Girl myślę, że nic więcej nie potrzeba, przynajmneij na razie. Dziewczyna nie jeździła z 10 lat i szuka czegoś żeby sobie raz w tyg. powozić 4litery dla funu 🙂
Szukam miejsca w Warszawie lub pod Warszawą w którym mogłabym podjąć próbę powrotu do jeździectwa  😉 Najchętniej indywidualne jazdy lub w bardzo małych grupach. No i na sensowym poziomie, nie tylko zaliczanie trzech chodów. Ogólnie jeżdżę/jeździłam trochę lat, coś tam dzierżawiłam, coś tam wiem  😉 Szukam ambitnej rekreacji.
Jestem zmotoryzowana więc dojazd nie stanowi problemu. Szukam czegoś dobrego za sensowne pieniądze, a kompletnie nie mam rozeznania jak teraz rynek stoi.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 stycznia 2018 18:33
infantil, jak często chciałabyś jeździć? 🙂
Chyba najlepszą odpowiedzią byłoby "zależy" - zależy od kosztów i odległości. Bo czasu trochę mam i to mnie nie ogranicza tak bardzo jak dwie pozostałe kwestie  🙂
Polecam wszystkim stajnie podolszyn.rekreacja jest sportowa,,swietne konie,na jazdach max 3-4 konie,oraz wspaniali instruktorzy.osrodek na wysokim poziome.polecam i zaprszam.
A wie ktoś jak teraz jest w kj Czubajka lub w Humorku?
A znacie jakąś stajnie bliżej Ciechanowa? gdzie mozna zahaczyć się na dłuzej i nauczyc się dużo bez własnego konia?
Hej 🙂
W najbliższym czasie przenoszę się do Warszawy w związku z czym poszukuję odpowiedniego pensjonatu.
Konia przywiozę na pewno, póki co chcę się na spokojnie rozejrzeć więc mogę z tym poczekać.
Moje główne wymogi:
- jak najwięcej padokowania, niekoniecznie na kwaterkach wielkości boksów. z dostępem do trawy lub siana.
- czyste boksy, nie wymagam codziennego sprzątania, wystarczy co najmniej raz w tygodniu. w takim przypadku musi byc codziennie dościelane
- dobry plac do jazdy z kompletem przeszkód, mile widziana hala
- bardzo dobra opieka, ponieważ u konia nie będę bywała codziennie
- trener skokowy na miejscu lub możliwosc trenera z zewnątrz
- mieszkam w okolicy Żwirki i Wigury więc fajnie jakbym nie musiała jeździć na drugi koniec miasta. czasami będę bez auta więc musi być dojazd dla niezmotoryzowanych. mam w pobliżu stację SKM/WKD (sama nie wiem) więc super by było jakby można było nią dojechać
- budżet 800/900zł jednak nie orientuję się w cenach więc rozważę każdą propozycję

W skrócie potrzebuje dobrej opieki, warunków do trenowania bez złotych klamek. 🙂

edit. właśnie się zorientowałam, że to wątek o rekreacji.. przepraszam, ale nie moglam znaleźć nic innego..
Sonkowa zapytaj w wątku Stajnie w Warszawie i okolicach. 😉
Czy orientujecie się może czy ktoś daje indywidualne jazdy rekreacyjne lub jazdy w małych grupach na trasie (i okolicach) między centrum a wyjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki? Potrzebne dla osoby dorosłej, początkującej (kłusującej), która niestety nie da rady kręcić się w kółko na ogonie innego konia i słuchać 'pięta w dół' za 100PLN za godzinę bo się czuje trochę 'robiona w konia'  😁
nemaya w takim razie okolice Leszna, a dokładniej Grądy i stajnia Palamo 🙂 no to dosłownie parę km od tej trasy, a myślę że warto 🙂 Szczególnie, że instruktorka mocno zwraca uwagę na dobre początki (i nie tylko) 🙂
Dzięki agaEl! Troszke jednak nie po drodze, ja zazwyczaj jadę wisłostradą, przeskakuję na modlińską i już do samego końca prosto 🙂 Druga strona rzeki też by dała radę ale druga strona Kampinosu to już kawałek. Jeśli nie znajdę niczego bliżej to mogę się do Ciebie odezwać na priv po wiecej info?
nemaya, poszukaj czegoś w Łomiankach. W Wilczeńcu chyba mają rekreację.

Ponoć fajna jest stajnia Jamajka w Kazuniu. Nigdy tam nie byłam, ale moja znajoma bardzo chwali.
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2018 08:19
Dance Girl, w Wilczencu to szału nie ma.
emptyline, wiem tyle, że mają rekreację na zasadzie jazd indywidualnych a nie szkółki. Natomiast nie testowałam na sobie, bo własnych koni mam po kokardkę  😁

Kiedyś dzwoniłam do Lidera albo Liderówki w Łomiankach i tam tez mieli instruktorkę. Teraz nie wiem jak jest.
Czy orientujecie się może czy ktoś daje indywidualne jazdy rekreacyjne lub jazdy w małych grupach na trasie (i okolicach) między centrum a wyjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki?

Napisz do KJ Walor na FB, tam nie ma rekreacji w potocznym słowa rozumieniu, ale można umówić się z instruktorką na jazdę indywidualną, wszystko do dogadania.

Polecam też Poczernin, aczkolwiek nie byłam tam już z 5 lat, więc może się popsuł. Jednak za moich czasów konie były sensowne, korygowane przez instruktorkę i zadbane. To jedyna szkółka, którą mogę (albo mogłam  :hihi🙂 polecić z czystym sumieniem.
Jakaś fajna stajnia do powrotu do jazdy po kilku latach?  :kwiatek: 
Najchętniej Wawer, Sulejówek, Rembertów, Targówek i okolice
Zależy mi na czymś sensownym i rozsądnej cenie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się