Dopasowanie siodła

Będe wdzieczna chociaz nie widzialam klockow uj pony moze beda tej samej dlugosci co normalne?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 grudnia 2017 07:24
drabcio, chyba są krótsze, ogólnie to siodło co mam jest miniaturowe 😉
rox, Średnio jest oceniac siodło, ktore nie jest podpięte popręgiem. Na 1 stronie tego tematu powinny być zdjęcia jak prawidłowo sfotografować siodło do oceny dopasowania. 😉

RatinaZ, O, to dziękuję za niezakrzyczenie 😀 😉 Mnie z kolei się wydaje, że czasem te łęki są powiększane dużo "na wyrost". Nawet nie przez samych pasowaczy, ale to właściciel się uprze, że przecież koń szeroki. Nie, wcale tak być nie musi, bo różne siodła mają różnego kształtu łęki.
Tylko cały czas nie widzę tu naruszenia konstrukcji siodła - chyba, że miałaś coś innego na myśli 🙂 przez całe życie trafiłam jedno siodło z pękniętym łękiem - a to jest dla mnie naruszeniem konstrukcji 🙂 wszelakie poważne pęknięcia - i po tym siodle koń chyba przebiegł 2 razy. Nie jest tak łatwo siodło złamać.

Miałam na myśli,że mogła zostać naruszona konstrukcja terlicy poprzez niewłaściwie wykonane poszerzenie siodła...a to ,że niektóre terlice siodeł Prestige tak reagują to wiem od 2 bardzo doświadczonych pasowaczy...aczkolwiek czy się tak zadziało czy nie to się nie dowiemy bo trzeba by siodła mieć w ręku i je dokładnie pomierzyć,ewentualnie otworzyć.
W całej tej sytuacji najgorsze jest to,że "na rynku" jest kolejny pasowacz,który wziął pieniądze za nie do końca dobrze wykonaną robotę,a do tego mógł mimo wszystko popsuć siodło...
Ja tam mam ogromne zaufanie do Pana Ząbczyka. My jak rozmawiamy to zawsze po 30 minut 🙂 i on już mi siodła koryguje na podstawie zdjęć i moich telefonicznych opisów...Zawsze kiedy siodło do mnie wraca jestem mega zadowolona ( a mój koń jeszcze bardziej).
Sankaritarina, dzięki za uwagę  :kwiatek: Wrócę z popręgiem  😡
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 grudnia 2017 18:58
Słuchajcie, gdzie mogę poszerzyć siodło Stubben'a ?? :kwiatek:
Katharina, nie każde można, zależy jaka terlica jest wewnątrz. Pytaj przedstawiciela www.arpav.pl

Dance Girl dzięki, popatrzę. Choć nigdy w takim nie miałam okazji jeździć i ciekawa jestem jak z moim komfortem.


bera7, ja mam krótkie nogi i duże, w miarę szerokie konie. Monoflap znacznie poprawił mój komfort jazdy. Nie przypuszczałam, że to będzie miało takie znaczenie.

Dance Girl, dzięki.  A jak oddziaływanie na ludzkie plecy? Miałam kiedyś pęknięty kręgosłup na odcinku lędźwiowym i niektóre siodła, zwłaszcza twarde powodują ból u mnie.
Ale np. na bezterlicowym było jak w fotelu.  oni też było jednotybinkowe.
Bera7 a może Ghost?
Dance Girl, dzięki.  A jak oddziaływanie na ludzkie plecy? Miałam kiedyś pęknięty kręgosłup na odcinku lędźwiowym i niektóre siodła, zwłaszcza twarde powodują ból u mnie.
Ale np. na bezterlicowym było jak w fotelu.  oni też było jednotybinkowe.


bera7, ja mam uszkodzony jeden wyrostek (konik  :icon_rolleyes🙂  i pogruchotane biodro (inny konik  :icon_rolleyes🙂 i generalnie mam wrażliwy krzyż i tyłek (szerokie twisty odpadają) tak - że przy kupnie odrzuciłam z płaczem super ujeżdżonego i zdolnego konia o kadencji, która gwarantowała mi bóle. Jeżdżę w jednotybinkowym Prestige i naprawdę nie mam na co narzekać. W tym tygodniu jeździłam codziennie i zero problemu. Natomiast wystarczy jedna godzina w Daw-Magu mojej córki i przez tydzień się leczę z każdej strony. Stąd jeżdżę w swoim siodle na jej koniu ostatnio. Ona ma cholernie wykłębionego konia ale jak na niego wsiadam to z żelem mój Prestige daje radę i chłopak się nie obciera.

Natomiast ja niestety przy zmianie siodła zainwestowałam, tzn przyjechał pan, dopasował 3 siodła na konia, a potem ja je testowałam i wybrałam najbardziej miękkie i najwygodniejsze.
RatinaZ, zdecydowanie mi się nie podoba. Nie  przemawiają do mnie.
Dance Girl, mnie szeroki twist też męczy.  kręgosłup boli. Kieffera Lusitano uwielbiam i zero problemów z kręgosłupem, ale nie da się to już powiększyć.  Wsiadam teraz na Isabelle bo koń toleruje ale po każdej jeździe boli mnie. Natomiast to samo siodło na moim starym koniu leży zupełnie inaczej i problem mojego bólu nie występuje.
bera7, ja mam aktualnie Prestige Venus i rzeczywiście jak dotąd to najbardziej miękkie siodło jakie miałam. Wiele lat (chyba z 10) jeździłam w Kiefferze Actionie. Kupiłam go używanego więc nie był już taki super, hiper nowy ale był ok. To było przed wypadkiem - teraz bym już w niego nie wsiadła bo biodra by nie wytrzymały. Natomiast Lusitano jest chyba rzeczywiście na szerokie konie. Ja mam hanowerkę, która mała ani chuda nie jest ale nie wiem czy do Lusitano by się kwalifikowała. Venus na niej leży idealnie. Niestety - każdy koń jest inny, więc pewnie będziesz musiała jechać metodą próbowania po kolei.

Starość nie radość. Kiedyś człowiek pomykał w WZ 36 i było super ... teraz dooopsko bardziej wymagające się zrobiło.
Dance Girl, właśnie moja trenerka mówiła, że w Venus powinno mi się dobrze siedzieć. Ciekawa jestem jak z przodem tego siodła, bo większość Prestige ma zabudowany przedni łęk jak patrzyłam. Chociaż miałam okazje pojeździć u Lucky i całkiem fajnie leżało na niej. Tylko dla mnie 16" jest na jednak ciasnawe.
No nic, czekam na potwierdzenie czy moje Lusitano znalazło nowego właściciela i zaczynamy przymiarki.
bera7, ja mam Venus 17'', Próbowałam Lucky bo na koniu też dobrze leżało, ale Venus okazało się o niebo wygodniejsze. Przód ma niby zabudowany ale daje radę też na wykłębionym koniu, który normalnie chodzi w siodle z wyciętym przodem.
Dance Girl, dzięki, popatrzę czy znajdę jakieś w kwocie jaką dysponuję 🙂.
Potrzebuje sprawdzonego „serwisu” który wymieni mi łęk w dwa magu,poleci ktoś, coś? 🙂

Drugie pytanie,czy w Pomorzu bądź z innych rejonów polski(przejezdny) jest ktoś kto profesjonalnie dopasowuje siodła? Kogoś godnego polecania poproszę 🙂
alexiss, Daw-Maga chyba najlepiej wysłać bezpośrednio do producenta. Najpewniej myślę.
A pasować siodło chcesz jakieś nowe, czy używkę ?
Klami - chce dopasować moje aktualne 🙂 po dzisiejszej wizycie osteotopatki dowiedziałam się ze przydało by się je lepiej dopasować (dopchać) i rozszerzyć łęk. Co do dopchania to trzeba wiedzieć gdzie i ile wiec wolałabym żeby ktoś na to zerknął  😉 na nowe nie mogę sobie w tym momencie pozwolić, a wymiana łęku nie powinna być kosmicznym kosztem chyba?
alexiss, co do ceny wymiany łęku, to zależy od łęku. Jak wymieniałam w moim Equipe carbonowy, to cieszyłam się, że poszło w ramach dopasowania przy zakupie (przyszedł z fabryki inny niż powinien pasować), bo dostałam informacje, że normalnie to koszt koło 2.500,00 zł.
Co masz za siodło? Daw Mag ? Tak zgaduję po zapytaniu gdzie je modyfikować ?
Raczej w DM cena jest ta sama, maksymalnie chyba 30 zł, z tego co pamiętam ze 200/250  ja polecam wysyłkowo do rymarza z elfab-horse, zawsze wysyłam mu krzywik z odwzorowaniem kłebu i siodło, wraca dobrze dopasowane (3 siodła poszerzalam akurat kentaury ale to przedstawiciel też daw maga wiec ma obcykane)
alexiss, wydaje mi się, że daw maga ma w ofercie x-horse.
Ehhh ten słownik... tak o daw maga chodzi  😉 wiem ze x-horse bezpośrednio z nimi współpracuje,jednak z doświadczenia wiem ze trochę przedłużają czas realizacji. Już wysmarowałam @ do daw maga o termin i koszty,może tez kogoś maja w pobliżu co by mi zerknął gdzie trzeba dopchać 🙂
Komu mogę ze spokojem powierzyc kentaura do lekkiej modyfikacji? Dosłownie minimalnie za wąskie, tak "tyci tyci" brakuje by było ok albo jestem troszkę przewrażliwiona  🤣 Najlepiej z okolic Wrocławia, ale ostatecznie wyślę je dalej 😉
Pisalam wyzej - rymarz z elfab-horse. Teraz wiem ze nawiazal z nimi wspolprace wiec jak siodlo na gwarancji to jej nie straci. Poszerzal mi jupitera i senece na podstawie krzywika i bylo cacy (potwierdzil p.zabczyk jak przyjechal dopasowac panele).
Już niestety dawno nie na gwarancji, ale szukam kogoś kto mi tego nie spierniczy... wielkie dzięki 😉
Też polecam Pana z Elfab-horse. Poszerzał mi jedno siodło, drugie konsultowałam co do skracania tybinki ale z uwagi na wysoki koszt odpuściłam.
Co sądzicie o wyważeniu tego siodła?



Łęk super, tylne panele przylegają, tylko jakby ciut ciężar był zbyt do tyłu przełożony.
Przepraszam, że nie mam lepszych zdjęć, ale to tak na szybko telefonem robione.
Witajcie. Potrzebuje pilnie pomocy i opinii. Co myślicie o tym siodle? Jest to daw mag L 17". Od strony przedniego łęku mogę włożyć do połowy siodła całą rękę. Martwi mnie to zwężenie z tyłu.
kostik06 wygląda na trochę za wąskie i moim zdaniem panele z tyłu są za długie dla tego konia...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się