Ogłowia

Mam to oglowie, jestem bardzo zadowolona 🙂
Skora porzadna bardzo, w ogole fajne jest to oglowie, zmyślne takie 🙂
Czy gdzieś poza KaWal dostanę ogłowie w typie  PS od Sweden High Jump?  Zależy mi na prostym ogłowiu bez żadnych zdobień i przeszyć, naczółek chętnie z kryształkami ale to sprawa drugorzędna.

Za duża fotka.
czy dostanę gdziekolwiek ogłowie:
- czarne full/vb
- z opadąjacym naczółkiem bez żadnych ozdób lub z opadającym clincherem
- pasek od nachrapnika przechodzący górą
- nachrapnik szwedzki lub kombinowany
- do 300 zł
😵

Szukam i szukam, a jak już znajdę coś obiecującego to się okazuje, że nie spełnia wszystkich wymagań  😵
azzawa gdybyś zmieniła zdanie w kwestii braku kryształków na naczółku, to by się coś znalazło  😉
Jak wypadają rozmiary Horze? Mam konia, który „wpasował się” w cob Prestige, Schockemohle i Shires. Przymierzam się do zakupu Horze Lester i waham się pomiędzy cob a full. Co byłoby trafniejszym wyborem?
Vimtold to koń z szerokim pyskiem i nachrapniki w powyższych ogłowiach ma zapinane na pierwsze dziury od początku paska.
Katasia no właśnie absolunie żadnych kryształków ;_; i okazuje się że to trudniejsze niż się spodziewałam🙂
..
czeggra1, nachrapniki są większe jakby. Mam daw ogłowia Horze w rozmiarze cob Constance i tego nowego meksykana.
Jeśli Ci to ułatwi to paski policzkowe mam na drugiej najdłuższej dziurce, a nachrapnik na drugiej najkrótszej 😉
Puma, dziękuję :kwiatek:.!
Poszukuje opini dla Ogłowia Kavalkade Lilly /HKM Carlione... pytanie do tych do użytkują,bądź mieli styczność? Ktoś wybrać? 🤔
Kavalkade Lilly bardzo fajna skóra, więc od siebie mogę polecić to  😉
oli330, a jak długo je masz? Jak z żywotnością?  🙂
alexiss ja nie mam, ale w stajni znajoma ma około roku i prezentuje się dobrze. Macałam jak tylko przyszło nowe i teraz - na prawdę bardzo fajna skóra. Sama się skłaniam ku Kavalkade, ale mam upatrzony inny model  😉
czy można gdzieś w sklepie dokupić pasek od nachrapnika szwedzkiego? (tzn. nie skośnik, tylko stricte od zapięcia nachrapnika)
azzawa, - można, ja z daw-maga dokupowalam 🙂
Rozglądam się za ogłowiem hanowerskim, ale na trochę nietypową głowę full z szerokim nosem. Czyli sam nachrapnik hanowerski to musi być duży full / xfull. W jakie firmy celować?
tulipan, - kieffer ma duże hanowery. Full spokojnie wchodzi mi z zapasem na głowę konia xfull.
Tylko, że z dostępnością Kieffera ciężko. Znalazłam tylko jedno ogłowie hanowerskie ich i to brązowe  🙁
Rozglądam się za ogłowiem hanowerskim, ale na trochę nietypową głowę full z szerokim nosem. Czyli sam nachrapnik hanowerski to musi być duży full / xfull. W jakie firmy celować?

Jeśli sam nos szeroki, a reszta typowy Full, to zapraszam do siebie. Naczółek można wybrać inny.
https://www.facebook.com/commerce/products/1566246780053339/
Tulipan Schoeckemohle zobacz
tulipan, mam hanowera z hooksa xfulla. Takiego: klik Jest bardzo ok na mojego mastodonta (tylko to ogłowie i schockemohle full meksykańskie pasują bez poprawek na jego "drobny" łeb 😉)
Tu trochę widać:
vissenna   Turecki niewolnik
05 lutego 2018 00:22
Tylko, że z dostępnością Kieffera ciężko. Znalazłam tylko jedno ogłowie hanowerskie ich i to brązowe  🙁


Napisz do konik.com oni ściągają bez problemu na zamówienie.
Czy jest ktoś kto używa ogłowia z cofniętą potylicą i mógłby podzielić się opiniami?

http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-Horka-Crown/3023
Czy ktoś orientuje się która firma ma największe Fulle ? 🤔
albo która robi ładne, porządne ogłowia X-Full ?

Bezskutecznie próbuję znaleźć ogłowie Xfull z opadającym naczółkiem (choć to najmniej istotne), z nachrapanikiem kkombinowanym lakierowanym.
Ogłowia rozm. Full firm takich jak Busse czy Euroriding nawet nie wchodziły mojemu maluchowi za uszy  😵

a może ktoś ma do polecania osobę, która szyje ogłowia na zamówienie?  👀

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 lutego 2018 20:07
Zobacz KaWal, duży full/ x-full miał Schockemohle i chyba Horze X-full robi
Na zamówienie robią także PS of Sweden
monikaa2208, mam konia mastodonta 😉 polecam schockemohle (b. duży full), hooks xfull. Chyba też daw mag, bo ich meksykan cob nawet dla mojego wielkogłowego konia daje radę, equiline. Absolutnie nie busse, hkm full też był za mały. Horze nie sprawdzałam, ale jeśli ogłowie trzyma rozmiarówkę kantara, to nawet  full może pasować.
lusia2208 wszystkie wyżej wymienione + Kavalkade
rox   ogony trzy
11 lutego 2018 07:43
Może ktoś pomoże  :kwiatek:
Poszukuję ogłowia bezwędzidłowego, ekstremalnie przyjemnego i miękkiego (w zamyśle mam np Horze Venice), na szerokim nachrapniku, najlepiej z profilowaną potylicą, a pełnią szczęścia będzie brązowe...  😵
Czy ktoś coś kiedyś widział/dotykał/posiada?
Jeśli nie u nas, to w Niemczech.

Póki co wrzuciło mi się w oczy (niestety nie brązowe 🤔mutny🙂
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/bitless-bridles/oglowie-wembley-x-line-bitless.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/bitless-bridles/oglowie-bezwedzidlowe-waldhausen-xline-supersoft.html

Jakieś opinie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lutego 2018 12:14
rox chyba Horze Ravenna 😉
Zerknij na BAREFOOT Jewel albo Wellington, ale chyba tylko w czerni dostępne.
rox   ogony trzy
11 lutego 2018 13:13
lusia722, miałam na myśli tylko miękkość Venice, a wiem, że to normalne ogłowie z wędzidłem  😁

Zaraz zerknę na ogłowie o którym piszesz, choć coś kojarzę, że je już oglądałam  🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się