M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Kuchni co prawda nie składałam, ale inne meble - szafy, łóżka, komody, owszem. Toż to żadna filozofia i większość z nich da się spokojnie złożyć jednoosobowo. Nawet bym powiedziała, że to fajna sprawa na odstresowanie. 🙂

U mnie to raczej działa na zestresowanie.  😉 Ale jeszcze trochę czasu do decyzji zostało.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 stycznia 2018 19:59
safie, ja bym przede wszystkim zamieniła miejscami toaletkę z wieszakiem - zabiera on przestrzeń i światło przede wszystkim 😉
obraz albo fajny zagłówek nad łóżko, półki/ramki na drugą ścianę, jakiś fotelik/pufkę, na toaletkę postawić większe lustro, między toaletką a wieszakiem jakąś roślinę na podwyższeniu (skrzynka po jabłkach, pieniek, taboret) i będzie cacy 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 stycznia 2018 18:12
smartini, w ten sposób? Lustra nad toaletkę i krzesła do niej szukam i jak coś mi się podoba to cena jest czterocyfrowa  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 stycznia 2018 18:28
safie zdecydowanie lepiej z tym wieszakiem w kącie! Szkoda przestrzeni na stawianie go na środku  😉


A ja zamówiłam dzisiaj.. obraz  😉 Aż sama się sobie dziwię, to jest pierwsza pierdoła jaką w życiu kupiłam ot tak dla ozdoby, i w dodatku wydałam kupę kasy. Ale od jakiegoś czasu mam takie wewnętrzne poczucie, że jak już u siebie, to nie tylko mieszkać, ale mieszkać ładnie  😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 stycznia 2018 18:31
Szczerze mówiąc to miał trochę osłaniać łóżko od toaletki, ale skoro i tak chodzę się malować rano do łazienki  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2018 18:36
safie, no dla mnie zdecydowanie lepiej 🙂 przy wieszaku mozna dać półkę/skrzynkę na jakieś torebki albo przykrecic szynę algota z, lustrem i wieszakami nanie biżuterię itp. Nie wiem jaki masz styl, ale fajne lustra można upolować np. w TK Maxie, krzesła na starociach albo allegro. No tylko nie wiem co Ci się podoba. Powodzonka w poszukiwaniach 😀

Masz teraz wizualnie wiecej przestrzeni i jestw jasniej 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 stycznia 2018 18:44
smartini, właśnie problem w tym, że nie mam stylu  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2018 19:10
safie, no to czas 'sobie stworzyc' 😉 pinterest itp, zebrac co sie podoba i wybierać podobne 😀 jakbys rady potrzebowala to pisz na priv, chetnie cos podpowiem, po zdjęciach widać jaki mam styl 🙂
safie, a tak użytkowo to coś więcej w tej sypialni planujesz? Np. docelowy mebel na przechowywanie ubrań typu szafa lub komoda?
meble do kuchni 22.01

a tymczasem...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 stycznia 2018 20:17
Ascaia, nie. Zawsze marzyłam o sypialni będącej tylko sypialnią - wieszak to taka nasza wersja "krzesła do rzucania ciuchów". Zastanawiam się nad postawieniem tam jeszcze regału na książki/witrynki.
mi sie kuchnie Ikei skladalo rewelacyjnie, inne meble tez. Wszystko jest bardzo jasne, sensowne, rozwiazania swietnie wymyslone. Nie zajmuje to tez tyle czasu ile myslalam ze zajmie. Z czystym sumieniem moge polecic.

safie szczerze to juz lepiej byloby miec jakas szafe/komode, bo rzeczy na wierzchu w sypialni ktora ma byc tylko sypialnia wygladaja kiepsko. Jak dla mnie oczywiscie, bo niecierpie takich rozwiazan. Z tego co widze to sypialnie macie spora, moze zrobcie kacik z duzym wygodnym fotelem, takie miejsce do relaksu, czytania ksiazek itd. Zeby rzeczywiscie sypialnia to bylo miejsce totalnego odpoczynku.

Poszłabym podobną myślą jak pisze nerechta,. Jeśli mam gdzie indziej garderobą to może jednak już konsekwentnie tam zostawiać wszystkie ciuszki, nawet te zdjęte z siebie w tym momencie. A jak jednak masz taki system, że potrzebujesz mieć to miejsce na odpoczynek ubrań po noszeniu to może coś a'la ozdobna drabinka i wieszać na niej od spodu, tak, żeby wizualnie te ciuchy schować. A z zewnątrz na takiej drabince można dać ozdoby, światełka, zdjęcia, roślinki. 
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 10:33
zgadzam się z dziewczynami, jeśli masz garderobę i chcesz stricte 'wypoczynkową' sypialnię, to bym się wieszaka pozbyła 😀 pomysł z drabinką fajny 😉 a zamiast wieszaka fajny fotel i lampka do czytania 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2018 10:38
Ascaia ooo masz może jakieś zdjęcia jak taka drabinka może wyglądać? Też mam taki problem, że rzucam ciuchy na szafkę/krzesło  😡 Chciałabym znaleźć jakąś alternatywę  😁
smarcik, http://ladnydom.pl/czterykaty/1,57581,17333397,Zrob_to_sam__wieszak_z_sanek.html 😉 Na wieszak można zaadaptować prawie wszystko o odpowiednich gabarytach 😉
smarcik, przepraszam, nie mam. Się mi wymyśliło właśnie, więc mam wizualizację tylko w głowie. 😉  I to w dodatku w kilku wariantach już.
Opisowo - mogło by być np. tak: dałabym drabinkę (do wnętrza safie to pomalowaną na biało lub przecierano-białą) pod skosem do ściany i spodu tego skosu można wieszać ubrania, a na wierzchu skosu dać ozdóbki.
Albo dać półeczkę i do tego tę drabinkę pod skosem... Wszystko zależy też od naturalnych kierunków ruchu w tej przestrzeni. Gdzie zasłonić, gdzie musi być dostęp.
Tyle, że dla mnie ta sypialnia jest tak pusta, że od razu bym ją zapełniała 😉

Ale wiesz - jak się wpisze w wujka google "ladder clothes" to są i tego typu rozwiązania.
Tylko ja bym dała gęściej szczebelki i od spodu wieszaczki, żeby jak najmniej było widać. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 11:32
dziewczyny, na pintereście jest wszystko, potrzebne tylko sława klucze :P


smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2018 11:59
abre śmieszne te sanki, ale totalnie nie w moim guście  😁


Ascaia Twój pomysł jest super!  😜 Niestety nie widzę w Leroy ani Castoramie zwykłej drewnianej drabiny, ale gdzieś poszukam i pomaluję na czarno, bo te gotowe "ozdobne" to maleństwa są  🙂

smartini Różowa super!  😉
smarcik, w moim też nie ale jak widać... masz duże pole do popisu 😉
drewniana drabina w Leroy:
https://www.leroymerlin.pl/narzedzia-budowlane/drabiny-i-rusztowania/drabiny-budowlane/drabina-drewniana,p384,l697.html

tylko trzeba by było się z kimś dogadać bo one w większości są podwójne  😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 12:29
pestka, albo drugą połówkę dać do łazienki na ręczniki ;D
albo roślinki
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2018 12:32
pestka ja szukam innej, zwykłej pojedynczej i znacznie wyższej, to maleństwo jest  🙂 No chyba, że zdecyduję się na dostawienie jeszcze jednej szafki do sypialni (o czym ostatnio intensywnie rozmyślam) to wtedy już drabina się nie zmieści  🙁
smarcik no to takiej jak chcesz to raczej nie znajdziesz, bo te drewniane to są drabiny malarskie, a pojedyncze i dłuższe są już z reguły aluminiowe i składane
Znając życie żadna drabina sklepowa by mnie nie zadowoliła (za duża, za mała, za rzadko szczeble) i zrobiłabym taką drabinę sama. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 12:45
smarcik, może masz jakichś znajomych mieszkających na wsi i mają sąsiadów ze zbędną drabiną :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2018 12:45
pestka nie no luzik, są na spokojnie, tylko po prostu nie od ręki w sklepach, a liczyłam na to, że jednak gdzieś będą  😁 Wbrew pozorom całkiem sporo ludzi dalej używa drewnianych drabin  😉 Teraz  będę zamawiać kilka drewnianych rzeczy to poproszę przy okazji o wycenę takiej drabinki, ale miałam cichą nadzieję, że kupię gotowca i tylko machnę ją na czarno przy okazji renowacji "stolika kawowego"  😀

Cóż - człowiek by się chciał zająć tym wszystkim, samemu sobie zrobić i poskładać, a tu wiecznie nie ma czasu..  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 stycznia 2018 16:38
Znam mnie i P., jak tam postawie fotel to te ciuchy i tak na nim wylądują. O ile siebie mogę pilnować tak z P. i tak zbieram te ciuchy z reszty mebli  😵
Garderoba będzie, ale czekam, aż rodzice ją na spokojnie poopróżniają ze słoików i różnych rzeczy z serii "przyda się", więc liczę, że jak to ogarniemy to będzie łatwiej 🙂

Ta sypialnia wcale nie jest jakaś duża 2,1 m x 4,9 m, więc wąsko

Ascaia
, do tej pory miałam bardzo zagracony pokój i potrzebowałam oddechu - stąd też kolor ścian, ale i brak pomysłu na resztę. smartini , mi podrzuciła kilka fajnych pomysłów i teraz szukam po sklepach.
majek   zwykle sobie żartuję
17 stycznia 2018 09:39
mam krzesla, jest gdzie jesc i grac w planszowki. Zdarciem tej swietnej tapety zajme sie w ten weekend moze...
Wkurza mnie, ze ten bialy plastik jest taki ultra bialy, a te poduszki takie bardziej w krem, ale kolezanka, co ma podobne pocieszyla mnie, ze i tak zzolkna...  😵

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 stycznia 2018 09:46
Znam mnie i P., jak tam postawie fotel to te ciuchy i tak na nim wylądują. O ile siebie mogę pilnować tak z P. i tak zbieram te ciuchy z reszty mebli  😵


Piąteczka  😁 Naprawdę staram się tego nie robić, ale ten fotel tak kusi...  😁
Dlatego ta drabinka wydaje mi się całkiem fajnym pomysłem  😀


Mam takie lustro:


Dostałam "gratis", tzn stało sobie w mieszkaniu jeszcze zafoliowane.. kombinuję do czego je wykorzystać  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się