PSY

desire   Druhu nieoceniony...
15 stycznia 2018 13:35
smartini, no właśnie skład jest jaki jest, w royalu ponoć jeszcze gorzej...
nie wiem co jest godne polecenia, jak miałam on i setera to mięsko gotowałam im sama, a teraz nie mam czasu (no i..kuchenki :icon_redface🙂.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2018 13:39
desire, royal to w ogóle straszny shit :P wrzucałam tu już parę razy tabelę z Barfnych korepetycji z polecanymi karmami mokrymi i suchymi. Gotowane mięso trzeba mocno suplementować żeby psu krzywdy nie zrobić
desire   Druhu nieoceniony...
15 stycznia 2018 13:50
smartini, znalazłam tylko posty w których piszesz, że x stron temu wrzuciłaś tabele, przewertowałam i nic nie znalazłam...  👀 😜  w google szybciej mi wypluło.  😉
fajnie, jakby taka tablica była na początku wątku. 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 stycznia 2018 16:31
A moje się dziś pożarly. Nie wiem o co. Stara ma ranę na uchu. Młoda na nią warzywa cały dzień. Nie jestem pewna, ale chyba stara małej zabrała żarcie. Ech.
Żarcie przeważnie kością niezgody. Zdrówka życzę!

FB wypluł takie wspomnienie:

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15965067_1407375469306876_3819821853166597625_n.jpg?oh=a99ea8df1e424f32a88a470a0678d3b9&oe=5AFAEDEB[/img]

A ja się pytam... gdzie ten śnieg?
emptyline   Big Milk Straciatella
15 stycznia 2018 18:02
maleństwo, zdarza się. Moje się pożarły kiedyś po 8 latach bycia razem...
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2018 18:42
U nas też siee zzdarzały spiecia, przewaznie mocno na pokaz i konczyly sie strachem lub zraniona duma. Może ze 2 razy bylo tak ostro, ze ktorys bylsie drapniety (mastif jest ciut autystyczny i nigdy do konca nie ustalily hierarchii) nawet jak ja byłam z Cho, to Bonus parę razy postraszyl Fortisa, bo przeginal w zabawie a starszy robi za nianke 😉
Dopiero poczatek ich relacji, moze spiecie bylo potrzebne do ustalenia porzadku, jesli sie nie będzie to nagminne to bym sie nie martwila
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 stycznia 2018 18:45
Moje smoki też się spinają czasem, a raczej Toro od czasu do czasu trzepnie młodą jak przegina w zabawie. Po ostatnim jest nawet  ślad po zębie na pysku, a tak do miłość wielka między nimi.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 stycznia 2018 19:29
Ok, dzięki za pocieszenie. To raptem 3 tygodnie jak jest Lu, jeszcze dużo się może zdarzyć. Teraz obie są wykończone, stara wyraźnie smutna, pewnie ucho boli.
Jesteśmy też po kontroli u weta w sprawie padaki, no ale na razie czekać i obserwować, czy i kiedy się powtórzy.
a ja uratowałam z ulicy taką bide


Już odżył, zabieram go ze sobą wszędzie, do stajni, na miasto no wszedzie. Jest psim ideałem. Szukam mu kochającego domu bo moja seniorka się go przeraźliwie wręcz boi 🙁
W wydarzeniu napisałam wszystkie informacje o psie i jego historii https://www.facebook.com/events/1503541639759140/  może ktoś z Was akurat szuka takiego Misia..
Jest przecudowny.
Moon   #kulistyzajebisty
16 stycznia 2018 08:21
Laski a co z suchych karm dla trzustkowca?
Vetka poleciła Royala weterynaryjnego i takowego kupiliśmy, jednak kurdę no nie jestem przekonana, a i z innych karm nie bardzo znalazłam jakiś odpowiednik. Normalnie Nero jadł Acanę, Carnilove (gazy nas zabijały! O.o ) i ostatnio Brita.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 08:25
Moon, Royala spalić i nigdy więcej nie kupować, kasa w błoto i syf dla psa. Jakie są zalecenia dietetyczne dla trzustkowca? Może poszukaj [siego dietetyka?
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2018 08:33
Zalecenia dla trzustkowca to niskotłuszczowe i bardzo łatwo strawne karmy czyli właśnie royal gastrointestinal low fat!
Żadna karma bezzbożowa dla trzustkowego psa się nie nadaje !!!!!!

ps. tak royal funduje mi wczasy w honolulu żebym mogła jechać  małpy straszyć  😵 😵 😵 😵 😵

Miałam się nie uruchamiać, ale normalnie krew mnie zalewa jak to czytam jak to ten royal zabija, mam dziesiątki pacjentów na dietach, którzy to dobrze funkcjonują TYLKO na dietach ! Proszę przestańcie wreszcie mylić zoologicznego royala z linią weterynaryjną.

Jeśli natomiast tacy wszyscy mądrzy, a wszyscy lekarze wet tak strasznie kłamią to może przestńcie korzystać z ich usług bo w końcu re-volta wie lepiej.
Wybacz,ale ja jeszcze nie znalazłam weta,który znałby się na żywieniu. Po polecaniu ryżu i tofu na diete wątrobową i odchudzaniu psa węglowodanami to mi witki poopadały 😉
Jak znajde weta, dla którego BARF to nie jest jakiś kosmos (nie chodzi mi nawet o polecanie tego żywienia,ale o wiedze jak to w praktyce wygląda) to będę przeszczęśliwa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 08:57
Ryż, pszenica, jęczmień i wysłodki buraczane to łatwostrawne produkty dla mięsożercy?... No tego nikt mi nie wmówi, że dla mięsożercy zdrowa będzie pasza wypchana po brzegi ziarnami.

Szybki research na barfnych korepetycjach - podawanie enzymów + chuda dieta z całkowitym wykluczeniem węglowodanów.

NomNom, na Barfnych Korepetycjach (i na RAW chyba też) są spisy weterynarzy probarfnych (lub takich, którzy przynajmniej nie są przeciwni bo rozumieją o co cmon).
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2018 08:59
no tak w końcu internet jest lepszym źródłem informacji na temat żywienia niż studia. Mogę polecić panią doktor specjalistkę dietetytyki psów i kotów, ale ona jest przeciwnikiem BARFA także zapewne przekupiona przez bigpharme royala  😜

szybki research ? podawanie enzymów ? a wiesz czym się różni niewydolność trzustki od zapalenia ?

Wracam do postanowienia - róbcie se ludzie co chcecie, powinnam się w sumie cieszyć, prędzej czy później więcej zarobie dzięki temu, a jako przekupionej przez royala powinno mi tylko na tym zależeć  😜 😜 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 09:04
efeemeryda, wiesz, ja się na studiach architektury dowiedziałam, że nie da się zrobić szyby wyższej niż 3,5 metra no i nie projektuje się już rond bo są niewygodne i niepraktyczne. Mam spoooooro dystansu do wiedzy ze studiów 😉 jak się cieszysz z potencjalnie chorych zwierząt i polecasz royala, to na mnie nie zarobisz 😉
smartini wiem, o ile w w Lublinie nie ma problemu, to w Wałbrzychu dziura. Mam zamiar sprezentować moim wetom książke Izki Sekuły 🤣 (mimo że nie pałam do niej sympatią :icon_razz🙂
efeemeryda ja wiem jak wygląda nauka o żywieniu na studiach wet dlatego w sumie nie mam pretensji,że czasami weci nie wiedzą co mówią 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2018 09:14
ostatnie zdanie jakie w tym temacie tu napiszę - mam może nieduże ale jednak doświadczenie i nie wnikam czego byłaś uczona na studiach bo na studiach wiedza się nie kończy - są konferencje, szkolenia, fakultety, wiem natomiast jak kończy się podawanie za wszelką cene bezzbożowego jedzenia.'
Jeśli nie rozumiesz ironii - powiem jaśniej, gdyby tak bardzo zależało mi na chorowaniu psów - nie odzywałabym się tu ani słowem albo napisała "tak tak podaj psu z zapaleniem trzustki acane - super samo mięsko !"

i już naprawdę z mojej strony koniec, obiecuję się wiecej tu nie wywnętrzać w tej kwestii  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 09:16
NomNom, sama muszę przeczytać, wiedzy przed przejściem na barf nigdy za wiele 😉
A co do Royala, to ciężko mieć zaufanie do firmy, która właśnie dostała 2mln kary za zmowę cenową z dystrybutorami i weterynarzami, właśnie linii veterinary diet  😜
Tak, konferencje i szkolenia fundowane przez producentów karm  🤣
Nie wiem do czego psu zboża, ale jak mój biedny pies na surowym padnie z braku cennych zbóż to na pewno napiszę tu z przestrogą 😉

smartini prawda, jak już sie kombinuje z karmieniem psa to lepiej od razu dobrze zacząć 😀
mils   ig: milen.ju
16 stycznia 2018 09:22
efeemeryda przepraszam, młoda jestem, niewiele o życiu wiem, ale... Sama poruszyłaś kwestię "wiedza z internetu vs. wiedza ze studiów", także pozwolę sobie się do tego odnieść. W. studiuje wetę. W trakcie robienia notatek na egzamin z żywienia zwierząt pytał mnie o jakieś tam rzeczy dotyczące koni. To chyba on po całym semestrze ćwiczeń i wykładów powinien wiedzieć więcej niż ja? Dla mnie, osoby która patrzy z boku na naukę przyszłego weta, jest to cholernie smutne, bo gdyby nie to, że W. ma krowy i teraz ma psa, to nie wiedziałby o żywieniu zwierząt więcej niż zwykły człowiek, który się tym nie interesuje. To ja wybierałam karmy dla psa i W. ogarnął temat dopiero po samodzielnym dokształceniu się. Nie wiem czy weterynarze nie mają pojęcia o żywieniu, bo za mało ich w swoim życiu spotkałam. Natomiast nie boję się stwierdzić, że na studiach ze zdobyciem porządnej wiedzy na ten temat może być słabo.
To ja się wetnę w royalową dyskusję. :kwiatek:

mundialowa, jeśli dobrze wprowadzisz klatkę to nie ma jak być krzywdzące, skoro to będzie jej miejsce świętego spokoju 😉 a przyzwyczajenie do klatki zawsze może się przydać chociażby w nauce wyciszenia 🙂
spróbuj meat & treat - miękkie i możesz pokroić na dowolne kawałki. W sobotę Zuza nas 'poczęstowała' bo mi się smaki skończyły, nie brudzą rąk, nie mają jakiegoś specjalnie nieprzyjemnego dla człowieka zapachu a Chorizo się w nich zakochał


Dzisiaj w nocy młodzież - ku wielkiej radości Brands - stwierdziła, że nie śpi z nami, tylko ukulała sobie "legowisko" z mojego szalika na podłodze i grzecznie przespała całą noc. 😍 Ale o klatce poważnie myślimy. Tzn. najpierw muszę wymyślić, gdzie ją postawić, bo od jej zakupu trochę zmian w mieszkaniu wprowadziliśmy i nie ma miejsca. 😁
Za polecenie przysmaku dziękuję, wypróbuję przy okazji. Na szczęście Cola załapała, że jak szybko zje nagrodę, to prawdopodobnie będą kolejne, więc łamane Caniland wchodzą jak złoto. 😀

mundialowa, a moze pasta/pasztet w tubce?


Nie próbowałam nigdy, możesz polecić jakieś konkretne? :kwiatek:

U nas do szczeniaków sprawdza się karma z Alfa Spirit, ona jest pakowana w takich małych pojemnikach.


RaDag, właśnie o tych pisałam, że są dla młodej za duże jeszcze i chwilę z nimi walczy. Ale smakują jej bardzo. 🙂

emptyline, co do trudności z porozumieniem się z Hauever to Cię rozumiem. Gdy zamawiałam u nich obrożę, pomimo podania innego adresu dostawy, przyjęcia tej informacji i potwierdzenia wysyłki, paczkę wysłali gdzie indziej... Teraz mam problem smyczowy dla bab moich i napisałam do nich i do WarsawDoga z prośbą o poradę - WarsawDog po godzinie przysłał długiego maila z rozwiązaniem problemu i zdjęciami, podpowiedzieli mi też parę rzeczy, które mogą dla mnie zmienić w smyczach, by łatwiej mi się wychodziło z małą i dużą jednocześnie, a Hauever milczy...

maleństwo, spiny są normalne. Dopóki nie jest to nagminne, ja bym się nie przejmowała. Owszem, ja wkraczam do akcji, gdy młodzież próbuje podkraść Brandy żarcie (w drugą stronę to się nie zdarza), albo gdy Brands jest zbyt nachalna w zabawie. W innych przypadkach pozwalam babom dogadać się po swojemu.
Kciuki za zdrowie Lu ciągle są! :kwiatek:

dumkowa, super misiek! Trzymam kciuki, żeby szybko znalazł dom. 😉

mils, teraz zauważyłam Twoje pytanie o Carnilove dla Karmela. Ja chciałam kupić Coli wersję dla szczyli, ale ze względu na wielkość chrupek, bo skład chyba jest ten sam w wersji puppy i adult. Ale młoda szybko sobie poradziła i obie baby jedzą to samo, a smaków jest wiele (u nas co prawda w grę wchodzi póki co tylko łosoś i renifer, ale może kiedyś przetestuję z Colą jakieś inne). 😉
dumkowa co za cudowny pies, wyglda jak rasowy mastín de Pirineo. Zaraz bym go brala, ino do Polski mi daleko i juz w sumie nie mam gdzie tych psow upychac.  🍴 💘

A tak se spacerujemy w porcie  🙂 moj pies wyszedl tu jak napakowany doberman, nie klapciaty blabladorek  😁
[img]https://scontent.fmad3-8.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/24993439_1681279491928383_928126434794512258_n.jpg?oh=89bf6323fa1add1bea1ff6e5e0581d2a&oe=5AE09FD2[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 09:33
feno, ale Wam dobrze 😀  miło popatrzeć na blabladora który nie jest kupą przelewającego się tłuszczu <3
przez pana w tle najpierw myślałam, że masz jakąś przedziwną czapę z rogami? dwoma pomponami? :P

Mundialowa ja mam tubi doga ale jakoś mało praktyczne to dla mnie, zdecydowanie wolę małe smaczki w saszetce/nerce. 

A Carnilove puppy faktycznie jest tylko w jednym smaku (dwóch rozmiarach), za to 'dorosłych' wersji jest sporo
efeemeryda   no fate but what we make.
16 stycznia 2018 09:35
smartini
już nie w temacie żywienia ale cen - zarobki na royalu są groszowo śmieszne, zysk z tego jest prawie żaden, nie musisz mi wierzyć, ale mnie w hurcie kosztuje karma tyle samo co sprzedawana jest klientom na zooplusie... Także zdarza mi się zamiast brać od przedstawiciela to zamawiać właśnie tam bo zdarzają się nawet lepsze oferty - także tego...
mils   ig: milen.ju
16 stycznia 2018 09:40
Dzięki dziewczyny, to spróbuję z "dorosłą" wersją. Niby Karmel je lepiej niż Brita, ale mam takie wrażenie, że ten łosoś mu nie leży. Chociaż może to tylko moje wyolbrzymianie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 stycznia 2018 09:41
mils, warto spróbować, jak inny smak też nie podpasuje to pomyśleć o czymś innym 🙂 ja pewnie wezmę dorosłą jak skończymy nasze 12 kilo puppy łososiowego
mils   ig: milen.ju
16 stycznia 2018 09:48
smartini no wiadomo. Choć trochę mnie to już męczy, wieczne pilnowanie i kombinowanie. 😵 Chyba jakaś głupia jestem, bo zamiast mnie cieszyć, to ten pies mi tylko stres funduje, jak nie z jedzeniem to z siakniem albo zębami. 😁
smartini dzieki, wszystkie moje labradory sa w swietnej kondycji bo codziennie chodza ze mna biegac, czesto ciagnac na rolkach/skateboardzie i plywac w morzu co najmniej 2-3 razy w tygodniu. No moze oprocz seniorki, bo ja juz staram sie oszczedzac. Za to z najmlodszym chcialabym zrobic w tym roku kurs na psa-ratownika bo ma niezwykle predyspozycje ktore wolalabym kontrolowac...poza tym ze uwielbia plywac, ZAWSZE interesuje sie ludzmi w wodzie - jak tylko widzi kogos kto odplynal daleko od brzegu zaczyna podskakiwac, chrumkac i natychmiast wskakuje do wody po czym plywa robiac kolka wokol czlowieka i piszczy, dopoki ten nie wyjdzie z wody  🤔 Ja to juz w ogole nie moge sie wykapac bez jego asysty. (
😉 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się