Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

testowałam L 4 na hali, światła brakuje, jeśli zostaje tylko sztuczne oświetlenie. Tzn mi brakuje 😉
Adobe Lightroom 3.6 nie chce mi otwierać plików RAW z Nikona D7100. Nie ma problemu z JPG, nie było problemów z RAWami z D3100. Macie jakiś pomysł, jak to można rozwiązać? 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 stycznia 2018 16:08
przy Canonie pomógł nowszy Lightroom
wymodelowana, Adobe nie wspiera fotografów niestety. Masz dwa wyjścia. Albo kupić nowszą wersję oprogramowania, albo konwertować zdjęcia do ogólnego formatu RAW czyli DNG. Program do konwersji powinien być dostępny na stronie Adobe.
Dzięki 🙁. No nic, na nowego mnie nie stać, więc będę zmuszona konwertować. Szkoda, zawsze to dodatkowa robota.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 lutego 2018 15:43
Moja bratanica wymyśliła sobie, że na komunię chce dostać aparat. Oczywiście mowa o zwykłym kompakcie, który nie będzie kosztował milion monet, bo w sumie ma służyć do zrobienia zdjęć psu i uwiecznieniu wakacji na plaży.
Ale tak przeglądam te aukcje na allegro i w ogóle nie wiem na co patrzeć, na co zwracać uwagę, gdzie szukać. Wszelkie testy, artykuły i inne nic mi nie mówią. Help!
Dylematy...

Czekałam z utęsknieniem na D500, a jak w końcu mam widoki na jego zakup, w głowie zamieszał mi D750, który kosztuje tyle samo...
Mój jedyny tak naprawdę dylemat dotyczy użytkowania Sigmy 150-600. Wiadomo, że D500 szybszy, lepszy AF, większy bufor, no i DX.
Natomiast jeśli wrzucę tryb crop 1,2 na D750, tracę trochę ogniskowej, ale mam obrazek blisko 17mpx w porównaniu do aktualnych 12 z D300s.
Do tego moduł AF jest nowszy, więc nie powinno być takich problemów jak z D300s.

Fotografuję bardzo różne rzeczy, więc FX z pewnością wiele zmieni, ale ptaszki czy samoloty to nadal istotna część moich zdjęć którą bardzo lubię, więc nie chciałabym się jakoś "upośledzić" mocno w tym temacie decyzją sprzętową.
Będę wdzięczna za Wasze komentarze i sugestie.
Cześć.
Do tej pory użytkowana Nikon D90 i obiektywy 18-105 nikkor a oraz 50 1,8 nikkor.
Poleccie jakaś pełna klatkę i obiektywy by móc poszaleć w ciemnych pomieszczeniach (chce spróbować fotografować uroczystości koscielne).
Czy któraś z Was używa Sigmy 70-200/2.8 na pełnej klatce? Najchętniej na jakimś Nikonie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lutego 2018 12:37
Smartini chyba
Ja
Jest tutaj ktoś ze sprzętem Sony?
Ja


Jesteś zadowolona z jakości zdjęć? Jaki model aparatu i szkła, jeśli można wiedzieć?
W teście Sigmy 70-200 OS były pewne niepokojące stwierdzenia na temat rozdzielczości fot na FX, ale zawsze lepiej zapytać realnych użytkowników.
Wiecie może jak 28-75 sprawdzi się na zawodach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lutego 2018 15:16
Bardzo źle...
Czy mi nie prowadzimy podobnej rozmowy na fejsie?  😁
Lena Nikon d610 + sigma 70-200 2.8 APO DG HSM. Jestem bardzo zadowolona z tego zestawu. Bardzo dobrze radzi sobie na zewnątrz, jak i w warunkach halowych. Wysłałam również pv 🙂
EchelonMaja Nie sprawdzi się, zdecydowanie za krótko.
Cześć, można tu też podpytać o torbę/etui na aparat?
Potrzebuję czegoś do noszenia aparatu+dwa obiektywy. Możecie polecić czego szukać/jakie firmy są godne polecenia? W ogóle nie mam doświadczenia w tego typu zakupach 😉
Polecam Lowepro. Kupiłam 7 lat temu używany plecak (5-letni) i nadal służy rewelacyjnie. Drugi plecak mam Case Logic, też fajny. Trzeci jest no name i po jednym wyjeździe wygląda jak ścierka. Więcej badziewia nie kupię, wolę używkę dobrej firmy 🙂
Przejrzałam pobieżnie parę stron do tyłu, ale w sumie nic nie ma co mnie interere.
Tęskno mi do mojej sprzedanej lustrzanki, więc powoli myślę sobie nad jakąś używką, coby móc sobie pstrykać koniki i inne zwierzątka. Tak raczej po taniości chcę lecieć (stąd używka), więc względne body i lepszy obiektyw. Chciałabym ładną głębię i fajną jasność, pewnie coś koło 2.8? Totalnie amatorsko, ale żeby mimo wszystko było bez wstydu. Możecie mi coś polecić? :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 marca 2018 22:36
Ciężko cokolwiek polecić bez sprecyzowanego budżetu 😉
Rozejrzyj się za obiektywem 70-200/2.8, Nikkorem lub Canonem, jeśli Cię stać, a jeśli wolisz oszczędniej - Sigmą lub Tamronem. I to, co Ci zostanie, przeznacz na puszkę.
Jeśli chcesz focić także w hali, uwzględnij użyteczne ISO puszki. Moje ukochane D300s nie dawało rady kompletnie w ciemniejszych halach, a w jaśniejszych też szału nie było, jak ktoś szumów nie lubi.
Nastawiając się na fotografię głównie na zewnątrz, szukałabym czegoś z dobrym AF.
To ma być ot tak do pstrykania, także możliwie najtaniej - myślę 1500 max. Obiektywy oczywiście sigma/tamron :P Hali nie mam, więc na tym mi nie zależy.
Totalnie nie wiem co teraz jest fajnego, wypadłam z "obiegu" dobre 6 lat temu :P Nie wiem dlatego w jakie body celować, obiektyw jako tako ogarnę, bo tu nie ma aż takiego wyboru. Nie wiem tylko jaki fajny do koników, właśnie 70-200 czy może inny.

edit: Kolega mi poleca stałkę, ale czy ja wiem czy to się sprawdzi przy konikach na pastwisku albo na jeździe?
Jeśli 1500 to budżet na cały zestaw, wyjdzie z tego jakieś niedrogie body oraz 70-300/4-5.6 dowolnego producenta. Na dworze da radę, chociaż ani głębi, ani super jakości nie będzie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2018 16:41
Stałka jako podstawowy obiektyw do koni zupełnie się nie sprawdzi. Bez zooma nie ma szans. Z tym budżetem to nie poszalejesz, sensowne rozwiązanie podała Lena.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2018 16:53
Dziewczyny, ja też mam pytanie o sprzęt, znowu zresztą. Chcemu kupić nowe body i obiektyw/y, body koniecznie Nikon, na obiketywy Nikkora może nam niestety nie starczyć. Zależy mi na dobrych zdjęciach z podróży, portretach oraz architekturze, krajobrazie i czasem zwierzakach. Nie pretenduję do tytułu profesjonalnego fotografa, ale zależy mi jednak, żeby miało to ręce i nogi. Dotychczas miałam Nikona D60 i tylko i wyłącznie 50-tkę, 2.8. Nie mam budżetu, ale chciałabym dokonać zakupu jak najtaniej. Szczerze, myślałam o starym jak świat body D90 + 18-200 Sigmy. Korci mnie też Nikkor 35, 1.8 jako dodatek, lubię stałki, lubię 35-tkę, ale mam wrażenie, że to co lubię wcale nie przekłada się na to, czego potrzebuję.
E to lipa, myslalam, że da radę w używanych do takiej kwoty coś znaleźć. Może niekoniecznie to co mi się zamarzylo, ale tak plus minus. No to dzieki w takim razie, może odloze sobie więcej kasy 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2018 17:59
Używany 70-200/2.8 to przynajmniej 1500 zł za Sigmę w średnim stanie... I do tego jakieś tanie body typu D3000, D5000...
budyń jak Ci się mocno nie spieszy, odłóż jeszcze trochę grosza. Najstarsze i mocno styrane Sigmy 70-200 mogą sprawiać problemy, więc bezpieczniej IMO założyć budżet około 2700-2800 na body + szkło.

emptyline Stałki są fajne, ale jeśli masz ograniczony budżet i różne zainteresowania fotograficzne, wg mnie więcej satysfakcji dadzą jednak zoomy.
35/1.8 jest szybkie, ciche i malutkie, ale to trochę taka ogniskowa do niczego, bo do krajobrazów i architektury trochę za wąsko, a do portretów mogło by był dłużej. Na DX miałam ogromną satysfakcję z Sigmy 17-50/2.8 na wszelkich wyjazdach. Używka w tej chwili jest już do kupienia poniżej 1000PLN i to jest bardzo dobre szkiełko na wakacyjne focenie. Dobrymi opiniami cieszy się też 18-105VR, choć nie miałam. Superzoomy są praktyczne, to fakt, ale jakość zdjęć na ogół jest wyraźnie gorsza, niż z wymienionej wcześniej Sigmy czy 18-105. Ja bym na Twoim miejscu poszła w 18-105 jeśli budżet jest ograniczony i zobaczyła, czy rzeczywiście będzie brakować dłuższych ogniskowych.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 marca 2018 15:20
Lena, na obiektyw mamy około 2000zł, o ile body nie będzie jakieś koszmarnie drogie. Muszę zobaczyć tę Sigmę w takim razie, tego w ogóle pod uwagę nie brałam. :kwiatek:
Ja też się podepnę jeśli można. Bawię się teraz Sony Alpha 65 z dwoma obiektywami - Sigma 18-35mm f/1.8 i Tamron 70-300mm f/4-5.6 ale tego Tamrona nie ogarnam. Jest strasznie ciemny, mało głębi ostrości więc portrety nie wychodzą tak jakbym chciała. Generalnie mam trzy cele - ruch (głównie pies, konie), portret i krajobraz/miasto (czyli w sumie wszystko i nic 😀).
Sprzęt pożyczony ale od dawna marzy mi się coś swojego. Pytałam jakiś czas temu smartini o użyty obiektyw bo takie foty w ruchu jakie ona trzaska Cho mi się podobają (mega rozmyte tło). To samo chciałabym uzyskać na portretach.
Myślałam o używce ale trochę się boję (jako kompletny laik nie będę umiała "sprawdzić" jak bardzo schodzony jest sprzęt.
Budżet +/- 3000zł w czym chciałabym się zmieścić z body i jakimś obiektywem (na dwa od razu nie liczę. Wiem, że trzeba będzie dozbierać).
tutaj to co do tej pory wyprodukowałam obecnym sprzętem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się