Stajnie w Warszawie i okolicach

Scottie, ze stadionu narodowego i wileniaka jeździ dar bus do Wyszkowa. Bilet około 5-9 zł jeśli dobrze pamietam

Sprawdź Wyszków.pl lub darbus
jeździ, i to sporo, ale za 5-9 to chyba ulgowy, albo dla mojej 70 letniej Mamy. Ogólnie dojazd jest przyzwoity, jeździ kilka firm i dalekobieżne akurat w Wyszkowie się zatrzymują.
Scottie a masz jakąś fajną stajnię godną polecenia w Wyszkowie? Pytam z ciekawości
Bardzo proszę o opinie o Stajni Budziska  🙇

Stajnia w Budziskach prezentuję się bardzo ładnie...jak ja tam byłam to nie było jeszcze hali,ale już jest więc super...niemniej jednak martwią "wahania" cenowe. Jak tak byłam (bez hali) cena miała być 800 i 900 w głownej stajni..potem stanęła hala i cena skoczyła do 1100 i 1200 w głównej stajni...z tego co wiem ludzie zaczęli wyjeżdzać i teraz jest 850 i 1000 w stajni głównej...ja bym się obawiała ,że jak stajnia się znowu zapełni to znowu cena podskoczy dość znacznie ( bo umówmy się podwyżkę można przeżyć,no ale nie co 3 miesiace lub nie w kwocie 200-300zł)...także ja bym na to zwróciła uwagę i dokłądnie się dopytała jak to będzie wyglądać ( no chyba ,że stajnia wprowadziła umowy).
Nie wiem jak z opieką,ale z tego co glądałam to warunki dla konia fajne ( stajnia główna), widziałam siano i było bardzo ładne(bela była rozebrana pod dachem żeby się nie kisiła i nie mokła) konie sprowadzane na obiad z pastwisk do boksów a później puszczane ponownie ( to mega plus dla mnie), stajnia główna: widna,przewiewna,wejście do socjala bezpośrednio ze stajni...duży potencjał ma to miejsce. :kwiatek:
Tylko co do Budzisk - byłam ze 3/4 razy, w tym raz na Hubertusie i za każdym razem konie miały licho pościelone i mało siana. Czyściutko to fakt. Z minusów - hala ma mocno wystające elementy i nie ma band.
Dziekuję za te informacje. Właśnie się zastanawiałam dlaczego tam praktycznie nie ma pensjonariuszy? Teraz wszystko jest jasne...

KatarzynaMaria cofnij się kilka stron rozmawialismy o stajniach w tej okolicy...trudno powtarzać się co 2 strony to samo... 🙂
Jakieś opinie o Góraszce? Zbieram i za każdą refleksje byłych/obecnych pensjonariuszy lub bywalców będę bardzo wdzięczna. Zapraszam na PW. Będę też obserwować wątek 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
15 stycznia 2018 07:01
[quote author=ash link=topic=46.msg2747571#msg2747571 date=1515795675]
Scottie, ze stadionu narodowego i wileniaka jeździ dar bus do Wyszkowa. Bilet około 5-9 zł jeśli dobrze pamietam

Sprawdź Wyszków.pl lub darbus
jeździ, i to sporo, ale za 5-9 to chyba ulgowy, albo dla mojej 70 letniej Mamy. Ogólnie dojazd jest przyzwoity, jeździ kilka firm i dalekobieżne akurat w Wyszkowie się zatrzymują.
Scottie a masz jakąś fajną stajnię godną polecenia w Wyszkowie? Pytam z ciekawości
[/quote]

ash, na stronie Wyszkowa sprawdzałam informacje, ale jest rozkład- bez informacji, skąd konkretnie odjeżdża BUS (Stadion Narodowy?? Gdzie mają przystanek??). Strona DarBus nie działa 🙁

Megane, nie mam, w innym celu się tam wybieram. Często padają pytania o stajnie na trasie (w okolicy tej trasy) Warszawa- Wyszków, to myślałam, że ktoś coś wie na temat busów 🙂
Jakieś opinie o Góraszce? Zbieram i za każdą refleksje byłych/obecnych pensjonariuszy lub bywalców będę bardzo wdzięczna. Zapraszam na PW. Będę też obserwować wątek 😉

ooo...spośród stajni o które pytałaś w wątku jest to naprawdę fajne rozwiązanie: nijak nie jest to 40 minut z Pragi Południe,ale koń tam będzie miał dobrze (jeśli się zdecydujesz) DUżym minusem jest mega błoto(ale to takie ,że można zgubić buta i już nie odzyskać),ale tak : hale masz (małą bo małą ,ale jest), łąki są ( będzie pewniej mniej ze względy na Auchan Góraszka) , tereny bardzo fajne do jazdy, opieka na całkiem dobrym poziomie ( chociaż słyszałam ,że siana trzeba pilnować) , no i masz na miejscu super weterynarza (bo tam stoi ze swoim koniem bardzo dobry weterynarz).
Scootie masz do Wyszkowa PKS Ostrołęka, i Kaczmarczyk ale te jeżdżą chyba 4 dziennie. Plusbus, Mobilis, Darbus - posprawdzaj rozkłady na ich stronach. Darbus rusza chyba z Warszawy z ul. Młodzieńczej. Któryś z Warszawa Stadion. Wejdz na stronę wyszków.pl tam masz rozkład jazdy (w pdf) Wyszków - Warszawa
http://www.wyszkow.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=739
[quote author=Linny link=topic=46.msg2747967#msg2747967 date=1515956526]
Jakieś opinie o Góraszce? Zbieram i za każdą refleksje byłych/obecnych pensjonariuszy lub bywalców będę bardzo wdzięczna. Zapraszam na PW. Będę też obserwować wątek 😉

ooo...spośród stajni o które pytałaś w wątku jest to naprawdę fajne rozwiązanie: nijak nie jest to 40 minut z Pragi Południe,ale koń tam będzie miał dobrze (jeśli się zdecydujesz) DUżym minusem jest mega błoto(ale to takie ,że można zgubić buta i już nie odzyskać),ale tak : hale masz (małą bo małą ,ale jest), łąki są ( będzie pewniej mniej ze względy na Auchan Góraszka) , tereny bardzo fajne do jazdy, opieka na całkiem dobrym poziomie ( chociaż słyszałam ,że siana trzeba pilnować) , no i masz na miejscu super weterynarza (bo tam stoi ze swoim koniem bardzo dobry weterynarz).
[/quote]

Właśnie to błoto mnie przeraziło, jak ostatnio byłam. Jedno, że buty będą 2 razy szybciej do wymiany, ale co ważniejsze, w takich warunkach grudę złapać dość łatwo. I ten dojazd mnie trochę wbił w ziemię. W autobusie spędzę w jedną stronę minimum 1,5 h. W tym jakiś 1,5-2 kilometry na piechotę. Lekki dramat. Ale się nadal zastanawiam.
Zainwestuj w auto
Moi drodzy. Dziękuję wam wszystkim za podpowiedzi.
Stajnia wybrana boks zarezerwowany teraz pozostało przewiezienie konia.
Czy możecie mi powiedzieć czy ktoś jeździł z firma Transport Koni Borkowo?
Czy możecie się jakoś wypowiedzieć? Wiem, że może nie do końca ten wątek i mam nadzieję, że mi dupy nie urwiecie 😉
To którą w końcu wybrałaś?? Pochwal się 🙂
Transportu nie doradzę: jeźdzę zazwyczaj ze znajomymi
Pytałam w wątku na dziale towarzyskim, ale jeszcze tu wrzucę, bo jednak sporo osób się przemieszcza do stajni na tej trasie:

Poszukuję wszelkich informacji odnośnie bezpośrednich busów z Warszawy (interesuje mnie przystanek przy CH Wileńska) do Wyszkowa. Rozkład jazdy, cena biletu, czas dojazdu w godzinach porannych. Podpowie ktoś na PW? 🙂 :kwiatek:


Najwięcej autobusów do Wyszkowa jeździ spod dworca Wileńskiego. Przystanek w alei Solidarności, dalej za przystankiem ZTM. W szczycie co około 20 minut. Różni przewoźnicy i różne przystanki docelowe w samym Wyszkowie 🙂
To którą w końcu wybrałaś?? Pochwal się 🙂
Transportu nie doradzę: jeźdzę zazwyczaj ze znajomymi


Chyba dość łatwo się domyślić ;P Padło na Groteskę 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
15 stycznia 2018 15:14
Słuchajcie, a jakie są opinie o KJ Bingo?
Transport Koni Borkowo Polecam  🙂
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2748172#msg2748172 date=1516019473]
To którą w końcu wybrałaś?? Pochwal się 🙂
Transportu nie doradzę: jeźdzę zazwyczaj ze znajomymi


Chyba dość łatwo się domyślić ;P Padło na Groteskę 🙂
[/quote]
hehe...to powodzenia w nowym domku  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
15 stycznia 2018 17:18
Słuchajcie, a jakie są opinie o KJ Bingo?


Znam właścicielkę i sporo osób które trzymają tam konie! Cudowne miejsce, super opieka.
Mają hale i duże pastwiska.
Polecam szczerze
Wszystkie stajnie ktore sa fajne wymagaja dalszych dojazdow.
A niestety.. Bez auta w niekorzystny miejsca to mozna sobie wlasnie spedzac 1,5 godz dojazdu..

Jak sie nie pracuje to tam luz, ale 8g pracy + 3g na dojazd + 2 Godz w stajni.. To juz daje 13 godzin. A gdzie zycie towarzyskie albo jakaś randka? 
A kto z re-voltowiczów stoi w Słupnie?
Ja już nie stoję, ale stałam tam przez 1,5 roku
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
16 stycznia 2018 07:59
Słuchajcie, a jakie są opinie o KJ Bingo?


Hej. Ja stoje od 7 lat w KJ Bongo. Co tu dużo mówić. Chyba sam staż mówi za siebie. Siwy wygląda jak pączek. Ogromne pastwiska. Całodobowa opieka - właścicielka i stajenny na miejscu. Duży plac do jazdy, od tego sezonu mamy dużą halę! Właścicielka ma uprawnienia PZJ, jest możliwość treningów na miejscu z nią lub własnym trenerem.

Jakby jakieś kokretne pytania to zapraszam
Słuchajcie, a jakie są opinie o KJ Bingo?


Zdecydowanie polecam KJ Bingo! u Marty trzymam tam konia od trzech lat. Największą zaletą stajni jest fantastyczna opieka właścicielki obiektu, można zawsze liczyć na pomoc w podstawowych zabiegach weterynaryjnych takich jak zakładanie opatrunków, podawanie leków czy opatrywanie ran - o każdego konia dba jak o Swojego.  Dba o to żeby konie były regularnie odrobaczane, szczepione, i kute (oczywiście, zgodnie z zaleceniami właściciela). Konie codziennie od rana do zmroku są na padokach, puszczane w mniejszych grupach. Nie ma oszczędzania na sianie, boksy są duże i codziennie sprzątane.
Z infrastruktury do dyspozycji jest kryta hala namiotowa i duża ujeżdżalnia zewnętrzna, z kompletem przeszkód.
Marta prowadzi też treningi (sama startuje w WKKW) i zawsze można umówić się na jazdę w wybranej dyscyplinie 🙂 mi również bardzo pomaga z problemami 'behawioralnymi' mojego kopytnego 🙂
Dodatkowy, duży plus za kameralną atmosferę w stajni,

Jekbyś miała jakieś dodatkowe pytania, to pisz - chętnie odpowiem 🙂

Polecam!
O Bingo powiem tylko tyle - za każdym razem jak tam jestem (a jestem często) to szlag mnie trafia, że jest to tak daleko  😁 koniki okrągłe, pastwiska, które są faktycznie pastwiskami, a nie dużym padokiem, czyściutko w boksach, wielki plac zewnętrzny z fajnym podłożem, dużo przeszkód. No i teraz hala.  😍 żyć nie umierać, szkoda tych kilometrów ode mnie 🙁
Kochani, ja po prośbie..  :kwiatek:

Potrzebuję kontaktu z osobami które w roku 2016/2017 (szczególnie zimą) stały w pensjonacie w STAJNI HEARTLAND w Radzyminie.

Sprawa bardzo pilna.. będę wdzięczna za każdą wiadomość...
Edit: Nie ten wątek
Szukam stajni dla emeryta. Jedyne wymogi to czysto w boksach, całe dnie na padoku i dobre jedzenie  🙇

Ponawiam pytanie z prośba o oferty stajni do 70 km od Warszawy 🙂
Jest wątek o miejscach dla koni na emeryturze. Może tam pomogą?
[quote author=konwalia link=topic=46.msg2713863#msg2713863 date=1505816749]
Szukam stajni dla emeryta. Jedyne wymogi to czysto w boksach, całe dnie na padoku i dobre jedzenie  🙇

Ponawiam pytanie z prośba o oferty stajni do 70 km od Warszawy 🙂
[/quote]

konwalia
- PW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się