Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Alaska kiedyś od nich zamawiałam ten susz z lucerny i był zielony. moim zdaniem powinien byc lekko zielonkawy, a nie wygladający jak otreby ryżowe.

Moje otreby ryzowe tak brzydko nie  wygladaja  😂
chodziło mi o kolor, że tez są podobnego koloru
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2748789#msg2748789 date=1516138468]
Alaska - biję się w pierś, ale "moje" tanie wyglądają dobrze - właśnie te po 18 zł 😉
Mam nadzieję, że wkopałaś się tylko w jeden worek, bo już mam wyrzuty sumienia - ja makuch z Ardexu na szczęście jeden zamówiłam - pierwszy i ostatni
[/quote]

Taak na szczęście tylko jeden. Nie mam zwyczaju zamawiania hurtem czegoś czego nie znam. 😉
Z tego płynie morał dla innych, że nie warto. Lepiej poszukać w magii, agrovitalu/kompleksie, albo jar-paszu.

Alaska kiedyś od nich zamawiałam ten susz z lucerny i był zielony. moim zdaniem powinien byc lekko zielonkawy, a nie wygladający jak otreby ryżowe.


Otóż to, ale otręby ryżowe to to nie są, bo też daję i kolor podobny (chociaż bardziej szary jak wysłodki), ale zapach nie ten.  😁
Czy ktoś może wie, gdzie w dobrej cenie kupić otręby pszenne?
Wszędzie widzę worki po 25/30 kg, a że potrzebuję tylko do meszu 1-2 w tyg na jednego konia to zużywałabym to całe wieki.

ktoś coś?
Czy ktoś może wie, gdzie w dobrej cenie kupić otręby pszenne?
Wszędzie widzę worki po 25/30 kg, a że potrzebuję tylko do meszu 1-2 w tyg na jednego konia to zużywałabym to całe wieki.

ktoś coś?


Napisz do Nuby - ostatnio brałem parę składników na kg.

Tylko oni mają granulowane otręby pszenne
olq, 30 kg to byłby chyba bardzo wielki wór. Ja kupuję tak dość grubo śrutowane na targu i w worku wielkości worka owsa jest max 20 kg, w cenie 15-18 złotych, w zależności od sezonu. Może warto się z kimś ze stajni zrzucić?
Ktoś dorzuca koniom do jedzenia makuch z czarnuszki ? Jeśli tak to w jakiej ilości ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 stycznia 2018 12:34
30 g raz dziennie
[quote author=Na_biegunach link=topic=25.msg2748945#msg2748945 date=1516192448]
30 g raz dziennie
[/quote]

Dzięki 🙂  :kwiatek:
Czy ktoś się tu orientuje jakie są różnice w procesie ekstruzji, mikronizacji a zwykłym zalaniem ziarna (w moim przypadku jęczmienia) wrzątkiem?
Karmię konia mikronizowanym jęczmieniem, z tego co czytam, to głównym działaniem mikronizacji jest nagłe podniesienie temperatury cząstek. Przez co podnosi się wartość energii i przyswajalność skrobi i tłuszczów. Ekstruzja zdaje się polegać na mniej więcej tym samym, tylko inną metodą.
Czy zatem zalewając wrzątkiem zgniecione płatki jęczmienia uzyskam podobny efekt? Ktoś coś wie na ten temat i mógłby się podzielić swoją wiedzą  👀  :kwiatek:
Nikas - odpisałam Ci w wątku wrzodowym
[quote author=Na_biegunach link=topic=25.msg2748945#msg2748945 date=1516192448]
30 g raz dziennie
[/
quote]
Czy 30 g makuchu z czarnuszki to nie zamało
w opisie z pro-linen jest napisane
13-16 g ale na 100 kg. masy ciała


Coś poknociłam miałam zacytować i napisać pod spodem  😵
ed
koniczkowaaa nikt nie odpowiada ws otrębów bo podobne pytanie pojawia się co chwile. Wpisz w wyszukiwarkę "podawać otręby" i znajdziesz sporo odpowiedzi🙂

PS. Ja podaję na sucho  😀
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
29 stycznia 2018 13:48
Czy ja mam pecha czy dopuszczalne są kawałki patyków (takie dość grube, twarde i długości ok 8cm) w meszu? Kończy nam się już chyba 10 worek meszu warzywnego Nuby i to pierwszy worek, w ktorym coś takiego znalazłam. Mimo mieszania zalanego meszu na pierwszy rzut oka nie widać tych patyków, a moja Seniorka łyka ten mesz. Przypadek czy to dopuszczalne że w trakcie produkcji coś takiego się przytrafi?
Robaczek M. taki element w meszu nie jest dopuszczalny w produkcji. W meszu Nuba Classic jedyna możliwość skąd mogła się wziąć gałązka to kawałek łodygi jabłoni, gdyż w składzie tej paszy są wytłoki jabłkowe, a w nich zdarzają się patyczki. Chcemy, by nasze produkty Nuba Equi były najwyższej jakości i staramy się nie dopuszczać do takich sytuacji (komponenty sa przesiewane /przeglądane dość dokładnie). Oczywiście taki patyk nie jest dla konia niebezpieczny konia.

Skontaktuję się jeszcze z Toba na PW.
Robaczek M. chyba masz pecha bo ja od roku daje moim mesz nuba classic i nigdy mi sie nie trafiły żadne gałązki
Moon   #kulistyzajebisty
30 stycznia 2018 06:55
Robaczek M., też mam Classica i poza widocznymi gołym okiem kawałkami warzyw  😜 nie miałam jeszcze nigdy patyków.  😲 A ja dokładnie oglądam, nasypaną "suchą" miarkę zanim zaleję wodą  🤣 (taki schiz)

Czy ktos wie może, czy w trawokulkach z pro-linen jest lucerna?
Niestety muszę ciąć koszty  🙁 i w zwiazku z tym przestawic konia na cos tanszego.. Do tej pory był najczesciej na Saracenie. Dostęp mam do hippolyta ale nie pasuje mi to, ze pasze są mocno melasowane. Szukam czegos co mi sie zamknie w powiedzmy 80-85 zł z przesyłką, dla konia który łatwo spada z mięśni, no i błagam zeby pasza nie ociekała melasą wiec wszystkie typu hilight odpadają.
Polecicie cos? Zupełnie nie jestem obcykana w tych tanszych firmach a wiem ze sa jakies agro cos tam, magic cos tam itd.
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 stycznia 2018 21:49
A jakiś soymax? tylko nie wiem czy dla takiego co łatwo leci z mięśni się sprawdzi.
Mebio build up? Skrobia i cukier <20%.
Dzieki za pomysły  :kwiatek: wydawało mi sie ze mebio tez ma sporo melasy ale moze juz mam obsesje  😉
A tym Agrovital ktos karmi?
Ja karmiłam,  fajna pasza generalnie, tylko jak się przeliczyć cenę z wysyłka za kilogram, to musli juz nie wychodzi jakoś extra tanio 🙂
Evson
- Złotowital Sport - w składzie jest melasa, ale organoleptycznie wg mnie jest jej niewiele i ma wysoki poziom tłuszczu lub
- Złotowital Hodowla - bez melasy, bez owsa - dorzucam chuderlakom i jak dla mnie pasza jest bardzo ok.
Mój żre agrovital musli do owsa i nie narzekam, cenowo spoko nawet z tą wysyłką nieszczęsną. Koń lubi, wygląda jak pączek przy absolutnym zero roboty. Z czachy mu nie dymi.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2752884#msg2752884 date=1517350755]
Evson
- Złotowital Sport - w składzie jest melasa, ale organoleptycznie wg mnie jest jej niewiele i ma wysoki poziom tłuszczu lub
- Złotowital Hodowla - bez melasy, bez owsa - dorzucam chuderlakom i jak dla mnie pasza jest bardzo ok.
[/quote]

Ja też bardzo polecam paszę Złotowital Hodowla - moim zdaniem super pasza. Mój bezrobotny obecnie folblut żre to od jakiegoś czasu i wygląda fajnie.
Agrovital, mam zdanie podobne do faith, karmiłam nią koniucha ale niestety koszty wysyłki są wysokie i się nie opłaca.
Evson, Mebio Build up, efekty absolutnie szałowe <3
Od 2 lat niezmiennie karmię Agrovitalem, śmiało mogę polecić 🙂 Mają spory wybór pasz z wysoką zawartością włókna/niską zawartością cukrów 🙂
Ja też korzystam z Agrovital. Chciałam zrobić zrzutkę paletową dla okolicznych koniarzy ale chętnych za mało na paletę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się