Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

Plamkakochanie, w Niemczech w niektórych landach też się płaci specjalną opłatę za użytkowanie ścieżek konnych (bo legalnie tylko tymi można się poruszać w terenie)


Plamkakochanie, w Polsce w lasach jest wytyczony szlak konny, ale nie spotkałam sie jeszcze z opłata.


W Polsce zgodę na jazdę po lesie wydaje nadleśniczy na swoim terenie. Różnie bywa, jest wątek o lasach. Są miejsca gdzie pobierają opłaty - np w Kampinosie 20 zł za jednorazowy wjazd.
Szlaki konne, te które istnieją, wyznaczane są przez samorządy, zapaleńców i komu tam pomysł do głowy przyjdzie. Nie słyszałam o tym, żeby były płatne. Swoją drogą powinny, bo utrzymanie szlaku tanie nie jest.
Za maz wyszlam i się przeprowadziłam.Zdjęcia będę wrzucać od wtorku(muszę nowy laptop ogarnąć i chmurę, na razie przeszlam na nowy laptop i technika mnie pokonała).Nie ma derek, nie ma golenia.Za to są baaardzo bogaci ludzie, którzy fakt, mają ogrzewane stajnie ( z tym, że to przy rozmaitych trakenach i innych szlachetnych).Ale my mamy koniki w typie mongolskich, by sie obraziły na proby zamkniecia w ogrzewanej stajni.Przy okazji: w okolicy-no drobne 200 km od nas, pani sprzedawała "agroturystykę".Zaczęla od ogloszenia 50000 USD, a skonczyła na osiemset tysiecy dolarów.Kanadyjczyk kupil. W cenie bylo 5 koni i niedzwiedz. Kilka tygodni temu sprzedalam srednio wyciorane czapraki polskiej firmy-5000 rubli od sztuki. Jak ogarne przepisy celne Fed.Rosyjskiej,to chyba zaczne handel 🏇. Tylko bardzo ozdobne maja byc 😁
Dinah, a ty podstawy pisowni znasz? Ja wiem ze emigracje i perturbacje jezykowe, ale wez do cholery stawiaj spacje! i trzymaj ciag logiczny wypowiedzi, bo nic z tego nie idzie zrozumiec :/

Plamkakochanie u nas sie jezdzi albo po darmowych sciezkach - w malo atrakcyjnych okolicach, czyli na polderach blisko Rotterdamu, albo nawet  i w miejskich parkach - albo po platnych (obowiazuje karnet tj. ruiterpas) jesli jest fajniejszy teren (las, wydmy, ze o parkach narodowych nie wspomne 🙂 ). A jak nie ma ani darmowych ani platnych sciezek to sie w tereny jezdzi sciezka rowerowa, asfaltowa.
Przepraszam, wstyd mi, ale mam okropne problemy z laptopem- nie dosc, ze podstawowym jezykiem ustrojstwa jest cyrylica, to jeszcze ucierpial w podrozy.
A propos Twojego miejsca zamieszkania: kilka miesiecy temu przed hostelem Stayokey widziałam pana na koniu.Zastanawiam sie do tej pory czy to były moje poranne zwidy, czy w Holandii nie urywaja glowy za wjazd do centrum?
Dinah, spoko, po prostu bez spacji i logicznej skladni czyta sie ciezko, uwierz mi! i stad moj wnerw.

A w Holandii jazda konno w centrum miast jest normalna, podobniez wyprowadzanie koni na spacer w wersji czlowiek na rowerze + kon na uwiazie klusujacy obok (to obrazki ze scislego centrum Rotterdamu) 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 stycznia 2018 01:58
Dinah: opowiadaj co jak po co i dlaczego 😀 I zdjęcia 😜
Dinah o matko, czekam z niecierpliwością na relacje!  🏇
odnośnie dyskusji, którą poruszyła żużka mogę powiedzieć coś o swojej pracy  😉
Znaleziona przez FB, na wyjazd zdecydowałam się bez większego zastanowienia, bo po otrzymaniu około 20 ofert za śmieszne pieniądze (najmniej to chyba 300euro) ta wydawała mi się najbardziej korzystna.. Wielkiego doświadczenia jako show groom nie miałam, a tutaj hop - pierwsze samodzielne zawody to Mistrzostwa Europy  🤔 Przejechałam już pół europy prowadząc koniowóz  🏇 Nie żałuję, lepszego miejsca do zdobycia doświadczenia nie mogłabym znaleźć!
Show groom / head groom - umowa, wypłata powyżej ogólnie przyjętego 1000e, opłacone mieszkanie i wszystkie media, służbowy telefon bez limitów, samochód, dodatkowy ekwiwalent za zawody (a głównie na wyjazdach jestem), a do tego takie rzeczy jak fryzjer/masaż  😍
Zapierdol jest, ale jest też fun, luzakuję trójce dzieci ( 13,16 i 18 lat), więc nie ma ogromnej presji, dogadujemy się super, szefowa potrafi być specyficzna, ale wystarczy robić co mówi - mimo, że nie zawsze ma jakiekolwiek pojęcie o tym bo nigdy sama nie jeździła.. Jestem tu pół roku i jak pomyślę o szukaniu czegoś innego to tylko po znajomości od osób które tutaj poznałam..
Weerka, to ci sie i poszczescilo i tez dobrze ze zrobilas jakis reaserch a nie bralas co daja. Brzmi bardzo dobrze z tego co mówisz. Jesteś w Danii, prawda?
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
21 stycznia 2018 21:28
A ja wyskoczę teraz z moim pytaniem nieco jak Filip z konopi - czy mamy tutaj kogoś, kto przebywa w Lizbonie? 🙂
Zorilla tak, niedaleko Kopenhagii... Kolejne plusy - rodzina odwiedziła mnie już 3 razy bez żadnego problemu ze strony szefostwa, a święta spędzałam z 'moją duńską rodziną' i nie czułam się wyalienowana, wręcz czuję się jak kolejne dziecko  😁.. Mieszkanie nowoczesne i zadbane, o co poproszę to dostaję, całe wyposażenie pokoju mogłam sobie z Ikei wybrać  😲
Hej, czy ktoś z Was przebywa w Nowej Zelandii?
Przemierzam ten kraj od pewnego czasu, ostatni weekend spędziłam na Mistrzostwach Północnej Wyspy w rajdach. 120, 80, 60 i 37,5 km. No działo się. Chociaż chyba największym zaskoczeniem była taka ilość koni w jednym miejscu. Wydawałoby się, że Nowa Zelandia jest wręcz idealnia do posiadania koni, a poza konkretnymi regionami jest ich bardzo mało. Wręcz na tle owiec czy krów są zupełnie niewidoczne.
Moze dlatego ze owiec i krów sa zupenie szalone ilości 😉
Czy ktos wie na czym polega Reitabzeichen RA5 i co to wlasciwie jest? Mam to zdac pod koniec marca, a ja nic nie rozumiem i nie kumam co ja wlasciwie mam robic. Jaki program ujezdzeniowy tam trzeba przejechac, jaki skokowey i co tam jeszcze trzeba zdawać? Od "sponsorki" dowiedzialam sie jedynie ze zamowila mi 2 ksiazki, zapisala mnie na kurs i bierzemy na to jednego konia do ujezdzenia i jednego do skokow. Ktos to zdawał? Wiec z czym to sie je i po co? 😉
KaNie, ja oczywiście nie, ale opisz po co to było i do czego to potrzebne, bom ciekawa :-)
Perlica
Z tego co przeczytalam w necie o tym, to to jest ichniejsza swojego rodzaju odznaka jakas. Mnie Pani wlascicielka koni cisnie na to, bo bez tego ponoc nie moge startowac w niczym jak tylko w amatorkach za stodoła. Nie wiem czym te odznaki sie roznia, ale widze ze jest R1, R2, R3, R4 etc... .
Najgorzej ze moj niemiecki jest z dupy, a tam jest egzamin teoretyczny tez z tego co widzę 😉 Co prawda to wszystko jest w stajni u mojego trenera, wiec licze na to, że jakoś to pocisne.
Bo juz umarł w butach, wlaśnie widzialam forlumarz zgloszeniowy...  😵
KaNie, brazowa odznaka to jest 😉 daje dostep do startow w oficjalnych zawodach (LPO-Turnierprufungen). Jest program ujezdzeniowy klasy E (z reguly podany przez osrodek gdzie odbywa sie RA, dopytaj sponsorke), generalnie chody robocze (step chyba tez posredni), przejscia step-klus klus-galop stoj-klus, duze kolo, zmiana kierunku przez przekatna, przez kolo (u nas sie mowi zmiana kierunku przez S, moj polski obumiera 🤣 chodzi mi o to i o to ), wezyk o 3 lukach etc. Potem parkur z 6 przeszkod tez na poziomie E, o cos takiego. Potem praca z ziemi (prowadzenie konia przez uklad z dragow, trojkat w klusie) i czesc teoretyczna - znajomosc przepisow dotyczacych startow np. wymaganych szczepien, zasad bhp przy koniach, pokazywanie czesci ciala konia. Pewnie na kursie ci wszystkie formalnosci wytlumacza 🙂 jezdziecko mysle ze ogarniesz bez problemu 😉

O, tu wszystko piknie wytlumaczone klik
Kokosnuss
Dzieki! Widzialam ten film i wszystkie oficjalne informacje na stronie tez poczytalam, ale ja nie wierze w swoja znajomosc tego jezyka, wiec nie do konca wiedzialam czy dobrze zrozumialam.
Niby caly ten program praktyczny jest spoko, ale ja nie znam koni na ktorych to pojade  😜 Bo moja kobyła jest nie do konca w kondycji , zeby to ogarnać.
I już srutam ze strachu, ze nie ogarne ujedzeniowej kobyly ktora ma ponad 170 w klebie 😉 Bo tej skokowej to nawet na oczy nie widzialam. Ale ponoc istnieje 😉
Stwierdzam ze kobieta dla ktorej jezdze jest szalona 😉  😁

Swoja droga czego Ci ludzie tam jezdza w parach albo w 3 program ujezdzeniowy? 👀 w Polsce tez tak jest?
KaNie, bo mozna w 1 albo 2 osoby jechac, nie wiem czemu, ale przepisy pozwalaja 😉 Nie wiem jak jest w Polsce z odznakami, trzeba by na stronie PZJotu poszukac.

Nie spinaj sie, tez bym chciala zeby ktos byl na tyle szalony, zeby dac mi do jazdy konia, co cos ogarnia 😜 Niedawno przyszla mi karta czlonkowska KNHS bo przeciez mialam cos startowac i sie zastanawiam, skad mi przyszedl do glowy pomysl, ze jestem odpowiednia osoba do jazdy na mlodych koniach, ze o zabieraniu ich na zawody nie wspomne  😂
W pl sie zdaje indywidualnie odznaki.
Kokosnuss
Widziałam nawet filmik teraz z tego E1 gdzie jechały 4 osoby i na siebie wjezdzały...👀 No i poziom tam raczej slaby, wiec sie chyba nie boje juz. Nic tam w sumie nie ma do przejechania szczegolnego.
Co to jest KNHS?
Swoja droga co Ty teraz jezdzisz? Masz jakiegoś konia na stałe do jazdy?

Ja ogolnie jestem ostatnią osobą ktora pomyslalaby o tym, zeby wlasna osobistość na zawody wysyłać. Ja sobie tam lubie dlubać i trenować, ale w zaciszu stajni, bez szczegolnej widowni i bez parcia. Na te zawody to mnie cisnie Pani wlascicielka koni, bo bardzo nie chce zebym musiala wracać do pracy z mlodymi i chce abym zarabiala grube miliony 😉  😜

A na ten kurs sie ciesze, bo jest na tyle daleko ze bede 5 dni poza domem i w końcu sie wyśpie!

Swoja droga to tutaj jakieś grube pieniadze kosztuje. Jestem ciekawa ile srednio kosztuje wyjazd na zawody.
KaNie, KNHS to cos jak PZJ, organizuja oficjalne zawody etc. 🙂

Teraz nic nie jezdze, bo mi jeden pan kon gips zafundowal :/ Tak to mialam dwa stale konie 4 i 5 lat, oba po Diarado, oba dosc zielone jesli chodzi o skoki, kobylka i walach. Z walachem mielismy na zawody jechac, najpierw stajenne etc. ale wsiadzila mnie tenerka raz na jego mlodszego brata, ktory jest zdecydowanie kreatywniejszy 😁 i tak wyszlo. Jeszcze pare tygodni i wracamy do roboty, tylko sie boje ze bede sie spinac podswiadomie 🤔
Kokossnus
Diarady uwielbiam, ale juz to chyba pisałam wszedzie i każdy wie  😜
Wspolczuje wypadku. Mam nadzieje ze sie szybko ogarniesz i fizycznie i psychicznie ( moje cialo jest np mocno kompatybilne z umyslem, wiec jak sie boje, to sie automatycznie spinam i usztywniam itp. ). Moze dasz rade jeszcze postartowac w tym sezonie 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Czy jakas dobra duszyczka podpowie mi czy na rimondo mozna sprawdzic liste uznanych synow ogiera? Wiem ze jest sekcja z potomstwem, ale tam jest masa koni.
[quote author=żużka link=topic=823.msg2745541#msg2745541 date=1515254141]
Ostatecznie zostałam zaczepiona przez jedną re-voltowiczkę  z ofertą pracy na znacznie lepszych warunkach, legalnie, w teamie, z zakwaterowaniem i służbowym autem za 1500 euro na starcie. [/quote]

Jestem, wszystko się potwierdziło i szukają jeszcze jednej osoby 🙂 tak więc tylko rzucam temat.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 stycznia 2018 21:29
kogo szukają i do czego tej osoby?
luzaka szukają do Team Qatar, który stacjonuje w Stal Tops.
żużka nie kus 😍 😍.... kurcze ja bede szuka cz4egos nowego ale czekam na koniec kontraktu  😵
dolce82, kuszę 😀 Bo im nas więcej tym lepiej 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 lutego 2018 05:56
ja dostałam fajną ofertę(haha polo+fajna kasa) czyli to co najlepiej mi wychodzi  🤣 ale się waham....  po ostatnim wypadku z konia( zostałam na karuzeli..) braku ubezp.... waham się czy jest sens ryzyka... no i kasa... potrzebuję kasy na remont....


ehhh
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się