ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?

Sonkowa - a orientujesz sie jak z konmi hodowlanymi u nich? Czy pomoc weta przy porodzie w razie komplikacji tez jest wliczona?
Z tego co widziałam ubezpieczają wszelkie okoloporodowe sprawy. Najlepiej do nich zadzwonić i się zapytać. Odpowiadali cierpliwie na nawet najdurniejsze zadawane przeze mnie pytania.  😀
Dzieki :-) jedna polise mam do marca druga fo kwietnia wiec gdzies za miesiac do nich zadzwonie
Dzięki Dziewczyny  :kwiatek: Blondek będę czekać na info  :kwiatek: Gama z tego co przedstawiacie wydaje się być najkorzystniejsza dla mnie, może po prostu zadzwonię i pomęczę ich pytaniami skoro tak dzielnie to znoszą  😁
Ok tracę nadzieję , naprawdę nikt nie oferuje w Polsce ubezpieczeń hodowlanych ale normalnych a nie śmiesznych ? Concordia jak i Polish prestige mają w nosie hodowców a raczej jaja sobie z nich robią 😉 jest jakaś firma jeszcze gdzie mogę spróbować ?

dopisek :
chodzi mi własnie o sprawy okołoporodowe - pomoc przy porodzie , choroby ciąży itp .
Witam, mam nadzieję, że dobry temat wybrałam. Od pewnego czasu jestem właścicielem konia, który stoi w pensjonacie. Chciałabym się zapytać jak wyglądają kwestie "odpowiedzialności" za konia w konkretnych przypadkach. Koń posiada ubezpieczenie OC, oprócz pensjonatu w ośrodku prowadzone są jazdy rekreacyjne.

1) Jeżeli udostępnię konia do jazd instruktorowi, ktoś z niego spadnie i złamie nogę - kto odpowiada za nieszczęście?
2) Jeżeli udostępnię konia do jazd, a w wyniku nieszczęśliwego wypadku koń złamie nogę - kto odpowiada za bezpieczeństwo konia?
3) Nie udostępniłam konia do jazd, ktoś go wziął sobie bez pytania - spada i łamie nogę - mogę z tego tytułu ponieść jakąś odpowiedzialność?
4) Mój koń zostanie nieszczęśliwie kopnięty przez innego lub w drugą stronę, mój kopnie drugiego tak, że ten się nie podniesie - czy obejmuje to ubezpieczenie OC?

Clarice musisz przeczytać warunki swojego oc... każda firma ma inne.
A orientuję się ktoś jak ubezpieczyć ludzi jeżdżących np na moim prywatnym koniu biorąc pod uwagę ze kasuję za to pieniądze, nie mam ośrodka tylko konia/konie w pensjonacie. Orientacyjnie, znajoma się pyta i mnie też to zastanowiło.
Jesli to osoba/y jezdzace regularnie, np. wspoldzierzawca to chyba najprościej zeby mieli wlasne ubezpieczenie NW?
a ktoś się orientuje gdzie można ubezpieczyć konia seniora? w polishprestige się nie da...
Spróbuj w Concordi. Na pewno da się wykupić pakiet operacje. Nie wiem jak z ubezpieczeniem życia.
A co Ci powiedzieli w Polish Prestige? Od kiedy wg nich koń jest seniorem?
Pojawiło sie cos ciekawszego niz oferta Gamy? Konczy mi sie niedlugo ubezpieczenie.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 marca 2018 15:51
Był taki produkt: dowolna liczba osób na konkretnym koniu jest objęta ubezpieczeniem NNW.
Czy ktoś ostatnio kupował to ubezpieczenie? W jakiej firmie i za ile? Konsultanci na infoliniach słabo zorientowani w temacie :/
Jaką ubezpieczalnie polecanie w przypadku operacji u konia? Wykupuje się to na konkretny dzień operacji - jak to wygląda? Nigdy nie miałam styczności z tym tematem. Ktoś pomoże?
Na_Biegunach Podłączam sie do pytania. Coś się wyjaśniło moze w tym temacie? Potrzebuje kupić dokładnie takie ubezpieczenie

Ostatnio dowiedziałam się ze jest jakies ubezpieczenie grupowe na określona liczbe osob, bezimienne i kosztuje kilka stówek na miesiac. Ale musze dopytac o warunki bo to chyba w PZU a nie typowo końskiej ubezpieczalni.

Chciałam przy okazji zapytać o ubezpieczenie NNW konia, wariant rozszerzony z uwzględnieniem leczenia kontuzji. Jaka firma najlepsza, czy faktycznie wypłacają i czy potrzebne jest badanie TUV?
Ja kontynuowałam polisę w Catlin polish prestige, na szczęście nie musiałam korzystać, ale mam znajomych którzy nie mieli problemu ze zwrotem pieniędzy za leczenie konia. Ja do pierwszej polisy miałam aktualny Tuv- bo wtedy kupowałam tego konia, do kontynuacji w wypadku braku szkód nir wymagali żadnego zaświadczenia. Myśle ze jesli jest świeży Tuv do 3 mscy to powinien starczyć, jesli nie ma to pewnie trzeba będzie robić jakiś badania , żeby określić stan konia. Polisa nie uwzględnia urazów dotyczących już istniejących wad- czipy, rorer, jakieś zwyrodnienia które zostaną stwierdzone przez lek Wet.
prib ile płacisz za ubezpieczenie?
Ja jak tam ubezoieczalam swojego to nie musiałam tuvu, bo miałam go ponad 6 lat (nie pamiętam jaka była granicą). Wystarczył tylko zwykły opis weta. Zależy też pewnie od tego na ile koń jest ubezpieczony
Snape podstawowa wersja to wyliczają na podstawie wartości konia, ale nie pamietam jaki to procent wartości , natomiast obejmuje ona koszty operacji np. kolki do 10 tys zł, dodatkowo ja wykupiłam opcję leczenia innych kontuzji za 500zł i dostała w gratisie NNW. można sobie łatwo sprawdzić na stronie jakie są opcje ubezpieczenia i jak jest suma w każdym wariancie.
Odświeżam temat 🙂
Gdzie aktualnie najkorzystniej ubezpieczyć konia?
Głównie od kontuzji, operacji, śmierci i stracie na wartości?
Dzwoniłam do Polish Prestige i trzeba mieć 500zł wkładu własnego. Składka za wartość konia ok 20tys mniej więcej by wyszła 1400zł rocznie. Jest jakaś lepsza oferta?
Nie, tylko oni mają ubezpieczenie od leczenia nieoperacyjnego.
Zmieniło się coś na rynku? Gdzie ubezpieczyliście swoje konie? W czyje oferty spojrzec?
Przeglądałam oferty ubezpieczeniowe niedawno i stanęło na Polish Prestige. PZU ma tylko od uboju z konieczności/padnięcia. Z Concordią nie udało mi się skontaktować (choć nawet wybrałam się osobiście do miejsca wymienionego na ich stronie jako przedstawiciel). Składka w PP nie jest najmniejsza, warunki też nie są najlepsze, ale to chyba jedyna taka kompleksowana oferta na polskim rynku (mój koń jest ubezpieczony jako sportowy, WKKW, od padnięcia na 10 tys. i leczenie do 10 tys.). Zrobiłam też rozeznanie w szpitalu na Służewcu i wiem, że nie ma na ogół z nimi jakiś większych przejść jeśli chodzi o wypłaty ubezpieczenia.
wruda , a z ciekawości jaka orientacyjnie jest to kwota w skali roku?
+-1200 zł
Ostatnio pytałam w tym temacie na grupie na FB, można sobie poczytać: klik
PP wydaje się mieć najbardziej korzystną ofertę.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 stycznia 2019 17:56
A czy ktoś w tej chwili korzysta z Concordii i może mi 'podrzucić' dobrego przedstawiciela?
Dziewczyny, może Wy wiecie coś w tym temacie. W sumie pytania już padły, ale było brak odpowiedzi. Jestem instruktorką jazdy konnej, mam ubezpiecznie oc i prowadzę jazdy na swoim koniu. Czy to wystarczy jakby jeźdźcówi się coś stało? I jak to jest z koniem na pastwisku jeśli zrobi krzywdę innemu? Albo inny mojemu? Da się ubezpieczyć od tego.
ash   Sukces jest koloru blond....
17 stycznia 2019 21:08
angelika95, ubezpieczenie OC konia. Od zniszczeń uszkodzeń itp.
Jestem instruktorką jazdy konnej, mam ubezpiecznie oc i prowadzę jazdy na swoim koniu.

Jeżeli masz zarejestrowana działalność i oc dotyczy twojej działalnosci gospodarczej to tak. Koń nie ma tu wtedy znaczenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się