Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Moon   #kulistyzajebisty
16 stycznia 2018 09:01
lusia722, hahaha, taaa, zrobiło mi to dzień, gdy kłusowałam obok skakanego właśnie oksera przez Mireczkę, kątem oka na wysokości mojej głowy, widziałam jej podkowiaki w podkowach  🤔  😜
A okserek to nawet 100cm jeszcze nie miał  😁
wątek zamknięty
Boże, muszę się z wami podzielić moim dzisiejszym odkryciem. Wiecie, że jak się patrzy w przód, a nie w głowę konia, to koń magicznie lepiej chodzi? 😜 😂
A tyle razy się słyszy 'patrz przed siebie', a dopiero dzisiaj dotarła do mnie powaga tego powiedzonka. 😁
wątek zamknięty
Bo to jest taki nawyk, obserwowanie konia  😀 zawsze mi powtarzali patrz tam gdzie jedziesz to dojedziesz 😁
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 stycznia 2018 19:58
Potwierdzam, też to odkryłam po 12 latach przygody z jeździectwem 😎 😂
wątek zamknięty
Ja wiem że pewnie powinnam do kącika puchnacych z dumy, ale tutaj chociaz niektorzy kojarza mojego konia, który niedlugo skonczy 5 lat a ja po prostu nie mogę wyjść z podziwu nad tym jak ten kon jest pojętny, szybko się uczy i jak chętnie.

Zwroty na przodzie wręcz kocha, na zadzie mniej ale powoli coraz lepiej mu wychodzą, a wczoraj pojechaliśmy pierwszy raz łopatke i zad do wewnątrz i na lepszą stronę wychodziły nam bardzo dobrze.
Uwielbiam to u niego, ze przy kazdym nowym elemencie sie po prostu skupia co od niego chce i stara sie wykonac, zero buntu, nerwów czy cwaniakowania (jak już to próbuje zgadywac).

Duma mnie rozpiera 🙂
wątek zamknięty
Marzena Gratulacje, wiem jak takie rzeczy cieszą. My jak już opanowaliśmy te elementy to moj cwaniak zaczyna czasem sam już zwrot np.  😁 byle szybciej skończyć.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 stycznia 2018 20:45
Moon właśnie oglądam film i ostatni parkur to już prawie normalnie wyglądał kilk
A moje słodziaki wczoraj zaliczyły pierwsze samodzielne stępy po hali, Martusi udało się kilka razy zatrzymać Księcia do stój i ruszyć  😍
wątek zamknięty
lusia722 szybka i wściekła  🏇
wątek zamknięty
flygirl To jest jedno z najfajniejszych odkryć w jeździectwie 😀

faith anil22 tuch lusia722 Dzieki Dziewczyny, zobaczymy jeszcze co z niego wyrośnie! :kwiatek: Póki co jest mały, gruby, włochaty i wszystko mu opada od stania w boksie (🙁) ale powoli ruszamy do "roboty", mam nadzieję, że najbliższy czas nie przyniesie dziwnych niespodzianek i będzie tylko lepiej. Nie mogę się doczekać dnia kiedy będzie mógł wyjść na padok 😉


wątek zamknięty
Lusia722
O matko, ale fajna ta siwa  😜
A Mała jest super. Lada chwila i kucyk juz nie bedzie Twoj 😉
wątek zamknięty
tuch, jaki szczęśliwy koń  😂
wątek zamknięty
Lusia722 Siwa jak kangur  😁 i kucyk jak zaczarowany pod ta gwiazdą 🙂
Tuch ale czyścioszek  😁
A mój z dzisiejszych wariacji
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 stycznia 2018 23:22
Rudzielc_23 pracujemy nad tym, żeby była tylko szybka 😁
KaNie Gdyby kucyk wybierał to już dawno by z Martą mieszkał 😀
A Mireczkę też bardzo lubię 💘
anil22 no jest zabawna jak bardzo chce, a nie może : 😜
Oj zdecydowanie, zwłaszcza że ostatnio kucyk jest bardzo wesoły i skory do wygłupów.
No i spadł śnieg, więc kucyk wychodząc ze stajni nie odrywa nosa od ziemi, leży na padoku i je go na leżąco, bo śnieg to jego słabość.
Widzę, że nie tylko kucyk ma głupawkę 😂
wątek zamknięty
Koneser śniegu powiadasz ?  😁
Zimą konie pokazują swoje inne oblicze, ja też widzę że mój koń potrafi jednak biegać, dużo biegać i co mnie cieszy nie  poci się 🙂
wątek zamknięty
Mój tam cały rok niezmiennie stoi i żre :P
wątek zamknięty
flygirl, jo! Witam w klubie, ja to robię bezwiednie, co wyprostuje się to zaraz wracam do paczania w dół. Musi stać ktoś i co jakiś czas do mnie gadać 😁

lusia722, słodziaki jak zawsze abolutnie najlepsze 😍

anil22, szalooony 😁 moim gniadym też ciekawe pomysły w głowach się pojawiają, Acapulca dzisiaj brykała i próbowała sobie w pewnym momencie dodać, ale podłoże w terenie średnie dla niej, a Pams jak to Pams, on zawsze w terenie szalony 😀

Wczoraj byliśmy w terenie - Pams, na grzbiecie jego najlepsza jeździczka, a ja na nartach. Ubaw jak 150, zakwasy nna wszędzie 😁 bo było troche szaleństw 🙂 dzisiaj za to spacer z fotografem, troche portretów, trochę jeździectwa. Póki co mamy takie piękności:

(tak, tak, wiem - kobyły golenie  🥂 aczkolwiek padły mi ostrza na tym mamucisku, czekam na nowe 😁 )
Bardzo śnieżne galopy


Porównanie: baaardzo naciągane 162cm Pamsa, a 176 Acapulci 😁


wątek zamknięty
nirv oba piękne 😍 Ale mam słabość do wielkokoni 😁
U nas był dzisiaj śnieg...całe dwie godziny 👿 Zdjęć błotnych nie wstawiam.
wątek zamknięty
anil22, ja zazwyczaj trafiałam na takie popierdółki, teraz pełen przekrój - micro Pamsik, Siwa nie jakoś bardzo wysoka (ok 168/170, ale mega szeroka, holsztynka, szyje ma jak jej ojciec teraz 😁 ) i Aca - wysoka, ale jeszcze taki przecineczek. Przesiadanie się z Aci na Pamsa - bezcenne, jak na szetlanda 😀
wątek zamknięty
Nirv ale piękna kobyłka, ja też uwielbiam takie wielkokonie. 😍 Ale Pams, zwłaszcza jak jest tak ogolony, to mi bardzo przypomina Samsona, mają coś takiego w wyrazu pyska, że są podobni nawet. 😀

A mi smutno, bo nie wiem, czy w tym tygodniu dotrę do stajni, a powinnam mieć trening. 🙁 Mam póki co raz w tygodniu trening, na początku marca zawody, to wcale tak dużo treningów mi nie zostało. A tu nagle wychodzi, że prawdopodobną przyczyną tego, że ledwo widzę na oczy jest właśnie kucyk. Mam nadzieję, że jeszcze okaże się to co innego, także bardzo proszę o kciuki. A jeżeli okaże się, że to od niego, to żeby chociaż mieć odpowiednio dobrane leki, a nie musieć rezygnować. 🙁

Na pocieszenie samej siebie wstawiam następne zdjęcie, które dostałam. 💘
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 stycznia 2018 08:22
flygirl, jeśli Cię to pocieszy to ja dostałam zakaz jeżdżenia po odebraniu wyników rezonansu pleców, ale! Odpowiednia fizjoterapia i łatwo się nie poddam, na pewno nie w momencie kiedy mam sporo fajnych koni do jazdy, a moje dziecko się leczy 🙂 Trzymam kciuki!
wątek zamknięty
Nirv - piękne zdjęcia!
flygirl - trzymam kciuki, będzie dobrze 🙂


Melduję, że jesteśmy już po przeprowadzce. Konie są bardzo grzeczne, na początku trochę za sobą rżały, ale dzisiaj już spokojnie wyszły na dwór i czuły się jak u siebie. Mają czysto, siana do oporu i widać, że są zadowolone. Dzisiaj zauważyłam, że w poprzedniej stajni ktoś bardzo zadbał o jej żywienie i zaczęły jej się pokazywać żebra :/ Mam nadzieję, że szybko odbije i je schowa.
wątek zamknięty
Windziakowa powodzenia w nowej stajni! zadowolona z warunkow?
wątek zamknięty
faith - dziękuję! Taak, jest cisza, spokój, nie boję się o konia i wiem, że o nią zadbają 😀 Dodatkowo mamy do towarzystwo stado owieczek, pięknego śląskiego ogiera i starsza panią-klacz 😀 Dodatkowo stajnia na totalnym "wygwizdowie", więc jest naprawdę przyjemnie, choć zimno jak na Syberii.
wątek zamknięty
Nirv ale piękne zdjęcia !!! Ale wielkolud ja to przy takim bym wyglądała dopiero 😉

flygirl ach i och wzdycham nad tymi zdjęciami !!!

Windziakowa powodzenia w nowej stajni 😉

I tym razem ja mogę pochwalić sie fotkami z jazdy a dawno nic nie miałam .....ale się cieszę !@!!!
wątek zamknięty
lenka1z wzbudzacie we mnie  zachwyt za każdym razem kiedy na was patrze. Piekny koń  😍
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 stycznia 2018 20:06
Za ładnie tu sie zrobiło i za ambitnie, wpadamy z Rzepka krecona kartoflem 😁 (bo na Ziemniaka trzeba zobie zasluzyc 😎 )

Ciągle nie wiemy nic i idzie nam jak po grudzie, dzieki cudownej irlandzkiej pogodzie wsiadam raz w tygodniu 😎
Ale koń samoistnie robi lotne, widze potencjał! 😂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 stycznia 2018 20:21
CzarownicaSa, czy Ty go wcześniej rozstępowałaś?
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 stycznia 2018 20:52
Oczywiście. 15 minut stepa, 10 klusa i dopiero filmik.On jest sztywny jak kołek 😉 i to wiem, ciągle nad tym pracujemy :kwiatek:
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 stycznia 2018 21:04
CzarownicaSa, uff, myslalam, ze tak z bomby 😀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 stycznia 2018 21:05
CzarownicaSa znam ten ból, mimo wszystko nadal jestem fanką 😅
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.