KOTY

Cricetidae well, na cito drugiego mieszkania nie kupię takze świetne rozwiązanie, ale niebardzo  🤣 rodzicow tez obciazyc na stale kotem nie mogę. Nic się nie zmieniło w mieszkaniu odkąd ten kot się pojawił.

Cóż, zostaje mi behawiorysta, feromony i kocie antydepresanty póki co.
Mo B., może kup 3 kota to przestanie jak moja  😂
Żartuję oczywiście.

Litry feromonów i obroża też były w użyciu, efektu zero.
Ja tylko pochwalę się Simbą i juz uciekam  😍
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 stycznia 2018 22:50
Czarny srebrzysty? Piękny!  😜
Uch la la! Przepiekne zwierze! Jaka dostojnosc  😜
śliiiczna  😍
Jejciu jaki piękny, dopiero co pisałam o takich  😍 Co on/ona jest?

Po co ja kupowałam różne smaki tej Feringi, no po co  👿 Jak żarły tego Kitten indyka z kocimiętką, to po co kupiłam droższe i pokombinowane smaki, zamiast 24 takich samych  🤬
Trochę mam już dość eksperymentów z żarciem mokrym, zwłaszcza że suche zawsze smakuje, no i paszteciki z Biedry.

Wistra jak ty karmisz te swoje koty?
sanna, wow, przecudowna  😍

Jaka to rasa?
gwash- piona. Skoro wiedziałam, że podchodzi Catz Finefood to po cholerę szukałam dodatkowo czegoś innego? Tym sposobem mam kilka puszek po 200 gram Granata pets do odddania kotom stajennym.  😵

A tak w ogóle to Ruda żre jajko na twardo, serek owocowy, ciasto drożdżowe, polędwiczówkę z warzywami. I woli to niż jakieś tam puszki kocie ( no chyba, że mówimy o strusiu  😁 )
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 stycznia 2018 08:46
tunrida jakiej wielkości jest Xija? Ona jeszcze urośnie czy to już wielkość docelowa?  🙂
Mo B., miałam dokładnie to samo z Luną... Kot sprawdzony na wszystkie sposoby - nic, był drugi kot, potem go nie było - bez zmian, było małe mieszkanie, było duże - nie pomogło, były zabawy z kotem, było szanowanie potrzeby samotności - to samo, była jedna kuweta, było ich milion - nic, dosłownie nic na kota nie pomagało. I niestety trzeba było podjąć decyzję o zmianie miejsca zamieszkania kota. Serce mi pękało, ale jak dostaję teraz zdjęcia z nowego domu, gdzie kotu nic nie dolega i nie uprzykrza życia swojej nowej opiekunce, tylko ją uszczęśliwia, to wiem, że była to ciężka, ale dobra decyzja. Dla nas i dla kota, bo ewidentnie coś jej w nas nie pasowało...
mundialowa, też słyszałam o takich przypadkach i mnie to zadzwia po prostu.

Nie mniej moja sikaczka ma napady,ale teraz póki co tfu tfu tfu jest spokój.

Co myślicie o przestawieniu kota rzeczywiście na samo mokre bez suchego?
Czy suche to naprawdę takie zło?
smarcik- Xija ma 1,5 roku. ta rasa rośnie na długość do ok 15 m-ca.  Teoretycznie jeszcze trochę urośnie, ale już nie na wysokość, tylko na masę.  Ciężko powiedzieć jaka jest duża. No tak jak widać. Nie mierzyłam jej, bo nawet nei wiem jak. 🙂 Waży prawie 8 kilo. Liczę, że do tych 9 kilo może jeszcze dojdzie? Wśród maine Coonów sa i większe koty, ale to raczej kocury osiągają takie większe wymiary. Jej ojciec i matka mają pewno tak na oko z 9 kilo, więc może i ona dojdzie do takiej masy.
To ile ona je? 😀

Perlica - ja sama też nie wiem.. :/
Nie wiem. 🙂 Pewno ze 2 razy tyle co mały kot skoro wazy ze 2 razy więcej? Akurat ona zjada TYLKO suchy granulat. Każde inne jedzenie które nie jest kocią granulką jest NIEJADALNE. A że granulat stoi cały czas to nie wiem ile je.
gwash, no bo tyle teraz nagonki na suche, że sama nie wiem.
Jak jadły tylko Mac to rzeczywiście kup mniej i mniejsze, full sików czyli np. 1.5 worka po nocy zamiast niecały 1 jak sprzątam na codzień, więc argument o nerki i pęcherz może być prawdziwy. Ż drugiej strony muszą coś chrupać żeby oczyszczać zęby chyba ?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 stycznia 2018 12:16
A tak w ogóle to Ruda żre jajko na twardo, serek owocowy, ciasto drożdżowe, polędwiczówkę z warzywami. I woli to niż jakieś tam puszki kocie ( no chyba, że mówimy o strusiu  😁 )


U nas zawiązała się taka tradycja: siadamy do śniadania. Chwilę później Nieśmiały Kot siada na podłodze i patrzy. Ona nie wokalizuje, nie żebrze, ona PATRZY. Mój mąż wstaje, otwiera lodówkę, wyjmuje śmietanę, wyjmuje talerz (kot już jest na krześle), nakłada łyżkę śmietany na talerz, stawia na stole. Kot zjada. My również.  😵

Ostatnio natomiast zamówiliśmy pizzę. Ja wegetariańską, małżonek mięsną. Nieśmiały Kot wyszedł z koszyka (koszyk stoi na końcu stołu), podszedł do mięsnej i wziął sobie szynkę. Tak po prostu. I jeszcze obburczała małżonka za próbę pogłaskania. "To Ty zabierasz mi szynkę z MOJEJ pizzy i jeszcze na mnie burczysz?!".  😁
Scottie   Cicha obserwatorka
24 stycznia 2018 12:28
Lanka_Cathar, u mnie jest podobnie podczas jedzenia wspólnych śniadań czy obiadów z mężem. Kot siada vis a vis nas i patrzy. Hipnotyzuje 😉 Czasem dostanie coś mięsnego na koniec naszego posiłku, ale bawi się tym albo zjada po 10 minutach. Jednak nie wyobrażam sobie, żeby chodził nam po stole podczas posiłków. Wystarczy, że nauczył się żebrać podczas przygotowywania posiłków...

Ma któraś z Was porównanie żwirku drewnianego Cat's best a kukurydzianego CornCat Benek? Szukam jakiegoś zamiennika tego pierwszego, strasznie się nosi po mieszkaniu. No i musi być spuszczany w kibelku.
Nasz kot uwielbia żwirek bentonitowy, ale dla mnie śmierdzi okropnie i nie da rady go spuścić w toalecie.

I proszę o polecenie czegoś na odkłaczanie- sezon zrzucania sierści w pełni, Łatek wypiął się na smaczki odkłaczające Miamora, nie mogę nigdzie dostać trawy (już wyrośniętej) 🙁 No i kręci się wokół roślin domowych- widać, że mu sierść przeszkadza...
efeemeryda   no fate but what we make.
24 stycznia 2018 12:31
ja wolę Corn cata od cats besta, lepiej się zbryla  😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 stycznia 2018 12:36
Scottie, u nas tylko blat kuchenny jest zakazany. Goście skociali, rodzina skociała, więc tylko na czas wizyt koszyk ląduje na podłodze, bo miejsca by zabrakło.  😁
Moje nie uczone sępienia ha!  😀iabeł: W nagrodę po zabawie dostają czasem kawałek ludzkiej  😁 szynki i dały by się pokroić za nią  🤔wirek:.

Perlica kupy czy mniejsze to  nie wiem, ale po mokrym są śmierdzące bardziej !! 
No suche to suche - pęcznieje, zawsze ma jakiś wypełniacz (jak nie zboże, to jakaś soja, albo ziemniaki, groch, batat) bo inaczej nie dałoby się zrobić suchych twardych granulek, no i jak dla mnie to wali mączką mięsno-kostną jak z Bakutliu 😀 (serio, byłam wiele razy i zawsze zapach z tego typu zakładów mi przypomina suchą karmę). Ale jest też fajnie zbilansowane i koty chętnie jedzą.. sama nie wiem czy to jakaś kolejna moda z tym karmieniem kotów.
Niektórzy ekstremiści karmią koty już nawet nie barfem tylko mysimi noworodkami, całymi kurczaczkami jednodniowymi a nawet myszami i szczurami  🤔 Bleech


Scottie ja wypróbowałam, CatsBest się nosi bardzo, natomiast kukurydzianego idzie więcej (bo te grudy sikowe się wielkie robią), "pachnie" tak trochę dziwnie słodko, ale jak dla mnie wypadł na plus i używam kukurydzianego Benka. No i cena też fajna.

A tak w ogóle jako "ochraniarz środowiska" z zawodu, mam odezwę, żeby nie używać jeśli się nie musi żwirków silikonowych, toto w całości trafia jako balast na składowisko i rozkłada się 1000 lat.
gwash, u moich te kupy nie są śmierdzące, ale po MACs akurat.
Inne puszki to już bywało różnie.

No nic będę karmić po prostu pół na pół i to chyba będzie najrozsądniejsze, bo pewnie przeginka w żadną stronę nie jest na plus.
Nie znalazłam żadnych opracowań naukowych z wynikami,które mówią o tym że nie należy dawać suchego.
Tylko na stronach zagorzałych przeciwników propagandowe rysunki, które wydają mi się dość logiczne, ale także nie są poparte badaniami.

Od dziś testujemy Feringę suchą i zobacze jaki będzie efekt czyli 2 posiłki mokre a suche na przegryzkę dostępne 3 razy dziennie.


To tak jak ja, teraz daje rano i wieczorem mokre (najczęściej jest to Feringa Kitten), a na dzień jak nas nie ma zostawiam suche, z tym że wsypuje 40g do takiej kuli z dziurkami, żeby się trochę postarały jak chcą pochrupać 😉
U nas dziś była ciekawa scenka. Kot wlazł mężowi okrakiem na rękę i zaczął go podgryzać, mocniej i z głośnym miaukiem kiedy ten chciał rękę spod niego zabrać. Generalnie wyglądało to jakby zabierał się do bzykania - nie czekaliśmy na rozwój akcji 😉, ale tylko w takich okolicznościach widziałam podobne zachowania u kotów.
Kot wykastrowany, co może być grane? Normalne to? Jeśli nie, to problem raczej hormonalny, behawioralny czy jaki?
Dziękuję w imieniu Simby  :kwiatek:
Lanka_Cathar, matka była srebrna dymna, przepiękna.. Simba jest zwyczajnie czarny  😡. Ale za to przekochany  💘
Perlica, to irlandzka dachówka złowiony na podwórku jako mały wypłoch  😉
Tunrida, to facet  🤣 Simba jest pod tym futrem drobny I ma trójkąta twarzyczkę. Jak go zlapalismy to przez kilka dni byłam pewna że to dziewczyna, z tą jego drobna twarzą.
Gwash, to facet. No właśnie, Ty mnie zainspirowałaś z tymi czarnymi, z przedłużonym futerkiem, kryza I portkami. U nas sporo takich. Może z wikingami swego czasu przyplynely...
sanna, w życiu bym nie powiedziała , że to dachowiec, ani że chłopak  😂
sanna, slicznota. Wreszcie pokazałaś swojego kociałka 🙂
Ja tam cały czas czekam aż Ona pokaże wszystkie po kolei.  😀
efeemeryda   no fate but what we make.
25 stycznia 2018 08:15
to ja się wepchnę bezczelenie bo nie wytrzymam z moim Teosiem  😍
bo maine coony są najśliczniejsze i już  😀iabeł:  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się