Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

kenna, Trzymaj się jakoś.  :przytul:

Dzionka, Śliczna Hela 😍 I jednak podobne jak cholera są, prawda?
Ale niesamowite, jak różne są dzieci. Ona jest dość duża jak na swój wiek, pewnie ma tą masę co mój prawie czteromiesięczny, drobny, acz długi Didek. A w przyszłości bardzo możliwe, że będzie zupełnie inaczej. I na dodatek może się to zmienić kilkukrotnie. Gabryś był typowym ludzikiem Michelin, teraz jakiś długaśny się zrobił. Didek teraz jest mega długi, ciekawe co będzie później. 😁
O taki bat-dzidź:


maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2018 12:36
A dla mnie właśnie - tak po zdjęciach - Hela nie jest jakoś super klonem Sary, ma taki sam zadarty nosek i klingońskie brwi, za to wydaje mi się podobna do młodszego Dzionkowego bratanka :p No, a;le to tylko zdjęcia.
Kurde, faktycznie jaki Ignaś długi!
Shantowa, ja miałam baby shower, w domu, na spokojnie 🙂 Jeju, już 7 miesiąc?? No to fajnie, będzie nowy dzidziuś niedługo w wątku 😀

Cynamonowa_, ja w ogóle nie zakładam skarpetek, to się mija z celem 😀 Nie wiem co to za "okazja", że Helka je ma! Jeju, współczuję tych pobrań... Ja mam traumę po Sarze, po prostu jak tortury to u nas wyglądało i odreagowywała 2 dni. Dobrze, że bilirubina spada!

Dzionka ale super dziewczyny 🙂 Sara to nie wiem skąd ma taką urodę 😉


No dzięki 😀 Jak to skąd, po mamie ;P A tak serio, to wiem o co Ci chodzi i też nie mam pojęcia do kogo to-to podobne 😉

Julie, niee, chyba nie są jednak podobne 🙂 Helka wygląda jak mały czarny chłopczyk 😉 Jest bardzo podobna do mojego W jak był mały. Zobaczymy co dalej! I naprawdę Ignaś długi i szczupły, zupełnie inny typ! A ile on teraz waży? Nawet między moimi dzewczynami mega różnica - Helen wazy tyle co 3 miesięczna Sara 😀

maleństwo, też mi się wydaje podobna do Olusia, ale nie wiem czy to nie kwestia (nad)wagi tylko 😉 co to są klingońskie brwi i skąd znasz takie słowa :O?
Dzionka wiaderko  😜 poczytałam trochę i się uparłam że będę chciała w nim kąpać,  przemawia do mnie bardzo,  ale na wszelki wielki wzięłam też metrowa wanienke za dwie dychy 🤣
Julie długaśny chłopak i ten uśmieszek  💘
Shantowa to my chyba koło siebie mamy terminy  🙂

Mnie ogarnął wyprawkowy szał i najlepiej by było jakby mi ktoś pieniądze zabrał  😂
Nie no,  tak na serio,  to chyba nie jest tak źle (próbuje się pocieszać)  wydaje mi się że jakichś głupot nie nakupowałam,  ale to się pewnie okaże jak się młody pojawi na świecie.
Posegregowałam też ciuszki według faktycznych wymiarów,  bo te rozmiarowki są w cały świat, a że 90% z nich jest spadkowa,  to część ma obciete metki  😉
No i zapewne niedługo zacznę akcję pranie.
Tylko powiedzcie,  czy faktycznie muszę to wszystko prasować?  🤔
co to są klingońskie brwi i skąd znasz takie słowa :O?

Nie maleństwo, ale podpowiem - Klingoni to gatunek humanoidalny z serii Star Trek 😉
Szalona
Niby trzeba za kazdym razem po praniu przez jakis czas. Ja wyprasowalam raz. Potem juz nigdy wiecej. Ale tez Roch nie mial zadnych alergii ani nic.
Szalona🙂, jak Ci zabiora pieniadze w wyprawkowym szale to wcale nie jest fajnie, uwierz mi! Ja koncze 26 tc i mam na razie kilka ubranek, bo wlasnie te nieszczesne finanse mnie bardzo ograniczaja - kon, szkola, pierdyliard innych wydatkow... Takze jak masz za co szalec to szalej 😁

Dzionka, piszesz tak fajnie o tych swoich dziewczynach i bije od Ciebie olbrzymi spokoj, tez bym chciala byc w przyszlosci tak wyluzowana mama 🙂
Szalona 🙂 ja tam nic nie prasowałam, wyprałam tylko dwa razy w 90 stopniach....też segregowałam rozmiarami, a potem przekładałam po 15 razy jak miałam syndrom wicia gniazda😉 miałam mnóstwo ubranek, ale żadnego na 50 cm, a młody urodził się 51 cm. A ja myślałam przed porodem, że 56 nam się nie przydadzą, bo za małe będą, a tu się za duże okazały!

Olaf przespał 5 godzin ciągiem, tylko na cyca wołał przez sen 😉 Ugotowałam obiad i dokończyłam pisać pracę zaliczeniową. Szok, prawie jak powrót do normalności, tyle czasu nie robić za wielbłąda 😂 Pewnie znów zaśnie po północy...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2018 18:43
[quote author=Dzionka link=topic=74.msg2750299#msg2750299 date=1516637379]
co to są klingońskie brwi i skąd znasz takie słowa :O?

Nie maleństwo, ale podpowiem - Klingoni to gatunek humanoidalny z serii Star Trek 😉
[/quote]

Dokładnie, dodam, że prostacki i barbarzyński, ale to nieważne - mają krzaczaste i właśnie takie szpiczaste brwi jak Twoje córki 😉

(nie obraź się, chodzi tylko o brwi! Kalina za to z zachowania jest czysty Klingon)
Kalina z kolei to wykapany Romulanin, nawet grzywka od garnka się zgadza 😀
Cynamonowa
Ja kupilam sweterek 64 na wyjscie ze szpitala, bo mi sie wszystko za male wydawalo. Roch wygladal jak w worku. A ten sweterek to nadal pasuje, a nosimy rozmiar 90 😉  😜 🤔wirek:
Dzionka, Są podobne są! Nie jak klony, ale widać, że siostry. 😀
Ignaś na domowej wadze waży niby 5600. Jeśli jutro na kontroli po 2 tygodniach wyjdzie to samo, to przyrost dzienny nadal utrzyma się na poziomie 25 g dziennie, więc idealny. Twardo piję Femaltiker i pilnuję, żeby nie było za dużych przerw w nocy. I działa. 😀

A moje synusie na razie średnio podobne do siebie, chociaż tak jak zapewne jest w przypadku Dzioniątek - każdy widzi co innego. 😉

Jednakowoż patrzam, patrzam i tych klingońskich brwi nie widzę. 😉 Jak już to raczej z Dzionko-dziewczynek takie dzieciaczki hobbitowe z tymi loczkami. 😉 Lubo też jakieś geny rasy czarnej głęboko ukryte w rodowodzie wyszły. Tak czy siak ciekawa, nietuzinkowa uroda.

Julie, jaki duży już!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2018 18:53
Oj no, takie są "w daszek", nie wiem, jak to określić, ale charakterystyczne 😉 U mnie w domu takie się określa właśnie klingońskimi 😉
Szalona😉, Nic nie musisz! Jak lubisz i chcesz to wyprasuj, jak nie, to nie.
Ja, gdy Ignaś był jeszcze w brzuchu wyprasowałam mu wszystko, a potem już nie dało rady, choćbym chciała.
I tak cud, że z brudnymi włosami nie chodzę. 😁
Gabrysiowi jak był mały też nie prasowałam, bo mi się nie chciało i poza tym przy bodziakach i pajacach nie specjalnie widać różnicę po założeniu. To się i tak na dzidziolu rozprasowuje. 😉
A jak już Gabryś zaczął nosić t-shirty i bluzki, to już mu zaczęłam je prasować, bo tu już jest różnica jak dla mnie.

Julie, jaki duży już!
Ale który? 😉
KaNie  Cynamonowa no właśnie te ubranka jakieś strasznie małe mi się wydają,  większe też mam posegregowane,  ale prać zamierzam tylko te mniejsze,  zakres rozmiarowy 50-60.
A syndrom wicia gniazda to już powoli mnie dopada chyba,  bo kocyki potrafię układać i przekładać pare razy dziennie  😁
Julie no mnie bardziej chodzi o aspekty "zdrowotne" tego prasowania niż estetyczne. Nienawidzę prasować i wstępnie chce wyprać w wysokiej temp. w płatkach mydlanych,  dwa razy wypłukać i mam nadzieję,  że żadnej alergii nie będzie  🙂
Cynamonowa
Ja kupilam sweterek 64 na wyjscie ze szpitala, bo mi sie wszystko za male wydawalo. Roch wygladal jak w worku. A ten sweterek to nadal pasuje, a nosimy rozmiar 90 😉  😜 🤔wirek:


Genialne 😂
Ja mam teraz problem w drugą stronę. Jak teściowa kupiła śpiochy na 80 to wydawały mi się mega wielkie i "na potem", a one na styk są:/
Teraz są wszędzie fajne wyprzedaże i chciałabym kupić jakieś ubranka, na pół roku na przykład, ale zupełnie nie wiem w jaki rozmiar celować....
No to dalyscie czadu z interpretacja urody i brwi moich corek 😀 fakt, maja charakterystyczne brwi. I obie jako noworodki wygladaly jako efekt mezaliansu z jakims czarniejszym panem (przynajmniej bylam wierna temu samemu 😉 ). Ale wg mnie sa zupelnie inne. Helcia robi sie ladna, a myslalam ze bedzie glownie smieszna 😉 Sara ma rozne fazy, ale chyba przede wszystkim mozna powiedziec, ze jest charakterystyczna.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2018 21:12
Dzionka, pamiętam, jak kiedyś napisałaś, że Sara będzie albo bardzo ładna, albo bardzo brzydka :p Na szczęście zdecydowanie idzie w tę pierwszą stronę, bardzo wyładniała!
Haha tak napisalam? To podtrzumuje 😀 ma duzo uroku, to ja ratuje no matter what 😉 bo Kalinka to od razu widac ze bedzie ladna, mozesz odetchnac 😉

Julie, super, że młody rośnie! Ale to faktycznie szczupaczek, bo Sara 5600 ważyła właśnie jak miała 3 mies i tydzień, a Helka..... teraz  😂 Grunt, że jest wysoki 😉 Cieżko powiedzieć czy podobni, za duża różnica rozwojowa miedzy nimi chyba 🙂

Szalona, ja tylko nowe rzeczy po praniu wyprasowałam (czyli dla Sary 98% a dla Helki 2% 😉 ).

Eeej tak się cieszę, że aż obwieszczę - udało nam się dzięki portalowi guest to guest za free zorganizować dom we Francji na tydzień i lecimy na 2 tyg łącznie - tydzień w Bordeaux, tydzień nad oceanem  😜 Jak ktoś był w tych okolicach napiszcie na PW plis 🙂!! Btw wakacje z 2 dzieci robią się nagle kosmicznie drogie, normalnie nie mogę sie z tym pogodzić 🙁 Kiedyś hostel po 10-15 eur za osobę i wio a teraz?... Dobrze, że są właśnie takie opcje jak te portale od zamianek na domy, bo nigdzie bysmy nie pojechali chyba.
Oj, ja widzę tylko loczki. 😉

Wspominane kadry z Władcy Pierścieni - Sarenka to takie małe słodkie hobbiciątko! I Helcia też taka będzie.

[img]https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-bbdd39afa6fe67f3b3b29cab667b7a16[/img]
Ascaia, 😀 😀 Coś w tym jest, może karierę w TV Sara zrobi 😀

Julie, Twoje chłopaki rzeczywiście różne. Noski chyba mają tylko podobne. 🙂

maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 stycznia 2018 07:44
Kalinka to od razu widac ze bedzie ladna, mozesz odetchnac 😉

Je, dla mnie ważniejsze, aby była mądra, bo jak to po rodzinie widać, różnie bywa 😉 Ładna pewnie będzie, ma śliczną ciocię a i babcia za młodu była śliczna (w sumie to były jak klony). Ja ładna nie jestem i żyję, więc z dwojga to niech już będzie mądra 😀

A wakacji zazdroszczę. Wy w ogóle tyyyyle jeździcie, dla mnie szał. Ja w tamtym roku byłam za granicą pierwszy raz chyba od 2009...? No, ale u nas bidniej. I dwa psy też ograniczają. W tym roku pewnie znowu ukochana Suwalszczyzna.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 stycznia 2018 08:03
Ja tam widzę, że Dzionkowe dziewuchy są do siebie mega podobne 😁
Co człowiek to opinia, dla mnie Dzionkowe dziewczynki mają takie same charakterystyczne szerokie noski jak u czarnoskórych bokserów. Dzionko dobrze rozumiem, że z obcymi ludźmi się wymieniacie na domy? Nie boicie się? Ja bym chyba miała opory, może nie o kradzież i zniszczenia chodzi (jesteśmy przed remontem więc niczego nie szkoda) ale udostępnić komuś swoją sypialnię hmm no ale jest to jakaś opcja! Ja Was podziwiam, że Wam się chce w takie podróże wybierać!  😜 Ja z jednym i się umęcze, z dwójką sobie nawet nie wyobrażam. Ale ja domator jestem. I pewnie za granicę dłuuuugo byśmy niegdzie nie latali gdyby nie przyzwoitość wobec teściów  😉
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2750448#msg2750448 date=1516693492] Ja ładna nie jestem i żyję [...] [/quote]
Sratatata... Piękna jesteś! I mega zgrabna. Masz śliczną buzię i mega zgrabny tyłek i nogi. Dla mnie jesteś milion razy ładniejsza od wielu dziewczyn uchodzących za re-voltowe piękności i zgrabniejsza od całego wątku odchudzaniowego, w którym laski walczą o zgrabną, szczupłą sylwetkę, a Ty po prostu taką masz gratis od matki natury. 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 stycznia 2018 10:48
Od Matki Bożeny, tak po prawdzie 😉
O rany, Julie, no to teraz mi napisałaś... Aż się zaczerwieniłam. Dziękuję. Ja tego serio nie piszę w ramach kokieterii, ot, mam dużą samoświadomość i wiem, jak wyglądam. I wyglądam w swoim mniemaniu raczej przeciętnie. Ale dziękuję, jest mi ogromnie miło 🙂

A bardziej w wątku... Dziecko może 3 dni nie miało kataru, i znowu woda z nosa, lekkie pokasływanie przeszło dziś w jakieś odgłosy z czelusci piekielnych, na 13.40 lekarz i pewnie areszt do końca tygodnia... Jupi :/
Dzionka no to teraz masz analizę swoich dzieci 🙂
Ja mam taką siostrzenicę pół-kubankę  😍



podobne są z Helą  😁

Maleństwo Kalina na wygląd to oprócz urody to taki łobuz, wcale do mamy nie podobna (przynajmniej do takiego obrazu jaki ja mam  :hihi🙂
maleństwo, No fakt, Matka Bożena też ma super figurę z tego co na zdjęciach widziałam. 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 stycznia 2018 12:13
gwash, Łobuz okropny, to prawda!

Edit. Zapalenie oskrzeli, ehhhh. Lekkie, bez antybiotyku, ale kiblujemy w domu, inhalujemy i oklepujemy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się