Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

vissenna   Turecki niewolnik
16 stycznia 2018 21:07
Witajcie! Czy ktoś wie i zna ogiera izabelowatego? Głównie woj. opolskie i sąsiednie. Niestety ofert stanówek jest jak na lekarstwo!


Może Banderas? https://www.bazakoni.pl/banderas-ulco-branka 
Z tym, że on pod Rawiczem...
A co sądzicie o ogierach z oferty  Cichoń stallions  ? Skorzysta ktoś w tym sezonie ? 🙂  Spory wybór i fajna alternatywa jeżeli ma się do wyboru zagraniczne mrożonki hmmm. Czy ktoś  może coś więcej powiedzieć o ofierze o Sir Europe  oraz Furst  Sav.
właśnie po Rawiczem to kawał drogi, a poza tym  to troszke maławy jest. Może coś się trafi. Przecież nie wszystkie źrebaki izbelki są po Arktosie i Banderasie  🙂
Donia Aleksandra
Mam teraz kobyłkę po CHE GUEVARA L - świetnie skacze i bardzo dobra ruchowo. Dodatkowo co chyba najważniejsze ma bardzo dobry charakter, jest eletryczna ale grzeczna i odważna. Mam ją od września i nawet nie bryknęła pod siodłem.
Skacze okrągło i lekko, fajnie podchodzi do przeszkód, myśli. Galop fajny i okrągły kłus ma aż za obszerny stęp też bardzo dobry. Fajnie pcha się zadem.


Donia Aleksandra ja także polecam CHE GUEVARA L.
Mam po nim teraz już 6 latka, świetny charakter,  nie bryka pod siodłem, a tylko na lonży jak potrzebuje. Jak wsiądziesz i dotkniesz łydką to idzie z energię, sam utrzymując cały czas rytm, nie zwraca uwagi jak namiotowa hala się łopocze, jak inne świrują to on także ma to w poważaniu.
Niezły kłus ( to akurat po matce), duża foula, ogromna siła odbicia ( tatuś też jest silny ), bardzo wytrzymały.

Jest w Śremie też po nim fajnie skacząca klacz , która naprawdę  chwyta za oko z mega siłą ( na Wago się nią wszysycy zachwycali) Casablanca L.

Jest trochę potomostwa po nim, więc nie jest krycie w ciemno.
totutotam - ja planuję kryć Sir Europe 🙂
właśnie po Rawiczem to kawał drogi, a poza tym  to troszke maławy jest. Może coś się trafi. Przecież nie wszystkie źrebaki izbelki są po Arktosie i Banderasie  🙂


Z moich obserwacji to najwięcej po Aramirze jest izabeli, ale on też pod Poznaniem. Chyba wszystkie w tamtym rejonie (nie wiem gdzie Brandon w tym sezonie będzie).
Na śląsku był Baksik ale on mniejszy od Banderasa i z niepełnym rodowodem.
https://www.bazakoni.pl/baksik-bakaarz-marita
Arktos, Aramir, Banderas, Bandos,Helios w wielkopolsce.
Swoją drogą ciekawe co z Can-Can S się dzieje, był na sprzedaż jakiś czas temu i ani widu ani słychu.

Amazonka
Po Baksiku to chyba tylko maść fajna. On daje przecietne konie do rekreacji po lesie. Chyba tylko Deniro cos profesjonalnie chodzi.
Dzięki dziewczyny za  opinie i rady, ale bardzo mi zależy na Casallu w rodowodzie. Dlatego rozważam dwa ogiery : Cassiopeia wechtów i właśnie Astil L ze Śremu. Ten drugi ma wiecej wyników,  zaś  na temat pierwszego bardzo mało  informacji . Czekam  na jakiś film z ruchu .
widziałam konie po Baksiku i niestety poza maścią rzeczywiście nic ciekawego. Can-can bardzo interesujący , ale nie ma aktualnych ofert stanówki, najpierw był pod Ostrowem wlkp a później gdzieś w małopolsce, a szkoda bo by mi pasował  🙂

Znacie może ogiera Gracjan po Arktos? widziałam dwa bardzo obiecujące źrebaki po nim, ale oczywiście ofert również nie ma  🙁
Donia Aleksandra a Corvus Z? Nieduzy, ale skoczny konik i juniorka śmigala. Casalla w rodowodzie nie ma ale ma Caretino.
Amazonka
Po Baksiku to chyba tylko maść fajna. On daje przecietne konie do rekreacji po lesie. Chyba tylko Deniro cos profesjonalnie chodzi.


Ale ja nigdzie go nie poleciłam, napisałam tylko że takowy jest i to w sąsiednim województwie opolskiego o które Kfanaberia pytała, bo skoro do Rawicza dla niej kawał drogi to do Poznania jak na drugi koniec świata.

widziałam konie po Baksiku i niestety poza maścią rzeczywiście nic ciekawego. Can-can bardzo interesujący , ale nie ma aktualnych ofert stanówki, najpierw był pod Ostrowem wlkp a później gdzieś w małopolsce, a szkoda bo by mi pasował  🙂
Znacie może ogiera Gracjan po Arktos? widziałam dwa bardzo obiecujące źrebaki po nim, ale oczywiście ofert również nie ma  🙁


Can Cana oglądałam jak był na sprzedaż i stał pod Warszawą i to było bodajże w styczniu 2016, stamtąd nie wiem gdzie wywędrował, a zanim tam trafił był w Gnieźnie.

Gracjan? To chyba ktoś na dziko pokrył bo takowego z licencją nie ma.
[quote author=milenka_falbana link=topic=5087.msg2748926#msg2748926 date=1516188325]
totutotam - ja planuję kryć Sir Europe 🙂
[/quote]


A jaka mamuśka  ? 🙂 kierowałaś się swoimi preferencjami czy korzystalas z pomocy właścicieli jeżeli chodzi o wybór ogiera ?
Polecam bardzo wizytę u Państwa Cichoniów i obejrzenie ogierów na żywo🙂 Wybór był efektem wspólnych rozmów, moich preferencji i sugestii pana Mateusza :kwiatek:
A co sądzicie o ogierach z oferty  Cichoń stallions  ? Skorzysta ktoś w tym sezonie ? 🙂  Spory wybór i fajna alternatywa jeżeli ma się do wyboru zagraniczne mrożonki hmmm. Czy ktoś  może coś więcej powiedzieć o ofierze o Sir Europe  oraz Furst  Sav.


więcej będzie można powiedzieć, jak się porodzą źrebaki :/ a jeszcze więcej, ja k dorosną i zaczną startować  🤣
Po Furstentraum jest sporo potomstwa, po Sir Europe widziałam tylko zeszłorocznego ogierka chociaż jest też i klaczka podobno. Po Savie też coś się chyba urodziło w zeszłym roku. Ale to prawda, żeby coś powiedzieć o młodych  trzeba będzie poczekać aż źrebole dorosną 🙂
Wszyscy się dziwią że ceny koni poszły w górę .  🙄 Fakt ! Ale nie tylko ogólnoświatowy popyt jest tego powodem . Jeszcze parę lat temu jak czytałem re - voltę to dużo czytało się o kryciu NN czy za flaszkę . Dzisiaj , czytam ten sam portal i szczęka mi opada.  Wszyscy szukają czempionów , liczy się pochodzenie , technika , siła , ruch , potomstwo ( jakość i dzielność sportowa ) . Nic dziwnego że są coraz wyższe ceny jak oprócz popytu to także  jakość hodowli  rośnie w postępie logarytmicznym . Powoli , powoli a potem boooom  😀

P.S W temacie kupno konia , za niewielkie pieniądze to szuka się konia jedną nogą na wiecznych łąkach . 🙄
Może ktoś umie znaleźć jakie potomstwo w Czechach miał Scyris xx? Czy tylko xx czy w półkrwi coś?
Witam. Wie ktoś gdzie stacjonuje ogier Vasyli Kossack, ewentualnie ma jakiś tel oraz wie jaka jest cena dla półkrewek niestety nie mogę znaleźć nic na necie :/
Vasyli nie stoi w Strzegomiu u Romanowskiego?
Vasyli nie stoi w Strzegomiu u Romanowskiego?


Dzięki. Faktycznie tam stacjonuje. A może ktoś poleci innego ogiera arabskiego do półkrwi.
Ja Ci nic nie polece, bo sie nie znam, ale Vasylka znam osobiscie i tak jak nie lubie tej rasy, tak on jest absolutnie przepiekny. I bardzo go lubilam z charakteru.
vissenna   Turecki niewolnik
26 stycznia 2018 10:49
Czy ktoś może orientuje się ile kosztuje obecnie usługa iseminacji przez veta ?
vissenna, od 250 do 600
Swoją drogą ciekawe co z Can-Can S się dzieje, był na sprzedaż jakiś czas temu i ani widu ani słychu.



Słyszałam, że go do Niemiec sprzedali.
Czy ktoś widział na żywo ogiera Bingo Boy ? (Black jack x Cornet Obolensky x Cascadel)
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 stycznia 2018 23:32
lardia pisz do forumowej Strzygi
A który ogier cremello ew izabel jest najbliżej Śląska ? (Prócz Baksika bo on nie ma pełnego pochodzenia)
Pytał ktos o ogiera izabela:
https://www.olx.pl/oferta/helios-wlkp-CID103-IDrKKez.html#3911a7cbea
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się