M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Meise regularnie was widzę w grupie na fejsie i potwornie zazdraszczam króli w domu, strasznie mi tęskno. 🙁

Dziewczyny, szukam inspiracji.
Mam biurko do zagospodarowania. A właściwie pomysłu na jaką podkładkę wymienić tą aktualną. Całkiem puste, bez żadnej do mnie nie przemawia, a z tą po blisko 20 latach wypadałoby się może w końcu pożegnać. 😀 Stałe miejsce na biurku ma w zasadzie tylko laptop i to w różnych położeniach (głównie leżey na skraju po prawej w stronę łóżka), reszta znajduje się na biurku z przypadku raczej, bo odkładam na nie wszystko, co mi w tym momencie niepotrzebne i co jakiś czas ogarniam tak powstały bajzel. Myślę, że szukałabym jakiejś podkładki stricte pod laptopa, też mobilnej. Kurczę, może to głupie pytanie i powinnam może sobie po prostu poszukać podkładki pod lapka i tyle. 🤣 Ale ostatnio jakieś trybiki mi się w głowie przestawiły i chciałabym powoli sobie pokój przemodelować na bardziej że tak powiem, dorosły. 😉 A ja to na bakier z wszelkimi wizjonersko-artystycznymi rzeczami, wyobraźni odpowiedniej do tego też niestety nie posiadam i nie potrafię dopasowywać rzeczy, żeby ładnie ze sobą współgrały. Przeglądam sobie Pinteresta, ale niestety nic ciekawego nie znalazłam, jedynie tutaj widzę jakąs podkładkę:

Ale niezbyt do mnie przemawia, bo na co mi taka duża. 👀

No nie wiem, kompletnie nie wiem, czego szukać. I może rozważyć jednak dodanie coś na to biurko mimo mojej niechęci do wszelkich zbędnych ozdób i pierdolników, nic nie wiem. 😜
A biurko z aktualną piękną 😀 podkładką przedstawia się tak:


Chyba nie mogę mieć L4, najpierw posprzątałam cały pokój, a teraz mnie jeszcze wzięło na jakieś zmiany. 😜
Wymyśliłam sobie brak wiszących szafek kuchennych, zamiast nich półki... i tu moje pytanie regularnie widzę w niedawno otworzonych kawiarniach/ barach półki robione na takim industrialnym metalowym stelażu, więc zakładam że jest na to moda, a nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć... widział ktoś może gdzieś coś takiego...?  👀

Tu dla zobrazowania kawiarnia
klik

A tu już wersje domowe
klik 2
[url=https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQIuGxj-Dm6vFTUsRgpu8pwzEpdv2V4LvlWmgfIhln4mFw6zkSgtg]klik 3[/url]
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2018 14:12
Idril, takie polki to czesto od firm zajmujacych sie, metaloplastyka, na zamowienie przewaznie 😉
Ta ostatnia to chyba diy z rur 🙂
Dzięki, jak nie znajdę to będę pewnie kombinować sama z rurek 😉
Idril, To na przedostatniej fotce wygląda jak IKEA . Co prawda nie mogę znaleźć teraz tego w ich ofercie, ale długo nie szukałam, może Ty znajdziesz jak dłużej poszukasz  😉
Wiem, wiem... wzięłam fotkę z tej strony właśnie... niestety nie ma w ofercie, a szkoda bo jest idealna i brałabym od ręki 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 stycznia 2018 20:53
A u mnie remont dużego pokoju dobiega końca.  Jest miętowo, brzozowo, biało, szaro.
Meble już stoją a ja jestem w trakcie wystroju.
Z mini sekretarzyku zrobiłam  funkcjonalną toaletkę.
Kolejna sprawa to spróbuję zamontować w ścianę bujany fotel.
a w między czasie-Decoupage

Wczoraj wyczytałam gdzieś w necie, że dobrze jest dosypywać do domowych roślinek cynamonu. Stosuje któraś z was??
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 stycznia 2018 08:20
nokia6002, o tym nie słyszałam, jakie to ma właściwości? Ja czasem robię roślinkom wodę ze skorupek jaj i skórki od banana w ramach naturalnego nawożenia
Ja słyszałam o nawożeniu fusami z kawy. 😀 I choć u mnie produkuje się ich nieskończone ilości, to jeszcze nigdy z rana nie byłam na tyle świadoma, żeby zamiast do kosza, wrzucić je do doniczek. 😁
Mundialowa Moj sasiad nawozi fusami swoj trawnik, tzn. ma ekspres cisnieniowy i to, co wyrzuca przypomina kupe. Na poczatku sie nacielam i zastanawialam, kto mu tak obsral trawe  😂 😂 😎

Idrill Moim zdaniem to szafki na zamowienie, albo z polproduktow. Na szczescie teraz jest moda na taki styl i wystawia sie b. duzo firm oferujacych takie polprodukty. A juz napewno wiem, ze DIY wychodzi o wiele taniej, niz kupowanie gotowcow stylizownych na industrial. Za nasza szafeczke pod umywalke do lazienki zaplacilibysmy krocie, a tak wyszlo razem jakies 40 juro.
Pandurska ale sami spawaliście te elementy? Zastanawiam się nad kupieniem takich hmmm... uchwytów (?) do mocowania karniszy w ścianie (patyk z dziurką na rurkę, mocowany prostopadle do ściany), żeby na tym zrobić stelaż, ale musiałby mieć minimum 20 cm... inny półfabrykant nie przychodzi mi do głowy  👀
Nieee, co ty. Nie spawalismy sami, ale pewnie tylko dlatego, ze nie mamy spawarki  😂. Moj maz skonczyl przed studiami technikum, gdzie na warsztatach nauczyl sie chyba wszystkiego, czego potrzebujesz do roznych DIY  😵


nika77, hehe, ja też tak myślałam, ale pokochały je natychmiast :P a masz już królika? Jak coś to zapraszam na pw w tym temacie 😉


nie mam, kota mam, to się chyba kłóci, co ?
emptyline   Big Milk Straciatella
02 lutego 2018 19:21
nika77, niekoniecznie 🙂
Meise regularnie was widzę w grupie na fejsie i potwornie zazdraszczam króli w domu, strasznie mi tęskno. 🙁

A co to się podziało? Nie jesteś już DT? Dawaj na priv!

nika77, nie kłóci, ale królik jednak potrzebuje króliczego towarzysza 🙂

Zamówiłam dwie szafy na wymiar. Już klepnięte, będą pod koniec lutego. Boże, jakość mojego życia wzrośnie o jakieś 120% jak będę miała wreszcie gdzie pochować bibeloty i ubrania...
No i do końca lutego będą schody  💃 We wrześniu zamówione  👀
Jak ktoś nie ma pomysłów na biznes to polecam założyć firmę robiącą schody....
Dziewczyny czy któraś ma może łóżko z Jyska? Konkretnie chodzi mi o to: https://jysk.pl/sypialnia/ramy-lozek/rama-lozka-kongsberg-160x200cm-szary
Skrzypią te meble od nich, psują się albo są kiepskiej jakości? W sumie nic szczególnego tam nigdy nie kupowałam, a to łóżko mi wpadło w oko.
:kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 lutego 2018 12:43
Fokusowa, ale ładne!!!

Dziewczyny, czy polecicie coś na okno, co daje bardzo duży poziom zaciemnienia? Obecnie mamy rolety zewnętrzne, ale w nowym mieszkaniu są tylko jakieś okiennice, które raczej mocno przepuszczają światło, a moja córka jest przyzwyczajona do totalnych ciemności na noc i podczas drzemki. Żaluzje nie specjalnie mi się podobają, ciężkie zasłony nie pasują mi do pokoju dziecka. Jakieś rolety? Ktoś coś?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 lutego 2018 13:27
Może rolety dzień - noc? 😉
rolety podgumowane 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 lutego 2018 16:05
Lotnaa, ja mam full zaciemniające rolety wewnętrzne właśnie takie podgumowane. One nazywają się jakoś 100% zaciemnienia. Tymek tez tak śpi 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 lutego 2018 16:06
Ooo, dzięki wam!  :kwiatek: Znalazłam też takie ładne rzymskie z tkaniny blackout, to pewnie coś takiego.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2018 09:32
Czy ktoś widzial podobne krzesło, ale za 1/3 ceny?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lutego 2018 11:05
Cena to raz, ale czemu ono jest takie ciężkie?  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2018 11:10
Na wagę nie patrzyłam  😲
Potrzebuję małego narożnika (240x140cm). Albo na nóżkach, żeby mi roomba wjechała i koty nie chowały zabawek, albo zwykłego. Ma być nowoczesny i pytanie, czy zwykły, jak ma takie małe nóżki, to można ich nie montować?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2018 11:54
Dzięki!
Te na nóżkach nie są nowoczesne :P

A te dwa ostatnie są super, tylko pytanie, czy można nie montować nóżek, żeby stało na podłodze bezpośrednio?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
04 lutego 2018 16:21
Jestem na etapie poszukiwania płytek cegłopodobnych, pomozecie?
Nie chcę "płaskich", a takie jakby wyrabiane ręcznie, różnoksztatne i niejednolite. Najlepiej jasne / siwe przepalane.
🙄 🙄 🙄
Jako kraśniczanie możemy polecić takie rzeczy z ceglanego zagłębia. Są naprawdę piękne http://hoffmanowska.pl/oferta-podstawowa/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się