własna przydomowa stajnia

Kurcze, Egipcjanie piramidy zbudowali  😂 z sześcianów, a my mamy problemy z walcem  😍
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 stycznia 2018 13:46
no właśnie  🤣
czy ma ktoś patent na "wrzucanie" balotów siana/słomy jeden na drugi. W dwie osoby słomę daliśmy radę "po rampie" ale siano chyba nie bardzo. Ktoś taki temat przerabiał czy tylko my na tyle głupi 😉

Prawdziwi mężczyźni dają radę 😀


zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2018 16:41
Takie rzeczy tylko w Rosji 😜
Od jutra odwilż zapowiadają... żegnajcie nieskazitelnie czyste i puszyste koniki, witajcie Joziny z Bazin 😁
Kurde, muszę kajak szykować. U nas na rzece stan alarmowy, jak mi te 40 cm śniegu stopnieje, to będę pływać 🙂

Gość z balotem by mi się przydał, właśnie jeden przepychałam i mam zakwasy  😂
bnw   This is how I make the world my claim!
23 stycznia 2018 17:37
Kurcze, Egipcjanie piramidy zbudowali  😂 z sześcianów, a my mamy problemy z walcem  😍


O ile pamiętam, pojedynczy blok ciągnęło na dechach kilkunastu (kilkudziesięciu?) robotników...
ale dali radę mając albo dechy, albo okrąglaki, po których toczyli, a my mamy prąd, wyciągarki, wciągarki, piły, gwoździe  i myślimy co tu zrobić, aby się stodoła nie zawaliła 🙂
Oni mieli zblocze, u nas niewielu z niego korzysta  😉
Kurcze, Egipcjanie piramidy zbudowali  😂 z sześcianów, a my mamy problemy z walcem  😍


ale dali radę mając albo dechy, albo okrąglaki, po których toczyli, a my mamy prąd, wyciągarki, wciągarki, piły, gwoździe  i myślimy co tu zrobić, aby się stodoła nie zawaliła 🙂




No to skorzystałam z podpowiedzi  🤣
Przyszedł taki co wyrzucił obornik z trzech boksów, przyturlał belę siana i belę słomy do stajni i po9szedł szczęśliwy, bo dostał flaszkę + 2 browary.
No ten do obornika z 3 boksów to ja lub mąż, po zakupie paszy dla zwierzyńca to i na flaszkę może nie starczyć 😉 a przeturlać to ja te bele turlam, gorzej z tym piętrem 😉 akcja będzie wkrótce bo na dniach ma dojechać 20, a miejsc na parterze na raptem 12 (i to o ile mmi się przez drzwi do jednego boksu zmieszczą. Natomiast nie samą pracą człowiek żyje, dzisiaj skijoring z mężem z mini szetlandami (z biegówkami bo brak innych nart) na oblodzonych drogach (ja nie wiem, ale one w ogóle się po nich nie ślizgają a normalny koń przejść nie może), niezły hardcore ale co się ubawiliśmy to nasze.
Zwykle też muszę sama. Mąż się broni jak może, bo on na siano mocno uczulony. Ale ostatnio taka mnie dopadła zaraza, że ledwie wracam do żywych. A tamten jak ma potrzebę wypicia a nie jest mega nawalony to świetny fizyczny jest.
A jakie narty powinny być do czegoś takiego? Dawno już miałam pytać, bo myślę o czymś takim od dwóch lat. Hucułka stworzona do ciągnięcia a na bryczkę ciągle kasy brakuje.
U nas pływamy od dłuższego czasu, wszystko zalane, wody masa nawet ze stawu się wylewa na łąki. Mam dość deszczu  😤
My w niedzielę popylaliśmy sankami, całkiem możliwe, że to nasz jedyny w tym roku kulig 🙂
Nawet mnie nieźle jednego dnia zasypało, potrzebny był pług do odśnieżania. Teraz mam ze 30 - 40 cm, ale gdyby nie chwilowa odwilż, to byłoby z pół metra 🙂

monia, współczuję

Zdjęcie gigant.
Jak skądś wytrzasnę orczyk i hołoble to też spróbuję. No i liczę jeszcze na chociaż jeden śnieg w tym roku.
Megane, wiem, że to nie wątek zaprzęgowy, ale co to za system przypięcia lejców do pary? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. To wasz autorski pomysł czy jakaś nieznana mi szkoła?
Szalona, nie odpowiem Ci w tej chwili, jutro podrzucę dokładne nazewnictwo 😉 ale to specjalne lejce 🙂 nie samoróbki 🙂
Edit: usunęłam link, bo to nie takie 😉 - takie jak te, konkursowe, regulowane.Pozwalają działać lepiej na tego konia, na którego się chce 🙂 większość zawodników widzę takie ma
O ile się nie mylę nazywane są lejcami Achenbacha.
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 stycznia 2018 05:43
To parę da się spiąć lejcami w inny sposób? Całe życie byłam uczona tak i całe życie tak spinałam i tylko tak powoziłam 😀
Człowiek to się uczy całe życie 😀
Tu chodzi o podwójny lejc. Zwykłe masz po sztuce w dłoni i krzyżowo dopinasz do wędzidła dopiero od jakiejś długości
Edit: to po prostu lejc węgierski

No i wszystko płynie, do rana śniegu nie będzie 🙁
Szukam takiego sprzętu na najbliższe tygodnie
O ile pamiętam, pojedynczy blok ciągnęło na dechach kilkunastu (kilkudziesięciu?) robotników...

Tu ciągnie jeden. Proste i genialne 🙂

Rollnick ten wózek nie na moje krety 😀
Ale to jednak można własnymi rękami 😉

No i problem w tym, że my tu główkujemy jak we dwie osoby max położyć balot na balot i na to najchętniej jeszcze jeden 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2018 08:12
No to skorzystałam z podpowiedzi  🤣
Przyszedł taki co wyrzucił obornik z trzech boksów, przyturlał belę siana i belę słomy do stajni i po9szedł szczęśliwy, bo dostał flaszkę + 2 browary.


To na pewno był Egipcjanin  😜 😁
Megane, po prostej siano czy słomę to 1 kobieta przetoczy.
Megane, po prostej siano czy słomę to 1 kobieta przetoczy.

Wiem  😂 ale może nie każda ma tyle siły, co my  😁
to wszystko nie rozwiązuje problemy wrzucenia na piętro  😂 a 20 balotów na dniach przyjeżdża i już mam stresa co ja z tym zrobię 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2018 09:21
Megane, Bera Kobieta-liliput, też daje radę 😉 pokulać i postawić na sztorc nawet, ale po równym i nie pod górkę 😁
falabana dacie radę, dwie szerokie i dosyć długie dechy, żeby nie było za stromo i wrzucicie 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2018 09:44
falabana  -  na piętro znaczy na piętro budynku ? czy wrzucać piętrowo ? Jak na piętro budynku to na wielokrążku można sobie zrobić taką niby "windę" jak nie masz tego wielokrążka pod co podwiesić to musisz pogadać z Jedi  😁
Jak piętrowo to na prawdę po dechach da radę, wolniej Wam pójdzie jak nie macie wprawy, ale DAAAA SIĘ  🏇 🏇 🏇  Bardzo, bardzo pomaga linka, one się bardzo ładnie na linkach po dechach toczą na górę.
falabana, wiesz, ja to leń jestem. Jak zamawiam tira balotów to zamawiam też traktor z osprzętem i pokazuję palcem gdzie ma mi ustawić 😉
bnw   This is how I make the world my claim!
28 stycznia 2018 00:55
Miałem posłać film, jak zachowuje się bela na haku - i nie zrobiłżembył... w ramach nagrody pocieszenia -> zdjęcie zestawu  😀iabeł: Bela 180cm, nie wiem, jakim cudem ktoś taką ukleił.
Dzięki dziewczyny - piętro w sensie na pierwszy poziom balotów (na szczęście nie na strop).. ja czekam teraz na mrozu żeby mi TIR wjechał i odliczam dni aż mi siana zabraknie 5-4-3... a mróz ma chwycić dopiero w niedzielę  😲

Aleks - po linkach w sensie, że dwie linki na dechach i wokół tego balotu, i jedna osoba pcha a druga tam na "piętrze" ciągnie? nie wiem czy załapałam zamysł... mam wrażenie, że nie.


bnw
- no, ciekawe jaką prasą coś takiego "stworzyli"

monia - bardzo współczuję tego jeziora na polu, u  nas aż takiego koszmaru nie ma. Ale jak mróz u was chwyci to będziesz miała lodowisko 😉
a u nas ostrzeżenie powodziowe 🙁
po dwóch dniach deszczy poziom Bugu podniósł się o 40 cm. Dziś mnie wessało w drogę, mimo, że wysypana leszem i ubita. Próbowałam wyrwać się trawnikiem,  bo wyglądał na suchy, to "wsiąknął" mnie jak gąbka. Mam wrażenie, że 5 cm pod runią płynie rzeka. Boksy na razie się trzymają i nie podcieka, ale to chyba już cienka linia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się