COPD

Czy ktoś stosował easy breath z vital herbsa?  Kupiłam, ale ma formę płynu, nie syropu i ma bardzo intensywny zapach eukaliptusowy i w smaku jest ostry. ChciałAm podać strzykawą dopaszczowo, ale chyba trzeba podać w karmie. Podawał może ktoś?
Poleci ktoś jakąś paszę zamiast owsa dla konia chorego na COPD ? zależy mi na tym aby była niepyląca i bez owsa, bo prawdopodobnie to właśnie przez kurz w owsie koń kaszle, z góry dziękuje  :kwiatek:
mon-mal wystarczy podawać na mokro.
My wszystkie kaszlaki w stajni karmimy Hoveler KrauterMusli. Pachnie tak, że sama chętnie bym ją jadła  😂
Dorcysia wlasnie nie bardzo. Z moczonym jest lekka poprawa ale nie do końca.
marlin1990 St Hippolyt Krauter Musli pachnie ładniej 😁
I koniowaty chętniej wciąga niż Hovelera
Dzwierz serio?  😲 od kiedy zaczęłm karmić Hovelerem to nie szukałm niczego innego, bo nie odczuwałam takiej potrzeby 😉 koń bardzo je lubi, a ja jestem szczęśliwa, bo widocznie jej pomaga i od kiedy nim karmimy nie mam żadnych problemów z kaszlem- oczywiście to jedna z wielu zmian 😉. Hovelera poleciła nam też P. Blanka 🙂

Edit: Właśnie sprawdziłam ceny i Hippolyt jest prawie 20 zł tańszy pry tym samym dawkowaniu i tej samej wadze worka  😵
a jakie dawki dajecie tego Hovelera ? chce się zorientować ile na miesiąc by to wynosiło 😉
mon-mal hippolyt musli ziołowe...Super pasza! Nie pyli,wrecz jest wilgotna.Ziółka pięknie pachną.Koń wsuwa momentalnie.Ja w okresie zimowym zawsze to daje!
mon-mal producent pisze 100g na 100kg masy konia dziennie. Worki są 20 kg, u mnie dla niewielkiego konia wystarcza mniej więcej worek na miesiąc, ale ja sypię raczej "na oko" więc z 40 porcji ktore powinny mi wyjść z worka dla konia 500 kg, wychodzi mi coś bliżej 30  😵
Mam pytanie... wet zalecił przejście z siana na sianokiszonke.. chodzi o konia z COPD... dostałam od weta namiary na sianokiszonke z Internetu po 20kg. Dzienna dawka zgodnie z instrukcja 7kg.. czy ktos to stosuje?? Zastanawia mnie ta ilość 7kg.. Koń stoi całodobowo na dworze i do tej pory miał stały dostęp do siana w balocie.. czy ktos stosuje taką sianokiszonke? Może ktoś stosuje sianokiszonke z balotow?? Ile tego dajecie?
7 kg to nie jest dawka sianokiszonki dla konia na dzień, ja nie wiem czemu takie bzdury piszą na opakowaniach. Kupowanie 20 kg paczek sianokiszonki jest kompletnie nieopłacalne, no chyba że możesz sobie na to pozwolić, ale z pewnością nie w ilości 7 kg dziennie. Jedyne wyjście to balot sianokiszonki na padok, ale to tez powinno być dosyć szybko zjedzone (3 dni?) więc lepiej na kilka koni
Dziękuję za odpowiedź.. też wydawało mi się mało 7kg.. czy ktos może polecić mi sianokiszonke bardzo dobrej jakosci w warmińsko mazurskim? Te sianokiszonki w balotach są często złej jakości.
drabcio, ile bys wiec zalecala?
Tyle ile zje = stały dostęp, wtedy koń nie napcha się w nadmiarze
Dziewczyna sama napisala ze ma staly dostęp na padoku więc  wystarczy siano zamienic na sianokiszonkę.
A w ten sposób. Sądziłam że masz jakąś teorię na temat kilogramów 😉
Mam jeszcze pytanie dot stałego dostępu do sianokiszonki.. czy nie jest większe ryzyko przebialkowania?? Nie macie z tym problemu?? Oczywiście przy stałym dostępie.
Mój koń jest na sianokiszonce prawie 2 lata, generalnie ma do niej dostep powiedzmy 20h dziennie. Nie, nie miałam takich problemów. Natomiast niewiele daje treściwego, w zeszłym sezonie gdy startował w skokach był TYLKO na sianokiszonce długi czas. Jak jechałam WKKW to już musiałam wrzucić więcej kalorii.
A w ten sposób. Sądziłam że masz jakąś teorię na temat kilogramów 😉


Noo zasadniczo  to mam  😂 jak mi jakis dietetyk wciskal ze koniowi wystarczy 5 kg sianokiszonki dziennie i ze te wszystkie sportowe na tym jadą 🙁
A powiedz jak w tej twojej skandynawii ta sianokiszonka wygladaz słyszałam opinie ze roznica ogromna (na plus)
Prześledzilam w wątku o COPD temat nebulizacji,mimo to mam kilka pytań
Wspomniał ktoś o dodatkowym używaniu( podczas nebulizacji) maski ,która zrobiła forumowa Escada.Ktoś cos może więcej powedzieć na ten temat,ponieważ nie mogę dotrzeć do konkretów.
Jeśli dobrze pamiętam ,margaritka pisała o nebulizacji solą hipertoniczna lub herbatkami ziolowymi.Możecie przybliżyć jakie to dokladnie herbatki,jak czesto możno to stosować jako zamiennik NaCl .
Znalazłam nebulizator (ludzki rzecz jasna) z przepływem 9 l /minute,pisałyście że im więcej tym lepiej(??)
Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi.Wiem,że niektóre z Was są bardzo doświadczone jeśli chodzi o sprawy nebulizowania kaszlaczków,dlatego polegam na waszych opiniach i radach,bo już parę osób bardzo mi pomogło
Ja jestem teraz w UK 😉
Niewiele mialam odczynienia w Polsce z kiszonka wiec ciezko mi cos porownac 🙁. W Szwecji na naszej farmie mielismy zawsze dwa rodzaje - "slabsza" i "mocna". Mój jadl te bogatsza, wygladal super - typ nieutuczalny, a przed pare miesiecy jadl tylko to (bez tresciwego), chodzil na piaszczysty padok. Takze chyba nie jest zla! Ale nasze konie (spprtowe) dostawaly 8-10kg dziennie. Na trocinach i niektore niedojadaly i tak. Moj mial praktycznie 24/7 w siatce.
W Angli powiedzialabym ze ta skiszonka jest taka pomiedzy tymk dwoma ktore mielosmy w SE, ale koń ją u w i e l b i a i zjada kazda ilosc 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 stycznia 2018 11:42
Czy raowiec może startować w zawodach skokowych ? W tym wypadku mówię o I stopniu i jedynym objawie : glucie  z nosa .
Jasne, że tak 🙂
Jest kilka koni, które z RAO wyższego stopnia chodzą wysokie konkursy 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 stycznia 2018 12:06
Equigrav kamień z serca , dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Pewno, jeżeli tylko Ci sie koń nie zacznie dusić na parkurze to dla nikogo nie ma poblemu - ani dla konia ani dla sędziów 😉
Warto tylko mieć na uwadze, że klenbuterol (Ventipulmin) jest na liscie substancji dopingujących🙂
U nas zapadła decyzja...autoszczepionka,trzymajcie kciuki bo nic na nas nie działa  🤔
Trzymamy 🙂
Jakie pi razy oko są koszty odczulania konia w PL? Wiem że ZALEŻY. Bardziej chodzi mi o to czy 200zł, 2 000 czy 20 000?  👀
Parę lat temu, bodajże z trzy czy cztery, to cena mieściła się w okolicach 1500 zł.
Przynajmniej w przypadku mojego konia.
Właśnie jak to jest z tymi substancjami zakazanymi przy leczeniu? Mi wetka przed ZO powiedziała, że w razie "W" wystawi kwitek na to, ze koń jest w trakcie leczenia. Taki papier ma jakieś znaczenie przy badaniach antydopingowych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się