Perfekcyjny makijaż

Kaarina, loreal true match
Martita   Martita & Orestes Company
28 stycznia 2018 12:35
Kaarina Mnie Loreal True Match podkreślał suche skórki, które sam tworzył. Kolory super ale podkładu nie lubię. A te nowe z Kobo?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 stycznia 2018 16:06
Affinitone mineral jest dość żółty, o ile dobrze pamiętam.
Kaarina, mac NC15
Nie wiecie może kiedy orientacyjnie będzie -49 procent w Rossmannie?
Gniadata   my own true love
28 stycznia 2018 19:47
[b]flygirl[/b] w marcu jakoś? tak bylo rok temu
Dzięki. :kwiatek:

Postanowiłam chociaż raz się do tego przygotować i zrobić tak, jak któreś dziewczyny w wątku o oszczędzaniu pisały i zrobić sobie zapasy. 😀

Polecicie mi jakąś bazę pod makijaż? Niedrogą, najlepiej matującą, wygładzającą?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 stycznia 2018 21:28
flygirl, jeżeli chodzi o oszczędzanie to porównaj ceny produktów w rossmanie i internetowych drogeriach, bo niektóre się bardziej opłaca jednak zamówić
np. mój podkład w rossmanie ma cenę regularną: prawie 70 zł, niby jakaś promocja i jest aktualnie za 45, a w drogerii internetowej jest za niecałe 30  🤔wirek:
Też mam zamiar to zrobić, jak już sobie skompletuję listę, co potrzebuję. Mój podkład to niestety tylko w SuperPharmie, więc na niego tam poluję w promocjach. Chociaż zastanawiam się, czy nie spróbować jeszcze Healthy Mixa. 👀 Próbowałam Bourjouis 123 i był w sumie ok, ale Pharmaceris jednak tańszy, a krycie takie samo. A tak przy okazji, to wam też Bourjois też się tak szybko kończy? Pharmaceris starcza mi na 2 razy dłużej, a pojemność o ile dobrze pamiętam mają taką samą.
flygirl, ja tam unikam baz pod makijaż. Czasem im mniej tym lepiej 😉 a jeśli chodzi o borjouis 123 i HM  to zupełnie inne podkłady. 123 jest dużo bardziej matowy i bardziej gesty, healty mix jest leciutki, a wykończenie nie do końca matowe. Moj 123 leży juz dość długo, bo jakoś sie z nim nie polubiłam, za to healthy mix jest super (chociaz nie utrzymuje sie tak długo jak bym chciała). Chociaz 52 jak sie utleni to juz dla mnie za ciemny na ten moment 🙁 a bladziochem to ja nie jestem
A to w sumie chyba w takim razie nie będę próbować. Ja wolę mocny mat i porządne krycie. 😀
Dramuta12, patrzyłam na EL, ale obawiam się, że teraz na zimę będzie jednak za ciemny. Ale chyba na wiosnę/lato zrobię kolejne podejście, skąd masz próbkę?
Teraz zdecydowałam się na krem BB Missha i mieszam go z Catrice HD.
A próbowałaś kiedyś coś z MACa?
little_girl, próbkę dostałam w sephorze 🙂. Maca nie miałam okazji nigdzie znaleźć, a bez zobaczenia koloru na żywo na pewno się nie zdecyduję. Z tego co mi moje ciemniejsze koleżanki 🙂  recenzowały to i tak byłby dla mnie za ciemny. Ten EL to jedyny podkład, którego nie musiałam przeciągać na szyję. Obawiam się, że latem może być mi nawet jakieś pół tonu/ton za jasny. Tonacja catrice za to przedziwacznie wygląda na mojej cerze.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2018 20:53
Mam healthy mixa, ale właśnie nie utrzymuje się tyle ile bym chciała.
Czy ten 123 nie zapycha? Mam cerę raczej tłusta na strefie T i ze skłonnością do zapychania :/
Ja przerzuciłam się z mixa, właśnie na 123 z powodu trwałości i nie odczułam żeby mnie zapychał, mam cerę mieszaną.  😉
Mnie też nie zapychał, w zasadzie to bardzo fajny podkład jest.😉
ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2018 16:20
Dzięki dziewczyny. Sprawdzę sobie w takim razie jak będzie się nosił na mojej twarzy 🙂
Dopiero teraz dotarłam do wątku. Dziękuję za propozycje! Ruszam po próbki w takim razie 🙂
Jeśli chodzi o podkłady to dla mnie (cera mieszana) absolutnym numerem 1 jest Maxfactor Face Finity, akurat mam odcień warm almond. Super się trzyma, nie robi mi efektu ciasta i też sprawdza się jako korektor (czyli nie na całą twarz, tylko punktowo, pod oczy). Kupiłam kolejną buteleczkę w hebe na jakiejś promocji za 35 zł. Także zaopatrzona jestem na długo  💃
Po kilku dniach testowania EL double wear jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. 😀
Mam skórę normalną ze skłonnościami do przesuszania, z przebarwieniami po bliznach (okropny zwyczaj rozdrapywania ran :mad🙂, ale bardzo o nią dbam. Zimą jest typowo neutralna, ale latem już znacznie wpada w żółte tony.
Kolor 1N0 jest bardzo ładny - hardcorowo jasny i neutralny. Aplikować trzeba rzeczywiście błyskawicznie, ale na całkowity mat zasycha po kilkunastu minutach. Pierwszy raz nałożyłam go bez bazy z czystej ciekawości jak będzie wyglądał i co zrobi ze skórą. Nie wysuszył, nie podkreślił skórek. Miałam nawet jednego strupa i się zastanawiałam co z nim będzie po nałożeniu podkładu (pomyślałam, że po jakimś czasie brzydko się na nim zbierze, wysuszy i niedoskonałość będzie bardziej widoczna). Nic takiego się nie stało - podkład usiadł, przykrył i został na swoim miejscu przez wiele godzin. Trzeba uważać z ilością, żeby nie zrobić sobie maski. Minusem (bez bazy/kremu) jest to, że cera wyglądała płasko, matowo. Później nakładałam z nawilżającą bazą, która nadała rozświetlenia, skóra wyglądała bardzo ładnie. Nawet po wielu godzinach nie czułam ściągnięcia.
Krycie jest bardzo, bardzo mocne. Jedna cienka warstwa zakryła mi wszystko (wydajny). Twarz wygląda w nim nieskazitelnie. Wytrzymał bez zmian 14 godzin.
Testowałam go około tygodnia, moja cera nie wysuszyła się ani trochę, nic mnie nie wysypało (a jeśli coś jej nie pasuje, odrazu daje o tym znać).
Dla mnie jest to hit i nawet się chyba pokuszę o stosowanie codzienne (uwielbiam efekt całkowitego krycia :love🙂, ale naprawdę trzeba mieć do niego zadbaną skórę. Mam wrażenie, że jeśli jest trochę wysuszona, są jakieś suche skórki, nie będzie wyglądał zbyt dobrze.
mils   ig: milen.ju
04 lutego 2018 10:52
Dziewczyny, ma któraś (lub miała) ten podkład Inglota w kolorze 20? Szukam do niego korektora, bo te Inglotowski mi nie podszedł. Macie jakiś sprawdzony, koniecznie hipoalericzny i baaardzo jasny korektor? :kwiatek:
mils, sprawdź catrice liquid camouflage 010 😉
Libeerte, mils, on nie jest bardzo jasny 😉
Widziałam w drogerii Kosmyk ten korektor z numerem 000 albo 005. Jeszcze jaśniejszy niż 010. Przelotem byłam i pamiętam że zdziwiłam się widząc taki nietypowy numer, tylko nie pamiętam dokładnie czy 000 czy 005.
Dziewczyny, co powiecie o podkładach z NYXa? 😉
Laski, szukam podkladu o kolorze mozliwie najbardziej zblizonym do L'oreala True Match Rose Ivory tylko nieco lepszej jakosci, zeby tak nie przesuszal i nie podkreslal skorek 👀 Najlepiej w podobnej klasie cenowej, chociaz mialam i drozsze podklady z Bobbi Brown i zaden kolor nie pasowal :/ bodajze porselein bylo najlepsze. Mam taka bardzo blada, rozowa zabarwiona cere, 99% jasnych podkladow wychodzi zbyt zolto/pomaranczowo, ktos doradzi? :kwiatek:
kokosnuss, może jakiś mineralny? Ja nie mogłam mieć żadnego w płynie, bo podkreślał skórki i pory, kupiłam annabelle minerals i zachwycona jestem. Nie wysusza, nie zapycha, w ogóle go nie widać na twarzy. Mam wersję mat, ale przerzucę się raczej na krycie, bo przy mojej pracy nie ma mowy by cokolwiek dało radę :P I tu też plus dla niego, że w moich ekstremalnych warunkach trzyma się naście godzin, mimo że przecieram czasem twarz ręką. Nie kryje jakoś mocno, ale ja szukałam tylko wyrównania kolorytu i lekkiego krycia - i do tego 2-3 warstwy sprawdzają się idealnie. No i dużo kolorków, można dobrać do cery 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 15:08
budyń, czy to Annabel Minerals można dostać stacjonarnie?
mils   ig: milen.ju
12 lutego 2018 15:10
emptyline w Warszawie, na Mokotowskiej bodajże.
Scottie   Cicha obserwatorka
12 lutego 2018 15:12
emptyline, w Warszawie na Mokotowskiej mają sklep. Mnie dziewczyna tam sprzedająca w 100% dopasowała odcień 🙂

Jednak u mnie się nie sprawdził- matujący był za mało kryjący, a kryjący świecił się po godzinie. Oba podkreślały suche skórki po jakimś czasie i okropnie wchodziły w rozszerzone pory. Niestety było to nie do poprawienia w ciągu dnia.

budyń, jak potrzebujesz czegoś "mocniej" kryjącego, to kup ich korektory. Serio, są godne polecenia i dobrze kryją.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się