Oficerki

Potrzebuje opinii na temat oficerek Mountain Horse Sovereign jesteście z nich zadowolone ? Są w miarę trwałe ?
Ma może któraś je w rozmiarze 37 lub 38 i mogłaby mi zmierzyć wkładkę ? :kwiatek:
Misia, uwielbiam je pod względem wygody. Naprawdę mega miękkie, ta podeszwa antywstrząsowa 😀 no miodzio. Ale trwałe nie są. Mam je na zawody. Brązowe. Już widać wytarcia/odbarwienia skóry.  Sama skóra jest dość cienka. ale mięciutka za to 😉
Mają cudowne zamki. jeszcze nie udało mi się ich zamordować.
Potrzebuję porady odnośnie oficerek Petrie. Według rozmiarówki pasuje na mnie 47/33, jednak z tego co słyszałam trzeba dodać 2-3 cm bo siądą a takich przy obwodzie 33 niestety nie ma  😀 I tu mam pytanie, czy 47/33 może jakoś sobie poradzą czy trzeba szukać czegoś innego? A jeśli czegoś innego to czy zna ktoś dobre oficerki z rozmiarem 39/40 i wymiarami łydki 47/33 + 3 cm żeby siadły (oficerki skokowe lub wszechstronne)?
Lia_Arya, jak kupujesz nowe (w sensie z obecnej produkcji) nie dodawaj więcej niż 1cm. Zmienili skóry i nie siadają więcej niż 1cm. Piszą o tym w instrukcji mierzenia.
epk dziękuję Ci bardzo!
[quote author=Lia_Arya link=topic=211.msg2727284#msg2727284 date=1509915033]
Potrzebuję porady odnośnie oficerek Petrie. Według rozmiarówki pasuje na mnie 47/33, jednak z tego co słyszałam trzeba dodać 2-3 cm bo siądą a takich przy obwodzie 33 niestety nie ma  😀 I tu mam pytanie, czy 47/33 może jakoś sobie poradzą czy trzeba szukać czegoś innego? A jeśli czegoś innego to czy zna ktoś dobre oficerki z rozmiarem 39/40 i wymiarami łydki 47/33 + 3 cm żeby siadły (oficerki skokowe lub wszechstronne)?
[/quote]
Mam dokładnie takie wymiary i IMO siadły z centymetr.
Czy ktoś bardziej obeznany w tacie mógłby mi doradzić...
szukam oficerek z usztywniana cholewka
Kiedys miałam Konig które uwielbialam ale niestety łydka mi urosła i czaś kupić nowe.
Przeglądając ogłoszenia znalazłam Cavallo Piaffe oraz De Niro- pytanie które lepsze?
czy ktoś mógłby mi pomóc rozszyfrować jaki to model de niro oraz jakie są wymiary? rozmiar 42 jak widzę czyli mam nadzieję coś jak 7.5 w konig...

Znowu za duże zdjęcie. Max. rozmiar to 960 px!
Usztywniana cholewka, czyli ujezdzeniowe? Te deniro to typowe, miękkie skokowki  😉
wiem, wiem tylko chciałam rozeznać rozmiarowke...
Na święta dostałam oficerki ujeżdzeniowe busse, przymierzanw wcześniej w sklepie, a dzisiaj wsiadłam na konia i myślałam że umrę, samo wsiadanie to była mordęga, tak mi się wbijały pod kolanami, a konia wgl w sumie nie czułam i moje pytanie brzmi czy one zejdą w dół i się jakoś sensowniej będzie jeździć?
Gillian   four letter word
31 grudnia 2017 06:23
zejdą 🙂
Powinny opaść, ale w razie problemu możesz spróbować jeździć w nich z wkładkami podnoszącymi pięty (były chyba takie dostępne kiedyś w Deichmannie).
Przyzwyczaisz się, ja na początku w swoich czułam jakby nogi kończyły mi się w kolanach, a teraz bym ich nie zamieniła 🙂 Ja bym na twoim miejscu je rozchodziła po kilkanaście min dziennie
cześć wszystkim,
czy w Polsce dostanę oficerki które będą całe sznurowane coś jak Celeris BIA? wydaje mi się, ze przeszukałam już cały internet i niestety nic nie znalazłam ;(
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
12 stycznia 2018 19:19
słuchajcie, potrzebuję pomocy

chciałabym kupić oficerki ujeżdżeniowe (takie klasyczne z wysokim łukiem przy kolanie). Przymierzałam się do Petrie Olimpic, ale po wymierzeniu mojej nogi i rozmowach z firmą okazało się, że mam niestety na tyle nieproporcjonalne nogi, że nie zrobią mi oficerek nawet na zamówienie://

Moje pytanie do Was
Czy polecicie jakieś oficerki z wysokim łukiem i krojem ujeżdżeniowym, które producent jest w stanie uszyć dla kogoś z bardzo dużą różnicą między obwodem łydki (szeroka łydka), a obwodami pod kolanem i kostki (oba te miejsca wąskie). Głównie problem oczywiście dotyczy "pod kolanem", bo petrie by znacznie odstawały, co nie wyglądałoby dobrze.

Cena, jaką mogę zapłacić to tak ok. 1800 maks.
A może Hippika? Oni mają jeden model oficerek ujeżdżeniowych
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 stycznia 2018 21:03
Kurczę, mam kiepską opinię o hippike. Być może błędną, ale mam wrażenie, że jakością nie powala. Wolę już dołożyć kilka stów i mieć coś naprawdę ładnego i dość trwałego. Chciałam uniknąć hippiki mimo, że w sumie najbardziej dostępna
Ewentualnie może Cavallo? Ja w hippikę również bym nie celowała, ale tak jak mówisz - jest najlepiej dostępna
Kurczę, mam kiepską opinię o hippike. Być może błędną, ale mam wrażenie, że jakością nie powala. Wolę już dołożyć kilka stów i mieć coś naprawdę ładnego i dość trwałego. Chciałam uniknąć hippiki mimo, że w sumie najbardziej dostępna

Mam swoje Hippiki Las Vegas 10 rok. Jeżdżę w nich od marca do mrozów czyli jakoś listopada/grudnia (zimą w termooficerach). Poza okresowymi wymianami zamków buty trzymają się super. Dodam, że jeździłam do maja 2017 po 2 konie dziennie.
Cavallo są super, ale w Polsce nie ma połowy modeli 🙁
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 stycznia 2018 10:23
Gaga_ - a one są ze sztywnej skóry czy raczej miękkie? I czy mogłabyś mi zmierzyć wysokość łuku? Bo przeglądam strony, ale nigdzie nie ma podanej tej informacji, a jest ona istotna dla mnie (mam krótką nogę i chciałabym, żeby coś wizualnie mi ją nieco wydłużyło  😉)

keirashara - patrzę na insignis - faktycznie piękne. i nie aż tak dramatycznie drogie więc moooże.... skontaktuję się ze sklepem. dzięki!! :kwiatek:
taggi, - ja jestem zakochana w tym modelu że sznurowaniem, jak znajdziesz dobrego przedstawiciela, to będę wdzięczna za namiary 🙂
Swoje cavallo mam 9 lat i dalej w nich śmigam i nie wstyd na zawody jechać... na ale są skokowe, a mi się marzy wysoki łuczek.
taggi, wysokość łuku myślę, że możesz sobie zażyczyć konkretną. Postaram się nie zapomnieć zmierzyć, ale z moją głową i milionem misji ostatnio łatwo nie będzie  😡
Skóra jest średnia, tj nie jest sztywna, jak w Cavallo, ale nie jest szmelcowato lejąca się.

Sama jak się ogarnę finansowo planuję zamówienie nowych Las Vegasów  😜
Dziewczyny, rozciągała któraś z Was oficerki za pomocą tych specjalnych pianek do butów?
Nie zniszczą mi butów?
oficerki Tattini, ktoś ma? pochwali się?
Czy robią oficerki Terranowa albo Retriverr w brązie?
Jak wypadają Breton'y z tą chropowata skórą? Nie ściera się to za szybko/pęka?
I przedewszystkim: czy one naprawdę są takie wąskie? Według tabeli szerokość L to 35,5cm, a mi potrzeba co najmniej 38cm
Mam retrievery, bardzo polecam. Tyram i po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe. 😉

Moon   #kulistyzajebisty
30 stycznia 2018 07:02
kozdanda, co prawda nie mam takowych, ale koleżanka ze stajni posiada te z chropowatą skórą i bardzo na nie psioczy - ma je chyba z pół roku max. a już wymieniała zamek i oddawała do szewca (nie pamiętam z jakiego powodu, ale podejrzewam iż coś ze skórą) Może nie jest z tych chuchających i dmuchających na oficerki, ale na pewno na myjki czy błotne padoki w nich nie chodzi, używa tylko do jazdy ;-)

Z kolei moje Hippici wiekowe, mające już ponad 6 lat dalej dzielnie służą. Raz wymieniałam zamek - odsyłałam do Hippici by pozszywali mi te "napy" które osłaniają zamki, bo się powycierały. Poza tym, ostatnio, niestety już zrobiła mi się mała dziura na łydce, ale szewc naszył łatkę i dalej żyją. A jeżdżę w nich cały rok, bo nienawidzę termokapciuchów więc nie mają ze mną lekko :P Są "skapciałe" ale to raczej moje odczucie, bo prezentują się dalej jak nówki no i kocham je miłością wielką i na pewno zaraz będę zamawiać kolejne (tym razem wyższe i być może z brązowym akcentem ;-) ) - ktoś zamawiał ostatnio? Jaki jest czas oczekiwania na uszycie takich robionych na miarę?
Moon, Zamawiałam w zeszłym roku w lecie - ok. 2 miesiące czekałam, o ile dobrze pamiętam. Chyba nawet 2 miesiąca + tydzień, ale na pewno nie dłużej.
PS: polecam z brązowym akcentem 😉))
Moon   #kulistyzajebisty
31 stycznia 2018 07:29
Sankaritarina, dzięki 🙂 Trochę długo, no ale jakoś będę musiała wytrzymać :P
Moon, Spytaj, może da się krócej. 🙂 Zamawiałam w lecie, to może sezon w trakcie, to wiesz, zamówień dużo.
Jestem zadowolona. Przysłano dokładnie takie, jak sobie wymierzyłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się