Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Hej a ja w zeszłym roku uścisnęłam dłoń Isabell Werth i spłynęło na mnie jeździeckie oświecenie
Od tego czasu nie myłam prawej ręki

Ps. Nie mamy nawet kwarcu 🙁 Co my wiemy o profesjonalnym jeździectwie...
Kastorkowa
Jaki objezdzacz? Kto mi konia da, jak sie okazuje że ja nic nie wiem?  Moze uda mi sie Vissiennej dobrze buty wypucować chociaż.
Ale wybaczam. Chociaz uważam, że oszukujesz i pewnie dokupujesz swoim paszy za 1000zl, albo je bijesz żeby puchły.

kajpo
Czekałam na Ciebie! Jak dotykalas Isabell to na 100% teraz wiesz wszystko o deptaniu kapusty.

Chyba musze iść spać 😉  😜  🥂
Shit. za pensjonat mojej kobyły za jej dziecięcych lat płaciłam 350zł, jak prawem jako 2latka wyglądała tak i to bez kwarcu ?! co więcej, praktycznie 24h na dobę na dworze !

Kastorkowa   Szałas na hałas
29 stycznia 2018 21:26
Ja to myślę, że jak moje chłopaki tak wyglądają teraz to jak im sprawię stajnie za 1500 z kwarcem obowiązkowo to mogą śmigać GP na dzień dobry  🙂
Sotniax no bezczelna ta Twoja kobyła  🤣
Sotniax
350zł? Boj sie Boga
Gillian   four letter word
29 stycznia 2018 21:28
eee... a ja wiem gdzie to 😀  i nic mnie nie dziwi 😀
KaNie Ciekawa jestem czy macanie ludzi z topowej czołówki to aby najlepsza droga na rozwój jeździecki?
Z drugiej strony ciężko się powstrzymać gdy są na wyciągnięcie ręki. Warto próbować. Pokusa jest silniejsza 😁
Ciekawe czy już się przyzwyczaili, że na ulicy za rogiem czają się zdesperowani luzacy drugiej kategorii tylko po to żeby macnąć z zaskoczenia  😀
Sotniax
350zł? Boj sie Boga


no właśnie teraz tak myślę że koń poszedł na zmarnowanie bo nie wykładałam 1,5 tys miesięcznie na pensjonat..  😕
bnw   This is how I make the world my claim!
29 stycznia 2018 21:30
KaNie Ciekawa jestem czy macanie ludzi z topowej czołówki to aby najlepsza droga na rozwój jeździecki?


Myślę, że zależy to od tego czym - i po czym - macasz.
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 stycznia 2018 21:31
Bnw pozamiatałeś  🤣  🤣 👍
bnw masz jakieś doświadczenia i chcesz się podzielić?  😀
vissenna   Turecki niewolnik
29 stycznia 2018 21:33
No i co z tego, że jestem koleżanką jakiejś figury. Obecnie nie mam kwarcu na ujeżdżalni. To już się nie liczę, bo nie mam dobrej stajni ani warunków 🙁
Idę płakać do kąta...  😕

kajpo Generalnie na takich zawodach gdzie się pojawia top jeźdźców, to raczej nie ma luzaków drugiej kategorii. No i wszyscy mniej więcej ogarniają kiedy komuś mogą zająć czas. Na takich zawodach luzakom nie wypada się uganiać i macać sław.  😉

Och, żeby tak się dało, że łaska jeździecka spłynie na macanta, to już by mnie zamknęli za stalking  😂
[quote author=kajpo link=topic=190.msg2752524#msg2752524 date=1517261315]
KaNie Ciekawa jestem czy macanie ludzi z topowej czołówki to aby najlepsza droga na rozwój jeździecki?


Myślę, że zależy to od tego czym - i po czym - macasz.
[/quote]

hahahahaha leżę  😵 pora na gorącą kąpiel, zdecydowanie,  bnw wygrałaś internety  😂
bnw   This is how I make the world my claim!
29 stycznia 2018 21:35
Bnw pozamiatałeś  🤣  🤣 👍


Hmm, akurat dzisiaj odkurzałem, ale domniemuję, iż nie o to chodzi.

bnw masz jakieś doświadczenia i chcesz się podzielić?  duży uśmiech

Czy to jest coś, co Anglosasi zwykli nazywać banbait (tudzież ban-bait)?

hahahahaha leżę  zemdlal pora na gorącą kąpiel, zdecydowanie,  bnw wygrałaś internety  wysmiewa

W sumie pierwszy raz coś... wygrałam. Jednak te gendery mają pewien plus: można po raz drugi zrobić coś po raz pierwszy.

Chociaż po przemyśleniu opcji... nie, lepiej już zamilknę.
ja tez znam tą stajnie, ale nie będę się wypowiadać.
bnw masz jakieś doświadczenia i chcesz się podzielić?  😀

się rozmarzyła no  😁
vissenna   Turecki niewolnik
29 stycznia 2018 21:40
Czy jest na sali ktoś, kto macał Valegro i Dujardin?!   👀
Muszę szybko taką personę pomacać, to może się nauczę czegoś nowego przed tą olimpiadą!   😁

kajpo Werth też da radę! Mogę Cię pomacać?  😎
bnw przepraszam,to przez tą głupawkę 😀
Visenna ale łapanie jeździeckich guru na zawodach jest dla amatorów. Prawdziwy stalker powinien umieć wyśledzić na weekendowych zakupach albo spacerze w parku  😀 Wtedy też łatwiej dorwać z zaskoczenia.
bnw nie za bardzo jestem oblatana w tych hasztagach... Czy do tego przydatne będą... zęby? 🍴
bnw   This is how I make the world my claim!
29 stycznia 2018 21:48
bnw nie za bardzo jestem oblatana w tych hasztagach... Czy do tego przydatne będą... zęby? 🍴


banbait -> w sumie dosłownie to "bano-przynęta" i oddaje to cały sens. Opowiedz o tym, czym i kogo chciałbyś macać... a potem "Drogi użytkowniku, otrzymujesz dożywotniego bana za gorszenie nieletnich". Czy coś.
Ale ty sam poruszyłeś kwestię kogo-czym-po czym i że ma to znaczenie  😀 Więc uznałam ze może masz jakieś fajne i przydatne triki. I tam zaraz zgorszenie  🙄 Może wystarczy trącić małym palcem lewej stopy
I tan galop w fotelowym dosiadzie z koniem totalnie zawalonym na przodzie.  😲
Ale ważne, że pro ganasz jest!


To ten fotelowy dosiad w końcu jest zawsze błędny, bo się pogubiłam?
Iza-bellowata a ile jestes w stanie wymienić sytuacji kiedy fotelowy dosiad jest OK?
W skrócie - podobno jest nie ok w kłusie anglezowanym, w cwiczebnym nawet najlepsi jezdzcy jezdza często fotelowo. W galopie tez widuje, zwłaszcza w skokach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2018 22:04
Mam zdjęcie z Beezie Madden, a Ingrid Klimke udostępnia moje fotki na swoim insta, fb i stronie. Sorry.
Wydaje mi się że zrobiliśmy tu wystarczający offtop, więc chyba lepiej rozwinąć temat warto zapytać w wątku o dosiadzie lub dla żółtodziobów. Podpowiem tylko, że ten obrazek który nam się przewinął był bardzo nieładny I tak jeździć nie należy.
Strzyga ja czyściłam Rothenbergerowi strzemiona szczoteczką do zębów. Nic nie wiesz o życiu  😎
Ci co na islanderach jeżdżą i Walkerach -  Ci fotelowo siedzą 😉
To przepraszam za offtop, ale po prostu temat juz sie pojawil we wątku pt. Poprawny dosiad, i na pierwszej stronie quantanamera całkwiem mądrze chyba pisze ze najwazniejszym celem jest pozostawanie w równowadze z koniem, które jest mozliwe przy fotelowym dosiadzie, jest tam tez zdjęcia Carla Hestera który siedzi w ten sposób.
Trochę dziwna ta rozpoczęta w innym wątku dyskusja, z jednej strony wszyscy kiwają głowami nad koniecznością uczenia książkowych podstaw, a z drugiej kilka osób jako błędy (sic!) dosiadu podaje przykłady jeźdźców, którzy nie tylko zawodowo zajmują się końmi, ale i mają ze sobą bagaż wyników sportowych, potwierdzających ich umiejętności. Czyżby nikt ich biedaków nie nauczył podstaw? cool

Taki na przykład pan ma "błędy" dosiadu?


I taka pani też?


Albo weźmy sobie na tapetę coś zupełnie świeżego, tegoroczne ME seniorów w Rotterdamie. Fotka treningowa absolutnie szałowej pary (Carl Hester i Uthopia):
Ten obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj, aby zobaczyć cały obrazek. Oryginalne wymiary to 1024x575.


No masz ci los, kaplica i taaaaki fotel, że lepszego to i w Ikei nie znajdziesz. ke
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2018 22:14
iza-bellowata, powiem tak. Można tez zobaczyc ludzi wygrywających GP w skokach, którzy tylko cudem utrzymują sie w siodle. Można? Można. Ale lepiej uczyc sie poprawnego dosiadu niz liczyć, ze cuda obejmą tez nas 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
29 stycznia 2018 22:22
Dodatkowo mówimy tu o wyjątkowej sytuacji, czyli o dosiadzie w kłusie wyciągniętym na koniach o wielkim wykroku. Wtedy można faktycznie lekko przesunąć się na tylni łęk by zachęcić konia do otwarcia łopatki. Ale przecież nikt normalny nie jeździ w ten sposób cały czas...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się