Siatka na siano - z małymi oczkami

n, najprościej będzie chyba napisać przez fb Piece of Hay z pytaniem o pojemności, z tego co wiem, to były sprawdzane pod kątem pojemności (tzn. ważone). Właścicielka na pewno doradzi. Te większe worki wcale takie małe nie są, myślę, że 1,5 kostki wejdzie bez problemu... Choć sama używałam tylko poduchy (chyba tej 120 cm) i nie wiem, ile dokładnie mieściła w kostkach czy kg, akurat mieliśmy siano belowane, ale spokojnie wystarczało na całą noc dla dużego i żernego konia.
problem w tym, że jak widać niektórzy  pakują do tej samej siatki 10 a inni 20kg. A kostka siana to dla mnie pojęcie tak samo precyzyjne ja miarka paszy 😉 No i u nas też ładują z beli, więc nie jest tak sprasowane jak kostka, dlatego miałam nadzieje, że ktoś ma jakieś porównanie albo doświadczenia na żywo.
ed
n mam dokładnie tą z linka tylko w tej mniejszej wersji bo miały służyć tylko jako zajęcie podczas czyszczenia przed jazdą ale są  tak pojemne że wiszą na stałe. Korzystam z ich siatek już prawie 2 lata, po za przybrudzeniem wyglądają jak nowe. I jestem mega zadowolona. Nie wiem co musiałoby się stać żebym wróciła do karmienia z paśników czy luzem.
koniczkowaaa dokładnie taką kupiłam. I po jednym dniu była już podarta a po drugim poszła do śmieci. No i konie się w nią plątały mimo zabezpieczeń i  naciągania siatki kilka razy dziennie. W sumie też przez to zniechęciłam się do balotów.
ed
n
Chodzi mi właśnie o tą duża. 15 kg na prawdę bez problemu wchodzi. Napchana maksymalne zmieściła u mnie  23 kg . Busse jak dla mnie zdecydowanie przegrywa  gorszym ładowaniem i trwałością.
dziękuję wszystkim, zamówiona 🙂 (chociaż troszkę większa, tak na wszelki wypadek 😉)
Kupiłam rok temu siatkę na siano busse professional duża i jestem mega zadowolona. Sitaka naprawdę duża, pojemna i wytrzymała. Postanowiłam kupić w tym roku drogą taka samo a przyszła siatka prawie o polowe mniejsza choć na opakowaniu jest napisane że gross. Moja stara siatka ma prawie 150cm a ta ze 100. Jak ja kupowałam kiedyś to wydawałam mi się już w tedy naprawdę duża. Czy to możliwe że ona się aż tak rozciągnęła cy porostu robią je teraz mniejsze? O.o Miał ktoś podobny problem?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2018 12:43
karoszata One się mocno naciągają po jakimś czasie, a do tego rozmiary różnią się trochę w poszczególnych kolorach- turkusowe są największe (przynajmniej te, które ja mam, może kwestia partii).
karoszata, tak, ja. Nie doszłam jednak do tego jaką powinnam kupić, żeby była największa. Ostatnio kupiłam siatkę z BR i mimo, że też niby 120-tka to jakaś taka niewielka po napełnieniu.
a do tego rozmiary różnią się trochę w poszczególnych kolorach- turkusowe są największe (przynajmniej te, które ja mam, może kwestia partii).


Ja tak miałam tylko w siatce ze Shires. Kupiłam dwie takie same dla mnie i koleżanki, ale w różnych kolorach, żeby nam się nie myliły. Okazało się, że niebieska jest większa niż granatowo/czerwona.  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2018 16:58
Alaska Kojarzę te Shires (kiedyś takie miałam, identyko jak Busse, chyba ten sam producent tylko metki inne dają) Ja nie mam niebieskich, ale mam 4 czarno-turkusowe i 2 całe czarne i 2 czarno-czerwone. Te turkusowe są zdecydowanie większe od pozostałych, z czerwonymi paskami wypadają najmniejsze. Przypuszczam, że to kwestia tworzywa z którego są konkretne sznurki, barwniki potrafią zmieniać właściwości tworzyw sztucznych i myślę, że ten turkusowy jest po prostu najbardziej rozciągliwy. Ale też może to być kwestia partii sznurka, choć jedną siatkę mam rok młodszą a też jest taka duża.
Od dawna testuję różne siatki. Mam większość busse, tych czarno niebieskich. wytrzymują średnio pół roku, potem je zaczynam cerować, sznurkami z siana 😀
Wydaje mi się, że najlepiej sprawują się siatki `z Kraemera. Co prawda trzeba od razu wymienić górny sznurek na grubszy ale siatka mimo, ze wygląda na bardziej cienką i lichą, niz busse, to wytrzymuje dłużej.
No właśnie ta większa jest turkusowa czarna a nowa granatowo czarna. Dziękuję za informacje spróbuje ją wymienić 😉
Hej🙂 Siatki na balot - jak u Was z trwałością? Kiedyś miałam siatki z Korszy, teraz z Your Lucky Farm (te zielone), chyba te same ma Piece of Hay. Chyba żadna nie wytrzymała dłużej niż 1-1,5 roku. Znacie jakieś trwalsze czy to norma?
[quote author=Dorcysia link=topic=19.msg2749636#msg2749636 date=1516381421]
Od dawna testuję różne siatki. Mam większość busse, tych czarno niebieskich. wytrzymują średnio pół roku, potem je zaczynam cerować, sznurkami z siana 😀
Wydaje mi się, że najlepiej sprawują się siatki `z Kraemera. Co prawda trzeba od razu wymienić górny sznurek na grubszy ale siatka mimo, ze wygląda na bardziej cienką i lichą, niz busse, to wytrzymuje dłużej.
[/quote]


Te z busse wytrzymują u mnie podobnie i tez ceruje sznurkiem od snopo haha 🙂 za to mam dwie z piece of hay już rok i są nienaruszone, będę wymieniać wszystkie na tą firmę.
Ja mam drugą czarno niebieską z Busse. W pierwszej wyżarł mi dziurę, a potem zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Drugą mam od prawie roku i jest spokój 😉
Właśnie wypatrzyłam cos takiego:
https://www.boerenwinkel.nl/nl/product/2920/13992/paard/stalverveling/hay-slowfeeder-grey-diam-40-cm-kunststof

Z jednej strony zamysł fajny, łatwo napełnić i zawiesić, z drugiej strasznie to małe, chyba by trzeba było co godzine napełniać no i dziury dośc małe, żeby skutecznie spowolnić jedzenie. Jednak ogólnie pomysł niezły.
Czy w Polsce są dostępne slow feedery plastikowe lub inne jak Eazigrazer, Kiwi Feeder, Helix Feeder, powiedzmy pojemnik z plastikiem z dziurkami zamiast siatki? W zasadzie cokolwiek co nie jest siatką? :P
a torba?
zależy mi głównie na tym, żeby koń jadł z jak najniższego poziomu, tu są fajne poduszki (horse pillow), ale może coś trwalszego i większego?
Dorhej jeśli to ma służyć w stajni to zerknij na ten podajnik http://www.kerbl.com/catalog/ShowArtikel.aspx?siteID=2&siteTyp=1&SKCatalogID=555068&SKLanguageID=2&SKTreeParentID=555342&SKTreeID=555395&SKProductID=2273098

edit: doczytałam, że chodzi o plastik
ja ta siatkę http://allegro.pl/gesta-siatka-na-pilkochwyty-pp-45x45mm-fi-4mm-i6045797485.html tylko fi 5mm nakładam na balot i pierwsza kupiona w 2016 wytrzymała do września 2017. W wrześniu kupiłam ta samą i po miesiącu niewytrzymała... mój koń niszczyciel wygryza dziurę w niej nawet na 30 cm. Jakiś pomysł na mocniejszą siatkę ?
McBetka metal też byłby ok, coś trwalszego niż kordura poduszki 😉 a są w Polsce te Kerble? ile kosztuje? Bo ten co znalazłam na art-horse to kosztuje 1000 zł 😉 trochę dużo 😉
Dorhej jest to dostępne w Polsce ale właśnie tyle kosztuje... Jeszcze jest coś takiego ale tego już nisko nie powiesisz podajnik to kosztuje ok 400zł, no i ew mocne torby powieszone nisko torby   ok 260zł mała i 350 duża.

edit. skróciłam linki

łojoj, no dobra, trzeba coś wymyślić innego w takim razie 😲
Robił ktoś sam siatkę na balot siana z piłkochwytów? Kupiłam siatkę w jednym kawałku-prostokąt muszę ją teraz zszyć, jak najlepiej to zrobić?
co prawda nie na balot, ale robiłam. Kupiłam kilka metrów cienkiej linki polipropylenowej za kilka zł w castoramie i złączyłam dwa boki, oplatając je linką, przewlekając ją przez wszystkie oczka po kolei (no taka spirala wyszła wokół złączonych boków). Zajęło mi to z 5 minut (bok 1,6m), a trzyma się bardzo dobrze.
dea   primum non nocere
07 lutego 2018 08:37
Ja robiłam na balot (boksowe zresztą tak samo). Sznurki sizalowe, wiązane. Może to niewyględne, ale do tego celu się sprawdza - jak polskie wino jabłkowe 😎. Po paru latach "murszeją" na dworze, ale jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby tyle paśnik wytrzymał. Tzn. paśnik trzymał, ale albo stajnię trzeba było zmienić (i podstawę zostawić, siatkę zdejmowałyśmy, cięłyśmy ...), albo nie miał kto go ładować  🙄
Spirala jest o tyle słaba, że jak walnie w jednym miejscu, to wokół się rozplecie i będzie duża dziura. Ja robię łańcuszek, przekładając wokół spinanych oczek siatki każde oczko łańcuszka. Jak się zrobi po dwa oczka łańcuszka na jedno oczko siatki to idealnie trzyma. Zaleta jest taka, że się nie pruje, jak trzaśnie w jednym miejscu.
Dzięki  :kwiatek: wiążesz każde oczko łańcuszka na supeł? Właśnie zastanawiam się jak przepleść sizal żeby nie rozpruła się cała siatka, jak puści w jednym miejscu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się