Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Pandurska, No to ja też mam coś koło I/J w tej chwili, ale może to też jest kwestia budowy, tak jak Naboo, wspomniała. Mi w chuście więcej miejsca od dziecka zajmują cycki i nie mogę mu odpowiednio wysoko podciągnąć kolanek. Tzn mogę jeśli zamotam go niżej, ale wtedy ma nos w cyckach i go duszę. 😵
No nie da rady, albo ja nie umiem.
Julie - sto lat dla Gabrysia!!! 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 stycznia 2018 06:31
Julie, niech żyje dorosły, poważny człowiek!
BTW, dziś mi się śniło, że byłyśmy razem na porodówce...
ekuss   Töltem przez życie
30 stycznia 2018 09:24
Lotnaa Julie Sto lat dla pociech :kwiatek:

kenna Trzymam kciuki, zeby bylo coraz lepiej 🙂

[quote author=Cynamonowa_ link=topic=74.msg2747648#msg2747648 date=1515849297]
ekuss tak jak maleństwo pisze, Jan wydaje się być uniwersalne i łatwe w wymowie dla każdego. A z ciekawości czemu dajecie polskie imię, a nie islandzkie? Rozważacie powrót do kraju?

Mnie dla dziewczynki podoba się Saga strasznie, no ale my gustujemy we wszystkim co skandynawskie... chociaż rozważała bym mocno zasadność dawania takiego imienia w Polsce. Jak herbata😉

[/quote]

Tak sie przyjelo imie Jan, ze nawet rodzice pytaja kiedy bedziemy malowac pokoj dla Jasia 😀 Takze raczej zostaje. Ktos pytal czemu nie mozemy dac imienia, ktore juz jest w rodzinie- jakby to byla dalsza rodzina to bym sie nie zastanawiala, ale jest to najblizszy kuzyn Jasia, wiec nie wiem...

Co do islandzkich imion to jakos glupio jak rodzice Polacy i nagle dziecko z islandzkim imieniem. Pomijam juz fakt, ze islandzkie imiona mi sie srednio podobaja, a wiekszosc cos znaczy (np. imiona jak Úlfur (wilk), Björn (niedzwiedz), Steinar (kamienie  😁 ), Hjálmar (kaski) itd...

Jakby byla dziewczynka to by byla Florentyna 😀 Takze jeszcze mniej islandzkie  😁
Swoja droga planujemy zjechac do Polski za kilka lat. Islandia robi sie coraz gorsza dla zwyklych mieszkancow, bo licza sie tylko turysci i wyciaganie z nich pieniedzy. Obecnie jest bardzo mala roznica jesli chodzi o zycie w Polsce, a tutaj. W dodatku ceny sa przerazajace,a jak zarobki ustawowo podniosa to zaraz nowy podatek czy ceny w sklepach wzrastaja 10x wiecej. No i czeka nas kolejny kryzys  😁


Co do Szumisi to sie skusilam i zamowilam. Zobaczymy czy sie sprawdzi, ale tak sie skubany wierci ciagle, ze cos czuje ze Szumis moze byc pomocny  🤣

Dziewczyny, meczy mnie jedno- ile tak naprawde potrzebuje ubranek? Raz mi sie wydaje, ze mam juz wystarczajaco, potem ukladam i przebieram w nich i wydaje mi sie, ze mam o wiele za malo. Ile butelek? Zamowilam dwie 125 ml i dwie 230ml. Wystarczy?

Tak na zakonczenie dodam, ze nie polecam zakupow ciuszkowych na aliexpress. Mam w domu dwa psy i do glowy mi przyszla mysl zrobienia im zdjec z ubrankiem dla malego, na ktorym bedzie napis ,,New member of the pack''. Ubranko przyszlo. Napis? ,,Member new pack of the''  😁 Takze ten...
ekuss, też mam ubrankowe dylematy. Czy starczy, czy te będą właściwe. Sporo osób podpowiada, żeby nie brać żadnych wymyślnych i trudno zakładalnych. Podobno najwiecej przydaje się body i pajacyków.

A Ty chcesz karmić piersią czy butelką?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 stycznia 2018 09:49
ekuss, troje dzieci mam, butelki nie uzylam nigdy zadnej 😁 oprocz takiej zakonczonej miekka lyzeczka do podawania pierwszych kaszek 😉
ekuss ubrankowe dylematy chyba mamy wszystkie przy pierwszym dziecku  😉 ja też oczywiście,  ale doszłam do wniosku że już absolutnie nic nie kupuje,  wszystko wyjdzie jak mały już się urodzi,  a przecież w każdej chwili można coś dokupić  😉
Ja butelki mam dwie,  jedną z darmowej paczki,  które dostawaliśmy w szkole rodzenia i drugą Canpol Habermann,  którą poleciła położna,  żeby mieć na wszelki wypadek,  z tym,  że ja mam zamiar karmić piersią,  więc w więcej butelek się nie zamierzam zaopatrywać  😉
Szalona habermann jest świetna. Lilka ogólnie jest na kp ale jak zostaje z tatą czy z kimś to dostaje butle z odciągniętym. Nie zaburza odruchu ssania, nigdy nie trafiły nam się jakieś przeboje z kolką czy z nałykaniem powietrza. Warto mieć na w razie W

Julie a na plecach? ja wrzuciłam ostatnio Lil pierwszy raz i absolutnie jest to genialne rozwiązanie, można nawet rybę usmażyć bez obaw że tłuszcz na dzidziola chlapnie albo pranie poprasować



A z innych sposobów dezaktywacji wszechwędrującego potwora:








a tak w ogóle...moje dziecko samo nie siada, nie raczkuje w pełnym tego słowa znaczeniu ale....wstaje przy meblach i stoi  😵 🤔

maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 stycznia 2018 11:21
krysiex213, oj, uśmiałam się z tych zdjęć! A w ogóle, to chyba pierwszy raz widzę Twoje zdjecia i... Jakaś Ty ładna!
ekuss   Töltem przez życie
30 stycznia 2018 11:52
Ja tez zamierzam karmic piersia, ale roznie to bywa. Czasem pokarmu nie starczy itd. W kazdym razie o butelki jestem spokojna juz 😀
Tez czytalam, zeby sobie odpuscic spodenki itd, bo zazwyczaj nie sa praktyczne i kupic glownie body/pajacyki. Tylko nie mam pojecia ile, wiec zamawiam co mi wpadnie w oko, w razie czego zawsze moge oddac do czerwonego krzyza 😀

Polecacie maty edukacyjne i lezaczki/bujaczki? Nie chce przesadzic z zamawianiem rzeczy, ktorych potem nie uzyjemy.
krysiex213 na ostatnim zdjęciu jak Chodakowska wyglądasz😉, a patent na dziecko w kartonie genialny 😂

Mówicie, że ta Haberman daje radę? Ja co prawda butelki będę potrzebować dopiero na roczek Olafa, jak mnie w domu nie będzie, żeby tata odciągniętym karmił, ale już i tak mam czarne wizje, że mi się dziecko na cyca zbuntuje przez to:/ mam medele calma, z laktatorem kupiłam...


Co do islandzkich imion to jakos glupio jak rodzice Polacy i nagle dziecko z islandzkim imieniem. Pomijam juz fakt, ze islandzkie imiona mi sie srednio podobaja, a wiekszosc cos znaczy (np. imiona jak Úlfur (wilk), Björn (niedzwiedz), Steinar (kamienie  😁 ), Hjálmar (kaski) itd...

Tak na zakonczenie dodam, ze nie polecam zakupow ciuszkowych na aliexpress. Mam w domu dwa psy i do glowy mi przyszla mysl zrobienia im zdjec z ubrankiem dla malego, na ktorym bedzie napis ,,New member of the pack''. Ubranko przyszlo. Napis? ,,Member new pack of the''  😁 Takze ten...


Mega te imiona! Ale masz rację, do polskiego nazwiska nijak pasują...
Z ali też zamawiałam ubranka, nietrafione zupełnie- raz, że rozmiar do pupy, to sprały się w pierwszym praniu 🙄
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
30 stycznia 2018 12:02
A ja używałam głównie spodenek / półśpiochów, bodziaków i bluzeczek normalnie zakładanych przez głowę. Pajace w sumie tylko na noc. W życiu nie ubrałam śpiochów ani kaftaników. Także każdy swoje standardy wypracowuje ;P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 stycznia 2018 12:18
Julie, spóźnione sto lat dla Gabrysia!!!  😍

ekuss, dzięki!
A co do ciuszków, to dla mnie najważniejsze na początku było to, żeby wszystko się rozpinało - koszmarnie wspominam bodziaki zakładane przez głowę, bo dziecko i tak się drze, więc można sobie oszczędzić stresu.

krysiex213, pierwszy raz Cię widzę! Ale wy ładni!!!
Dziewczyny, ktore mialy "przeboje" ciazowe.  Jak dlugo teoretycznie moga przetrzymywac ciezarna, ktorej sacza sie wody plodowe (stan matki i dziecka ok) na podtrzymaniu?

Moja przyjaciolka trafila przedwczoraj do kliniki w koncowce 34tc wlasnie z tego powodu. Wyhamowali na szczescie akcje, maly siedzi bardzo nisko, wiec  tych wod nie ubywa jakos szybko. Ona dostaje antybiotyki i cos tam na zahamowanie skurczow. Niby mowia, ze chca dotrzymac ja do piatku, ale potem jest weekend i..no wlasnie. Ktos mial taki przypadek?

Najsmieszniejsze, ze miala miec termin niemalze, jak ja, lezy sale oboj "mojej" i jak weszlam na oddzial o tej samej porze roku,zobaczylam znajome pielegniarki, poczulam szpitalny "smrodek", to mi sie ugiely nogi  🙁
ekuss, bodziaki kopertowe i spodnie bez gumek jak najbardziej są wygodne. Spokojnie możesz kupować od razu też większe ciuszki. Trudno jest zgadnąć z jaką wagą się dziecko urodzi a przynajmniej nie żal potem że się niepotrzebnie kupiło. Ada mając 56 cm nie tonęła jakoś mocno w 68 😉
Jeśli nie wiesz ile kupić to sobie policz racjonalnie 😉 Ile ciuszków potrzebujesz żeby zapełnić pralkę, jak często możesz prać (miejsce do suszenia) itp. i pomnóż pralkę x2. To takie wygodne minimum. Reszta ubranek zalicza się do kategorii "jakie śliczne! koniecznie muszę kupić"  😀
Z tymi ubrankami to od dziecka tez zalezy. Teraz lecimy z rozmiarem 62, ten sam zestaw co miala Sara, niczego nie dokupilam. I o ile przy Sarze mialam wrazenie ze tego sa jakies nieskonczone ilosci tak przy Helci pralka chodzi dzien w dzien, tak sie obsrywa!! I Sara ten romiar nosila ze 2-3 mies a Helena juz wyrasta. Tak wiec ciezko powiedziec. Jak bym miala termin na pozna wiosne lub lato to bym szla w body i spodenki/polspiochy a nie pajace, bo o wiele latwiej ubierac i przewijac.

Sto lat dla Gabrysia!!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 stycznia 2018 12:37
Pandurska, na zdrowy rozum - jak się sączą wody, to środowisko nie jest sterylne. Mnie to by martwiło. 34tc to nie jest już chyba tragedia. Ale, z drugiej strony, lekarze pewnie wiedzą co robią.
Cynamonowa_ no położna nam mówiła że najlepiej właśnie zakupić albo Medela Calma,  albo Canpol Habermann,  tego Habermana poleciła trochę bardziej ze względu na dostępność i cenę.  No i fakt,  jest prawie w każdym sklepie w którym byłam i nigdzie cena nie przekraczała 30 zł,  także chyba jest to dobry wybór jeśli ma być w razie "w".
Lotnaa Wlasnie doczytalam w sieci, ze niektore mamy leza tak nawet pare ladnych tygodni. No ale caly czas podaje sie antybiotyki i sprawdza krew pod katem infekcji. Ciekawe, co postanowia lekarze. 34tc. to nie tragedia, ale dziecko sie rozwija prawidlowo i gdyby ja dali rade potrzymac te 2 tyg, to moze maly dobilby do wagi, z ktora mogliby szybciutko go zabrac do domu. Oj fajnie by bylo.
Dziękuję za życzenia dla Gabrysia :kwiatek:
Nie mogę uwierzyć, że on ma 5 lat. 😲 Mój malutki, słodki syneczek Gabudyń. 😁
A Ignaś dziś kończy cztery miesiące. Jeszcze mogę go bezkarnie, ciągle całować w policzki i nóżki. Gabryś już co raz częściej sobie nie życzy. 😁

krysiex213, Lil wiadomo, słodka, ale jakaś Ty piękna i młoda 😍 Super fotki!
Z chustą już sobie dam spokój skoro Gienia się zaoferowała, że mi pożyczy Bondolino. Potem kupię własne nosidło.

ekuss, bodziaki kopertowe i spodnie bez gumek jak najbardziej są wygodne. Spokojnie możesz kupować od razu też większe ciuszki. Trudno jest zgadnąć z jaką wagą się dziecko urodzi a przynajmniej nie żal potem że się niepotrzebnie kupiło. Ada mając 56 cm nie tonęła jakoś mocno w 68 😉
Moi obaj synkowie tonęli przez pierwsze dwa tygodnie w rozmiarze 56 i nosili najpierw 50.
Gabryś urodził się 3500 g i 53 cm, Ignaś 4110 g i 56 cm. Ignaś teraz jest pomiędzy 62 a 68.
Julie wszystkiego najlepszego dla Gabrysia i dla Ignasia z okazji 4 miesięcznicy.  😉 Niech rośnie zdrowo.
Ja dla odmiany nie lubię kopertowych bodziaków, tyle zapinania... a te zakładane przez głowę rachu ciachu i już ubrany. Spodenki i półśpiochy jak dla mnie w pierwszym miesiącu odpadają. Bałam się że podrażnią pępuszek. I pajacyki koniecznie rozpinane w kroku. Mam pare takich nierozpinanych i idą do wywalenia. Kompletnie niepraktyczne. Za to uwielbiam śpioszki szkoda że tak ciężko dostać jakieś fajne w sklepach.
Coś się stało Franiowi, śpi dzisiaj cały dzień, zrobiłam już 2 prania, przejrzałam cały internet  i zaczynam się nudzić. Boję się co to będzie w nocy....
ekuss   Töltem przez życie
30 stycznia 2018 15:59
Tak srednio ile idzie powiedzmy spioszkow czy body dziennie? Mam ubranka od rozmiaru 50 do 80, wiec o rozmiar sie az tak nie boje. Prac moge non stop (i lubie  😁 ). Chyba po prostu bede zamawiac jak leci, w sumie lepiej za duzo niz za malo.
Dziękuję w imieniu Gabrysia. :kwiatek:

ekuss, Nie przewidzisz ile idzie dziennie. Ja znam słynne "obsranie po pachy" tylko z opowieści. Niektóre dzieci ulewają, niektóre się ślinią...
Mi idzie kilka śliniaczków dziennie i często piorę je ręcznie. Mam problem, żeby uzbierać pełną pralkę ubranek Ignasia, więc piorę jego rzeczy częściowo z Gabrysia i moimi.
Często wrzucam jakiś element jego garderoby do prania tylko dlatego, że już miał go na sobie kilka razy, a nie dlatego że jest brudny.
A! I od początku używam dla niego zwykłego proszku, nie specjalnego dla niemowląt.
Julie Ode mnie tez najlepszego dla dzieciakow!!


Co do pytania o ubranka. Ja takze wolalam normalne bodziaki, ALE tylko te zapinane na boku na guziczki. Takie w ogole bez guziczkow czesto byly do wyrzucenia po kilku praniach, bo robil im sie taaaaki gleboki dekolt. W ogole chyba najbardziej lubilam zwyczajne bodziaki z H&M, a nie jakies cuda. Wlasnie cuda bez guziczkow powywalalam bardzo szybko niestety. Nie bede sie wypowiadac nt. rozmiarow, bo my zaczelismy od rozm. 42  i bardzo sie cieszyylam mogac kupic cokolwiek w normalnym sklepie 😉 Na wyjscie z kliniki mialam super zestawik 48, w ktorym Paulina prawie utonela, no ale przepieknie w nim wygladala nie ma co!


Ach, mialam nie wstawiac wiecej mojej malej zolzy, ale dzisiaj mnie rozczulila totalnie podczas przymiarki kostiumu na bal karnawalowy. malenstwo Jednak zrezygnowalysmy ze smoka, jednak byl za duzy, a Paulinie spodobala sie kotko-ksiezniczka.

ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2018 18:48
Pandurska, jaka slodzina! I jaka duża! No 2 tygodnie i będzie dumna 3 latka 😉
A pokoik w tle cudo

ekuss mi ubranek szło dużo tzn bodziakow bo moje dziecko ulewalo po każdym karmieniu.
Później się już nauczyłam i obkladalam go pieluszkami tetrowymi i je ciagle prałam.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 stycznia 2018 18:53
Pandurska, najważniejsze, że zadowolona z kostiumu! Mnie również ciekawi, jak w końcu wyszedł pokój Paulinki.
Kuuurde, kiedy te nasze dzieci tak porosły, dopiero co razem z brzuchami byłyśmy...
Julie sto lat dla Gabrysia! Jak tu szybko dzieci rosną  👀  🙇
Pandurska Paulinka cudo! Słodka zadziora  🙂 i tło pokoju bardzo mnie intryguje i wnoszę o pochwalenie się fotkami całego królestwa w celu zaspokojenia mojej babskiej ciekawości!  😀
Haha, ok, zrobie jutro foty, jak posprzatam. Pokoj jeszcze niedokonczony. Robilam pare dni temu przemeblowanie, bo ciagle mi cos nie pasuje. Na niskiej scianie pod skosem planowalam zrobic gabkowe panele, ale chyba mi juz za pstrokato bedzie i nie wiem jak to ogarnac do konca. Moze mi potem podpowiecie 🙂

Slodzina dziekuje! Wyrosla przepieknie i bardzo, bardzo sie ciesze, ze temat nierosniecia, czy niskoroslosci jest za nami. Mierzy teraz solidne 95cm i solidnie pnie sie w gore.

ash Dokladnie. Jeszcze 2 tygodnie i trzeba bedzie wyprawiac kolejne kinderparty. Fajnie!! W zwiazku z sukienka bedziemy mieli motyw koci. A wy co planujecie?
Pandurska, masz prześliczną córeczkę 😀 😍
Sto lat dla Gabrysia, nie wiem czemu ja myślałam że on jest m.w. równy wiekowo z moją Nelką, coś mi się pomieszało 😀

Pandurska śliczna Paulinka no i pokoik wygląda suuper 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się