Stajnie w Warszawie i okolicach

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2018 13:53
Dlaczego w Poland Parku non stop szukają pracowników na przeróżne stanowiska? Ktoś jest bliżej tematu?


Kiedyś myślałam o wolo za jazdy w PP, ostatecznie trafiłam w inne miejsce i tam laska mi mówiła że kiedyś była wolontariuszką i często były problemy z odbiorem jazd i ogólnie miało być czyszczenie koni i siodłanie a było czyszczenie boksów, karmienie, wyciąganie jakiś starych, mokrych, ciężkich kostek siana i słomy ze stodoły plus sprzątanie kibli i ogólnie co innego niż się pisała, ciężka robota i średnia atmosfera. Ale to jedyne co wiem ze słyszenia z wolo.
Jak patrzę na ich wymagania to zamiast "młodszego opiekuna koni" to raczej potrzebują opiekuna koni i stajennego w jednym. Jeszcze niedawno jak patrzyłam na ich wymagania to często były dwa stanowiska w jednym za jedną pensję (recepcjonistka poza zapisami na jazdy i ogarniania planów jazd i imprez miała jeszcze robić za fotografa i ciecia pilnującego całego zaplecza stajni typu drobne naprawy, teraz odpadło cieciowanie). No i oczywiście januszostwo bo praca tylko dla studentów bo zniżki więc to też może być powód częstych zmian (np. wystarczająco czasu mają osoby na ostatnim roku studiów, studia kończą, nie ma na nich zniżek to szukają następnych) 🤣
majeczka   Galopem przez życie!
25 stycznia 2018 18:31
Kiedy w PP był wolontariat???
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2018 19:37
Jakoś z 3 lata temu z nią rozmawiałam i już jakiś czas była w tej stajni w której ja byłam na wolo 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2018 20:46
Kiedyś w ofercie napisali, że nie ma czasu na prowadzenie jazd we własnym zakresie ani treningi czy konia w innej stajni  👀 Pytam, bo kiedyś zainteresowało mnie jedno ogłoszenie, polubiłam stronę na FB... no i teraz non stop wyskakują mi od nich oferty pracy, ciągle nowi ludzie potrzebni, wydało mi się to dość dziwne.
majeczka   Galopem przez życie!
25 stycznia 2018 20:53
Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek w PP był wolontariat. Pracowali studenci jako opiekunowie koni przynajmniej kiedy ja tam byłam.
Apropo prowadzenia jazd i treningu koni a nawet posiadania własnych koni wystąpiło chyba po tym jak odeszlam hahaha kogoś widocznie bardzo bolało że można mieć fajne życie poza pracą. Rotacja ludzi jest faktycznie dość spora ☺
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
26 stycznia 2018 17:21
Paulinaa dziękuje za informacje  :kwiatek:
[quote author=Rudaska8) link=topic=46.msg2749839#msg2749839 date=1516466362]
Hej hej ja szukam jakichś opinii o kj Czubajka i Humorku, ewentualnie czy gdzieś w tych okolicach są jakieś pensjonaty godne polecenia?
[/quote]
fc-dabrowica w Dąbrowicy
Witam,
szukam stajni dla starszego konia z dobrą opieką (podawanie leków, wrzody) najchętniej z boksem angielskim (copd) i z zielonymi pastwiskami w sezonie.
Do 50 km na północ, wschód lub zachód od Warszawy a konkretnie Białołęki.
Infrastruktura do jazdy nie jest konieczna, ale to co powyżej niezbędne.

Z góry dziękuję za pomoc!🙂
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
30 stycznia 2018 10:54
Hej,

Gdzie na Wawrze lub w okolicach Radzymina pojeżdżę na dobrze zrobionych ujeżdżeniowo koniach i najlepiej na hali z oświetleniem?
I drugie pytanie: Czy ktoś zna może miejsce (Wawer/Radzymin) gdzie mogłabym "odpracować" trening lub przynajmniej jego część np. prowadząc jazdy/lonże?

Dzięki.
Okwiat interesują Cię treningi ujeżdżeniowe? Jeżeli tak to jest taka opcja w stajni Zielona Koniczynka w Rasztowie.
majeczka   Galopem przez życie!
30 stycznia 2018 12:01
palinkaa mój emeryt od paru miesięcy wypoczywa w stajni https://www.facebook.com/Stajnia-Mkwadrat-281432388921016/
Warunki i opieka są doskonałe, zmieniane są dereczki, dużo urozmaiconych posiłków, łąki a konie jak najwięcej czasu spędzają na padokach.
palinkaa  Stajnia Brodowo, koło Strzegocina, mają drewniane stajnie z boksami angielskimi, mnóstwo pastwisk. Są na FaceBooku.
palinkaa mój emeryt od paru miesięcy wypoczywa w stajni https://www.facebook.com/Stajnia-Mkwadrat-281432388921016/
Warunki i opieka są doskonałe, zmieniane są dereczki, dużo urozmaiconych posiłków, łąki a konie jak najwięcej czasu spędzają na padokach.


Dzięki za odpowiedź🙂 miejsce wygląda ciekawie, ale niestety dojazd przez Marki to jest ogromna strata czasu, a szkoda🙁

palinkaa  Stajnia Brodowo, koło Strzegocina, mają drewniane stajnie z boksami angielskimi, mnóstwo pastwisk. Są na FaceBooku.


Dzięki za odpowiedź🙂 miejsce znam, trochę za surowe warunki jak dla nas😉

Pozdrawiam

Palinkaa

Edytuj posty!
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
30 stycznia 2018 15:02
Noris dokładnie o to mi chodzi  🙂 Dzięki!!! Będę dzwonić  🙂
palinkaa, teraz jest nowa trasa i całe Marki się mija 3 pasówką 😍
ash   Sukces jest koloru blond....
30 stycznia 2018 16:23
Nirv, Alleluja! Czekałam na otwarcie trasy jak na zbawienie! Teraz siup 3 pasmoweczka i już
okwiat taką możliwość masz w stajni Wex w Józefowie, niestety hali brak, ale podłoże całkiem zacne 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 stycznia 2018 16:58
Pytałam już w wątku o kupnie konia, ale w wątku lokalnym może ktoś będzie wiedział :kwiatek:
Zna ktoś może konia HILL HAWK? Wałach KWPN ur. 2012r, ojciec Aaron, matka Starlette, stoi podobno gdzieś pod Warszawą. Koleżanka mojej koleżanki się zastanawia nad kupnem, ale z koniem jest podobno coś nie tak, jakaś nieregularność w ruchu, podobno przebadany i nic mu nie dolega... ogólnie trochę niejasna historia i dużo tych "podobno" 🙄 Poproszona zostałam, o rozpuszczenie wici wink Kojarzy ktoś tego konia może? Będę wdzięczna za informację, czy tu, czy na PW  :kwiatek:
Znajoma szuka stajni dla klaczy źrebnej w okolicy Starej Miłosnej, Wawra, Otwocka (generalnie te okolice)... Czy ktoś słyszał o jakimś sensownym miejscu? Może być przydomowa 🙂 Będę wdzięczna za każde info  :kwiatek:
meander, a MKwadrat? Tam u Magdy co byłyśmy oglądać stajnię?
Zbieram informacje nt stajni Żyrardów i okolice 🙂 z łąkami, może być przydomowa 🙂 godna polecenia i w miarę tania 🙂 klacz emerytka, ktoś coś?  :kwiatek:
Ja trzymałam konie w Budziskach i z całego serca nie polecam tęgo miejsca. Przemial ludzi  faktycznie ogromny, bardzo dużo osób odeszło przy mnie i po mnie. Większość z awantura.  Co z tego ze stajnia jest sympatyczna, jak dzierżawczyni oszczędza na wszystkim! Siano, owies (bez pilnowania kon dostawał mniej). Hala jest niedokończona, nie ma bortow, nie bronowana, bez podłoża i należytego oświetlenia. Dla mnie momentem przełomowym była sytuacja, gdzie przyjechałam do koni i zobaczyłam ze stoją na betonie lekko sproszonym zgniłym sianem (mam zdjęcia dla zainteresowanych), na pytanie „wtf” Pani Dzierżawczyni obiektu powiedziała ze ona nie ma kasy, ze za dużo chcemy wszyscy od niej,  i ze jak nie pasuje to moge zabierać konie. Następnego dnia pojechałam po trociny, kupiłam chyba 2 metry na własny koszt, a za dwa dni zmieniłam stajnie. Oczywiście z awantura, bo tylko świnie to robią na gwałt. Generalnie cały czas słyszałam tekst (nie tylko ja) ze tylko chcemy ciągnąć kasę: w kontekście dobudowania hali, ściółki, rzucenia siana na padoki i to. Nie polecam, serio. Pozatym cały czas są jakieś intrygi, obgadywanie wszystkiego i wszystkich, masakra.
Edit: literówka
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2747669#msg2747669 date=1515857951]
[quote author=KatarzynaMaria link=topic=46.msg2747576#msg2747576 date=1515796732]
Bardzo proszę o opinie o Stajni Budziska  🙇

Stajnia w Budziskach prezentuję się bardzo ładnie...jak ja tam byłam to nie było jeszcze hali,ale już jest więc super...niemniej jednak martwią "wahania" cenowe. Jak tak byłam (bez hali) cena miała być 800 i 900 w głownej stajni..potem stanęła hala i cena skoczyła do 1100 i 1200 w głównej stajni...z tego co wiem ludzie zaczęli wyjeżdzać i teraz jest 850 i 1000 w stajni głównej...ja bym się obawiała ,że jak stajnia się znowu zapełni to znowu cena podskoczy dość znacznie ( bo umówmy się podwyżkę można przeżyć,no ale nie co 3 miesiace lub nie w kwocie 200-300zł)...także ja bym na to zwróciła uwagę i dokłądnie się dopytała jak to będzie wyglądać ( no chyba ,że stajnia wprowadziła umowy).
Nie wiem jak z opieką,ale z tego co glądałam to warunki dla konia fajne ( stajnia główna), widziałam siano i było bardzo ładne(bela była rozebrana pod dachem żeby się nie kisiła i nie mokła) konie sprowadzane na obiad z pastwisk do boksów a później puszczane ponownie ( to mega plus dla mnie), stajnia główna: widna,przewiewna,wejście do socjala bezpośrednio ze stajni...duży potencjał ma to miejsce. :kwiatek:
[/quote]

Konie po obiedzie nie wychodzą na dwór stoją w boksach. Krótko tam są a przemiał ludzi spory, to już jest znak. Najlepiej się skontaktować z ludźmi, którzy odeszli. Mnie ciekawi czemu w Enklawie były tłumy a był brud, a teraz jak jest czysto to 3konie na krzyż?? Rozmawiałam z Panią na imprezie u nich bardzo miła, uśmiechnięta ale za wiele nie wie. Na korytarzu czysto, ale w boksach już gorzej, słomy jak na lekarstwo, siana też jakoś nie było widać. Za taką cenę raczej oczekujesz kogoś z doświadczeniem i wiedzą. Ktoś w ogóle wie skąd Pani jest i gdzie pracowała? W sensie koni oczywiście.
[/quote]
Zbieram informacje nt stajni Żyrardów i okolice 🙂 z łąkami, może być przydomowa 🙂 godna polecenia i w miarę tania 🙂 klacz emerytka, ktoś coś?  :kwiatek:

I nikt, nic?  :kwiatek:

Co do Budzisk... szkoda, bo bardzo mocno im kibicowałam. Że w końcu będzie jakaś stajnia, godna uwagi, niestety rozczarowałam się. Kilka znajomych osób stało tam "chwilkę" i zmykało niby w gorsze warunki, bo w Budziskach miało być tak pięknie.
Może po takiej rotacji dzierżawczynie dojdą jednak do wniosku, że żywienie, suchy,  dobrze pościelony boks, potrzeba ruchu będą zapewnione. Plus jeśli stajnia oferuje halę, to ta hala jest gotowa do jazdy a nie tylko jest dachem przed deszczem. Nie każdemu też zależy na festynach w stajni i muzyce disco polo 😉
Okolice Żyrardowa dla emerytów to stajnia aniaagre
No szkoda ,że kolejne miejsce ,które ma potencjał tak bardzo to marnuje...ech no niestety,ale strasznie trudno jest "wyjść na swoje" przy takiej cenie,dzierżawieniu obiektu oraz pustych boksach...szkoda 🙁 jak byłam w lato to zapowiadało się fajnie..no ,ale cóż juz kiedyś wspomniałam ,że stajnie weryfikuje ZIMA 🙁
Z tego co wiem, to obiad latem był obcięty kosztem budowy hali tak więc nie tylko zima weryfikuje pensjonaty 😉
Gosiaopti, tak aniaagre jest już na tapecie 😉 ale ew kto jeszcze, jakby nie było u Niej miejsc? To nie na już a od czerwca, więc sporo może się zmienić. Coś może bliżej Mszczonowa ew? 
To moje okolice - jeszcze  😉 i wbrew pozorom wcale nie jest tu łatwo o dobre stajnie z łąkami. Koło Mszczonowa ogłaszała się jakiś czas temu stajnia Potęga (chyba tak się nazywają), nastawieni są bardziej na sport, nie byłam tam więc nie powiem jak to wygląda jeśli chodzi o łąki, ale znam właścicieli, mogę podpytać. Poza tym stajnia Nowelina jest w okolicy Mszczonowa. Bliżej Żyrardowa to jeszcze stajnia Antoniew (od niedawna tutaj, to ludzie z okolic Łowicza bodaj), byłam tam ze dwa lata temu jak wszystko było w budowie jeszcze, nie wiem czy mają miejsca, ale też się jakoś tu ogłaszali niedawno. Jest też mała stajenka w Łubnie (stajnia Łubianka), tylko tam na razie z tego co wiem nie ma miejsca. W okolicy jest też przydomówka mojej koleżanki, nie wiem czy chce kogoś na pensjonat, ale jakby co też mogę popytać  🙂
No i jeszcze full wypas stajnia Yke, ale tam cena powala  😉 i jest nowa stajnia w Grzegorzewicach, ale też raczej sportowa.
Aha i coś słyszałam, że Farid ma miejsca, bo się przeniósł do innej stajni, ale to bliżej Żabiej Woli chyba?
gosiaopti, dziękuję  :kwiatek: obecnie jest wolny jeden boks u nas więc zapraszamy 🙂
ooo a od kiedy Farid się przeniósł i gdzie?
Nowelina to w okolicy Rawy Mazowieckiej, ale polecam! Konie zadbane, z pełnymi brzuszkami 🙂
Gosiaopti, dziękuję bardzo  :kwiatek:
Sportowe odpadają 😉 poszukiwana taka typowa z trawą 😉
aniaagre słyszałam o Faridzie, ale nie rozmawiałam z nim, więc nie znam szczegółów. Faktycznie, Nowelina to Rawa, pokręciłam  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się