literatura końska

Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
13 stycznia 2018 12:33
Witam
W jakiej ksiazce sa fajnie opisane dyscypliny jezdzieckie? Skoki,  wkkw, ujezdzenie itd :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś tutaj posiada książkę Hodowla koni Pruskiego ?  :kwiatek:
Możecie polecić jakąś fajną książkę o budowie i użytkowaniu konia skokowego? Coś na wzór książki "Nowoczesny koń ujeżdżeniowy", ale o koniu skokowym?
Egonowa ja mam
gllosia - dr hab Marcin Komosa wydał jakiś czas temu ciekawą pozycję ,,Anatomia funkcjonalna konia sportowego" - na pewno warto.
Masz może spis tresci? Po okladce patrzac to troche jak publikacje gillian a nie chcialabym powielać ksiazek o tym samym 🙂
O, też byłabym wdzięczna za spis treści, nie jestem pewna czy to jest to, czego szukam.
Spis treści:
1. Kryteria oceny konia - eksterier jako widoczny efekt cech ukrytych
2. Kręgi typowe i szczególne - cz szyjna kręgosłupa
3. Kręgosłup piersiowy- specyfika budowy i najczęstsze problemy
4. Kręgosłup lędźwiowy - działanie pchające i możliwości rotacyjne
5. Kręgosłup krzyżowy - zwrotnica energii i marker zdolności sportowych
6. Kończyna piersiowa - kości, połączenia i zasady funkcjonowania
7. Kończyna miedniczna - kości, połączenia i motoryka
8. Konformacja ciała konia a predyspozycje użytkowe
9. Etapy wzrostu i rozwoju koni
10. Mięśnie - podstawowe zasady dzialania
11. Wybrane mięśnie szyi i tułowia oraz aparat więzadłowy kręgosłupa
12. Mięśnie kończyny piersiowej i współzależności z pracą szyi
13. Mięśnie kończyny miednicznej i współzależności z pracą lędźwi
14. Praca mięśni w skoku
Dzięki  :kwiatek:

To mi bardzo brzmi jak książki Gillian (Anatomia i fizjologia w treningu konia, jak porusza się twój koń i posture and performance) - czy ktoś czytał obie i ma porównanie czy w polskiej jest coś więcej?
Mgła, dzięki za spis :kwiatek: To nie to, czego szukam :P
vissenna   Turecki niewolnik
15 lutego 2018 09:54
vissenna, to właśnie będę zamawiać z księgarni 🙂 Myślałam, że może jest coś jeszcze w tym temacie. Ale może to wystarczy, nie mam jeszcze tej książki więc nie wiem co jest w środku.
Witajcie piszę w tym wątku ponieważ powiązany jest ściśle z moją pracą magisterską. Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu krótkiej ankiety zawierającej 13 pytań głownie zamkniętych. Ankieta jest na temat popularności publikacji jeździeckich. Jej celem jest badanie w mojej pracy magisterskiej. Oczywiście jest anonimowa. Jeśli byłby ktoś chętny podaję link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7JpIhm4VHf_jGUXF8ve0Tz0I74UrA_eshMyxEbqw56iLmJg/viewform Proszę o pomoc. Pozdrawiam 🙂
Wypełnione 😉

Kochani a też mam pytanko, orientujecie się może czy istnieją jakieś książki po za Pruchniewiczem Akademią Jeździecką i trzema tomami Zasad Jazdy konnej, w jakich książkach jeszcze byłyby jakieś opisy na temat istoty szkolenia podstawowego jeźdźców później uprawiających sport? Czy po prostu o istocie podstaw itd.? 🙂
Szukam książki przygodowej o tematyce jeździeckiej, coś na po dobę "Luzaczki" Ktoś coś ? Może ktoś ma na sprzedaż ? 🙂
nokia6002, ja jakiś czas temu (za namową chłopaka, bo stwierdził, że to książka dla mnie), czytałam taką Koń, który mnie wybrał. Jak znękana klacz uleczyła sponiewierane serce autorki Susan Richards 🙂 I mogę polecić 🙂 Może nie jest ona przygodowa, ale na faktach i wciąga się ją jednym tchem 🙂
Ktoś ma pomysł gdzie dorwać "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców"? Wszędzie gdzie patrzyłam książka wyprzedana i prawdopodobnie nie będzie dodruku 🙁
Ja często szukam o koniach informacji w sieci lub w bibliotece
macbeth Dzięki! Poszukam i zakupię. Teraz kończę ostatnią część Greya i zakupię sobie tę,którą polecasz. Dzieki  :kwiatek:
Czy ktoś może czytał nową książkę Akademii Jeździeckiej Konie ujeżdżeniowe?
Na ile jest merytoryczna i warto do niej zajrzeć? Na 200 stronach widzę, według notki z linku, sporo obszernych wątków... Tłumaczenie jest przyzwoite?
Na  razie przeczytalam kilka pierwszych rozdzialow i generalnie są skrajnie pobieżne i bardzo dużo o koniach na ktorych jezdzila autorka.
Witam ! Czywie ktoś ile powyższe wydawnictwo wydało pozycji i jakie to tytuły i autorzy?
Mimo ,że mam sporo ich pozycji, będę wdzięczna za odpowiedź.
Hej 🙂 jak już  było, a nie doczytalam to z góry  przepraszam :kwiatek: . Poszukuję  książek dotyczących nauki jazdy konnej, ćwiczeń dla początkujących oraz czegoś  dla instruktorów 🙂 Napisanych w fajny i rzetelny sposób, żeby móc  urozmaicić lekxje 🙂 będę  wdzięczna  za każdy tytuł  😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2018 15:52
[quote author=Mgła link=topic=176.msg2757587#msg2757587 date=1518598027]
gllosia - dr hab Marcin Komosa wydał jakiś czas temu ciekawą pozycję ,,Anatomia funkcjonalna konia sportowego" - na pewno warto.
[/quote]
Gdzie można dostać tą książkę? Wujek google nie pokazuje żadnych księgarni...
Bezpośrednio u Autora, najłatwiej przez facebooka.
Livia   ...z innego świata
14 czerwca 2018 07:00
Czy ktoś z was ma może w PDFie "Kopyta doskonałe" J.Gołębia lub "Pielęgnacja i podkuwanie kopyt koni" (lub obie) i mógłby się podzielić?  :kwiatek:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
14 czerwca 2018 19:02
[quote author=Mgła link=topic=176.msg2784220#msg2784220 date=1526655645]
Bezpośrednio u Autora, najłatwiej przez facebooka.
[/quote]
Dziękuję 🙂
.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 lipca 2018 09:25
Witam. czy ma ktoś w pdf książki Koń zebrany oraz zaklepany? Pdf?
borkowa.   silesian team
09 lipca 2018 19:43
ktoś posiada jakieś pdfki książek o hodowli koni, budowie? 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się