Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Hanexx, mi dobrze działa na włosy, a mam takie, które bardzo łatwo przyklepać. Tylko ja go używam raz w tygodniu, a w pozostałe dni fitomed do przetłuszczających się włosów.
Na promocji w Rossmannie kupiłam peeling do skóry głowy Natura Siberica, dziś rano użyłam go pierwszy raz... i teraz, po kilku godzinach zaczął swędzieć mnie skalp  🙁
Nie wiem, czy zbyt intensywnie go używałam, czy mnie uczulił  🙄
Poncioch - i jak?? Niestety wiele naturalnych szamponów, odżywek itd mogą uczulać ze względu na zioła w składzie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 stycznia 2018 20:52
Poncioch, a próbowałaś peelingu z cukru i szamponu?
Cierp1enie, to na pewno uczulenie  🙄 nie użyję drugi raz tego peelingu.

safie, do tej pory mieszałam szampon lub odżywkę z białą glinką i tym masowałam skalp - pomagało na nadmierne przetłuszczanie i odbijało włosy u nasady. Nie ma problemów z wypłukiwaniem cukru z włosów?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 stycznia 2018 14:35
Poncioch, cukier przy masowaniu się rozpuszcza 🙂
Muszę wypróbować z cukrem, bo też nigdy nie używałam, dzięki Safie  :kwiatek:
Stosowałam peelingi cukrowe, ale zazwyczaj na skórę na nogach, przed depilacją. Nie sądziłam, że cukier sprawdzi się też do usuwania martwego naskórka ze skóry głowy. Musze wypróbować ten sposób. 🙂
Tak totalnie od czapy pytanie, bo nie mam problemów ze skórą głowy, ale... czy cukier nie zachęci do rozwoju jakichś grzybów czy innych drożdżaków?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2018 18:00
Achaja, kurcze nie mam pojęcia. To sposób znaleziony u Anwen i na kilku jeszcze blogach widziałam.  sumie cukier się rozpuszcza i jednocześnie włosy są myte szamponem, płukane i nie stosuje się tego codziennie, ani nie zostawia na długo na głowie.  👀

Że cukier odżywi drożdżaki i będzie kuku? Gdybym coś takiego usłyszała od lekarza, wiałabym gdzie pieprz rośnie. Drożdżaki, które podejrzewane są o rozwój objawów ŁZS to drożdżaki lipofilne, co oznacza, że żywią się tłuszczami. Czyli łojem. Ciekawe, gdzie na skórze głowy znalazłyby sobie takie wspaniałe źródło cukrów?

Źródło
Czy Polyquaternium-10 w szamponie moze zrobic przyklap i "obkleić" skalp? Czytam ze to zmywa się samą woda takze teoretycznie powinno sie wyplukac, ale jak to jest w praktyce, wie ktos? 🙂
safie, dzięki 🙂 Nigdy nie peelingowałam skóry głowy, że wreszcie spróbuję 😉
U mnie dzięki regularnemu peelingowaniu skończył się problem wypadających włosów. A nie pomagało już nic, żadne biotebale itp. Jak na razie nie widzę, żeby mi cukier jakoś szkodził 😀
Jest jskus peeling enzymatyczny do skory glowy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 stycznia 2018 19:42
hanexxx, wątpię, bo by pewnie niszczyło istniejące włosy.
Tzn. Cerkogel 30 dziala podobnie do peelingu enzytycznego, zluszcza bez tarcia i zastanawiam czy jest jeszcze cos o podobnym dzialaniu 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 stycznia 2018 12:26
Testowała któraś kosmetyki Anwen?
Kusi mnie olej do włosów srednioporowatych 😁
Nie wiem czy wątek odpowiedni ale pozwole sobie tutaj napisac 😉 czy ktoras z Was ma moze na zbyciu szampon babydream ze satarym skladem? Jak na zdjeciu 😉 i chcialaby mi odsprzedac? Ta nowa wersja wybitnie mi nie pasuje 🙁
Czy któraś z Was ma może pomysł co jest w tym szamponie co mogło mnie tak uczulić?Będę b.wdzięczna za sugestie :kwiatek:
Jestem już pewna,że to coś w szamponie a co ciekawe-siostra ma taką samą reakcję..wrzucam link z pełnym składem:
https://triny.pl/szampony-do-wlosow/2241-natura-siberica-szampon-rokitnikowy-dla-zniszczonych-wlosow-z-efektem-laminowania-400-ml.html

Wcześniej używałam ten i mogę polecić szczerze:
https://www.maxdrogeria.pl/natura-siberica-szampon-do-wlosow-przeciwlupiezowy-400ml-p10887?gclid=EAIaIQobChMIpqCV8dX62AIViawYCh3t9ASCEAYYASABEgI5JPD_BwE

Swoją drogą może macie jakąś sprawdzoną drogerię/sklep internetowy gdzie można się zaopatrzyć w naturalne kosmetyki w dobrych cenach?Do tej pory kupowałam stacjonarnie ale widzę,że ceny sporo odbiegają od tych w internecie. 🙄
lusia - kiedyś chciałam, ale stwierdziłam że mój zwykły olej kosztuje tak mało, że po co zmieniać. A ten jej z tego co pamiętam to dosyć drogo wychodził.

andzia1 - na allegro kupuję u zebra1 kosmetyki babuszki.
Z peelingów bardzo serdecznie polecam białą glinkę. Bardzo delikatna, ale skuteczna metoda, tylko trzeba dobrze zmyć  😀iabeł: U mnie też znacznie zmniejszyła przetłuszczanie się skóry głowy. Także ogólnie przepis tańczy i śpiewa  😁

Ameryki nie odkryję, ale pochwalę się moim ostatnim odkryciem spożywczym. Zaczęłam nakładać miód na włosy i jestem zachwycona  😎 Zazwyczaj nie solo, ale z jakimś fajnym olejkiem (na przykład z pestek moreli czy macadamia) i sporą łychą jakiegoś zapychacza pokroju Kallosa Aloesowego. Miodzio  😍 Prowadzi ktoś może jakiś kalendarz jaka pielęgnacja kiedy?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 stycznia 2018 04:49
andzia1 ja kupuję w Lawendowej Szafie, BioArpie lub Sophieczterymoja
Sluzy Wam olej z awokado? Jak go raz uzylam pare miesiecy temu to byl az za mocny, jeszcze po kilku myciach miala az za mocno dociążone wlosy i mialam wrazenie ze sa zle umyte i zostalam przy swoim sprawdzonym oleju lnianym, ale teraz mam takie sztywne suchary na glowie ze chyba znowu zaryzykuje bo lniany nie daje sobie z nimi rady 😵
Miałam podobny problem z olejem rycynowym, który był dla moich włosów zbyt ciężki i nie chciał się dobrze zmyć. Nie wiem jak olejujuesz włosy, ale u mnie bardzo sprawdza się ta:

1. Spryskuje rozczesane włosy po całej długości z atomizera wodą z łyżką żelu aloesowego lub miodu
2. Nakładam na godzinkę olej - rycynowy nie solo, a z jakimś innym, bardziej bezpiecznym - u mnie konopnym. Wsmarowuje nawet w skórę głowy.
3. Emulguję oleje nakładając jakąś odżywkę na całą długość na jakieś 10-15 minut.
4. Spłukuję wszystko wodą, myję włosy dwa razy mocniej oczyszczającym szamponem
5*. Dla robiących OMO - nakładam na dosłownie 10 minut odżywkę i spłukuję.

Polecam spróbować chociaż zemulgowania, jak nie robiłaś, bo daje naprawdę sensowny efekt.
hanexx - ja mój z avocado używam do mieszanki z maską. Jeśli chodzi o sam olej to tylko lniany nakładam.

Linny - dzięki za przepis z miodem, wypróbuję, bo coś ostatnio moje włosy są ciężkie, bez życia. A jeszcze miesiąc temu je zachwalałam wrrrr
Cierp1enie a awokado jak u Ciebie dziala solo? Probowalas? Nie masz wrazenie ze jest bardziej trasciwy niz lniany i obciaza wlosy?
Probowalyscie olej z wiesiolka, jak sie sprawdza?
Wiesiolek tylko w kapsułkach lykalam. A solo nie nakladalam, jakoś nigdy nie miałam okazji, bo najczęściej łączę że względu że lniany kosztuje grosze, więc ten solo jest nakładany.
Ja od ponad roku olejuje regularnie włosy. Mam kręcone i średnioporowate. Z takich mocniejszych i cięższych olejków za rozsądne pieniądze to polecam masło Shea. Bardzo wydajne i ciężkie, jak na raz w tygodniu w sam raz. Naprawdę fajna sprawa. Stosuję raczej solo, albo z rycynowym. Jak zostawisz przy nakładaniu na włosy na 2 minuty na rękach, to później zobaczysz jaka skóra może być miła w dotyku, nawet po zasuwaniu z widłami  👀
No ja wlasnie tez mam wiesiolek w kapsulkach bo go biore na polepszenie cery i zatanawiam sie czy nie wycisnac sobie takiej kapsulki na wlosy 😉
No w sumie czemu nie, spróbuj, a może.


Linny - a masz sprawdzony sklep na masło?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się