Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 stycznia 2018 21:11
Ojej, dzięki dziewczyny bardzo!!!  :kwiatek:  😍
Tak już mnie kusiło, żeby się z wami podzielić. Moi rodzice i siostra wciąż nic nie wiedzą, jakoś do was mi bliżej  💘

Julie, z premedytacją 😀iabeł: Chociaż jak zobaczyłam już dwie kreski na teście, to oczywiście padło z mych ust grube f.ck!!!  🤣
Odkąd Hania poszła do Tagesmutter jakoś przestała mnie przerażać wizja drugiego dziecka, wcześniej wiedziałam, że nie ogarnę. Chociaż teraz też regularnie wpadam w panikę. Hania do łatwych w obsłudze nie należy, wciąż mamy problem agresji w stosunku do dzieci, do tego od jakiegoś czasu ma kompletną mamozę i kiedy tata wraca z pracy, ona wpada w ryk  🙄 Także cóż, łatwo nie będzie.
I jeszcze tak się nieszczęśliwie złożyło, że termin wypada mi, kiedy Hanka zacznie dwa tygodnie wakacji. Więc pewnie będę rodzić bez męża...
No i jeszcze pozostaje temat cycuś!!! Nie potrafię się do niego zabrać, a teraz to naprawdę nie mam już wyjścia.

Preferencje chyba mam za dziewczynką, jakoś wciąż się boję chłopców. Ale w sumie i tak i tak będzie dobrze, byle było zdrowe. Większym łobuzem od Hani chyba nie będzie  🤣

maleństwo, bo we mnie ta myśl powoli kiełkowała i wolałam się nie odzywać  😁
Ja w duchu miałam nadzieję, że do mnie dołączysz 🤔 Jeszcze na nerechtę liczę! Razem byłoby raźniej!
Mieszkanie i tak mieliśmy zmieniać, bo już teraz mamy armagedon. Ale dwa paski od razu motywację podniosły, i chyba dobrze, bo trafiło się coś fajnego.

Pandurska, ha ha, nie wiedziałam, że aż tak to na kogoś wpłynie  🤣 Miło mi!

Dzionka, teraz już dobrze się czuję 🙂 Choć do niedawna było średnio, z Hanką mdliło mnie pół godziny, a teraz trzymało regularnie. No i brzuch mi już urósł  🤔 Masakra. Trochę mi żal tych moich gór, ale pocieszam się, że za kilkanaście lat do nich wrócę  🤣

seven,  :kwiatek:
Lotnaa, dasz radę 🙂 kurde, akurat będę na wakacjach pewnie jak będziesz rodzić, niedobrze 😉 Ciekawe co będzie, chłopiec czy tak jak u mnie, girl power 😉 Masz jakieś typy imion?

seven co tam u was? Jak relacje siostrzane?

A co u nas? Wakacje na tapecie, już porezerwowane co się da - mamy chatę nad oceanem już ugraną również. Ciekawe czy przeżyjemy z 4 dzieci i dziadkami pod jednym dachem 😉 Na szczęście jest duży ogród dookoła domu, więc jest gdzie się rozejść. No i wstępnie zapisałam Sarę do przedszkola od września :O W żłobku mi powiedziano, że me dziecko za mundre 😉 i że nie ma co i poczekać już na przedszkole jak mnie nie pili. Więc w sumie dobrze, szybko zleci. Myślę, że już teraz by sporo z tego przedszkola skorzystała, więc tym bardziej się ciesze, że od września pójdzie na te parę godzin dziennie.
Dzisiaj Helka była pierwszy raz w kinie z Sarą i Kaziem 😉 Rozwija się super, rośnie na potęgę i jest strasznie komunikatywna. Ma taki zawadiacki uśmiech i myślę, że będzie z niej kawał cholery, bo już teraz złości się bardziej niż Sara kiedykolwiek 😉 No ale poczekamy, zobaczymy!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
31 stycznia 2018 21:26
Lotnaa, będzie dobrze, jestem przekonana! A na pewno ktoś zaraz dołączy i nie będziesz tu sama 🙂 Soooory, no nie będę to ja 🙂 Ale będę wiernie kibicować i przeżywać jak własne 🙂
Lotnaa, chcesz odstawić Hanię od piersi w związku z cìążą? Wydawało mi się, że nie trzeba.. mi się marzy tandem 🙂
Lotna Gratuluje i nie martw się nie będziesz sama 😉 Długo się kryłam , ale też się w końcu ujawniam. Dzisiaj drugie badanie prenatalne mamy już 🙂

Dzionka a na jakie filmy się takie maluchy bierze do kina?Chętnie też bym się wybrała.

Dziewczyny jakie leki na biegunkę u dzieci stosujecie? nas dopadły i wymioty i biegunka 🙇
Donia Aleksandra, Osz Ty maupo! Jak mogłaś tak długo się kryć?  Gratulacje! :kwiatek:
(Żartuję, ja sama jestem z tych późno światu obwieszczających. Obiema ciążami chwaliłam się po badaniach prenatalnych, nawet rodzinie 😉)
Już wiesz kto zacz? 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 07:17
Ooo, ale wysyp, cudownie! Ej, wzruszyłam się...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 lutego 2018 07:25
Donia, ale cudownie!!! Gratulacje!!!
Kiedy masz termin? Od razu mi raźniej :-) 

Madness, ja sobie tego nie potrafię wyobrazić. Hania jest strasznie zaborcza wobec mnie, nie chcę, żeby rywalizowała też o cycusia. No i żarłok jest, pewnie by jej się spodobaly świeże dostawy mleczka.
Gratulacje 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 lutego 2018 07:46
No proszę, następne revolciatko 😅 gratulacje Donia  😅
Donia Aleksandra  gratulacje!  :kwiatek: co do biegunki to my stosowaliśmy Tasectan w saszetkach, podobno w smaku lepszy od smecty.
Jeszcze Donia Aleksandra! Lomatko! Gratulacje. Alez bedzie swiezy doplyw revoltowej krwi??!!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 lutego 2018 08:39
Donia Aleksandra - gratulacje!
Haha, to kto jeszcze? Ten wątek nie lubi zastojów :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 08:57
Wizja, to przecież Ty :p
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 lutego 2018 09:03
No niestety narazie nie. Nastąpiły komplikacje...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 09:08
Upss, miał być żarcik, a wyszło niezręcznie. A to pardon  :kwiatek:
Dzionka tak btw to dzięki za motywację! Twój optymizm wyjazdowy tak mi się udzielił, że postanowiłam, że na majówkę pojedziemy na Mazury. Uwaga - pociągiem ok 9h jazdy 🤣
Pandurska naprawdę śliczny pokoik, ani nie jest sterylny biały ani napaćkany. Ale nie dziwię się, że tapety nie możesz przeżyć, przecudowny ten wzór, który wrzuciłaś.  💘

Lotnaa ale niespodzianka!! Ogromne gratulacje, oby ci lekko minęła ta ciąża. 😉

Donia Aleksandra gratulacje!! 🙂 U nas na jelitówki szła smecta (mały wciągał ją wołając "soczek, soczek"😉 i słone paluszki.

Dzionka bardzo lubię czytać jak piszesz co u was. 🙂 I dalej nie mam pojęcia jak ty ogarniasz dwójkę sama bez posyłania Sary do żłobka.  🤔 Swoją drogą Sarę przyjmą do przedszkola chociaż rocznikowo nie będzie miała 3 lat?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 09:48
Grafi, do naszego przedszkola przyjmują od 2,5 roku. Kalina ma więc w grupie i już czterolatki  (jak dzieciak że stycznia), i dzieci 2l9mcy...
Grafi Dziekuje bardzo! :kwiatek: I nie mow nic o tej fototapecie, bo naprawde wezme sie wkrotce za remont  😂

Wiem, ze to nie watek wnetrzarski, ale czy myslicie, ze polozenie tej paskowej tapety na scianie pod skosem bedzie ok? Ta druga, bordiura, to naprawde tylko taka mega szeroka. Przy sciance kolankowej 80cm polaczenie wygladaloby mega komicznie i wlasnie rozkminiam, czy same paski bylyby ok. Co sadzicie?


U nas w przedszkolu przyjmuja dzieci od 2r.z. w zwyz. Notabene Dzionka nie dziwie sie zlobkowi, ze nie chca Sary, bo jest za madra 😉 Jesli masz fajna placowke na oku, to dawaj ja smialo wyzej. Ja widze, ile Paulina zyskala na przejsciu do wiekszych dzieci. Maja bogatszy program, dzieci sa bardziej kumate i gadatliwe,wiec jest idealnie.

Donia Aleksandra, o jacie, superrr!! Gratulacje! Jaka u was będize różnica wieku? Na kiedy masz termin? Jakoś na maj? My chodzimy na seanse dla mam, tam jest cała przestrzeń pod ekranem zaaranżowana tak, żeby dzieci w wieku 0-2 lata miały co robić, tzn są koce, zabawki, stoliki z kredkami i ta dalej. A filmy lecą z bieżącego repertuaru, np. wczoraj byliśmy na The Party.

Lotnaa, rozumiem Cię, mnie na samą myśl o tandemie ciarki przechodzą 😀

Wizja, ojejj, szkoda! Czekam tu na Ciebie niecierpliwie a tu taki nius 🙁

falletta, eeej jak będzie beznadziejnie, to żeby nie błyło na mnie! 9h pociągiem, oszalałaś 😀 😀 Ale Mazury są warte wszystkiego akurat 🙂

Grafi, zależy co rozumiesz pod hasłem "ogarniać" 😀 Bo ja poza zajmowaniem się dziećmi, jakkolwiek aktywne by nie było, to niewiele robię... No ok, zdrowo gotuję Sarze. Obiady dla nas najczęściej W gotuje. W ogóle też W robi ile może, ostatnio bardzo się zaktywizował jeśli o spędzanie czasu sam na sam z Sarą chodzi i zabiera ją a to na basen a to na sanki, jak przez chwilę był śnieg. Poszedł tez z nią ostatnio po bułki a jak się zaniepokoiłam co ich tak długo nie ma to wysłał mi foty z ich wspólnego śniadania w kawiarni 😀 Tak wiec siedzimy w tym oboje, co wiele ułatwia, mimo że on w domu jest koło 18 w tygodniu. No i takie rzeczy jak te podróże, kino, wyjścia z innymi dzieciatymi koleżankami gdzie się da, dają mi powera.
Jeśli o przedszkole chodzi, to te prywatne przyjmują młodsze dzieci. W tym, które sobie wybrałam sa 3 miesjca nie na 'cały etat", tylko parę godzin dziennie i z takiego skorzystamy 🙂 A jak tam u Was przygotowania na malucha?

Pandurska, no właśnie mam fajną placówkę! Właścicelka tego żłobka, która oceniła, że Sara to już nie do niej, poleciła mi przedszkole, do którego chodzi jej córka (a wartości przyświecające żłobkowi były totalnie zbieżna z moimi, więc na pewno w przedszkolu tak samo). Montessori, malutka grupa (jedna w całym przedszkolu), wielki teren do zabawy i dużo fajnych zajęć. Idę za tydzień na wizytę, zobaczymy. Ale po rozmowie telefonicznej jestem bardzo na tak 🙂 Widzę od niedawna właśnie to, o czym piszesz - że Sara by mogła fajnie skorzystać z pójścia gdzieś do ludzi! Już się tak nie boi dzieci, więc może we wrześniu będzie jeszcze lepiej.



Dzionka spoko, odpowiedzialność biorę na siebie! 😀 tego pociągu się boję najbardziej ale jednak mniej niż bycia kierowcą podobnej ilości godzin z wizją dziecka w foteliku, które przez tyle km pewnie by spazmy dostało. Wybrałam mniejsze zło. No zobaczymy jak to wyjdzie, przekonamy się w maju. A jeszcze chce zahaczyć o Kwidzyn poznać wujka mojego M., który jest jakąś personą w dużej stadninie więc może jakaś fajna przejażdżka mi się trafi  👀  😁 No nakręciłam się!  🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 13:03
falletta, my jechaliśmy w wakacje je 9h po iagiem do Wiednia. Da się spokojnie. Choć Kalina już w sumie 3 lata miała.
Lotnaa Donia meeeeeeega gratki!!

Pandruska Piękna córa, piękny pokój i to co lubię, czyli nie przedobrzony dziewczyńsko że wszystko na róż

maleństwo Lotnaa Julie zrumieniłam się  😡 dziękuję  :kwiatek: aczkolwiek z tym "piękna i młoda" to zostało tylko "i" :P

Cynamonowa a siedziała tam z 30minut na czaprakach :P aż pies się zaczął wkurzać i chciał ją uwolnić

edit: Equus my mamy matę z Bright Stars deluxe taką różowo-szarą. Fajna jest, ma dużo zabawek różnych i do tego można z niej zrobić basen z piłeczkami (tu najbardziej cieszy się pies :P)


My z Lilianną mamy zamiar lecieć do Grecji w połowie lipca...nie powiem, mam stracha, zwłaszcza przed lotem samolotem
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lutego 2018 13:09
Dzionka, to co piszesz brzmi jak o przedszkolu, które wybrałam dla Tymka 🙂 wiec tym bardziej się cieszę! Tez w następnym tygodniu idę na rozmowę i już zapisać, żeby od września poszedł.
Nam się szykują wakacje życia, wiec teraz żyjemy głównie ogarniamem wszystkiego.
Cały miesiąc laby! Taaak mój mąż ma miesiąc wolnego 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 lutego 2018 13:19
ash, aż się boję zapytać gdzie jedziecie, bo skisnę z zazdrości :p
To faktycznie może od miejsca zależeć. Ja tylko słyszałam od koleżanki, że jej gdzieś problem robili właśnie jak syna z lutego chciała posłać ale to musiało być to konkretne miejsce.

Dzionka super brzmi to przedszkole faktycznie! Ja nie wiem gdzie Michała od września posyłać, najbardziej bym chciała, żeby przeszedł do przedszkola, które jest razem z obecnym żłobkiem ale cała placówka będzie się przenosić (nowy właściciel kamienicy nie przedłuża im umowy) i cały czas nie wiadomo gdzie.  🤔 A z przygotowaniami do nowego obywatela... Właśnie stwierdziłam, że psychicznie totalnie nie jestem gotowa jeszcze bo nie miałam w ogóle czasu o tym myśleć. Na szczęście udało mi się już prawie spakować torbę do szpitala i wyciągnąć najpotrzebniejsze rzeczy w przerwie pomiędzy załatwianiem kuchni, kafli i drzwi. 😉 Teraz na szybko staram się cokolwiek sobie przypomnieć czytając materiały ze szkoły rodzenia i pojedyncze rozdziały z książek o pielęgnacji malucha.  😁 W sumie najbardziej chyba stresuje mnie teraz to, że nie wiem czy się przeprowadzimy przed porodem czy nie, sama nie wiem co bym wolała (w obecnym mieszkaniu utoniemy w rzeczach, w nowym pewnie nic nie będę mogła na początku znaleźć bo jeszcze nie będzie wszystkich mebli...).

A teraz coś dla śmiechu. Zorganizowałyśmy w sobotę z psiapsiółą nasze 30-stki dla znajomych ze stajni (jedna ekipa od 14 lat) i tak trochę przypadkiem wpadł nam motyw jednorożca (wiadomo - konie -> jednorożce), więc wrzucam zdjęcie (jest brzuch, żeby nie było, że nie w temacie). 😉
Maleństwo dzięki za dodanie otuchy! Nasze panny są podobnie ruchliwe, więc jak Wy daliście radę to mam nadzieję, że my też to przeżyjemy bez konieczności otwierania okna i wyrzucenia gremlina na przypadkowej stacji 🤣
Ash gdzie się wybieracie?  👀
Grafi genialne zdjęcie!!!!  😜  😍
falletta, oj tak, pociąg zdecydowanie lepiej niż samochód 🙂 Super suepr! Byłam w Kwidzynie kiedyś z Dzionkiem, piękne miejsce!

krysiex213, a no właśnie, zapomniałam napisać - super z Ciebie mamuśka z jajem 😀 Lilka będzie miała z Tobą wesoło hehe.

ash, zdaj relację jak w przedszkolu po oględzinach! Ciekawa jestem jak się Tymek zaadaptuje. Ciekawe czy nasz Oskar tam nie był, bo zwiedzil tych przedszkoli z 5 zanim się zaadaptował w końcu gdzieś hehe. I ja się nie boję spytać - gdzie jedziecie?? Mów wszystko 😀

Grafi, no tak, bo to już zaraz :O Jeju, ale zleciało niesamowicie... Naturalnie będziesz rodzić, tak? Mam nadzieję, że się jednak przeprowadzicie, bo z maluszkiem to będzie wyższa szkoła jazdy... No i super by było mieć żłobek i przedszkole w 1 miejscu... Helena pójdzie właśnie do tego żłobka gdzie Sary nie chcieli a Sara zupełnie w drugą stronę od naszego domu, chociaż oba miejsca bliziutko. Babcie będą jeździć i je zgarniać po okolicy 😉 Ciekawa jestem jak urządzisz pokój Michała, bo tak w stylu Montessori "lecisz", prawda? Boska fota 😀

Edit: czy tylko ja mam dzis taki zly dzien? No poza mna to na bank jeszcze Helena :> Czekoladka na oslode i pospamujcie tez troche pliska dla poprawy humoru.

https://vimeo.com/253795023
O rany rany dziewczyny ale niusy!!!! 😍 😍 😍
Lotnaa, Donia Aleksandra GRATULUJE!!! Będzie Buba słodziak 2 😍  😜 😅



Mam totalny niedoczas żeby napisać teraz więcej, wiec tylko na szybko Grafi- boski z Ciebi jednorozec 🤣 No i mała czekoladowa panienka jak zawsze rozbrajająca 😀

Wrzucę wam potem foty małej BLW Anielicy! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się