wrzody żołądka

Shantowa, Ale się błyszczy  🙂
A Ty jesteś na Brandonie ?
Perlica, tak jest 🙂 Brandon XS. I tutaj wielki ukłon dla tulipan, bo gdyby nie ona wciąż byłabym sceptycznie przekonana co do pasz specjalistycznych.. 🙂 A jednak działa i to na takiego konia, który bardzo słabo przyswaja paszę. Jak dla mnie nr 1 i będę wszystkim polecać 😍
Shantowa, powiem ci, że wygląda na prawdę przepięknie. Zresztą koń tulipan również jak pamiętam ze zdjęć  😉
Ja znam kilka koni, których właściciele dwoją się i troją, żeby koń zjadł granulki. One są gorzkie  😉 No pasta jest droższa, ale czasami lepiej zapłacić więcej i mieć gwarancję, że koń zje tyle ile powinien.


Rozwieje watpliwosci z poprzedniej strony po przypadkowym tescie na sobie podczas otwierania zebami saszetki  😁 granulki polkniete w calosci nie maja smaku natomiast po przegryzieniu sa rzeczywiście gorzkie. Tylko ze lepiej, zeby kon ich nie przegryzal bo w calosci sa lepiej absorbowane. Ja swojej po prostu posypuje przed podaniem zarcia, zanim sie dogryzie do wyslodkow to omeprazol jest polkniety.
Ja nie mam wątpliwości bo próbowałam  😉
Nowość na rynku Hoeveler bez ziaren wersja sport, wrzucam bo ciekawy skład dla wrzodków. Szkoda, że taka droga, ale za to wydajna (mnóstwo białka i tłuszczu, minimum skrobii). W dodatku witaminizowana.

http://www.hoeveler.pl/hoveler/bez-ziarna/original-pur-sport/
http://www.hoeveler.pl/aktualnosci/
Zostało mi polecone kupić Omeprazol, ale ja totalnie zielona w temacie. Skąd zamawiacie? Jakie ceny są ok? Znalazłam coś takiego:

https://www.abler.com/gastric-ulcer-treatments/abprazole-bulk-140g/

Czy to jest omeprazol?
Gillian   four letter word
02 lutego 2018 21:13
tak, dokładnie to jest ten omeprazol, który wszyscy zamawiamy 🙂
Xxagaxx ja uznaję  6zl za saszetkę za dobra cenę  😉 Jeśli nie chcesz zamawiać zza morza, to można jeszcze zdobyć saszetki na grupie fb. Dziewczyny organizują tam też zamówienia zbiorowe, żeby wychodziło taniej.
Edit. Link https://www.facebook.com/groups/wrzodki/
chomcia, aktualnie za morzem przebywam, dlatego zostałam poproszona o zakup 😉 Tylko właśnie nie wiedziałam czy to jest ok oferta czy szukać jeszcze jakiś promocji 😀
Shantowa Mój senior aktualnie jest na Pro-Linen alfibre digest. I mam mieszane uczucia, sieczka niby smakuje ale... w pierwszym worku znalazło się kilka kamieni i kawałek sznurka ( :ke🙂. Do tego często trafiają się dość grube i twarde części traw/lucerny które mój dziad zostawia. To mnie zniechęca, choć składowo i zapachowo wypada całkiem nieźle. Za to Dengie HT nie jest zbyt smaczna i dość mocno jak dla mnie się pyli, ale przynajmniej nie spotkałam w niej niespodzianek.

Gdyby jakość sieczki PL była na nieco wyższym poziomie kupiłabym następny worek, aktualnie jednak bardziej skłaniam się do Dengie.

Przy okazji, mam pytanie co do rokitnika. Podanie której postaci jest najbardziej sensowne (ekonomiczne): susz, świeże owoce, sok, przecier? Własnie skończyliśmy Dromy Gastroline, chciałabym podawać coś zapobiegawczo aż do wiosennej dawki Abprazole. (ok 2 miesiące)
ed
Hej 🙂 jestem nowa w wątku. Czy polecacie szczególnie jakąś paszę z Hovelera dla wrzodowców? Pytam bo akurat mam niedaleko hurtownie, która posiada produkty tej firmy.
ed
I jak ten PUR.ITAN się sprawdza? Ja mam ten problem, ze leczę wrzody już od grudnia, zmieniłam dietę na zwykle musli bez owsa pomieszane z lucerna 1:1 plus olej kukurydziany i coś ciężko idzie to przybieranie na masie🙁
A jakie sieczki skoro nie prolinen polecacie? Żeby nie zbankrutować i była łatwo dostępna? Bo ja nie mam pojęcia czym zastąpić, mimo, że u mnie kamienie się nie zdarzały, to czytając wasze opowieści zaczynam się bać...
Ja od lat karmię sieczką havens mix. To lucerna i tymotka z granulowanym siemieniem.
Konie to uwielbiają.
http://havens.pl/produkty,pasza_dla_koni,havens_mix
ed
Jak to jest z otrebami pszennymi dla wrzodowców? wskazane czy nie?
famka   hrabia Monte Kopytko
05 lutego 2018 14:48
faith, w niewielkiej ilości 😉 zbilansowane z wysłodkami np.
A jakieś tańsze sieczki? Nie stać mnie na wydawanie ponad 80 zł za 15 kg sieczki, która i tak mega szybko schodzi 🙁

Edit: Czy ktoś może skarmiał https://www.petrapasze.pl/susz-z-lucerny-sieczka-pasza-p-7.html ?
famka a możesz napisać dlaczego otręby tylko w niewielkiej ilości?
ed
koniczkowaaa - temat zapiaszczenia przedyskutowałam już chyba rok temu - prędzej zapiaszczysz konia zwykłym owsem niż otrębami - pszenica przed łuszczeniem jest oczyszczana, więc otręby są czystsze niż zboże paszowe. Natomiast temat zakwaszenia - o jakie zakwaszenie chodzi? W przewodzie pokarmowym? Jeśli tak to z jakiego tytułu - w otrębach ilość skrobi jest znikoma. Jeśli zaś chodzi o popularne obecnie zakwaszenie organizmu to temat z pogranicza smoków, jednorożców i czarodziejskich zaklęć 😉
Moje źródło podaje:  "0,2 kg/100 kg masy ciała, a koniom chorym znacznie więcej", o zapiaszczeniu nie ma mowy, zwraca się tylko uwagę na gospodarkę wapń - fosfor, no ale to podstawowa wiedza.
ed
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lutego 2018 14:48
zielona_stajnia, kiedyś poruszany już był temat, że w dość dużej ilości zakwaszają przewód pokarmowy (nie nie chodzi o tematy jednorożców 😉  ), był artykuł na ten temat lat kilka temu, może uda się go odszukać w czeluściach netu, stąd też powstała dyskusja, ja osobiście przemaglowałam słownie kilku wetów i tak też potwierdzili, stąd ostrożność w ilości podawania 
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 lutego 2018 15:34
Wpadne z kolejnyn pytaniem 🙂
Poważnie rozważam wywiezienie koni na "wakacje". Jak postępować z koniem z wrzodami przy zmianie stajni? Koń z tych denerwujacych się transporetem i zmianą miejsca niestety 🙁 zmiana nie na dłużej jak na 2 miesiące, dobre warunki są koniecznością. Wspomagacie w takich sytuacjach swoje konie? Temat jeszcze dość odległy ale chce się dowiedzieć czy ma to sens.
famka koniczkowaaa - ok już kumam. Dopytuję, bo mam "podejrzanego" i jedyne co chce żreć to otręby pszenne właśnie, a że do tego walczymy o wagę to dostaje ich ok 2 kg dziennie.
koniczkowaaa Bardzo chetnie zobaczę zdjęcie  :kwiatek: A jak twój koń na inne sieczki? Co ty uważasz organoleptycznie ? Miękkie, za bardzo pocięte, twarde, suche?
A propos sieczek i granulatow z lucerny. Moja kobyla karmiona dorad granulatem po przestawieniu na sieczke St Hippolyt w ktorej jest mix z lucerna zareagowala podpuchnietymi nogami jak od przebialkowania. Nogi wrocily do normy po obcieciu sieczki o 1/3. Wniosek chyba taki, ze sieczka jest lepiej przyswajalna niz granulat. A i hippolyta moge polecic, nie schodzi jej duzo, kon je chetnie i jest ladna z wygladu i zapachu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się