Paka :-)

Od hmmm.... dawien dawna mam pakę Alfako Midi. Kupiłam ją jeszcze w czasach jak zaczynali wchodzić na rynek z różnymi modelami innymi niż ta najmniejsza na siodło i dwa czapraki także było to już x lat temu jak jeszcze mój poprzedni koń był "na chodzie". Paka przetrwała bez pokrowca kilka przeprowadzek i sporo wyjazdów na zawody i nadal ma się doskonale. Z jednej strony jest tylko trochę obita, bo niefortunnie postawiłam ją za blisko drzwi i kilka razy konkretnie tymi drzwiami oberwała. Zdecydowanie mogę polecić Alfako. Przymierzam się do zakupu tej małej jako poręczniejszej z jednym koniem na zawody.
deborah   koń by się uśmiał...
18 września 2017 15:58
Tyle że paki Alfako kiedyś a teraz to przepaść.. jakościowo padli na całej lini. Mamy dwie nowe paki w stajni i rozpadajace się zamki i wyłączone zawiasy to standard..
Moja stara odkupiona kilka lat temu od Laguny wygląda lepiej niż te nowki..
Hej 🙂 mam takie pytanie czy ktoś z was posiada może pakę jeździecką ze sklepu Horse Layette ?

https://www.horselayette.pl/index.php?id_category=19&controller=category

jakie macie o nich opinie ? jak się sprawują ? warte uwagi czy nie ?
Moon   #kulistyzajebisty
04 października 2017 15:39

O ile to nie kryptoreklama.....

wiktoria.wege, paki tej firmy nie mam, ale mam pakę hand-made z takiej płyty wiórowej - jako stacjonarna paka, jak najbardziej tak, nie narzekam, stoi już drugi rok w korytarzu nieogrzewanej stajni i trzyma się dzielnie. Jednak jako pakę na zawody nie polecam - ciężka no i małe kółka , przetransportowanie jej w jakiekolwiek inne miejsce po nierównej powierzchni to wysiłek dla dwóch chłopa 😉 (ja akurat mam taką dwudrzwiową, dużą - L)
Znajdę niedużą pakę tak gdzieś do 800zł? Może ktoś coś ma na sprzedaż? Pilnie poszukuje z kiepskim skutkiem  😵 Potrzebuję tylko na podstawowy sprzęt
Jaram się jak ksiądz nowym ministrantem 😅 😅 😅
Małżonek przerobił szafę na pakę 🤣 W końcu się prawie mieszczę ze sprzętem 😂
Jeszcze tylko w poniedziałek wyprawa po wieszaki na siodła i koniec 💘

ZNOWU za duże zdjęcie!
marianna152, jeslu paka ma być stacjonarna, to w Jysku/Ikei mozesz kupić szafę w granicach 400 zl, do niej wieszak na siodla, oglowia i czapraki i finito ;-)
W takich meblach jakość jest bardzo średnia, z resztą przerobienie takiej szafy będzie kosztowało trochę mniej niż jakby robić sobie samemu na wymiar. Też kiedyś miałam taki pomysł na przeróbkę taniej szafy na jeździecką, a teraz mega się cieszę że tego nie zrobiłam.
Mi udało się kupic uzywaną pakę, ale zstanawiam się gdyż ma pourywane wieszaki, czy jak zdemontuje resztę to nie odejdzie razem ze ścianą?? To chyba jakas sklejka i czy takie paki udźwigną siodło?

Moja jest z prawdziwego drzewa, 60 lat ma, a trzyma się lepiej niż nowoczesne szafy 😂 Teściowa nie miała na nią pomysłu, to ją zgarnelam na własne cele. Dodam tylko, że teściowa dostała ją jak miała 5 lat, więc od nowości w rodzinie 😜
Przegroda i polki tez z drzewa, a koszt materiałów to 50zl.
anil22 to zależy na jakiej grubości płycie będzie się trzymała, moje siodło wisiało na desce grubości 22mm płyty wiórowej, a OSB-sklejka jest bardziej wytrzymała 🙂
Szukam paki, bo moja szafka przerobiona wieki temu na pakę dziś umarła 😉
Potrzebuję czegoś z miejscem na czapraki i półkami na szpargały. Będzie służyć jako paka stacjonarna, więc nie musi być jakaś super wygodna i poręczna do wożenia.
Zależy mi na atrakcyjnej cenie 😉
Możecie coś polecić? Gdzie szukać?
Libella, polecam paki Nortex. Za okolo 1500 zl zrobil mi wysokosci 170 cm i szerokosci 110 cm, z fajnymi szufladami. Bardzo tanio robi, a jakosciowo super.
Co do jakości nortexu to nie do końca, ale jako paki stacjonarne, stojące w suchym i ciepłym miejscu dają radę 🙂 Chociaż jeśli padnie moja szafa stacjonarna to zamiast nortexu (bo nad tym wcześniej myślałam) zrobię koleją z płyt meblowych. Taka szafa trzyma się już dwa lata i zaliczyła 5 transportów, straciła już nóżki ale jeszcze dzielnie stoi  🤣 Jeśli ktoś ma opcję dogadać się u stolarza o wykonanie szafy stacjonarnej to polecam zdecydowanie bardziej niż nortex.
Doloruu dzięki, te nortex wyglądają rzeczywiście spoko 🙂

Wigorrr  a dasz znać czemu jakościowo średnio? Ja szukam właśnie paki stacjonarnej, raczej nie będzie za dużo podróżować.
Wstawiałam już zdjęcia Nortexów, są to paki bardzo średniej jakości, bardzo szybko psują się zamki, odpada farba no i hamulce lubią się urywać. Chyba, że szukasz paki na 3 lata wtedy to ok, bo większość pada właśnie po 3 latach. Ze znajomych którzy mają te paki nikt ich nie poleca. Chociaż tulipan ma też Nortexa i z tego co pamiętam była zadowolona
u nas w stajni jest kilka Nortexów; ja mam taką już właśnie 3 lata
nic z nią się nie dzieje
polecam - dobry stosunek jakości do ceny
Witam,
Mam pytanie o różnicę w jakości między paką alfako mini i alfako mini aluminium? Która jest bardziej wytrzymała? i czy różnica jest znaczna?
Aluminiowa jest lżejsza, a trwałość wydaje mi się że tak samo - jak dbasz tak masz 🙂
Nortex na stacjonarną pakę jest super. Na zawody jej nie biorę bo jest ogromna, ale w stajni stoi już 2 lata i nie mam się do czego przyczepić. Nic nie odpada i nic się nie psuje  😉
Ja mam pake DIY, zmajstrowal ja mój tata z plyt wiórowych.
Na koleczkach w razie przeprowadzek, ale generalnie stacjonarna, model na 1 siodlo + 3 poleczki z boku, wysuwane, dodatkowo jedna szeroka u góry.
Zamknelismy się materiałowo w 300zl 🙂
Oczywiscie, nie biore paki 170x110 cm na zawody. Myslac logicznie-nie zmiesci sie nigdzie. No chyba, ze pomyslowo wladujemy ja do koniowozu  😀. Takze Nortexy polecam jako paki stacjonarne. Spisuja sie dobrze.
a jaką pakę polecacie jako małą na zawody? Najlepiej na porządnych kołach, co by szło nią np. do stajni namiotowej wjechać 😀
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2018 06:47
xxagaxx, a te plastikowe paki Leonardo? Wyglądały całkiem spoko, nie wiem jak z użytkowaniem.
Sto lat temu użytkowałam taką typową "lodówkę" plastikową, ale poza górną szufladą w ogóle nie była poręczna, w dodatku miała mikre koła, które nawet na betonowych płytach hipodromu miały problem... -.-
Moon, ale oni za nie wołają 2 tys :P jak za pakę podróżną to trochę hmm, no sporo :P
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2018 19:23
xxagaxx, eeee, serio? O.o Ok, jest to mocny argument! :P
Patrząc na to, że ją da się otworzyc bez klucza to faktycznie sporo...

Ja mam na zawody tą małą z Alfako, poza wagą to spoko - koła ma duże.
a ktoś zna tego sprzedawcę/paki?

http://allegro.pl/paka-jezdziecka-i7210969924.html#thumb/1


Waga 12kg brzmi dość podejrzanie, za lekka 😀
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2018 06:01
xxagaxx, może dlatego że z aluminium?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się