Pensjonaty we Wrocławiu

Wergeel
Ja znam Hannę dobrze.
To ja sie po raz kolejny wetnę w wątek z Ostrowem Wlkp. bo tutaj przynajmniej ktoś wie gdzie to jest  😁
Czy wiecie może, czy ktoś oprócz pani Morsztyn prowadzi treningi ujeżdżeniowe w tej okolicy? Najlepiej z dojazdem, nie za krocie.
Bo z tego co zdążyłam się zorientować, to to jest zagłębie skokowców i ujeżdżenie tutaj to jakaś forma niższa...  🤔
Iskra de  Baleron

Ooo słyszałam tez coś o tej stajni Skiera a wiesz jaka cena u nich ? A co do edka to masz w 100 % racje syf !!!


[quote author=Watrusia link=topic=170.msg2732616#msg2732616 date=1511379446]
Ktoś może coś wie o stajni w Gałowie? Jak tam jest, czy są wolne miejsca?


Masz na myśli Ardenę? Z tego co się orientuję nie ma tam pensjonatu.
Jeśli mówisz o tzw PGRze u Pana Edka to warunki tam są straszne i jeśli się nie mylę ma on zakaz trzymania koni.

Bardzo tanio jest w Ratyniu u Skiery, trzeba jednak część prac wykonywać samodzielnie.
[/quote]

Mówisz o stajni tam w Ratyniu tak ?


[quote author=aspiw link=topic=170.msg2730829#msg2730829 date=1510907306]
Ja też byłam dawno temu, pamiętam że stajnia z padokami była między domami a teren do jazdy to był po drugiej stronie drogi. Nasze konie nocowały gościnnie w tej stajni 🙂



Teraz stajnia jest też po tej stronie co plac 🙂 przystanki autobusowe są pod samą stajnią. Jak dawno temu to pewnie Pielgrzymka? 🙂 Pozdrawiam
[/quote]

Edytuj posty!
W Ostrowie można trenować z Panem Dariuszem Miszkowiczem, jak coś podam numer na pw. Czasem przyjeżdża do Ostrowa na weekend.
W Ostrowie można trenować z Panem Dariuszem Miszkowiczem, jak coś podam numer na pw. Czasem przyjeżdża do Ostrowa na weekend.


Ryszarda Skiery tam w gałowie jest pensjonat , z tego co mi wiadomo to miesiąc kosztuje 300zł , jest padok ale żadnego placu  nie ma do jazdy. A ardena nie przyjmuje pensjonariuszu jest jeszcze stajnia Samotwór !! 🙂
Skiera jest we Wrocławiu, dzielnica Ratyń. Gałów jest 4 km dalej. Ardena na tą chwilę nie prowadzi pensjonatu.
Kartynowska, ale ja nie chcę konia wstawiać do wrocławia  😉
Chodzi mi o to, żeby ktoś dojechał do nas poprowadzić trening 2 razy w miesiącu  😀
Bo na miejscu sami skoczkowie. i jakby pojęcie ujeżdżenia w całej okolicy nie funkcjonuje...
Skiera jest we Wrocławiu, dzielnica Ratyń. Gałów jest 4 km dalej. Ardena na tą chwilę nie prowadzi pensjonatu.


tak wrocław ale każdy mówi gałów lub ratyń więc przepraszam za pomyłkę !

Kartynowska, ale ja nie chcę konia wstawiać do wrocławia  😉
Chodzi mi o to, żeby ktoś dojechał do nas poprowadzić trening 2 razy w miesiącu  😀
Bo na miejscu sami skoczkowie. i jakby pojęcie ujeżdżenia w całej okolicy nie funkcjonuje...



Ja pisałam z myślą o stajni we wrocławiu !! mam kogoś kogo mogę polecić Ci napisze na pw 🙂

Edytuj posty!
Lolaaa stałam jakiś czas w Borowej. Ogólnie byłoby wszystko fajnie gdyby nie właściciel bez pojęcia o koniach. Stajenny się stara i można się z nim dogadać ale kompletnie nie ogarnia sytuacji. Jedzenie wrzuci tylko to, które zostawisz w wiaderku. Podłoże na hali i ujezdzalni strasznie zaniedbane. Dojazd w porządku ale musisz wszystkiego pilnować. I straszna wilgoć w stajni..
Z dojazdem masz Pruszowice, w których stałam i pewnie stała bym nadal jakbym była we Wrocławiu. Właściciele są trenerami więc musiałabyś im powiedzieć co i jak. Myślę, że jeśli prowadzilabys jazdy tylko na swoich koniach tym dwóm dziewczynom to dałoby się dogadać. Opieki dla swojego konia nigdy lepszej nie miałam i obawiam się, że szybko nie znajdę...


Zgadza się, tak jak napisała ententa w Pruszowicach stałam i to całkiem długo. Niestety ze względu na obecne miejsce zamieszkania, podróż wynosi prawie dwie godziny, więc odpada 🙁 Już naginamy czasową rzeczywistość do podróży wynoszących ponad godzinę, ale dwóch nie udźwigniemy.
Staraliśmy się o boksy na Partynicach, ale na razie to nieosiągalne, bo robią jakieś swoje wewnętrzne, stajenne roszady.
Co do podłoża: wszystko będzie lepsze od tego co mamy obecnie, jesteśmy już naprawdę zdesperowani, jedyne co mamy do użytku to lonżownik, lub skrawek (dosłownie skrawek) nieogrodzonej, zeszłorocznej trawy przed stajnią. Jeśli chodzi o jedzenie to "wiaderkowe" sama konikom dowożę, wydzielając i przygotowując w domu, w stajni jestem prawie codziennie także takich kwestii dopilnuje, bo i tak jestem do tego przyzwyczajona. Martwi mnie tylko ta wspomniana wilgoć 🙄
Lolaaa a zaglądałaś do smolca? Nie wiem jak tam obecnie z warunkami ale kiedyś było nienajgorzej.
Z innej strony masz i dalej są sokolniki ale bez auta kiepsko dojechać.
Lolaaa a zaglądałaś do smolca? Nie wiem jak tam obecnie z warunkami ale kiedyś było nienajgorzej.
Z innej strony masz i dalej są sokolniki ale bez auta kiepsko dojechać.


Ze Smolca moja koleżanka uciekła ze strasznie chudym koniem, toczyła wieczną wojnę o siano, chyba, że od tamtego czasu coś się tam zmieniło.
Lolaaa, a 1,5 godziny busem z Głównego prawie pod samą stajnię cię urządza?
Warunki w miarę dobre, jest hala  (mała, ale jest), pastwiska, duże boksy za 600zł.
Acha, i niestety rekreacja  🙄
Lolaaa Stajnia Warzyna, 20-30 minut pociągiem z Dworca Głównego, ze Stadionu Wrocław jeszcze szybciej, autkiem 15 minut ze Złotnik/ Stabłowic/ Maślic itd. 😀
Myślę, że byłabyś baaaardzo zadowolona, zaufaj starej koleżance ;p
czy ktoś stoi w Hannie ?

Ja
W Małkowicach otworzyła się stajnia . Wiem że mają pensjonat dla paru koni. Na FB Stajnia Bella. Podobno cena za pensjonat 900 zł jak będzie hala to 950 zł.
Hendi   Kara księżniczka
02 lutego 2018 11:14
Które stajnie z halą dają możliwość pobytu w stajni oraz jazdy na hali w godzinach 19-21?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 lutego 2018 18:19
Sporo osób pytało o wolnowybiegówki pod Wro, w Wilczycach właśnie otwarto.
Tam gdzie byla stajnia koło bananiarni? Ktoś wie kto to prowadzić bedzie? 🙂
Koniki chodzą po obiekcie "bananiarni",
czyli ktoś inny to przejął?
Koniki chodzą po obiekcie "bananiarni",
czyli ktoś inny to przejął?


Tak, miesiąc temu przejeli ten obiekt
A ktoś wie coś więcej?
Ogłaszają się na Facebooku, stajnia wilcze łąki
zdjęcie z ich profilowego to raczej nie jest z Wilczyc.. 😉
Ciekawe jak cenowo...
ponoć 400zł
W tej cenie to zaoferować można chyba tylko stały dostęp do wody i sprzątanie boksu do zera raz na miesiąc
Ale to chyba wolnowybiegówka? To siano i woda spokojnie za tą kase. Tylko gdzie zarobek?
W ofercie widnieje jak byk boksy 3x5
i jeszcze :  Na wyposażeniu pomieszczenia socjalnego zawsze dostępna jest: woda mineralna (gazowana/niegazowana), herbata, kawa.
To już dopłacają
Tam też cena jest zależna od częstotliwości odwiedzin u konia i tego czy musi mieć prąd w taśmie 😉

edit:
A w Szewcach podobno wielkie zmiany? I 950 zł w stajni bez poideł, wybiegów i terenu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2018 14:22
Tam też cena jest zależna od częstotliwości odwiedzin u konia i tego czy musi mieć prąd w taśmie 😉


Ale mają l-ążownik 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się