Nasza twórczość fotograficzna cz. II

k2arola - głowa razi, do tego jest mocno wyostrzone

Julia - Twoje czarno białe to poznam chyba zawsze 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 listopada 2017 15:43
malinowaa, jeśli chodzi o podstawy to serdecznie polecam szerokikadr.pl
Warto też dogłębnie sobie przećwiczyć i ogarnąć bardzo podstawowe zagadnienia, jak: przysłona, iso, czas otwarcia migawki, etc.
Jeśli chodzi o obróbkę, to PS jest do zaawansowanego dłubania, do obróbki warto nauczyć się Lightrooma (na fotopolis jest seria artykulów "Lightroom w małym palcu"😉, który jest bardzo sympatycznym narzędziem (np. reportaże ślubne tylko w nim obrabiam, PS wchodzi przy zdjęciach, gdzie potrzebny jest bardziej zaawansowany retusz).

Polecam też yt i np. filmiki Bryana Petersona.
Cierp1enie dzięki. A tak łopatologicznie to rozumiem, że mam głowę przyciemnić (albo resztę rozjaśnić) i zmniejszyć wyostrzenie, si?
A kolory wydają Ci się ok?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
18 listopada 2017 21:24
O, o, weszłam tu dziś z tym samym pytaniem. Tylko u mnie to może być cała Polska- dojadę.
Kolega potrzebuje fotografa na przyszły sezon zawodów żeglarskich. Spodobały mu się moje zdjęcia wykonywane sprzętem, który zazwyczaj pożyczałam w razie potrzeby. Problem polega na tym, że wszystkie ustawienia robiłam na czuja (nie, nie używałam auto  :hihi🙂  😡 I potem w sumie ich nie obrabiałam nawet- takie surowe zostawiałam. I nie mam zielonego pojęcia na temat dokładnych ustawień aparatu, jak i na temat obróbki. Coś tam się bawiłam Photoshopem, ale to próby drobne. Potem porównywałam je ze zdjęciami innych i nigdy nie lubiłam tego, co mi wychodziło. No i dostałam kopa w tyłek, żeby w końcu się tego nauczyć, zbierałam się ze 2 lata.  😵 Czy ktoś, coś słyszał? A może ktoś korzystał z podręczników fotograficznych i może jakiś polecić?  😁
malinowaa, jeśli chodzi o podstawy to serdecznie polecam szerokikadr.pl
Warto też dogłębnie sobie przećwiczyć i ogarnąć bardzo podstawowe zagadnienia, jak: przysłona, iso, czas otwarcia migawki, etc.
Jeśli chodzi o obróbkę, to PS jest do zaawansowanego dłubania, do obróbki warto nauczyć się Lightrooma (na fotopolis jest seria artykulów "Lightroom w małym palcu"😉, który jest bardzo sympatycznym narzędziem (np. reportaże ślubne tylko w nim obrabiam, PS wchodzi przy zdjęciach, gdzie potrzebny jest bardziej zaawansowany retusz).

Polecam też yt i np. filmiki Bryana Petersona.


DZIĘKUJĘ BARDZO  :kwiatek:
Słyszałam, że lepiej bawić się Lightroomem. Ja generalnie Photoshopa potrzebowałam do rzeczy typu pozbycie się ze zdjęcia lonży, uwiązu (w przypadku końskich zdjęć), ale to było ze 4 lata temu ostatni raz i już nie do końca pamiętam.
Jakieś rady od Was jeszcze? Im więcej, tym lepiej  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 listopada 2017 08:07
Ja tak mówię o tym, że zaczynam robienie zdjęć, ale ja może pokażę parę, od tak dla przykładu, gdzie jestem, bo tak to nie ma za bardzo o czym gadać.  😁
Przepraszam za post pod postem, ale chciałam odświeżyć wątek  :kwiatek:

Musiałam wrzucić na Google Drive, bo cóż, są za duże: KLIK

😡 😡 😡

EDIT: poprawiłam link
malinowaa.... Pisz bezpośrednio do osób których zdjęcia ci się podobają. Za odpowiednią sumę to raczej nikt ci warsztatów nie odmówi, trzeba trochę poczekac ale warto szkolic sie u najlepszych
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 listopada 2017 17:01
Polecicie  jakies porządne polskie portale online gdzie moge wywołać zdjęcia i wysłać na podany adres? Najlepiej zeby mozna było zapłacić paypal albo karta kredytowa. Chce wysłać zdjęcia od siebie z Niemiec i moc zapłacić jakos  ale zeby wysłali na polski adres.

Z góry ogromne dzięki  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
22 listopada 2017 00:30
malinowaa.... Pisz bezpośrednio do osób których zdjęcia ci się podobają. Za odpowiednią sumę to raczej nikt ci warsztatów nie odmówi, trzeba trochę poczekac ale warto szkolic sie u najlepszych


Dzięki. Spróbuje i w ten sposób  :kwiatek:
Ktoś ma jakieś myśli dot. moich foto z postu wyżej? To samiutki początek  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 listopada 2017 06:46
Straszny bałagan w każdym zdjęciu. Nie zawsze byłam pewna, co chciałaś pokazać. Położenie punktu ostrości też ma znaczenie.
Gienia-Pigwa, cyfrowaciemnia.pl - płatność przelewem, bardzo dobra jakość.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 listopada 2017 15:53
Straszny bałagan w każdym zdjęciu. Nie zawsze byłam pewna, co chciałaś pokazać. Położenie punktu ostrości też ma znaczenie.


Okej, dziękuje 🙂
Poszukuję zdjęć koni rasy śląskiej w swobodnym ruchu, albo zootechniczne klaczy i ogierów podpisanych z imienia  😀 ładnych, łapiących za oko, nawet kiczowatych, dobrych technicznie, bez ludzi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 grudnia 2017 22:25
Mam jakieś stare zdjęcia śląskiego wałacha w starym, ciężkim typie, jutro mogę poszukać.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 grudnia 2017 08:00
Coś trochę art  😅
Dopiero teraz ruszyłam zdjęcia, a raczej zdjęcie, z październikowej wizyty w zoo. I takiego pięknego wilczka mam. 😍

Aż na etui do telefonu wylądował. 😀
Padały pytania o jakieś podstawowe instrukcje foto. Jeśli ktoś nie ma nic przeciwko lekkiemu zarwaniu dwu nocy, to będzie kolejna odsłona kursu:  Photography for beginners - starter kit z Johnem Gringo. Jak ktoś nie chce oglądać na żywo, musi kurs kupić. A obejrzeć moim zdaniem bardzo warto.

Można sobie podejrzeć kawałek o matrycach, nie wiem, czy akurat najciekawszy dla każdego, ale pokazuje, jaki to styl przekazywania wiedzy.

Edit: on air
Moje pierwsze podejście to kotów 😉





Dziewczyny, mam problem z fotografem, który robił relację u mnie na studniówce. Dostałam fotki, dość dobre, ale kompletnie niewykadrowane, niedopracowane obróbkowo - wyglądają jak włożone hurtem do LR.
Część zdjęć ma rozmazane kawałki, część zdjęć z ludźmi tyłem, część kompletnie bez sensu. Dostałam 400 zdjęć z 6 godzin jego pracy (połowa to zdjęcia z fotościanki).

Czy to jest normalna kolej rzeczy przy relacjach z imprez?
Te zdjęcia częściowo nie są złe, ale jako grafika bolą mnie te kadry, bałagan na sali nieprzycięty, rozmazane części nieprzycięte. Fotograf tłumaczy się tym, że nie odpowiada za bałagan ani pozycje ludzi....
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2018 14:12
Plackowata, a możesz przykłady pokazać? (zamarz twarze czy co). Zależy jaki bałagan, zależy jakie pozy itp., fotografia 'imprezowa' rządzi się swoimi prawami a dokładniej prawem dzikiego tłumu :P
smartini - zaraz podeślę na priv link do kilku fotek (zainteresowanym też ofc). Nie chciałabym ich udostępniać publicznie, ale jestem bardzo ciekawa Waszej opinii. Fotograf ze mnie marny, ale pewne poczucie estetyki mam i te fotki mnie rażą 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2018 14:32
dla mnie raczej pstryki niż fotografia, pytanie co fotograf ma w portfolio 😉 jeśli podobny poziom, a nie np. coś takiego jakieś portfolio imprezowego fotografa prosto z google no to nic nie poradzisz. Na pozy ludzi fotograf faktycznie wpływu nie ma, ma bałagan również i taki foto nie retuszuje każdego zdjęcia.
Dziękuję za opinię  :kwiatek: Portfolio raczej ślubne - widziałam foty i było trochę lepiej...Młody jest, trochę musi się nauczyć, za dużo też nie płaciłam (1500), no ale kurde...dbajmy o swoją markę.
Nie oczekuję retuszu każdego foto tylko przykadrowania syfu - jak to zobaczyłam to myślałam, że padnę. Chyba że jestem zbyt wymagająca? Napisałam mu litanię na dwa kilometry, ma to poprawić, zobaczymy co wyjdzie...

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2018 15:49
Plackowata, podeślij mi też na pw trochę fotek, robiłam w tym roku studniówkę 😉
Mnie też podeślij.
Plackowata, 1500zl to nie jest dużo? Ja za fotografa na studniówkę płaciłam jakies 300-400zl...
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2018 20:11
Organizowałam dopiero co studniówkę i jak dla mnie 1500 to normalna cena, my płaciliśmy coś koło tego za dwóch, ale tylko dla tego, że to znajomi z fotografowie z klubu gdzie moja znajoma pracuje. 300-400 zł za całą studniówkę? To, albo ktoś się nie ceni albo nie ma za co cenić. Nasi spędzili u nas czas od 18 do 3 jakoś mimo, że mieli krócej, ale sami chcieli zostać dłużej.
300 zł za fotografowanie studniówki to żart.... Tyle to ja zapłaciłam za samą sesje przedślubną.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lutego 2018 21:22
1500 zł to normalna cena. No cóż, zatrudniając fotografa ze świadomością, że ten się dopiero uczy studniówek, trzeba się liczyć z tym, że może popełniać błędy... No bo chyba nie zataił tego faktu? Dobrze z jego strony, że zareagował na sugestie pozytywnie. Ja bym jeszcze poczekała chwilę, aż faktycznie poprawi te zdjęcia. Ile miał czasu na ich oddanie?
Facella chłopak robił wcześniej dwa śluby. Całkiem dobrze. SAM ustalił sobie termin na 2 tygodnie, dostałam 400 zdjęć. Rażą mnie rozmazane w ruchu nogi, nieostre kadry. Pewnie dlatego, że sama jestem związana z branżą w jakiś sposób i jestem kompletną estetką. W miarę się dogadaliśmy, ale wkurza mnie niemiłosiernie  😂 Kompletnie nieprofesjonalny, każdą moją uwagę uzasadnia i udowadnia, że ma racje na siłę...
Nie czuję się alfą i omegą w tym temacie, ale nie jestem też idiotą, któremu można wmówić, że kompletnie ciemne zdjęcie, zasłonione praktycznie przez parę pleców w marynarkach a obok ludzie przy stole w telefonach ma jakąś wartość...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się