COPD

Wyszla wydzielina w plucach ale te badania byly robione pol roku temu i wtedy faktycznie byl "glutek" z nosa. Teraz objawy sa takie same,kaszel ciezki oddech,tylko wydzieliny z nosa brak,jedynie ta wodnista ktorej jest duzo,kapie podczas lonzy/jazdy.
może być tak, że wydzielina jest za gęsta aby wypłynęła. Idlatego koń ciężko oddycha, bo nie jest w stanie jej wydalić z kaszlem.  Musisz ją mocno rozrzedzić i raczej szybko, bo uszkadza pęcherzyki płucne.
A pani Blanka co na to tak z ciekawości?
drabcio napisalan pw 😉
Ktoś mi powie o co chodzi z tymi PW? Osoby do których wysyłacie PW to często wciąż są obcy dla Was ludzie, a ja np. jestem ciekawa tak samo (i pewnie pare innych osób) co na to lekarz. Nie mówie absolutnie o publicznym oczernianiu itp, ale jakaś mania wysyłania PW (i pisania że sie je wysłało!) na prawdę mnie napawa niezrozumieniem...
Mnie nie pytaj ja wszystko publicznie piszę  😂
Nie chcialam po prostu publicznie wyrazac zlej opinii o p.Blance.
Nic w tym PW o tym nie świadczy - zwykła diagnoza weta ktorą warto skonsultować. Bez tego jak się okazuje w Polsce ani rusz. Ja tak samo konsultowałam jej zalecenia dot. nebulizacji i okazało sie to sluszne poniewaz rozpiska i dawkowanie ktore dostałam były jak się okazało niewykorzystujące możliwości nebulizatora i sterydów.
Właśnie to mam na myśli, ze nie namawiam nikogo na pisanie złych rzeczy o innych. Moze diagnoza była mylna (a moze nie) ale chciałyśmy po prostu ja usłyszeć.
Nie bierz tego do siebie, pisałam ogólnie o tym co widzę czesto na forum, a nie rozumiem i akurat wylałam swoje żale po Twojej wypowiedzi 😉
czy używał ktoś może tego jako alternatywy dla Mycosorbu ?
http://proagris.pl/towar.1141.dolsorb.sm.1kg.oparty.na.beta.glukanach.html
Polecicie jakiś sumplement na pozbycie się wydzieliny ?
Zastanawiam się nad sumplementem z epony, stosował ktoś ?
mooona swoim daję teraz Hyssopus Beet , 2 dzień dopiero także za wcześnie żeby coś powiedzieć, poza tym że 2 z trzech trochę pomemłały i wzgardziły, musiałam dorzucić zmiksowaną marchewę (pokrojoną w kawałki wybierały )
Wybierając produkt trzeba przeliczyć na ile starcza opakowanie. Pozornie tańsza wersja jest droższa w przeliczeniu na miesięczną dawkę.  🙁
ganasz to prawda, ale bardziej zalezy mi na skutecznosci niz cenie 😉
Hyssopus Beet - u mojego konia się sprawdził.
dobre opinie mają zioła Green Horse. Ale gdybym ja kupowała takie mieszanki w ładnych opakowaniach, to szybko poszłabym z torbami 😉.  przy podawaniu różnych ziół w ciagu roku, potrzebuję  ponad  10 kg. A jeszcze sama coś uzbieram. Najbardziej opłaca sie kupić w dobrym sklepie zioła luzem i składać mieszanke samemu , nawet w/g receptur z tych gotowych.
Grace mozesz sie podzielic jakie ziola podajesz na takie dolegliwosci ? 🙂
wykrztuśnie działa tymianek, dziewanna, anyż, podbiał,  bardzo dobry jest syrop z bluszczu - Hederasal, sama bluszczu nie podaję, bo jest trujacy i nie mam na tyle wiedzy żeby samej wyliczyc proporcje. Ale jest ten syrop do kupienia w aptece i można go dodać do naparu. Poza tym możesz robic inhalacje z olejkami eukaliptusowym i miętowym.
Grace Hederasal w jakiej dawce?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 lutego 2018 17:39
Mój dostaje respiblend green horse. Cieżko mi powiedzieć na ile pomagają u nas generalnie tej zimy duże pogorszenie, 7 lat nie było potrzeby podawania sterydów a  tej  zimy dostał już przynajmniej 15 zastrzyków od 5 do 10cm deksametazonu.

Ostatni tydzień już było dobrze,dzisiaj nagle duszność 22 oddechy i robi bokami  🙁 
Dla nas też ta zima była ciężka. Skończyło się zmianą stajni na wolnowybiegówkę, po weekendzie koń będzie przestawiony na sianokiszonkę. Oby  wiosna jak najszybciej, żeby mógł iść na pastwisko na 24 i nie oglądać siana przez kilka miesięcy
Załączam zdjecie maski do nebulizatora ,którą robiłam według tego co znalazłam w internecie i na forum.Sprawdza się super.Teraz nebulizuję tylko solą hipertoniczną.Efekty świetne!
a poleci ktoś jakiś nebulizator dobry ludzki ? wazne aby byl na baterie a nie prąd 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 lutego 2018 06:18
Buniaa bardzo fajny pomysł! a jakbyś doczepiła paski po bokach, takie jak w kantarze? Nie musiałabyś wówczas trzymać tylko wisiałoby na łebku
Będzie,będzie,ale póki co musze zorganizowac sobie takie miejsce zeby kon stał na dwoch uwiązach i nie miał nic przed sobą,mam na myśli np. Słupek do wiązania..Bo wtedy ona probjje sie z tego uwolnić i trze ryjkiem...a nie chciałabyn tego zepsuć 🙂
Wichurkowa   Never say never...
17 lutego 2018 18:41
U nas ostatnio też była dr.Blanka no i wyszła zaawansowana astma....  Z opini p.Blanki stan konia średni co mnie zdziwiło bo koń pokasływał a nie kaszlał cały czas, dlatego byłam nieświadoma jego złego stanu i zła na siebie że mogłam pomoc wcześniej  🤬 Ale wzywałam co chwilę lokalnych wetów, robiliśmy badania krwi za kupę kasy na alergeny, leczyli na krtań, lekkie zapalenie a tu taki zonk.... Też bym nie powiedziała że jest aż tak źle jak mówi Pani Dr....
Puki co pobrany wymaz do badań, aby ustalić czym leczyć a my puki co zaopatrzylismy się w parownik i prawdopodobnie pójdzie na pelet słomiany.  Na pastwisku jest codziennie, mamy przewiewną,wysoka  i dobrze wentylowaną stajnie,także podstawy ma zapewnione...  Mój bidulek  😕
Informuję, że w Kauflandzie są za 2,99 plastikowe przezroczyste wiadra (takie z żółtą rączką), które fajnie można przerobić na maskę do inhalacji 😉
Mam pytanie do osób trzymających konie bezstajennie: jak w takie mrozy radzicie sobie z podawanie moczonego siana?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się