... ślub :) ...

bnw   This is how I make the world my claim!
10 lutego 2018 20:13
Byliśmy w Bytomiu ale dziwnie leżały ich fasony, nie mieli większych rozmiarów niektórych fajnych modeli i było dość drogo. A napaliliśmy się na Bytom, bo znaleźliśmy fajne stylizacje w necie właśnie z Bytomia (z szara kamizelką) i chciał mój mąż coś takiego. Udało się w PAWO i tam te panie w sklepie były też bardziej ogarnięte i pomocne, ale to tylko kwestia konkretnego sklepu.


Bytom niestety część produkcji ma z Chin i stąd mogą się brać dziwne rozmiarówki... aczkolwiek nie dam głowy, że garnitury też już tam szyją.
emptyline, a czemu sandały? Ja buty kupiłam przez neta... tutaj http://www.m-but.pl/ 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2018 20:49
Cricetidae, bo nie za bardzo widzę inne buty do tego co chce założyć i do tego gdzie będzie ślub. Generalnie robimy bardzo luźnego grilla w ogrodzie, powinno być raczej cieplej niż zimniej więc w innych butach zapewne będzie jeszcze gorzej niż w sandałach. 🙂

Zakładam też opcję kupienia jednak jakiejś sukienki, ale interesuje mnie tylko coś prostego, bardziej w kierunku boho czy vintage no i w niewysokiej cenie. Czy w ogóle jest szansa na znalezienie jakiejś perełki w Warszawie? Przepraszam, że tak dupę zawracam, ale będę w Polsce tylko na chwilkę i zwyczajnie nie dam rady jeździć po całym mieście z nadzieję, że a może tu coś znajdę. 🙁 Szukam w necie, ale mało co mi się podoba, chyba tylko jakieś modele Anna Kara, ale niestety cena już mi nizebyt pasuje. 🤣

Zdjęcia giganty!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2018 20:57
emptyline, a suknieboho.pl?
emptyline, poszukaj na grupach sprzedażowych sukienek. Jest ich tam tyle, jak wstawisz swoje typ to oprócz 90% zupełnie niepasujących dostaniesz z 10% takich, które będą Ci może pasować 🙂 W necie łatwiej zrobić przesiew i jak Ci się coś spodoba to w Pl się umówić. Ja próbuje sprzedać swoją sukienkę, na razie jedna dziewczyna mierzyła i niestety jest na nią za mała. Ale naprawdę masa dziewczyn wystawia sukienki na olx, fb, nie zaszkodzi czasem zerknąć na używki 🙂 Ja jakbym kupiła nową to bym w tym momencie mega żałowała... A tak kupiłam używaną, jak się sprzeda to fajnie a jak nie to będzie wisieć, ale przynajmniej nie będę miała przeświadczenia, że utopiłam 4000 czy 5000 zł w tej kupie białego materiału... 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2018 21:32
Cricetidae, ja 5 kafli na bank nie wydam choćbym miała się zesikać z zachwytu na widok sukni. 🙂 Chyba wolałabym się pogodzić z opcją  krótkiej, jasnej  sukienki bez  rajstop jeśli już. Taką dostanę  wszędzie  (nie  wiem czemu mam taki  problem z gołymi nogami, ale uznaje tylko opcje czarnych rajstop, dziwny  ze mnie przypadek). Ale poszukać nie zaszkodzi, choć chyba mam inny gust niż jakieś 70% dziewczyn. 🤣 Do tego jeszcze jestem niska i mam duże cycki więc w ogóle klops 🤣.
emptyline, ad garniturów dla szczupłych facetów duży wybór jest w Zarze 😉 chyba, że masz bardziej wygórowane oczekiwania.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2018 22:18
ovieha, troszkę jednak tak. 🙂 Ale zobaczymy co nam zaproponują, grunt, żeby dobrze leżało.
safie, ojeeeeeejj. Tak, jak najbardziej, piszę właśnie maila, już się boję ceny. 🤣
Cześć, wpadam, bo jesteśmy o krok od klepnięcia terminu i sali, a mam teraz problem z godziną i chciałam zapytać jakie są Wasze doświadczenia/przewidywania odnośnie godziny ślubu...
Okazuje się, że na dzień dzisiejszy mamy do wyboru 14.30 albo 16.30. Do sali jest kawałek, więc liczę, że będziemy tam jechać około godzinę. Ślub planuję na końcówkę września.

I teraz pytanie, czy ślub o 14.30 to jest hardkorowo wcześnie? Jak wypytuję znajomych, to zwracają uwagę, że może być napięty grafik przed - makijaż, fryzura, itp. A wolałabym nie latać w dzień ślubu z wywalonym jęzorem. Na sali wtedy bylibyśmy około 16.30
Z drugiej strony ślub na 16.30 we wrześniu ma tę słabą stronę, że po godzinie ślubu i godzinie drogi na salę na miejscu będziemy przy dobrych wiatrach o 18.30, więc akurat, jak się będzie ściemniało... a chciałabym jednak, żeby zacząć za dnia 😉
Jakie są Wasze doświadczenia? Kurde, nie sądziłam, że będą mnie takie pierdoły zastanawiać  😡
Scottie   Cicha obserwatorka
12 lutego 2018 13:48
Libella, a to musi być TEN kościół? Może jakiś bliżej sali będzie miał lepsze godziny? Gdzie w ogóle będziecie mieli wesele?
Dla mnie 14:30 to za wcześnie, ale w niektórych regionach tak się robi. Ja bym się chyba nie ogarnęła ze wszystkim w tym czasie. Miałam ślub o 17 (ale w czerwcu), a od 8 byłam na nogach i latałam 😉
"Kościół" jest ciężki do zmiany, bo będziemy mieli ślub w cerkwi i bardzo nam zależy na tej na Pradze 😉 Wesele na 99% Wodokty. 14.30 byłaby też lepsza, bo boję się korków (ślub będzie w piątek). No ale to jest kurde wcześnie, sama zawsze na to narzekałam na ślubach znajomych...
też mam 14:45, myślę, że nie będzie tragedii 😉 mamy też godzinę drogi do sali + życzenia pod kościołem i w lokalu to robią Ci się już 3h. IMO szkoda ten piękny dzień jeszcze bardziej sobie skracać rezerwując tak późno mszę
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 14:24
Libella, bierz 14:30, co za problem. Do 14:30 od rana jest w pytę czasu, żeby zrobić makijaż i wszystko, bez przesady. 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
12 lutego 2018 14:39
Libella, wiesz, ja kilka razy w tygodniu pokonuję podobną trasę i niestety będą korki na bank- tym bardziej, że to wrzesień i jeśli będzie ładna pogoda, to ludzie jeszcze będą chcieli spędzać weekend poza miastem. Korki zazwyczaj na tej trasie (szczególnie na wysokości ronda Wał Miedzeszyński + Trakt Lubelski) zaczynają się od 15, więc ich raczej nie unikniecie. I pewnie i tak późno dojedziecie na salę, ale w takim razie lepsze to niż 16:30. Ogólnie powiem Ci tak- współczuję stania przed takim wyborem.

Rób tak, żeby Tobie pasowało. Bo zawsze się znajdą ludzie, którym nie dogodzisz.

IMO szkoda ten piękny dzień jeszcze bardziej sobie skracać rezerwując tak późno mszę


Hahaha, jestem przeciwnego zdania! Zazwyczaj ten dzień i tak trwa 24 godziny 🙂
emptyline nie wiem czy pomogę, ale zerknij na stronę http://etsy.com i wpisz "boho wedding dress". Tam jest masa ręcznie robionych, przepięknych sukienek w niezłych cenach. Minusem na pewno jest to, że nie da rady przymierzyć i ewentualnie krawcowa musiałaby poprawiać.
Po dłuższym zastanowieniu chyba będzie 14.30 zanim dojedziemy na salę to pewnie będzie 17, więc nie tak tragicznie wcześnie, a przynajmniej jeszcze przez chwilę jasno 😉
Emptyline moja koleżanka szyła tu suknię w stylu boho: https://suknieboho.pl/ i wyszła przepiękna, jedna z ładniejszych sukienek, jakie widziałam 🙂 przyszła z pomysłem na sukienkę, która jej się podobała.
emptyline już chyba pisała, że ze względu na cenę (zaczynają się od 4 tys.) odpadają.
Ooo, to przepraszam, nie doczytałam. Chociaż z tego, co mówiła znajoma, to u niej udało się nieco dostosować sukienkę do możliwości finansowych 😉 ale pewnie dużo zależy od kroju.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 19:02
ashtray, jeszcze nie wiem jaka to kwota, skąd wiesz, że od 4 tys? Na stronie są i takie za 1500 czy 2 z hakiem.
Libella, możesz mi podpowiedzieć ile koleżanka zapłaciła? Właśnie wstępnie już rozmawiałam z projektantką i zdaje się, że uda nam się umówić na 15-ego. Ja nie chcę nic trudnego na szczęście dla mojego portfela.
Martita   Martita & Orestes Company
12 lutego 2018 19:06
emptyline Na stronie w FAQ jest informacja, że projekty zaczynają się od 4 tysi w górę ale zaprasza do kontaktu i z niższym budżetem.

Widzę, że widełki cen sukien ślubnych nie mają granic 😉 A w salonach zazwyczaj jakie to kwoty? Średnio?
A, sorry faktycznie odpowiadałaś Cri.

Na ich stronie w FAQ
Ceny takiej usługi szycia indywidualnego zaczynają się od 4 tysięcy złotych
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 19:09
Martita, w salonach na ten moment najtańszą mierzyłam za 2800, ale to po obniżce  👀
Widziałam i metki poniżej 2 tys, ale szczerze mówiąc nie zachwycały jakością
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 19:09
Martita, tego nie doczytałam, ale zobaczymy, bo budżet jako taki podałam i dalej zostałam zaproszona, więc może nie będzie tak źle. :P Bo jak nie to idę kupić kieckę w Zarze. 🤣

Ja dalej najbardziej bym chciała spódnicę i koronkowy top. Ale nie za 4 tysie. W takiej opcji musiałabym chyba faceta ubrać za 300zł.  🍴 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 19:11
Aaa mierzyłam jeszcze - o cenę w salonie nie pytałam, bo materiał był dramatycznie cienki - rozumiem, że przy tym kroju i mojej figurze wystaje to i owo, ale przebijanie białej bielizny to przesada 😉
galopada_   małoPolskie ;)
12 lutego 2018 19:12
Martita, moja znajoma własnie kupiła suknię za 12tys na jakiejś super promce. byłam w lekkim szoku 😁

Wśród moich koleżanek numer jeden:

https://www.instagram.com/aleksandra_miroslaw/?hl=pl

tą widziałam na żywo. chyba żadne zdjęcie nie oddaje jej urody w realu  😜

https://www.instagram.com/p/Ba6phRDB9yd/?hl=pl&taken-by=aleksandra_miroslaw
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 19:14
safie, ha ha, teraz co druga transparentna...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 19:19
Mierzyłam podobną tylko materiał miała grubszy i płaczę bo jest z tegorocznej kolekcji - 3100 zł
gorsetowa z bolerkiem - 2800


A najbardziej spodobała mi się jasnoróżowa princessa z gorsetem w kwiaty - po obniżce 3700  😵
majek   zwykle sobie żartuję
12 lutego 2018 19:19
Mnie projektantka mojej sukni kazała założyć cielistą bieliznę.  Jak najbardziej gładką.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 19:21
majek, na przymiarki zakładam cięte laserowo majtki i rozumiem, że przy takim kroju widać brzegi, ale że kolor?? :o
Martita   Martita & Orestes Company
12 lutego 2018 19:49
galopada Wow! 12 tysięcy to dla mnie kosmos nawet jak za suknię ślubną  😵

Dobrze, że jest Zara  👀 😂
Kurczę myślałam, że 3 tysiące to już dobry budżet a tu wcale niekoniecznie. Muszę zweryfikować poglądy  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się