kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lutego 2018 13:07
CzarownicaSa, zapytaj Lussi. Ona jest najbardziej kompetentna w temacie grzyw 😀
Nie wiem gdzie mam pytać, więc spytam tu 🙂 Jak to jest z przewozem konia? Czy wystarczy B (na jednokonną), czy trzeba mieć jeszcze specjalistyczne kursy zrobione?
Dambala na samo B mozesz ciągnąć max 750kg. Ciężar konia i przyczepki.
Albo inna konfiguracja że autko i załadowana przyczepa ważą razem max 3,5tony.
Wszystko zależy jak ciężka masz przyczepkę i jak dużego konia.

Można też zrobić sobie dodatek do B, tzw kod 96. Pojazdy do egzaminu tej kategorii, jak i zadania oraz kryteria oceny – są identyczne, jak w przypadku kat. B+E. Różnica i pozorna oszczędność polega na tym, że szkolenie przygotowujące do egzaminu nie jest wówczas obowiązkowe.
Wtedy masa wspólna wzrasta z 3,5t do 4250kg. A tu już koń w przyczepce mieści sie na spokojnie :-)
A obowiązuje jeszcze szkolenie specjalistyczne z przewozu zwierząt? O tym dodatku do B pierwsze słyszę, świetna opcja 🙂
Czy koń może jeść ciepłe jedzenie? Nie gorące, ale też nie w temperaturze pokojowej.
a czemu nie? ja moim daje mesz zawsze na ciepło.
Czy koń może jeść ciepłe jedzenie? Nie gorące, ale też nie w temperaturze pokojowej.


A dlaczego nie? Mesz podaje się nawet cieplejszy trochę niż w pokojowej. Nie słyszałam o jakichkolwiek przeciwwskazaniach. Wręcz przeciwnie - wrażliwcom może nie służyć pasza zbyt zimna.
Nie wiem dlaczego mógłby nie móc, pytam. 😀
Ja zalewam wysłodki wrzątkiem, ale nie mam sytuacji, że one nie zdążą wystygnąć. A tak się dzisiaj przy zalewaniu zaczęłam zastanawiać, czy takie ciepłe to właściwie można by było dać. 😀
Dobrze wiedzieć, że można. Jak będę mieć mało czasu, to nie będę się musiała stresować, że mi wysłodki nie wystygną do kolacji, dziękuję. :kwiatek:
A obowiązuje jeszcze szkolenie specjalistyczne z przewozu zwierząt? O tym dodatku do B pierwsze słyszę, świetna opcja 🙂


Jak wieziesz prywatnie to nie. Obowiązuje, jak świadczysz komuś usługę przewozu.

Kat. B będzie na lekki zestaw z przyczepą (nie znam się), albo na mały koniowóz na 2 konie.
Dambala na samo B mozesz ciągnąć max 750kg. Ciężar konia i przyczepki.
Albo inna konfiguracja że autko i załadowana przyczepa ważą razem max 3,5tony.
Wszystko zależy jak ciężka masz przyczepkę i jak dużego konia.

Można też zrobić sobie dodatek do B, tzw kod 96. Pojazdy do egzaminu tej kategorii, jak i zadania oraz kryteria oceny – są identyczne, jak w przypadku kat. B+E. Różnica i pozorna oszczędność polega na tym, że szkolenie przygotowujące do egzaminu nie jest wówczas obowiązkowe.
Wtedy masa wspólna wzrasta z 3,5t do 4250kg. A tu już koń w przyczepce mieści sie na spokojnie :-)
Sonika nie wprowadzaj w błąd w kąciku żółtodziobów. Na B zestaw do 3,5 tony i przyczepa nie musi być lekka (czyli do 750kg) tylko z hamulcem najazdowym w zestawie gdzie DMC auta plus DMC przyczepy jest mniejsze/równe 3,5 t lub auto 3,5 t plus przyczepa lekka do 750 kg (a więc nie bukmanka).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 lutego 2018 11:37
Kat. B plus kod 96.
http://info-car.pl/infocar/artykuly/przyczepa-bez-kat-be-kod-96-prawa-jazdy.html

Co do szkolenia specjalistycznego to póki co obowiązuje tylko dla usług przewozu.
espana gdzie tam błąd widzisz? Napisalam to samo co ty  🙄
Co robić gdy koń w rzuciu z ręki chowa się za pion i lub uwaga? Druga wersja to łepek wysoko w gorze
rosi, Co na to trener?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 lutego 2018 09:41
rosi, pracować nad kontaktem, bo go nie ma.
W jaki sposób? Mam wtedy wysłać go naprzód
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 lutego 2018 17:57
rosi, od samego początku. Koń nie jest oparty na wędzidle i nie jest na kontakcie. I tu może być milion powodów dlaczego. Dlatego ważny jest dobry trener.

KLIK

Za duże zdjęcie!
Jakiś pomysl gdzie moge kupic/zamowic klocki do siodla ujezdzeniowego na rzepy - ale wieksze niz te wintecowe?
Takie coś dostałam [url=https://www.decathlon.re/p/8367100_soin-de-la-fourchette-equitation-chevaux-et-poneys-250ml.html?reviews_note=4#/46-254-_]KLIK[/url]
Do czyszczenia strzałki, pielęgnacji? Zawiera cynk i miedź więc chyba działa odżywczo? Właściwie nie mamy problemów ze strzałkami ani nikt w stajni nie ma więc nie mam komu dać🙂 Czy można stosować na zdrową strzałkę?  :kwiatek:
Jakiś pomysl gdzie moge kupic/zamowic klocki do siodla ujezdzeniowego na rzepy - ale wieksze niz te wintecowe?

ja zamawiałam w siodlarzu kiedyś albo daw magu, nie pamiętam.
Nigdy nie zamawiałam z Bergo i nie wiem, jak mam to rozumieć:

Dostawa będzie trwać 24 dni? Przy innych produktach jest np. 4-7, więc rozumiem, że to liczba dni...?
może jesteś 24 klientem tego dnia czy coś :/
może jesteś 24 klientem tego dnia czy coś :/


Wyświetla mi się to już cały dzień więc chyba nie  😀
24 godziny  😉 W pozostałych przypadkach faktycznie chodzi o dni.
24 godziny  😉 W pozostałych przypadkach faktycznie chodzi o dni.


UFF 🙂 dzięki!
Czego objawem może być jedzenie kup, co można podać lub jakie badania zrobić?
niedoborów. Podajesz jakieś witaminy?
larabarson, problemów z florą bakteryjną. Odstaw czosnek, lub inny dodatek tego typu. Podaj koniowi probiotyk. I po kłopocie. Badania niepotrzebne.
ushia   It's a kind o'magic
12 lutego 2018 08:40
Milenak - mozna, tylko po co 😉
espana gdzie tam błąd widzisz? Napisalam to samo co ty  🙄


Tutaj: Dambala na samo B mozesz ciągnąć max 750kg. Ciężar konia i przyczepki.

No i rozmiar konia i jego waga nie ma nic do rzeczy. Nic.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się