Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

mtc, ziola maja dużo makro i mikro elementów. Pokrzywa, mniszek - żelazo, kocanka np - potas. I faktycznie sa zestawy za nerki, wątrobę, serce itp.
Grace, właśnie wiem o ziołach pod konkretne schorzenie 🙂 Pokrzywą sama sobie Hb poprawiłam: zawsze ciut pod kreską lub ledwo osiągnięte minimum a po miesiącu picia po 1 herbatce dziennie Hb jak u chłopa 😉 Tylko niestety zajady straszne 🙁 Pokrzywa jest moczopędna i wypłukuje wit. z gr. B. Ciekawi mnie dobór ziół po badaniu krwi - jak uzupełniać niedobory pierwiastków ziołami? Nie mają one tylko 1 mikroelementu, więc ciężko o precyzję 🙁 Druga sprawa - skąd brać zioła? Mieszanki ludzkie, samodzielnie zbierane zioła? 🙂 Jakiś ciekawy sklep? Ja znalazłam zielarski ludzki z op.po 2kg i cenami ok, ale pokrzywę będę sama w maju zbierać, może liść brzozy też 😉
Zioła i mieszanki sa u p. Podkowy (liny i suplementy), także tu; https://eherbata.pl/sarsaparilla-373.html
a bardzo dobry jest ten sklep; http://www.magicznyogrod.pl/zielarnia/ziola-i-preparaty-dla-zwierzat.html


Rzepko, Pan Podkowa to był mój ulubiony sklep, ale niestety się wycwanił i w większości sprzedaje mieszanki za sporą cenę w porównaniu z pojedynczymi ziołami. Kiedyś solo sprzedawał to kupowałam koniom i sobie. Odbierałam osobiście i było ekonomicznie 🙂 Koń sporo potrzebuje
Teraz znalazlam sklep zielarski z opakowaniami nawet po 2kg i dość tanią wysyłką: Dary Podlasia 🙂

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 lutego 2018 13:22
Alaska, prawie nie do odróżnienia 😉 A tak na serio to dziadek wygląda lepiej niż niektóre 20-latki.

mtc, pierwiastki w ziołach zależą też od zawartości gleb, na których rosną. Nawet jeśli zioło ma tendencje do gromadzenia np. potasu to musi on być w glebie. Jak jeszcze miałam czas to suszyłam miętę i pokrzywę, potem wymieniałam część z koleżanką z innych terenów.
Teraz większość ziół kupuję od https://www.facebook.com/groups/995291250490005 Od niedawna jest opcja peletowania ziół.
najlepiej zierać samemu co się da - naprawdę jakość ziół znacząco lepsza. Te , których nie znam dobrze albo nie ma w moich okolicach, zamawiam w Darach Natury na kg.  Np. juz za chwile trzeba zbierać pędy sosny.

mtc - sa zioła ktore maja zdecydowana przewage niektórych  makro. Dobrze jest też wiedzić z jakimi pierwisatkami działaja synchronicznie a wobec których  sa antagonistami. Wtedy mżna skladać. W rzetelnych źrłach są zestawienia mieszanek ze wzgledu na potrzeby.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
10 lutego 2018 22:48
Przepraszam najmocniej za brak zdjęć ,ale choroba mnie rozkłada i nie ruszałam się dzisiaj z domu . Co do ziółek to moja sąsiadka jest zielarką i pomaga nam dobierać zioła i póki co wychodzimy z tym na +
KoniaraHors, nie chcę być czepliwa, ale ty zawsze masz wymówkę jeśli przychodzi do wrzucenia foty i finalnie nie ma żadnej, nie tylko w tym wątku 🤣
Może koń 40latek nie istnieje a my się ekscytujemy :P Jeśli nawet to ściema to mi pasuje w to wierzyć, podnosi mnie na duchu fakt, że bez specjalnych zabiegów moja 24latka jeszcze sobie pożyje 😀


edit literówka
mtc, moze ten konkretny nie istnieje 😁 ale na pocieszenie moge podrzucic zaprzyjaznionego konia rocznik 79' (zdjecie z zeszlego roku). 🙂



Takze jest nadzieja 😉
Hmm... przecież każdy ma zdjęcia swoich koni, i to dużej ilości, wiem to po sobie 🙂 Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie ma ani jednego zdjęcia w domu  tego 40 latka, tylko trzeba zrobić.
Kokosnuss, dzięki 🙂 Ale dziadzio troszkę zdegustowany tym, czego od niego chcą :P

Ja nie umiem w telefonie wstawić zdjęcia ma forum, więc mój koń rocznik 94 też nie istnieje 🙂

A tak serio, za kilka tygodni zrobię jej przegląd - morfologię, czynniki nerkowe i wątrobowe - pierwszy raz w życiu :P ale dla własnego świętego spokoju czy kolka to efekt stania w boksie czy coś jest nie tak.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
12 lutego 2018 17:16
Nie jestem w stanie wstawić zdjęć ,bo ciągle wyskakuje mi "błąd " . W czwartek/piątek dam link do Instagrama gdzie pojawią się zdjęcia kuca .
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 lutego 2018 17:32
To może nie 40, ale za to na pewno istniejący 22 latek  😉
Choć nazywanie Gutka dziadkiem jest mocno na wyrost bo on dalej czuję i zachowuję się jak na 6 a czasem i 4 latka przystało  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 lutego 2018 17:54
[quote author=budyń link=topic=210.msg2756540#msg2756540 date=1518304194]
KoniaraHors, nie chcę być czepliwa, ale ty zawsze masz wymówkę jeśli przychodzi do wrzucenia foty i finalnie nie ma żadnej, nie tylko w tym wątku 🤣
[/quote]
No coś jakby fakt 😉.
KoniaraHors, , jak to w ogóle jest, że Twoja klacz miała według Twoich słów 28,29 lat w 2017 roku w styczniu, marcu, padła w listopadzie w wieku 38?
Kuc zaś miał 33 na początku 2017, teraz ma około 40?
Może to wiek po przeliczeniu na ludzkie lata?  😉 Wtedy + 10 lat w ciagu roku ma sens.
desire   Druhu nieoceniony...
12 lutego 2018 19:03
Przez to ja, jak ten niewierny Tomasz siedze cicho i czekam na zdjęcia...  🏇

Kastorkowa, trzymacie forme widze, super. 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 lutego 2018 19:07
Desire od wakacji to w tym roku wyjątkowo mało pracuje jak i reszta mojego stadka. Niestety matura w tym roku wcześniej egzaminy zawodowe, szybko ciemno, brak hali przez co jestem uzależniona od pogody nie pomagają.. Teraz mam trochę luzu to coś rzeźbimy, na szczęście chłopaki są aktywni sami w sobie na padoku więc kondycje mają całkiem niezłą  przez ich dzikie harce 😀iabeł: 
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
12 lutego 2018 20:18
A może poprostu nie znałam w tedy dokładnego wieku koni ?
Konie o których pisałam w wątku są bez papierów ,dokładny wiek nie był określony . Poprawny wiek został określony niedawno przez badanie zębów . Naprawdę nie kłamie ,chociaż wiem ,że to tak wygląda . Kto chce może mi wierzyć ,jeśli ktoś chce koniecznie mnie za to hejtować to proszę bardzo ,nie będę nic pisać  😉 (link do insta podam w piątek /czwartek ) .
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 lutego 2018 20:28
I pewnie wiesz,  że określenie wieku po zębach jest w miarę dokładne do ok 25 roku życia?  A powyżej 30tki już zasadniczo niemożliwe?
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
12 lutego 2018 20:35
Skoro udało się określić jej wiek po zębach i nie tylko to chyba się dało ...
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 lutego 2018 20:37
🤣 🤣
Przyjmę ostrzega za nieregulaminowy post na klatę  😜
Hmmmm przeciętny koń w wieku lat 40 zębów już nie posiada, przynajmniej większości, więc w zasadzie tak, da się po zębach, plus minus 10 lat  😁
Mam w stajni dwie klacze - młodsza 25 lat, nie ma większości zębów, starsza 26 lat jeszcze wszystkie w komplecie, ciekawe co by po wyrokowaniu "po zębach" wyszło... z tym, że ja wiek kobył znam, nawet co do dnia 😉.
Aczkolwiek nurtuje mnie bardziej "i nie tylko" - znaczy się co, powiedziała na uszko? Czy liczbę siwych włosów na skroni trzeba policzyć pomnożyć przez liczbę aktualnie posiadanych zębów odjąć kąt nachylenia lewego tylnego kopyta względem podłoża w księżycową noc kole 3.30 na rozstaju dróg ?

Sorki, musiałam, ciężki poniedziałek, a tu tak humor ludziom dopisuje
zielona_stajnia, przeciętny koń nie żyje 40 lat 😉
_Gaga - oj tam gadasz, jak kopaliśmy pod szambo wykop po zakupie gospodarstwa to wykopaliśmy czaszkę i trochę kości konia, sąsiad operujący koparką stwierdził, że "Kowalskiej kobyła to ze dwadzieścia lat temu zdechła ze starości" - sumując ów "koń" miał kole czterdziestki i nawet parę zębów miał 😉
hmmm, Wadera mp. 21 marca zacznie 32 rok, zęby są, o kondycję dbamy z ziemi na ujeżdżalni, na spacerach w terenie i z siodła też. Jeżeli ta magiczna 40 istnieje to super.
Pozdrawiamy pełnoletnich 😅
18 lutego Fenix dołącza do grona pełnoletnich  😀 póki co nawet nie myślę o odstawieniu od pracy bo chyba przeżywa swoją drugą młodość 🙂 po kuciu ortopedycznym kulawizna szpatowa całkowicie się wyciszyła, więc rudy zaczął korzystać z życia i notorycznie bryka i kwiczy  😁

śliczny malowany kasztanek  😍
arabika, ale przystojniak 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
16 lutego 2018 19:59
Dziś mój Senior - Nostrzyk - skończył 28 lat 😍 😍  💘 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się