wrzody żołądka

ed
Dziękuję Ci bardzo 🙂 Przypomniałaś mi o sukcesie, wspaniale! Zapomniałam, że karmiłam tym, ale potem zniknęło z rynku i nigdzie nie można było dostać, więc przeszłam na prolinen. Ale skoro wróciło, to spróbuję znów 🙂 Dzięki!
Nikas
Właśnie kupiłam 2 worki lucerny z Sukcesu (bezpośrednio od nich jest najtaniej) i jestem bardzo zadowolona - zieloniutka, nie jest pyląca, naprawdę fajnie wygląda, koń je aż mu się uszy trzęsą.
http://sklep1372427.home.pl/bluza
Najlepiej zamawiać od razu dwa worki bo cena za przesyłkę 22 zł więc za 20 kg płaci się z przesyłką 67 zł
ed
rv petra tej firmy miałam sieczkę z lucerny w balocie. hmmm ostatni balot był kiepski
niektóre łodygi tak twarde i grube jak mój mały palec u ręki🙁
niestety mam wrażanie że miejscami mieszana jest ze słomą zgłosiłam to przedstawicielowi że to oszustwo.
Rv petra?
Nie jest pyląca? Ja się dusiłam przy każdym worku który otwierałam  😡 poza tym chyba jest melasowana?


[quote author=ewelin_n link=topic=1307.msg2755773#msg2755773 date=1518095998]
Nikas
Właśnie kupiłam 2 worki lucerny z Sukcesu (bezpośrednio od nich jest najtaniej) i jestem bardzo zadowolona - zieloniutka, nie jest pyląca, naprawdę fajnie wygląda, koń je aż mu się uszy trzęsą.
http://sklep1372427.home.pl/bluza
Najlepiej zamawiać od razu dwa worki bo cena za przesyłkę 22 zł więc za 20 kg płaci się z przesyłką 67 zł
[/quote]
charlieeee
Jestem na początku worka - nic nie pyli - może to dzięki melasowaniu, bo nie jest taka bardzo sucha.
ewelin_n ważne jeśli się Tobie sprawdza 😉 mnie niestety bardzo zniechęciła  😡

Co myślicie o stosowaniu takiego aptecznego soku z rokitnika? Nada się?
Stosował ktoś może paszę od St. Hyppolit - Brandon XS? Jakieś opinie, spostrzeżenia? 🙂
julita123 oczywiście, myślę, ze sporo osób  🙂  ja stosowałam przez chwilę u konia po operacji skrętu, rewelacja, zamówiłam większą ilość ale po ok miesiącu przestałam dawać wszelkie treściwe, bo koń zaczął tyć szybciej niż się spodziewałam i roznosić boks na strzępy, więc resztę skarmiłam dziadziusiowi (jako dodatek ok 1,5kg dziennie do paszy seniorskiej i trawokulek) efekt wow był jak dla mnie. Teraz na brandonie xs mamy młodziaka, dopiero dwa tygodnie więc do wizualnego efektu jeszcze chwila ale już widać poprawę. Wydaje się być paszą wybitnie przyjazną dla układu pokarmowego i wyjątkowo łatwo przyswajalną.
charlieeee ja podawałam taki sok bio, niestety szybko się psuł, szybciej niż był skarmiany, więc dałam spokój, za dużo szło do kosza. Tylko u nas nie stał w lodówce (nie było takiej możliwości), siodlarnia chłodna, ale jednak było lato i psuł się. Może w lodówce dałby radę  😉
Dziękuję AnetaW 🙂
A jeżeli chodzi o rokitnik, to gdzie można go kupić? 
chomcia u mnie w siodlarni jest teraz tak zimno, że nawet bez lodówki dam radę  🤣 spróbuje, a na wiosnę kupię suszony, bo teraz ciężko z dostępnością  🙁
julita123, dużo osób - np. pisałam o tej paszy na poprzedniej stronie 😍 wystarczy wystukać w wyszukiwarke w tym wątku 😉
charlieeee a czemu na wiosnę ma być dostępny? Zbiór rokitnika jest zwykle na koniec listopada/grudzień, przypuszczam, że jeśli w chwili obecnej nie ma go na rynku to poszły zamówienia z Zachodu i bardziej opłacało się tam sprzedać niż kisić z surowcem i niepewnością sprzedaży, bo u nas jest niedoceniany.
Dziewczyny,  w jakich ilościach skarmiacie Brandona ? Zastanawiam się czy dorzucany do wysłodków w ilości 1kg/24h przyniósłby jakiś efekt, czy to bez sensu skoro producent zaleca min 0,5kg na 100kg mc konia.
Ja dla konia ok. 500kg wagi podawałam na przytycie od 600-800g w dwóch posilkach. Do tego otręby, sieczka z lucerny, wysłodki. Brandon jest na bazie otrąb i lucerny więc może dodaj do tego po prostu otręby dodatkowo jeśli wydaje Ci się zbyt mało?
zielona_stajnia bo tam skąd chciałam wziąć będą mieli dopiero w marcu, dlatego na wiosnę...
chomcia, generalnie podawanie pasz opracowanych na pełnoporcjowość w ilościach miarka, to takie podawanie "o niczym". Pytanie czy chcesz aby pasza dała efekt, czy chcesz dać trochę czegoś łagodnego żołądkowo żeby dać.
Klami chciałam dać na przytycie, teraz jest na wysłodkach, lucernie i oleju. Potrafił wyglądać lepiej, dlatego szukam czegoś co nam pomoże (jak na paszę szło 400zł/mc to wyglądał super, niestety nie stać mnie  na takie żywienie na dłuższą metę. Później z wersji „tańsze” dostawał otręby ryżowe z Agrovitalu z nadzieją na przytycie, niestety efekt marny.) Dodam, że chodzi o folbluta, nie pracuje, czasem pojedziemy na spacer do lasu.
Mam takie pytanie. Otóż zastanawiam się czy taka pasza byłaby odpowiednia dla konia wrzodowego jako dodatek do wysłodków, lucerny i otrębów.
Tutaj podaję link: http://www.lira-pasze.pl/prodView,37,15,mpp-kon-basic-chrupka,PL
Z góry dziękuję za pomoc 🙂
Jeśli chcesz być pewna to musisz od producenta dostać informację o zawartości skrobii, nie jest to podane, ale jeśli trzonem składu jest kukurydza, ryż i pszenica to tam będzie dużo skrobii, bardzo dużo 😉 białka przeciętnie w tej paszy, tłuszczu malutko a energia gdzieś jest jednak zawarta, należy wnioskować, że będzie to w cukrach...

Edit:włókna 5% to też malutko
Dziękuję, wysłałam zapytanie do producenta dotyczące zawartości skrobii, gdy się czegoś dowiem to napiszę 😉
SKŁAD:
EkstruMax (ekstrudowane:kukurydza,ryż) pszenica, kukurydza; o-MEGA L (ekstrudowane: siemię lniane, otręby pszenne, susz owocowy,węgiel drzewny nieaktywny, drożdże i ich części bogate w oligosacharydy mannanu i glukanów); susz z jabłek ; poekstrakcyjna śruta sojowa; chlorek sodu; koncentrat włókna surowego (lignoceluloza) tlenek magnezu; melasa buraczana; drożdże i ich części uzyskiwane z Sacharomyces cerevisiae; dezaktywator mykotoksyn.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE:
Białko og 10,0%; Energia met 13,3MJ; Tłuszcz surowy 3,8%; Włókno surowe 4,7%; Popiół surowy 3,9% Lizyna 0,39%; Metionina 0,17%; Met+Cys 0,38%; Treonina 0,36%; Tryptofan 0,12%; Wapń 0,83%; Fosfor 0,3%; Sód 1,05%; Magnez 0,65%; Wit. A 26600 j.m.; Wit. D3 2850 j.m.; Wit. E 448mg; Wit. B1 17,1mg; Wit. B2 22,8mg; Wit. K 5,7mg; Wit. C 760,0mg; Wit. B6 15,2mg;Wit. B12 152,0mcg; Biotyna 1140,0mcg;Kwas foliowy 0,1mg; Niacyna 10,9mg; D-Pantotenian wapnia 1,9mg; Mangan 114,0mg; Jod 1,5mg; Miedź 30,6mg; Chelat 27,8mg; Żelazo 115,0mg; Cynk 114mg; Chelat Zn 136,0mg; Kobalt 1520,0mcg; Selen 380,0mcg

Skład nie zachęca, tylko 4,7% włókna, zdjęcia samej paszy wyglądają odstręczająco, jakby ktoś tam wrzucił kawałki takich chrupek kukurydzianych dla dzieci  🙄
I jest to argument z lasu, wiem, ale nie mogę się powstrzymać  🤣 W żywieniu ultra wymagającego wrzodowca, którego leczenie kosztuje krocie, nie miałabym zaufania do paszy, której opakowanie wygląda tak:


julita123, 13 zł więcej i masz Mebio Build Up, które ma poniżej 20% skrobi i cukrów i 14% włókna i na pewno jest bezpieczniejsze od tego wynalazku. Ale nie wiem co chcesz dodać do diety swojego konia i jaki masz w tym cel.
Patrząc po składzie obstawiam zawartość skrobi około 40%, no niestety dla wrzodowca ta pasza się nie nadaje, a do tego dziwi włókno poniżej 5 %, zwłaszcza, że technologicznie dodana jest lignoceluloza.
Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szukam paszy dla wrzodowca, dodatkowo do wysłodków, lucerny i otrąb, tańszej niż Brandon XS. Ktoś może coś polecić?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 lutego 2018 00:02
A taka z Agro- Vital?
famka   hrabia Monte Kopytko
13 lutego 2018 06:58
Agro Vital ma niezłe musli i pasze, kupuję od nich wiele rzeczy dla swojego wrzodowca, wysłodki, otręby ryżowe, ziarna
julita123, , lusia722, dobrze Ci podpowiada, kup zwykłe musli strukturalne które będzie dużo lepsze dla wrzodowca niż jakieś wynalazki
ed
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się