Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Głównie moje zakupowłosowe sprawy załatwiam na allegro. Kupiłam już dwa słoiki o.. http://allegro.pl/maslo-shea-nierafinowane-100-naturalne-200g-i6724113972.html tego. Tanio a bardzo dobra jakość i fajne opakowanie, bo nie jest szklane, więc przynajmniej nie strach upuścić (a jestem ciapą i niejeden produkt już tak straciłam). Masło shea jest mega wydajne, także takie pudełeczko to dla mnie dobre 1-2 miesiące używania. Także polecam. Plus w tym sklepie jest masę Babuszki A. Także można sobie już zrobić zakupy włosowe od A do Z.  😅
Dzięki wielkie, zamówię sobie i wypróbuję wg Twojej receptury.
Polecicie jakis szampon na przetluszczanie? Pharmaceric daje rade, uzywa ktos?
Przewaznie zima mam gorsze wlosy ale w tym roku to juz przesada 🙁 wypadaja, nie ukladaja sie, nie maja objetosci, albo sie przetluszczaja na zmiane ze swedzeniem. Jaaaaaaa
Scottie   Cicha obserwatorka
09 lutego 2018 17:01
hanexxx, mam Pharmaceris, lubię go, ale bez szału 🙂 Moim ulubionym był przeciwłupieżowy (działający na przetłuszczanie) Fructis Detox, ale wycofali go ze sprzedaży 🙁
Zakupilam polecana tutaj maske toskanska z oliwa z oliwek i pestek winogron, jest cudna 🙂 Czy ktos moglby mi jeszcze doradzic jakis olejek do wcierania na koncowki? sa nieco za bardzo przesuszone.

Moj najswiezszy blond <3

hanexxxSzczerze mogę polecić stosowanie wcierki z kozieradki. Przeciwdziała wypadaniu włosów, wspiera wzrost nowych i znacznie zmniejsza przetłuszczanie się. Jedyny minus, że pachnie rosołem xD Stosowałam przez 4 miesiące i widzę naprawdę świetne efekty. Kiedyś mycie głowy raz dziennie to nawet było za mało i w na jakieś poobiednie wyjście używałam suchego szamponu. Teraz mycie co 2 dzień z małą pomocą suchego to luzik. Kupiłam konkretnie tę http://allegro.pl/intenson-kozieradka-mielona-250g-fenugreek-i6674668309.html za śmieszne pieniądze. Przepis na wcierkę jest bajecznie prosty. Takie dwie porządne łychy zalewa się wrzątkiem w kubku i zakrywa jakimś talerzykiem. Z godzinę poleży to odlać do jakiegoś pojemnika. Ja akurat mam po wcierce z Jantara buteleczkę z atomizerem, mnie się sprawdza. Z 15-30 minut przed umyciem włosów spryskać skórę głowy i pomasować skalp palcami przez jakieś 2-3 minuty. Jak umyjesz włosy, to już po rosołowym zapachu śladu nie będzie. U mnie 3 razy w tygodniu było więcej niż ok. Już po 2 tygodniach widziałam efekty.

faith Z gotowców polecam https://www.iperfumy.pl/lbiotica/biovax-natural-oil-serum-nawilajco-odywiajce-do-nablyszczania-i-zmikczania-wlosow/?item=509760&gclid=CjwKCAiA8P_TBRA9EiwAJrpHMy4v6Vl2KGPHxodRCk191JF8VeQSGfOBNA_N3JAWRnfF4NzeEVicyBoCFxwQAvD_BwE. Fajnie sklejał, zmiękcza, zabezpiecza i ładnie pachnie. Z olejków naturalnych zdecydowanie fajnie wypada Macadamia. Po myciu wtarcie w wilgotne włosy kilku kropel w końcówki daje już fajny efekt.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lutego 2018 21:11
faith Mogę polecić Karite SPA i Argan SPA, trzeci z Macadamia też jest super, ale myślę, że u Ciebie lepiej spawdzą się te. Podobno dobry jest też olej śliwkowy, nie miałam okazji testować.

Czekam na decyzję rodzinki i kończę zamówienie.
lusia a takie coś próowałaś, albo cokolwiek z tej firmy?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lutego 2018 22:38
Mam spray do włosów z tej firmy, ale niczego więcej nie testowałam, widziałam nową serię z aloesem to może na coś się skuszę.
Spray super sprawdza mi się pod czapkę zimą 😀
To może nastepnym razem wypróbuję, bo znowu wzięłam z EO. 😁
Szampon, ktory ma glinke wysoko w skladzie bedzie miala dzialanie peelingujące?
Wpadam tu ni z gruchy ni z pietruchy z pytaniem: używał ktoś może japońskiego grzebienia z drewna Tsuge?
Znacie jakies szampony bez zadnych oblepiaczy, nie tylko silikonow ale nawet typu polyquaternium-10 itd. Albo chociaz zeby byly daleko w skadzie, inaczej mam przyklap 🙁 ja znam tylko Barwe, Fitomed i niektore Joanny, jest cos jeszcze?
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2018 08:43
Zastanawiam się nad polerowaniem włosów, stosowała któraś z Was ? nie mówie nawet o zabiegu u fryzjera bo kosztuje około 100zł czyli tyle ile maszynka do tego na ali
Efeemeryda ja byłam na takim zabiegu u fryzjera z czystej ciekawości. Włosy mam rozjaśniane = podniszczone niemalże na całej długości i efekt nie powalił. Myślę, że na włosach wymagających jedynie odświeżenia końcówek i np. cieniowanych gdzie jest to bardziej upierdliwe i zazwyczaj fryzjer ścina więcej niż by się chciało to jest to super alternatywa.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2018 09:04
no właśnie, moja odwieczna zmora - końcówki których chciałabym się pozbyć i niechęć przed utratą połowy włosów  😂
chyba się skusze  😀
Zdiagnozowano u mnie łysienie androgenowe (mam niedoczyność tarczycy), po dwóch ciążach włosy wyglądają podobnie jak przed.
Mam prześwity, kitka BAAARDZO cieniutka.

Przed ciążą dermatolog przepisał alpicort i loxon... W obecnej chwili tego nie używam.

Zastanawiam się nad produktami DSD, które nie są tanie. Czy któraś z Was może stosowała?
Czy mezoteriapie igłową możecie polecić w okolicach Trójmiasta?
Czy która z Was miała lub znacie kogo kto miał przeszczep metodą SAFER?
Koleżanka pisze magisterke na temat supli na włosy skórę i paznokcie.
Bardzo proszę pomożecie jej  :kwiatek:
http://bit.ly/2HNjrY6
Wróciłam własnie z Ukrainy - oczywiście przeglądałam tam kosmetyki 🙂 W drogerii rzucilo mi się w oczy coś, co najpierw wywołało usmiech ze względu na skojarzenie z naszym forum, a potem zaciekawienie, bo skład ciekawy na moje niewprawne oko. A teraz jeszcze czytam, że geneza sa produkty dla koni  😲

Testował ktoś może?

[[a]]https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/p/Szampon-do-wlosow-KONSKA-GRZYWA-sila-gestosc-i-blask%2C-200ml-Pharma-Group/11642[[a]]

Dodatkowo odkryłam mark Dr. Sante z Aloesem. Czekam na ich pojawienie się w Polsce... Są chyba tylko Argan I Karite.
Gdyby nie ten SLS na drugim miejscu, ale jako oczyszczający może by 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lutego 2018 14:56
ewabe już jakiś czas jest w PL linia z aloesem
Szampon koński chciałam kupić jak był na promocji, ale nie zdążyłam takie miał wzięcie 😜
Tymczasem moja walka z cienkimi końcówkami trwa, coraz bliżej jestem złamania się i podcięcia, bo wygląda to średnio.
Mimo, że nie są rozdwojone.
Cześć dziewczyny! Dopiero niedawno zaczęłam się interesować świadomą pielęgnacją, więc składy kosmetyków to dla mnie czasem wciąż czarna magia  😁 i mam zagwozdkę. Dzisiaj w lekkim pędzie kupiłam szeroko polecany jedwab Biovax Silk, patrzę w domu na skład, a tu:

Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, D-panthenol, Parfum, Benzyl Salicylate , Butylphenyl Methylpropional , Citronellol, Limonene i Alcohol , psia jego mać 🙁. Odpuścić sobie to zupełnie i zwrócić, czy taki na końcu składu jest choć trochę akceptowalny?

Mam też w domu jedwab Cameleo od Delii i jego skład wygląda tak:
Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Parfum, Phenyl Trimethicone, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Limonene,  Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol. Lepszy? Swoją drogą na etykiecie nie ma alkoholu, ale w składzie podanym np. na wizażu już jest. Przejmować się tym, czy Cameleo jest w miarę ok na końcówki?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 marca 2018 08:03
Nie każdy alkohol jest zły i nie zawsze jest on mocno szkodliwy. Pewne ilości są akceptowalne.
Warto zwracać uwagę na składy, ale nie ma co robić z tego religii, bardziej patrz na to jak reagują Twoje włosy.
Czy nie wysuszają Ci ich produkty z alko, jak nie to w rozsądnych ilościach wszystko jest akceptowalne IMO.

Melduje, że w Lawendowej Szafie do - 30% i darmowa wysyłka o 99zł 😵
lusia722, dzięki 🙂
Fryzjer polecił mi używać szampon z silikonami, najlepiej naturalnymi, ale oczywiście koszt takiego profesjonalnego to 80zł - z deczka za dużo :p Czy możecie polecić mi jakiś w miarę fajny, ale tańszy?
A co to jest naturalny silikon?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 marca 2018 20:57
Chwyt marketingowy 😁 albo jakiś dziwny skrót myślowy.
ankers, ten alkohol to nic złego, jest na samym końcu składu i dodaje się go żeby inne składniki łatwiej wnikały (o ile dobrze pamiętam, dawno nie czytałam o włosach 😀) l. Gdyby był gdzieś na początku to mógłby wysuszac.
ushia   It's a kind o'magic
08 marca 2018 08:34
tak z punktu widzenia chemii naturalny silikon to krzem 😉

ale teraz sie pojawila moda na wyciagi roslinne ktore daja efekt poslizgu jak silikon - bodajze z bambusa czy innych glonow  i to jest nazywane "naturalnym silikonem"
dokładnie 🙂 Jest to po prostu silikon roślinny np z alg 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się