... ślub :) ...

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 19:53
Martita, pewnie też sporo zależy od tego, czego szukasz. Ja się nastawiam na używaną, ale najpierw muszę znaleźć cos w salonie, żeby wiedzieć za czym patrzeć w ogłoszeniach 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
12 lutego 2018 20:03
] Martita, jestem zewsząd otoczona przyszłymi paniami młodymi /świeżo upieczony żonami i non stop  słyszę że za mniej niż 5tys nie ma szans na nic co spełniało by ich oczekiwania 😉
Już wysłuchalam milion opowieści od salonów gdzie trzeba umawiać się z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem na pół godziny mierzenia, po salony gdzie za każdą mierzoną suknię płaci się kwotę x, y czy z, lub za samo zaklepanie terminu.  Nie wiedziałam że że ślubem (a w tym przypadku z sama suknią) jest tyle zachodu 😀 słucham i uszom nie wierzę 😁

Cieszę się, że nie mam takich problemów 😂
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 20:15
Martita, idzie sobie w łepetynę palnąć. :P
Martita   Martita & Orestes Company
12 lutego 2018 20:26
safie No jasne, mniej więcej będzie wiadomo czego szukać a ceny z tego co kojarzę przyjemniejsze.
galopada O matko i córko! Tyle zachodu z jedną kiecką? Ja wiem, że z wyjątkową ale mi się odechciewa ja sobie tutaj poczytam  😁 😜
emptyline A no! Teraz się nie dziwię, że śluby organizuje się dwa lata.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 21:24
galopada_, hihi wymagające :p
Czasem ogłoszenia mnie zaskakują  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 21:26
safie, tyle to ja chcę na cały ślub wydać 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2018 21:31
cena nowej : 17 tys
emptyline , ja bym chciala do 10 tys wydać na całość  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 21:38
safie, ja też, ale mieszkam w Szwecji, to po prostu nierealne będzie. :P Chcemy się zamknąć w 30tysiącach koron, ale jak zaczynam wszystko liczyć to chyba muszę trochę dołożyć... 🙁

Inna sprawa, że generalnie nie mam problemu z drogimi sukniami, jeśli kogoś stać, to super. Nie rozumiem natomiast kupowania sukni za 15 koła kiedy, mówiąc delikatnie, nie śpi się na pieniążkach.
Moja w salonie kosztowała w 2015 roku prawie 4000 zł. Ja odkupiłam za 1500. A nie była zbyt skomplikowana, raczej bardzo prosta, tylko dużo ciężkiego materiału. Welon potrafi kosztować 500 zł, ja kupiłam na olx za 100 (też długi) i całe szczęście, bo zahaczyłam o coś i się porwał.
A na sukienkę nadepnął mi mąż i się porwała 😀 Brudna była tak bardzo, że myślałam, że nie dopiorę. Szkoda by mi było tak wyciorać suknię za więcej niż 3000 zł 😀 A teraz wisi za drzwiami...

galopada_, za mniej niż 5 tysięcy się nie da kupić nic? Kupiłam za dokładnie połowę tego, a przechodzi moje najśmielsze oczekiwania, bo jak ją założyłam to faktycznie czułam, że to jest TA i na koniec jak mnie tata zobaczył w salonie to aż się poryczałam 😵 😁
Wszystko się da, nie lubię takiego podchodzenia że "się nie da za mniej". Cricetidae i tak dużo dałaś za welon, bo dziewczyny kupują na Ali i płacą po 30-40 zł. 🤣 To samo z sukienkami. Jak się kupuje od sprawdzonego sprzedawcy, to oni szyją sukienkę na Twoje wymiary i czasem naprawde cudne dziewczyny wstawiają, a płaca po 300-400 zł, czasami się trafi droższa (czyli po 800 😉 )
Osobiście byłam tylko w 3 salonach,więc może nie mam porównania,ale wszystkie sukienki które mierzyłam około 2 tys były kiepskiej jakości.Cekiny odpadały i koronka bardzo kiepskiej jakości a materiał taki,że jak się nie pocę wcale to byłam mokra w 5 minut.Sukienka za dwa razy tyle to dokładnie dwa razy lepsza jakość,ale tak jak mówię to tylko moja subiektywna opinia.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 lutego 2018 09:12
majek, na przymiarki zakładam cięte laserowo majtki i rozumiem, że przy takim kroju widać brzegi, ale że kolor?? :o


To jest normalne, że biały przebija przez biały. Chociaż musiał być faktycznie cienki materiał. Następnym razem załóż beżowe/cieliste gatki 🙂
Doubler, hehe no dało się mniej 😀 Z ali miałam kolczyki. I miałam kupić resztę biżuterii, ale Swarovski miał przecenę 50% i stwierdziłam, że to biżuteria będzie moją pamiątką z wesela 🙂 Baaa za biustonosz dałam więcej niż za dwa welony 😉
majek   zwykle sobie żartuję
13 lutego 2018 15:08
Ja welon zrobilam sama, krawcowa mi powiedziala jak.
Generalnie chcialam cos, co tylko dopne we wlosy. Bierze sie kolko wyciete z tiulu i sklada nierowno na pol. Polecam.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 lutego 2018 16:31
Ja nie miałam w ogóle welonu. Też polecam takie rozwiązanie 😉
Cricetidae, jeśli zdecyduję się na biustonosz (bo w sumie mam wybór) to też na pewno zainwestuję, bo musi dobrze trzymać bez ramiączek... Ale nad tym się jeszcze zastanawiam, sama nie wiem jakie rozwiązanie lepsze.

Scottie, ja nie będę mieć i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa 😁
Doubler, ja miałam właśnie do odkrytych ramion i to była jedna z lepszych rzeczy, które kupiłam, leżał jak przyklejony 🙂 Kupiłam w Li Parie, pani mi dobrała.
Cricetidae, dzięki! :kwiatek: Niestety ten salon tylko w Warszawie, więc muszę poszukać czegoś innego na miejscu. 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lutego 2018 16:56
Załamana jestem  😵
Knajpa, gdzie chcieliśmy robić przyjęcie zmieniła właściciela. Byliśmy tam wczoraj i jedzenie strasznie się popsuło  😤
Chyba jednak ten rok odpuszczamy, bo nawet nie mamy innego pomysłu - tu było blisko, smacznie i ładnie  😵
Martita   Martita & Orestes Company
15 lutego 2018 17:33
safie A może jakiś kontakt do byłego właściciela? Może otwiera coś nowego?
safie, a nie znajdziecie nic innego w okolicy? My zupełnie przypadkiem znaleźlismy restauracje w któej sie zakochalismy, a wczesniej o niej nie słyszelismy 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 lutego 2018 07:20
P. z racji zawodu ma obcykane najbliższe knajpki. Są jeszcze dwa miejsca: jedna sala typowo weselna, więc nie wiem, czy będą chętni do przyjęcia na mniej niż 40 osób, a drugie ... No nie podoba mi się wnętrze 🙁
W związku z tym że mam ostatnio silny syndrom wicia gniazda,  wzięło mnie na porządki.  Co za tym poszło znalazłam pare katalogów z obrączkami,  jeśli któraś szuka inspiracji w wyborze,  chętnie je wyślę,  szkoda mi ich wyrzucać do śmieci  🙄
Jeśli jest któraś z was zainteresowana to niechaj wyśle mi adres na pw.
Wyślę je za free rzecz jasna.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 lutego 2018 11:51
Martita czy ja o czyms nie wiem? 😲
Martita   Martita & Orestes Company
17 lutego 2018 11:55
CzarownicaSa Nope 😉 Z nudów zaczęłam czytać wszystkie wątki któregoś dnia  😁 Ty będziesz wiedziała pierwsza  😜
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 lutego 2018 11:58
No ja myślę!  😁
No dobra, wpadam zameldować, że mamy już zarezerwowaną salę i termin w cerkwi. Sama nie wierzę, że się udało, już nawet nie pamiętam ile lat temu się zaręczyliśmy  😉
I chyba właśnie zdałam sobie sprawę z tego, jak bardzo mało czasu i dużo rzeczy do ogarnięcia. Bo sala i cerkiew to jedyne, co mamy na tę chwilę  🥂
Ma ktoś jakąś podręczną listę niezbędnych spraw dla takich nieogarów jak ja? 😀 Na razie wiem, że jak najszybciej powinnam poszukać DJ (gdzie się ich szuka?  :lol🙂. I pewnie fotografa.
Scottie   Cicha obserwatorka
20 lutego 2018 16:17
Libella, lista "to do" zależy od tego, co faktycznie chcesz mieć na weselu 🙂 Możesz też zacząć się rozglądać za sukienką (niektóre salony ściągają suknie z USA i zdarza się, że czas oczekiwania to 6 miesięcy), wizażystką- bo też może już nie mieć terminów, fryzjerem. Nie wiem jak jest na ślubach prawosławnych- jakie dokumenty potrzebujesz do ślubu, czy jakieś nauki itd.

Po prostu ogarnij w myślach cały dzień "od rana do wieczora" i zobaczysz, co będziesz musiała przygotować.
Scottie no własnie na tym  etapie wydaje mi się, że chcę mieć kompletne minimum 😉
O sukni zaczynam myśleć, tylko tu mam świadomość, że po prostu trzeba pojechać i pomierzyć, bo to, co mi się podoba na zdjęciach, niekoniecznie będzie na mnie dobrze wyglądać (te wszystkie dwumetrowe modelki z rozmiarem 32 na Pinterest wyglądają super...  :lol🙂.
Dokumenty względnie mamy ogarnięte (tzn. wiemy, co musimy dostarczyć i kiedy).
Cel na luty mam taki, żeby znaleźć DJ'a i fotografa, bo tu chyba może być najtrudniej z terminami.

Pytałam już w wątku Wege, ale może tu macie jakieś doświadczenia. Spotkałyście się z jakimś fajnym wegetariańskim daniem na weselu? Albo macie jakieś pomysły? Chciałabym mieć przynajmniej jedno danie i kilka przystawek w wersji wege i szukam inspiracji.
Scottie   Cicha obserwatorka
20 lutego 2018 20:20
U mnie na Wodoktach na pierwsze była zupa z borowikow (podobno pyszna), a reszta to wariacja kaszy i papryki (z faszerowaną papryką w roli głównej). Wszystkie dania te dania były wegańskie. Przystawek to nawet w trakcie wesela not nie tknął 😉

Tzn. dania zaproponowały Wodokty 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się